Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 673751 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3080 Dátum: 2015. Március 22. - 21:20:52 »
Jé, tényleg Rozsó lesz az, fel sem tűnt. :)
Az elírás lehetett, tényleg Nagan.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3081 Dátum: 2015. Március 26. - 22:03:45 »
Ez a sztori lesz?

 :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3082 Dátum: 2015. Március 26. - 22:36:41 »
Hát hogyne. :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3083 Dátum: 2015. Március 26. - 22:40:59 »
Ez jó hír! ;)
Nem tudom ki hogy van vele, de én már várom ezt az időszakot, a Klón sztorikkal együtt!  :kingpin:

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3084 Dátum: 2015. Március 27. - 06:29:20 »
Ezeket a Venom rajzokat nagyon bírom ám!  8)
Az apró fogú,3 méteres Venom sehol sincs ehhez képest.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3085 Dátum: 2015. Március 27. - 08:51:39 »
Ez jó hír! ;)
Nem tudom ki hogy van vele, de én már várom ezt az időszakot, a Klón sztorikkal együtt!  :kingpin:
Nem vagy vele egyedül!!  :kingpin: :venom3:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3086 Dátum: 2015. Március 27. - 19:12:01 »
Igazából, csak amiatt lehet valakinek picit rossz szájíze, hogy a Klón időszak végére, túlságosan sok címen zajlottak az események, és már követni is nehéz volt, még a készítőknek is a dolgot. De Kaine szerintem, ügyesen fogja nekünk bemutatni ezt az egészet! ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3087 Dátum: 2015. Március 27. - 21:49:56 »
Ez a venomos korszak már a jövő évi PPP dobozban benne lesz, nincs túl messze.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3088 Dátum: 2015. Március 27. - 22:09:31 »
És addig is jönnek a 90-es évek, a "The Child Within"... :oh:
Hány számban fog ez lezajlani, kettőben?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3089 Dátum: 2015. Március 27. - 23:35:22 »
Háromban teljesen és egy fél sztori egy negyedikben is.

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3090 Dátum: 2015. Március 28. - 03:08:30 »
Ez a venomos korszak már a jövő évi PPP dobozban benne lesz, nincs túl messze.

Gondolom lesz a szigetes Venomos rész is előtte... a '90-es évek meg nem jönnek, hanem már tartanak egy pár rész óta (sajnos).
Ezzel a kiadvánnyal csak egy bajom van, -ha már szájíz, meg minden- hogy túl nagy a rohanás. Az alap koncepció teljesen jó volt, megjelenhetett volna minden hiányzó asm rész,
mellé az odavágó spectacular, web of, stb. számokkal, ehelyett elrobogtunk a '80-as évek mellett, kimaradt az inferno is pl. ami érdekes lett volna, pláne, hogy itthon nem ismeretlen a fő szál. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy McFarlane miatt hagytad ki. Jobb lett volna pl. a fejesek helyett, vagy előtt olvasni, kicsit fontosabb kaland volt szvsz.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 28. - 03:10:46 írta deadbeat7 »

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3091 Dátum: 2015. Március 28. - 10:04:17 »
Oké hogy nagy a rohanás, de annyi más vár még kiadásra. Ha már megvolt minden jelentősebb sztori vissza lehet térni a 80-as évekhez is és kiadni ami kimaradt. Én pl. folyamatosan attól félek hogy beüt valami nem várt problèma, és el sem jutunk az én kedvenc történeteimhez. A Child within szerencsére már a csőben van, de a klón sztori még évek mire odaérünk...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3092 Dátum: 2015. Március 28. - 12:15:13 »
Gondolom lesz a szigetes Venomos rész is előtte...
Az már a következő számban.
Idézet
Ezzel a kiadvánnyal csak egy bajom van, -ha már szájíz, meg minden- hogy túl nagy a rohanás. Az alap koncepció teljesen jó volt, megjelenhetett volna minden hiányzó asm rész,
mellé az odavágó spectacular, web of, stb. számokkal,
Ahogy jst22 írta ebben benne van az is, hogy senki sem tudhatja, hogy meddig fut a PPP sorozat, így természetesen igyekszünk a nagyobb, jobb történeteket kiadni először. Túl ezen pedig a PPP mindig is egy "best of" válogatásnak indult, nem minden egyes kihagyott résznek, különben már rég megszűnt volna.
Idézet
kimaradt az inferno is pl. ami érdekes lett volna, pláne, hogy itthon nem ismeretlen a fő szál. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy McFarlane miatt hagytad ki. Jobb lett volna pl. a fejesek helyett, vagy előtt olvasni, kicsit fontosabb kaland volt szvsz.
Itt minden téren tévedsz: a Fejesek 1 rész, az Inferno 6-7. Nem játszik az, hogy "helyette". A másik, hogy többször írtam már, miért maradt ki: mert nem volt digitális változata, és abban az időben Petshop még nem találta ki, hogy lehet ezt megcsinálni jól. Semmi közte nem volt Mekihez - nem mellesleg csak 2 részt rajzolt belőle ő, és a Kozmikust sem hagytuk ki azért, mert ő is rajzolt bele.
Ha már megvolt minden jelentősebb sztori vissza lehet térni a 80-as évekhez is és kiadni ami kimaradt.
Az Infernóval például pontosan ez a terv.
Idézet
A Child within szerencsére már a csőben van, de a klón sztori még évek mire odaérünk...
Annyira ne hidd. Mivel az idei PPP előfizetői már "megvannak", azaz az idei box már nem lesz veszteséges, így a jövő évi megrendelése számomra fix. Az ugye a Maximum Carnage-év. A következőbe pedig már "belelóg" a Klónsztori eleje. Én jobban félek attól, hogy nincs meg digitálisan, mert azt megcsinálni, hát nem tudom, hogy sikerülne-e.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3093 Dátum: 2015. Március 28. - 16:47:06 »
Én is túlvagyok a mostani szám elolvasásán. Érdekes volt látni, hogy hogyan viselkedik pókerő nélkül. Mindig is érdekelt egy ilyen sztori és nem csalódtam. Remek kis történet.
Majd' megpusztultam a nevetéstől, ahogy Pókfejet ábrázolták a 47. oldal jobb felső kockájában! Lehet, eretnekség, de csak ha ránézek arra a képre, röhögőgörcsöt kapok.  ;D ;D ;D ;D
Volna kérdésem is:
A "Kerti háború!"-s történetnél miért cipeltette magát a Fekete Macskával? FM-nek ugyanannyi ereje volt akkor, mint Pókinak (pár oldallal korábban tudott még hálóhintázni-igaz, nehezen, de tudott). Ráadásul FM egy hölgyemény ( :-\ ), Póki pedig most egy középkorú, ereje teljében levő, edzett hapsi...



balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3094 Dátum: 2015. Március 28. - 19:08:48 »
Örülök, hogy még a későbbiekben, (gondolom ha végeztünk a 90-es évek végével, 2000-res évek elejével) vissza kanyarodhatunk ismét a kedvenc évjáratomhoz, a 80-as évekhez! :kingpin:
Igen, az Inferno, de az előtt is volt, legalábbis szerintem, egy fontos történet. Például a Web of 1. száma, amit remélem, már második körbe sikerül betárazni majd! ;)


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3095 Dátum: 2015. Március 28. - 22:58:11 »
A "Kerti háború!"-s történetnél miért cipeltette magát a Fekete Macskával? FM-nek ugyanannyi ereje volt akkor, mint Pókinak (pár oldallal korábban tudott még hálóhintázni-igaz, nehezen, de tudott). Ráadásul FM egy hölgyemény ( :-\ ), Póki pedig most egy középkorú, ereje teljében levő, edzett hapsi...
Tudod, láthattuk, hogy a pókerő nélkül nem tud hálóhintázni, mert ahhoz sokkal jobb egyensúlyérzék kell, mint ami egy átlagembernek van. A Macsi viszont átlagon felül képzett tornász, neki ez nem gond. És annyira van erős, hogy egy embert elbírjon, bár fárasztotta, ahogy mondta is.
Igen, az Inferno, de az előtt is volt, legalábbis szerintem, egy fontos történet. Például a Web of 1. száma, amit remélem, már második körbe sikerül betárazni majd! ;)
Megvan már egy teljes doboznyi PPP történet a kimaradtakból, de a Web 1 nincs benne. Legfeljebb különszámba még beférhet.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3096 Dátum: 2015. Március 28. - 23:24:51 »
Az jó lenne, amolyan szimbiótásba. ;)

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3097 Dátum: 2015. Március 29. - 00:40:55 »
Az már a következő számban.
Akkor már sejtem is, hogy melyik lesz a borító:)

Itt minden téren tévedsz: a Fejesek 1 rész, az Inferno 6-7. Nem játszik az, hogy "helyette". A másik, hogy többször írtam már, miért maradt ki: mert nem volt digitális változata, és abban az időben Petshop még nem találta ki, hogy lehet ezt megcsinálni jól. Semmi közte nem volt Mekihez - nem mellesleg csak 2 részt rajzolt belőle ő, és a Kozmikust sem hagytuk ki azért, mert ő is rajzolt bele.
3 részt rajzolt, ASM 311-313... és akkor így már majdnem a fele. Örülök, hogy megvalósulhat, bár az még évek.

... A következőbe pedig már "belelóg" a Klónsztori eleje. Én jobban félek attól, hogy nincs meg digitálisan, mert azt megcsinálni, hát nem tudom, hogy sikerülne-e.
2010-ben megjelent egy "The Complete Clone Saga" című kötet újraszínezve, ebben az első néhány füzet az itthon is megjelent klón sztori eleje a Travellerrel. Semic 117-119 asszem, gondolom ezt folytatnád, Skarlát Pók, Kaine, Venom, meg ezek... talán ezt várom a legjobban mind közül.

Megvan már egy teljes doboznyi PPP történet a kimaradtakból, de a Web 1 nincs benne. Legfeljebb különszámba még beférhet.
A teljes doboz után is jöhet még egy doboz:) Rengeteg jó 1-2 részes van, a web of 1-2 sem rossz, igazi oldschool. De például a Silvestris-Magmás rész is érdekelne, illetve az azutáni rész, hogy hogyan keveredik vissza az életébe Spidey a balhé után, meg míg a saját sorozatában mások szerepeltek helyette. Tudom, hogy fikáztátok a rajzot, de az nekem pl. tetszett. Voltak 1-2 számban feltűnő rajzolók is, akik munkáit jó lenne látni változatosságképpen. Vagy 1-1 évkönyv... áá kb. még 10 évig van mit rakni ebbe az újságba.

Ha már a rajzokat említettem, pont ezért nem várom pl. a child within-t... Buscema rajzai annyira egyszerűek, hogy az már fáj.
Egészen Sienkiewitz-ig teljesen élvezhetetlen számomra. Szóval ennyi erővel bármelyik rajzoló-kihúzó munkája jöhetne, mert Buscema a műfaj legalja szerintem. Annyira üresek a képei...
...persze ezeket a részeket is meg fogom venni, mert ha az előtte lévő összes többi megvan...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 29. - 00:43:58 írta deadbeat7 »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3098 Dátum: 2015. Március 29. - 19:44:20 »
Igen, de csak azért is, mert ő a leggyorsabb Marvel rajzoló. ;)
Ha már rajzolók, akiket én várok a 90-es évekből az Mark Bagley (ekkor még jobban rajzolt ;) ), Steven Butler, Luke Ross....

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3099 Dátum: 2015. Március 29. - 20:06:40 »
Ezek szerint most már nem az a terv, hogy 2021-ben a PPP ott folytatja a hatvanas éveket, ahol a különszámok épp tartani fognak?
Idézet
Akkor már sejtem is, hogy melyik lesz a borító:)
Én pedig remélem, hogy az utána következő szám, amelyikben – ha jól sejtem – befejeződik a szigetes történet, és amelyikben a szóban forgó rész megjelenik, az ASM 347 borítóját kapja. Az a Hamlet híres jelenetére játszik rá, ahol a címszereplő ezt mondja:



„Alas, poor Yorick! I knew him, Horatio; a fellow of infinite jest, of most excellent fancy; he hath borne me on his back a thousand times; and now, how abhorred in my imagination it is!”

Arany János fordításában:
„Haj, szegény Yorick! Ismertem, Horatio; végtelen tréfás, szikrázó elmésségű fiú volt: engem a hátán hurcolt ezerszer: és most hogy irtózik tőle a képzeletem!”

A bevezető szavakat többnyire tévesen idézik:
„Alas, poor Yorick! I knew him well.”

És ezt írták át, mielőtt Venom szájába adták. :)

Egy hasonló viccet egyszer már elsütöttek a Pókemberben:



Ezt Bata István így fordította magyarra a CsP 110-111. számában:
„Szegény, szegény Pókember... Jól ismertem.”

Nagyon szeretem az ilyen utalásokat. Ha jól emlékszem, abban a történetben, amelyre balogh44 rákérdezett, Venom még A bárányok hallgatnakból is idéz. :) És a PPP-ben is megjelent az a McFarlane által rajzolt rész, amelyikben Pókember a Tim Burton-féle Batmanre utal, valahogy így:

„- De hát ki maga?
- A Bat... Khm, Pókember."

Bár a filmben Denevérembert mond, de így is nagyon vicces volt olvasni. :D
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 29. - 20:57:46 írta Kókuszolaj »