Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 673750 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3500 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 23:17:52 »
Ez komoly, hogy van még az eredeti CsP-ből is szám, amiből maradt raktáron, vagy csak poén?
Csak poén, bezúztak mindent. :(
Idézet
Amúgy ugye teljesen érthető és lezárt a sztori akkor is, ha a CsP 101 esetleg nincs meg?
Igen, a 101-es egy teljesen különálló volt.
Idézet
Szerintem akik a PPP-t gyűjtjük, fanatikusabbak vagyunk annál, hogy egy kicsit kevésbé tetsző sztori miatt abbahagyjuk :).
Bár amit olvastam róla, az alapján a lezárása valószínűleg nem fog tetszeni, de attól a sztori biztosan fog :).
A lezárása az jó, az eredeti lezárása volt gáz, amikor még ki akarták cserélni Petert Benre. De a legvégén már nem akarták.
Így van, annak idején zavart is rendesen engem, hogy "ugrottunk". Pedig érdekelt volna a Ben-féle Pókember. :)
Önmagában nem volt elég jó, mert nem voltak érdekes mellékszereplői - kivéve talán a barátnőjét. Onnantól lett jobb, hogy Peter és MJ visszajöttek hozzá (és velük persze jöttek a többiek is).
Idézet
De volt szó róla, hogy volt egy ország, akik utánunk csatlakoztak, és jóformán eleinte tőlünk vették át az anyagot, még a borító is ( Az eGyík szűlő) egy az egyben ugyan az volt. Ők is ugrottak velünk együtt a '98-as sztorikra? :headscratch:
Hát ezt nem tudom. A lengyelek voltak és a csehek. De az előbbi hamar otthagyta a miénket, és ráállt a brutálisabb sztorikra. Majdnem azonnal jött náluk a Kraven, majd a Torment és az azt követő Mekis részek.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3501 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 19:17:09 »
Amik annyira rosszak? :headscratch:
Elégé ahhoz, hogy egyáltalán ne kerüljenek be a PPP-be? Később se?
Bár a sima Spider-Man cím nálunk, ha jól sejtem, kikerülhetetlen lesz ha mégis kiadjuk majd, a Maximum Carnage és a Klón sztorikat is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3502 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 21:29:32 »
Hidd el, nagyon rosszak. Többször is elolvastam őket a PPP kiadása óta, de egyszerűen rettenetes. Még a Torment a legkevésbé rossz az első 15 számból. Egészen a Klónok bevezetőjéig mindössze 2 jó sztori jelent meg a Spider-Man címen, azokat kiadjuk.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3503 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 22:18:12 »
Maximális tiszteletem felétek, komolyan, látszik hogy ti tényleg szívből csináljátok.
OFF: Bár már hamarább kézbe vehettétek volna az itthoni Pókembert, és nem kellett volna végigszenvednünk a Semic végóráit. Nem akarom őket szidni, hiszen azért sok szép perceket szerzett nekem, de a 120. szám egy óriás csalódás volt anno, minden szempontból. Mint műszaki szerkesztés, fordítás, kivitelezés szempontjából, mint történetileg egyaránt. Na jó, azért az a Csók c. sztori egész jó lett. Kicsit fáziskésésben is voltak ők szerintem, mikor beküldtem a címfelirat tervezetemet, gondoltam nem telik nekik sok időbe és megcsinálják valami hasonlóra. Nos, 7 hónapon keresztül nem sikerült nekik. Majd egy évvel később, mikor már az Ultimate történeteket közölték, lám, ott fityegett a borítón. Igen, mikor már egy megint csak másiknak kellett volna inkább rajta lennie. Nem tudom mi motiválta az akkori műszaki szerkesztőket, de sajnálom hogy nem volt ott egy Ati, vagy Petshop, hogy orvosolja ezt a problémát. A fordítások is borzalmasak voltak Mysterio=Rejtély, Thor=Tór, és még sorolhatnám.
OFF vége.
Én nagyon drukkolok, hogy a Klón időszak sikeresen le tudjon itthon folyni, és utána bele kóstolhassunk egy picit az előbb általam említett időszak pár történetébe is, immár profi stábbal! Nem is beszélve, a Webspinners-Híd c. történetének befejezéséről, mert ugyebár az lógva maradt. ;)

« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 26. - 22:20:26 írta balogh44 »

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3504 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 08:45:07 »
Csak poén, bezúztak mindent. :(
Micsoda barbárság! :(
OFF: Amúgy nem tudom, másoknak is vannak-e ilyen élményei, de nálunk a sulis papírgyűjtés kb. úgy nézett ki, hogy egyik oldalon bedobták a kötegelt újságot, a másik oldalon pedig boldog arccal távoztak, akik már kitúrtak pár képregényt. Ja, és a konténerben mindig voltak 3-4-en, akik derékig elmerültek turkálás közben. Sosem értettem, hogy lehet egy képregényt kidobni... ON

Amúgy szerintem sem fenyeget az a veszély, hogy a klónsztori vagy bármi más elriasztja az előfizetőket.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3505 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 09:16:15 »
Sulis koromban én is csináltam ilyet.Lementem a Méh-telepre és a papírrészlegen turkáltam.
Jó pár képregényt össze guberáltam ott.
Hogy vetemednek emberek arra,hogy képregényt dobjanak ki?Szerintem úgy,hogy gyerek megkapja a szülőktől,őt nem nagyon köti le és a kukában landol.Karácsonyra az unokaöcsém kapott tőlem egy Cs.P. 7. és 12. számát,mint egy nevelő célzattal,hogy olvasson is,ne csak a gép előtt rohadjon.  ;D
De nem mentem vele semmire,mert sokáig csak porosodott a polcon,kb. 3 év múlva meg landolt az újságok közt.Innen már egyenes az út a Méh-re.Vagy a kazánba.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3506 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 10:50:40 »
OFF: Bár már hamarább kézbe vehettétek volna az itthoni Pókembert, és nem kellett volna végigszenvednünk a Semic végóráit. Nem akarom őket szidni, hiszen azért sok szép perceket szerzett nekem, de a 120. szám egy óriás csalódás volt anno, minden szempontból. Mint műszaki szerkesztés, fordítás, kivitelezés szempontjából, mint történetileg egyaránt. Na jó, azért az a Csók c. sztori egész jó lett. Kicsit fáziskésésben is voltak ők szerintem, mikor beküldtem a címfelirat tervezetemet, gondoltam nem telik nekik sok időbe és megcsinálják valami hasonlóra. Nos, 7 hónapon keresztül nem sikerült nekik. Majd egy évvel később, mikor már az Ultimate történeteket közölték, lám, ott fityegett a borítón. Igen, mikor már egy megint csak másiknak kellett volna inkább rajta lennie. Nem tudom mi motiválta az akkori műszaki szerkesztőket, de sajnálom hogy nem volt ott egy Ati, vagy Petshop, hogy orvosolja ezt a problémát. A fordítások is borzalmasak voltak Mysterio=Rejtély, Thor=Tór, és még sorolhatnám. OFF vége.
Én személy szerint szeretném megköszönni a dicsérő szavaid. Jól esnek, igazán. Hiszen ezért kezdtem el csinálni, ebbe az irányba mozdulni, tanulni.
Szinte ugyanezek a gondolatok keringtek az én fejemben is sokszor. "Miért nem lehet ezt szebben, igényesebben megoldani? Nem igaz, hogy erre nem volt jobb-szebb megoldás! Miért gányolnak, akkor inkább hagyják eredetiben." Ilyesmik.
Ennek ellenére a 120. szám is kellemes emlékeket idéz fel bennem, nagyon vártam anno, hogy megjelenjen. Persze hogy észrevettem a hibáit, és sokszor elgondolkodtam, hogy ezt mennyivel, de mennyivel szebbre is meg lehetne csinálni. De továbbmentem, keresgettem betűtípusokat, elkezdtem magyar logó verziókat megrajzolni, stb... és rájöttem, hogy ezek megoldható dolgok, nem csak álom kategória. Pedig én akkor csak egy kis vidéki, 15 éves kisk*csög voltam, ők meg szakemberek, többen, megfelelő technikai háttérrel, akiket ezért fizettek. Mégis, pl. a 120-as szám (meg utána még vagy 3) műszakilag botrányos volt. Én nem tudom, hogy az EPS-eket nem ismerték, nem tudták kezelni, vagy mi volt, de azok a fekete fehérben leraszterizált, pixeles, recés szélű bubik, és a fordítás is, valóban... nem ezt érdemelte az újság, nem ezt érdemeltük MI, olvasók. De elnéztem ezt is nekik, én szerettem igazán azt a sorozatot, megbocsájtottam volna, ha vécépapírra nyomják azt is. Szerintem sokan így lehettünk ezzel, a nagy rajongók. Csak közben meg a fejem szétdurrant néha, amikor megláttam egy-egy igénytelenséget, amire bármelyik 5 éveseknek készült gyerekújság minősége is köröket vert. De még a napilapoké is néha...

Hmm, ez érdekes... a CSP 127 címlapján az a te logóterved alapján készült címfelirat volt? Én is akkoriban készítettem el a sajátom (mivel be volt ígérve, hogy logóváltás lesz, és persze nem lett). De nem tudtam, hogy kinek kéne, lehetne elküldeni, tényleg! Hozzátartozik, hogy az már digitális volt, Corelben rajzoltam meg, e-mail cím meg még nem volt megadva akkoriban talán. Meg nem is volt lehetőségem még internetezni. Aztán megszűnt a sorozat, és valahogy úgy alakult, hogy a neten kapcsolatba kerültem bizonyos Harza Tamással, akivel valamelyest ismertük már egymást a lev.rovatból. Úgyhogy ő lett a kapcsolatom a Semicnél.
Amikor aztán jött a CSPv2 (az Ultimate), akkor lett az a logóm felhasználva. Emlékszem egy kisebb jpg-t küldtem (akkoriban az is eltartott néhány percig, amíg feltöltötte, csatolni tudta a levelező progi), de direkt mondtam Kaine-nek, hogy ha jó nekik, akkor szóljanak, és elküldöm, eljuttatom nekik a jó minőségű, nyomdai verziót. Persze nem szóltak, csak már a megjelenő újságon láttam, hogy ott a (nem tökéletes, de azért nem rossz minőségű) logó. Ott, onnantól már azért igényesebbek voltak egy fokkal, talán új műszaki szerkesztőjük volt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3507 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 12:12:56 »
Kicsit fáziskésésben is voltak ők szerintem, mikor beküldtem a címfelirat tervezetemet, gondoltam nem telik nekik sok időbe és megcsinálják valami hasonlóra. Nos, 7 hónapon keresztül nem sikerült nekik. Majd egy évvel később, mikor már az Ultimate történeteket közölték, lám, ott fityegett a borítón. Igen, mikor már egy megint csak másiknak kellett volna inkább rajta lennie. Nem tudom mi motiválta az akkori műszaki szerkesztőket, de sajnálom hogy nem volt ott egy Ati, vagy Petshop, hogy orvosolja ezt a problémát. A fordítások is borzalmasak voltak Mysterio=Rejtély, Thor=Tór, és még sorolhatnám.
Emlékszem a leveleidre, amikor minden hónapban írtál valami javaslatot, amivel jobb lehetne a Pókember. :) Csak nem értetted meg, hogy ez nem ilyen egyszerű. Valójában már az elején elindult valami - de hogy a most megjelenő Fenegyerekből idézzek: az igazság kerekei lassan forognak. Előbb engedélyeztetni kell egy olyan főnökkel, akit ez nem igazán érdekelt. Ha az rendben volt, akkor meg kellett szerkeszteni, elkészíteni az újat, amit meg a Marvellel kellett engedélyeztetni. Hogy az meddig tart, nos a 7 hónappal még örülhettél. A díszdoboz, amit beszéltünk, hogy csinálnék a képregényekhez, már vagy 9 hónapja áll náluk, és még csak egyszer kaptam választ az egészre - és az sem beleegyező volt, csak olyan, ami újabb kérdéshez vezetett.
Szóval ezek a dolgok nem úgy működnek, hogy te megálmodod, a Semic meg ráugrik, és elkészíti.  ;) Persze nyilván lelkes rajongó voltál, csak jót akartál, de amikor hét új javaslatod volt egyszerre, akkor azért fogtuk a fejünket.  ;D
A fordításban viszont tök igazad van: az botrányos volt. Düh ezredes, Maró és a többiek. Sajnos ott túlságosan szabad kezet kapott a fordító, és én is már csak a megjelenéskor láttam, hogy mit írt.
Idézet
Nem is beszélve, a Webspinners-Híd c. történetének befejezéséről, mert ugyebár az lógva maradt. ;)
Az tervben is van.
Idézet
Amikor aztán jött a CSPv2 (az Ultimate), akkor lett az a logóm felhasználva. Emlékszem egy kisebb jpg-t küldtem (akkoriban az is eltartott néhány percig, amíg feltöltötte, csatolni tudta a levelező progi), de direkt mondtam Kaine-nek, hogy ha jó nekik, akkor szóljanak, és elküldöm, eljuttatom nekik a jó minőségű, nyomdai verziót. Persze nem szóltak, csak már a megjelenő újságon láttam, hogy ott a (nem tökéletes, de azért nem rossz minőségű) logó. Ott, onnantól már azért igényesebbek voltak egy fokkal, talán új műszaki szerkesztőjük volt.
Igen, elsőre még nem ismertek, nem merték rád bízni. :) De úgy emlékszem, hogy a legközelebbit már nagyban küldted, megszerkesztve, és azt már sikerült viszonylag hamar átvinni, és megjelent.
OFF: Amúgy nem tudom, másoknak is vannak-e ilyen élményei, de nálunk a sulis papírgyűjtés kb. úgy nézett ki, hogy egyik oldalon bedobták a kötegelt újságot, a másik oldalon pedig boldog arccal távoztak, akik már kitúrtak pár képregényt.
Én is ezt csináltam, csak én még Füles képregényekkel, mert akkor még szuperhősök nem voltak. A többiek tolták a kézikocsit, én meg ültem benne, és szedegettem a Füleseket. :)
Sulis koromban én is csináltam ilyet.Lementem a Méh-telepre és a papírrészlegen turkáltam.
Jó pár képregényt össze guberáltam ott.
Én meg a papírgyárba. :)
Idézet
Hogy vetemednek emberek arra,hogy képregényt dobjanak ki?
Amikor a harmadik Börze volt egy műv. házban, ahol volt matiné előadás is, jött a moziba egy anyuka a gyerekével. Meglátta, hogy képregényeket vásárolnak emberek, és fogta a fejét, hogy ő épp nemrég dobta ki a gyerek régi képregényeit. Megkérdeztem tőle, hogy nagyjából mennyi és milyenek, majd miután elmondta, közöltem, hogy hozzávetőlegesen 30.000 forintot dobott a kukába.  :spidey:

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3508 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 12:14:53 »
Anyukát az összeg sokkolta,igaz?  8)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3509 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 13:18:41 »
Én is ezt csináltam, csak én még Füles képregényekkel, mert akkor még szuperhősök nem voltak. A többiek tolták a kézikocsit, én meg ültem benne, és szedegettem a Füleseket. :)

Összegyűjtött Rejtőket, Füleseket, Mi világunk Hód képregényeit, Mozaikokat, Kockást, Alfákat... De rég volt.  :D


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3510 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 14:14:57 »
Szerintem ezen a turkáláson a legtöbbünk átesett. Én sajnos kevésbé voltam vele szerencsés, csak két Pókembert bírtam így megszerezni tini koromban, és abból is az egyik nagyon gyűrött és szakadt volt.  :(

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3511 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 15:43:01 »
Igen, elsőre még nem ismertek, nem merték rád bízni. :) De úgy emlékszem, hogy a legközelebbit már nagyban küldted, megszerkesztve, és azt már sikerült viszonylag hamar átvinni, és megjelent.
De hát pont ezt írtam, hogy az jelent meg már a CSPv2 első számán is.  :) A következő címfelirathoz már veled szkenneltettem egy eredeti Ultis borítót, és az alapján csináltam. Nagy öröm volt, mert tele volt effektekkel, amit csak úgy a "semmiből" majdhogynem lehetetlen volt teljesen ugyanolyanra megszerkeszteni. De nagyjából elment. Ha a régi feliratokra gondolok, akkor meg szinte tökélets volt.  ;D
Nem "bíztak meg" soha, önszorgalomból csináltam mindig nekik. Az már más kérdés, hogy Láng István felvetette, hogy kérhetnék amcsi képregényeket cserébe, mert pénzt nem fognak szánni rá. Így gyakorlatilag "busásan" meg lettem fizetve, pl. egy Marvel Masterworks: The Amazing Spider-Man vol.1-el, amit máig becsben tartok (pedig sérült kicsit).

Nekem ez a "kukázás" viszont kimaradt teljesen, nem is gondoltam rá papírgyűjtéseken. Volt viszont nővéremnek egy osztálytársa aki szintén olvasott képregényeket, és a Pókembereket, amiket rendeltem mindig kölcsönkérte. Cserébe kaptam tőle néha egy-egy X-Men-t, vagy Marvel Extrát. Ezek voltak azoknak a soroknak az alapjai, ha nincsenek nem biztos, hogy nekiálltam volna azokat is összegyűjteni.

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3512 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 17:55:39 »
Maximális tiszteletem felétek, komolyan, látszik hogy ti tényleg szívből csináljátok.
OFF: Bár már hamarább kézbe vehettétek volna az itthoni Pókembert, és nem kellett volna végigszenvednünk a Semic végóráit. Nem akarom őket szidni, hiszen azért sok szép perceket szerzett nekem, de a 120. szám egy óriás csalódás volt anno, minden szempontból. Mint műszaki szerkesztés, fordítás, kivitelezés szempontjából, mint történetileg egyaránt. Na jó, azért az a Csók c. sztori egész jó lett. Kicsit fáziskésésben is voltak ők szerintem, mikor beküldtem a címfelirat tervezetemet, gondoltam nem telik nekik sok időbe és megcsinálják valami hasonlóra. Nos, 7 hónapon keresztül nem sikerült nekik. Majd egy évvel később, mikor már az Ultimate történeteket közölték, lám, ott fityegett a borítón. Igen, mikor már egy megint csak másiknak kellett volna inkább rajta lennie. Nem tudom mi motiválta az akkori műszaki szerkesztőket, de sajnálom hogy nem volt ott egy Ati, vagy Petshop, hogy orvosolja ezt a problémát. A fordítások is borzalmasak voltak Mysterio=Rejtély, Thor=Tór, és még sorolhatnám.
OFF vége.

Érdekes, amit írsz, hasonló gondolatok fogalmazódtak meg bennem akkor, és én is azt éreztem, mint petshop, hogy nem igaz, h nem lehet ezt szebben megoldani. Pont a képregények miatt választottam a nyomdaipari sulit annak idején, és később a főiskolát a fordítás miatt, szóval én is örülök, ha látszik a végeredményen, hogy szeretem, amit csinálok.

A 120. számtól már digitális anyagokat kaphattak -- külön rajz- és buborékréteggel, és mivel nemzetközi nyomás volt emlékeim szerint, csak fekete színkivonatot cserélhettek... akárhogy is, a végeredmény elég illúzióromboló lett.
A nevek egy dolog -- ott bealudt az általam egyébként nagyra becsült szerkesztő --, de nyoma sem volt a korábbi lőrinces frappáns szövegeknek.

Azon én is csodálkoztam, h az "újvilági" Pókon mit keres a normál logó...   

Én is sajnálom, h nem voltam ott, akkor. 2003-ban jelentkeztem hozzájuk fordítóként másodszor, akkor kezdődött a „képregényes pályafutásom”. A Póknak megvolt a stábja, de a Garfield vendégképsoraiba bedolgozhattam, és onnan már jött a többi. Sajnos csak a legvégén volt lehetőségem Pókot fordítani és beírni, de annak is örültem nagyon. Valóra vált a gyerekkori álmom. 

Ha változatni nem is könnyű egy nagy cégben + a jóváhagyások, de ha tisztességgel csinálták volna meg eleve, akkor nem is kellett volna.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3513 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 19:23:58 »
Így van ahogy írjátok, és persze való igaz, hogy annak idején egy kicsit túlzásba estem a javaslatok terén. ;D
De ez csak azért volt, mert kiskorom óta a kedvenc képregényem, még most is az, felnőtt fejjel.
A retust gondolom hírből se ismerték, borzasztó volt, mikor ott virított az eredeti szöveg az egyszerű, fekete, magyar betűfont alatt.
Petshop: Nem, az valaki másé lehetett, ami a 127-en volt, de az enyém is hasonló volt, csak a "Csodálatos" úgy nézett ki, mint a te verziódnál. Én kézimunkáztam vele, rotringgal, fekete-fehérben. :D
Amúgy, hogy hűek maradjunk a topichoz, pár utóbbi PPP borítótok, az belül is a "így festett volna" változatoknál, ti még szépítettetek is a dolgon, mert a Semic, még nem írtam nekik, hogy cseréljék már le azt a fejjel lefelé logó meki pókembert, nem tették, plusz a Marvel embléma is sokáig hiányzott nekik róla! ;)
Érdekes, hogy rajtam kívül még csak pár emberkét zavartak ezek a dolgok, a többieket inkább foglalkoztatta, mikor lesz ez a szereplő meg amaz, na meg hogy Kaine, milyen hangnemben mer válaszolni a levélíróknak, és hogy mennyire beképzelt! ;D Na azon fogtam a hasam a nevetéstől!
Papírgyűjtés: Igen, 1990-94 között, sok kincsre bukkantam én is, német Die Spinne, Die Gruppe X, Die Rächer zsebkönyvek, albumok... :roll:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3514 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 20:19:22 »
A retust gondolom hírből se ismerték, borzasztó volt, mikor ott virított az eredeti szöveg az egyszerű, fekete, magyar betűfont alatt.
Akkor még nem digitális volt az anyag, vagyis nem lehetett retusálni. Fóliákon érkezett, és a feliratokat színre bontással cserélték ki. Azért is volt, hogy a 100 körüli Pókemberek borítója mind maszatosabb, életlenebb volt, mint az eredeti.
Idézet
cseréljék már le azt a fejjel lefelé logó meki pókembert, nem tették, plusz a Marvel embléma is sokáig hiányzott nekik róla! ;)
Ezeket a legnehezebb elintézni, a logóikra kényesek.
Idézet
na meg hogy Kaine, milyen hangnemben mer válaszolni a levélíróknak, és hogy mennyire beképzelt! ;D
Ezt csak egy dühös olvasó írta, aki felháborodott azon, hogy megszűnt az X-Men, és hogy az utolsó számban is Pókember volt második történetként. Az kétségtelen, hogy akkoriban jóval lazábbra fogtam a lev. rovatok hangulatát, amolyan haverira vettem. Sok ilyet olvastam amerikai levelezésekben, és nekem sokkal szimpibb volt, mint a hivatalos és kimért válaszok. De aztán beláttam, hogy ez sokakban visszatetszést kelt, és felhagytam vele.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 27. - 21:31:37 írta kaine »

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3515 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 20:31:58 »
Ati: Látod, az idő minket igazolt: lehet ezt sokkal szebben is. Értem én, hogy technikai akadályok, meg minden, de az az igénytelenségre nem magyarázat. Láttam én olyanokat nyomdában, hogy kifestették, kitakarták a nyomdai filmből ami nem kellett, és észre se lehetett venni a kész nyomatokon. Meg lehet oldani, csak akarni kell. Meg egy jó montírozó sokmindent megold.
Nekem is meghatározó volt a képregény a tanulmányaimnál, azért kezdtem el rajzolni, és végülis ebbe az irányba mentem. De pl. volt egy évem amit ki kellett töltenem (hogy ne legyek katona  ;D), akkor meg marketing és reklámügyintézést tanultam, szintén azért, mert jó lesz, ha képregényekkel akarok foglalkozni.
Egyébként szerintem a 120-as számok, bár Európai közösben készültek (de szerintem csak a jogdíjak miatt, mert így eloszlottak a költségek), de más-más szerkesztéssel, és más nyomdában lettek nyomva, mert láttam más európait, és azokban nyoma sincs ilyen igénytelen megoldásoknak.

balogh44: Eredetileg én is megrajzolgattam, csak hát kell valami digitális verzió a felhasználáshoz.
Igen, a PPP-nél nekem is eszembe jutott, hogy a magyarhoz jobban igazodhatna, de nem várom el Atitól, hogy még azért plusz órákat rakjon bele egy-egy kiadványba, hogy "leigénytelenítse" az "így festett volna" színvonalát az eredetihez. Ha nagyon hasonlítani kéne hozzájuk, akkor az indexképeket mindig ki kéne cserélni a McFarlane félére, és béna kitakarásokat, gagyi retust kéne alkalmazni, amire valami Windows alapfonttal lenne ráírva a szöveg, bármilyen effektus nélkül.
Biztos több embert is zavartak ezek a dolgok, csak nem írtak miatta, az én leveleimben sincs szó ilyesmikről, pedig hát engem is zavart igencsak.

A retust gondolom hírből se ismerték, borzasztó volt, mikor ott virított az eredeti szöveg az egyszerű, fekete, magyar betűfont alatt.
Ezt mintha csak én mondtam volna. Kivéve a betűfont-ot, mert olyan nincs. A font az a betűtípus másnéven.

na meg hogy Kaine, milyen hangnemben mer válaszolni a levélíróknak, és hogy mennyire beképzelt!
De hát ez igaz!  ;D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3516 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 21:23:28 »
De lényegében azért, az évek alatt csak közvetlenebb lettél velünk rajongókkal, nem Kaine? ;)  Remélem az az okos emberke nem okozott valami lelki törést ez ügyben! Szerintem minél őszintébb és közvetlenebb egy válasz, annál jobb, és nem érzi úgy az illető hogy sablon szöveget nyom a rovatvezető.
Igen, tudom, csak úgy értettem, hogy még csak nem is próbált igazodni az eredeti font-hoz a műszaki szerkesztő hölgy, és úr, úgy tudom ketten voltak. Sok mindennek be lehetett tudni, ezt a minőségi gyengeséget a többi változatokhoz képest, szerintem ekkor már nem állt úgy a kiadó anyagilag, ahogy kellett volna, és ugye az ilyesmi könnyen rámehet a munkamorálra is.
Külön dicséret Láng Istvánnak, aki nélkül szerintem ott, a 127. után, nem is lett volna semmilyen pókink.
Jó év lesz a 2016-os is, idézet a FB-ről:

"2016-ban is 27 klasszikus Pókember történet jelenik meg a PPP oldalain.
Ebből Amazing Spider-Man 15,
Spectacular Spider-Man 5,
Web of Spider-Man 2
és Spider-Man 5.
A leggyakoribb vendég a Vészmanó lesz, aki 7 történetben is szerepelni fog. Rajta kívül lesz még Venom, Hulk, Sírkő, Lepel, Keselyű, Kalapácsfej és még sokan mások.
A történetek zöme a Csodálatos Pókember 113. és 116. részei (The Amazing Spider-Man 373-388) között kimaradt sztorikat tartalmazza. Annak idején ezek megjelentek volna a CSP lapjain is, csak az a bizonyos "ugrás" miatt nem maradt rá idő."

Várjuk! :kingpin:


« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 27. - 21:26:02 írta balogh44 »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3517 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 21:28:00 »
na meg hogy Kaine, milyen hangnemben mer válaszolni a levélíróknak, és hogy mennyire beképzelt!
De hát ez igaz!  ;D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hááát, örülünk, hogy ismerhettünk. Nyugodj békében, drága barátom!  ;D

Igen, tudom, csak úgy értettem, hogy még csak nem is próbált igazodni az eredeti font-hoz a műszaki szerkesztő hölgy, és úr, úgy tudom ketten voltak. Sok mindennek be lehetett tudni, ezt a minőségi gyengeséget a többi változatokhoz képest, szerintem ekkor már nem állt úgy a kiadó anyagilag, ahogy kellett volna, és ugye az ilyesmi könnyen rámehet a munkamorálra is.
Azért ne felejtsétek el, hogy az még egy teljesen más korszak volt akkor. Ahogy Kaine is mondta, még nem digitálisan készültek a képregények. A legtöbben a photoshopról akkoriban még tényleg azt hitték, hogy az egy olyan bolt ahol képet és képkeretet lehet venni. Szóval azért ilyen szigorúan ne ítélkezzünk felettük. Mai szemmel valóban könnyű kivetnivalót találni az akkori képregényekben, de sokan nem is foglalkoztak vele, hogy milyen betű van ott, örültek, hogy egyáltalán van magyar képregény és kész.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3518 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 21:35:13 »
na meg hogy Kaine, milyen hangnemben mer válaszolni a levélíróknak, és hogy mennyire beképzelt!
De hát ez igaz!  ;D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hááát, örülünk, hogy ismerhettünk. Nyugodj békében, drága barátom!  ;D
;D ;D Sepi jól ismer, Lóri, köszönj el szépen mindenkitől.  :hehe:

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3519 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 21:57:57 »
Börzére már koporsóban vitetem magam.  :D