Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 674033 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3520 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 22:07:14 »
Az 1 Incs-es ütés?  ;D

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3521 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 22:36:18 »
Sepi: Az 1999-es évről beszélünk, amikor már digitálisan készült a kiadványszerkesztés -- ha nem is voltak ennyire fejlettek a programok.
1996 óta alkalmaznak digitális beírást itthon. Volt hova fejlődni. Az eszköz adott volt, az új eszközök ismerete talán nem, de a 120. szám előtt -- amíg filmen jöttek az oldalak -- nemigen volt gond e téren.
És ha vki jó szakember, megoldja a kihívásokat, hisz a digitális korszak ELŐTT is adtak ki képregényeket, amikor sokkal bonyolultabb és több idő volt elkészíteni őket.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3522 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 22:45:16 »
Ami még érdekesebbé teszi, hogy a közvetlen előtte lévő számok, minőségileg verik a 120.-at, szerintem, ott ilyen problémák nem is voltak. Pl. színes, karakteresebb feliratokat használtak a történetek címénél, itt meg minden ronda fekete volt, pár számon keresztül. Plusz, mennyire érte a kiadót ez a váltás? Tudtommal volt több hónapjuk rákészülni az ugrásra, elvégre beharangozták előre. De egy megemlékező pár sort se írtak bele, jelezve, hogy bizony elértünk egy jeles időszakhoz, sorszámhoz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3523 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 23:44:37 »
A 120. nem szokott jubileumi szám lenni.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3524 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 08:17:24 »
Az eszköz adott volt, az új eszközök ismerete talán nem
Ez az. Az eszköz adott volt, csak a tudás hiányzott hozzá. Vagy csak egyszerűen ennyire összezavarta őket, hogy új alapanyagra kell átállni. Ezt már valószínűleg senki se fogja tudni megmondani. Persze nem védeni akarom őket, de pálcát törni sem akarok a fejük felett. Mert azért az egy-két kirívó esetet nem figyelembe véve egész jó munkát végeztek. Az se kizárt, hogy egyszerűen elkényelmesedtek. Ha megnézzük, akkoriban nemigen kaptak olyan levelet, amely a külalakot, vagy egy-egy címfelirat elkészítését szapulja. És ha nincs rá akkora igény, akkor minek vacakoljanak vele. Ezt is elképzelhetőnek tartom.
De teljesen mindegy, ez már a múlt, amin változtatni nem tudunk (hacsak újra ki nem adjuk  ;D ), felesleges rágódni rajta. Most már túlléptünk ezen a szinten szerencsére.  :)

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3525 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 11:37:08 »
Nagyon várós a jövő év!  :pompom: :demon:
Úgy rémlik, a CsP 102. vagy 103. számában volt összefoglaló a most következő Vészmanós sztoriból, aminek közvetlen folytatása a Venom szellemei. Boldog vagyok, hogy egy újabb hézag lesz kipótolva általatok!  ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3526 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 12:38:27 »
A jövő évi PPP kiadás rengeteg ilyen lukat betöm majd. Szinte minden lényegeset.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3527 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 12:54:59 »
Én például a Hulkos sztorit sajnáltam akkoriban, hogy kimaradt. Akkoriban nagyon szerettem Bagley rajzait, és az összefoglaló ami megjelent a sztoriról, nagyon felkeltette az érdeklődésem a sztori iránt. Így tök jó, hogy végre meg fog jelenni ez is.  :) Az már csak külön öröm, hogy én is segédkeztem a megjelenésében.  :D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3528 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 13:04:43 »
Sajnos nagy lemaradásban vagyok értékelések terén (meg olvasás terén... lassanként pótolok), így lassanként majd pótolom. Előbb a PPP-vel kezdem.
Erőtlenül: Nagyon jó volt, tetszett, hogy Peter hogy állta a sarat pókerő nélkül. Viszont érdekes, hogy azért hagyta ott az ipart, mert meghalhat, erre erő nélkül bunyózik mindenkivel. :) Persze értem a felelősségtudatát, de akkor is. :)
Alicia kiállítása, bár sok mély nyomot nem hagyott, kellemes visszagondolni rá, jó volt a sok mellékszereplő és jókat mosolyogtam rajta. :)
Reaktor: Érdekesnek volt a sztori. Gyerekként tetszett a kinézete alapján és mindig érdekelt, ki ez, most már ezt is tudom. A történet is egész érdekes volt, bár Bumeráng nem volt nagy szám, s leginkább a venomos jelenetek tetszettek.
Venom: Végre olvashattam a szigetes sztorit! Ez volt az egyik, amit iszonyatosan vártam, s tetszett is, főleg az eleje, mikor még a városban vannak. Bár barátnőm eléggé lehülyézte Venomot, hogy bedőlt a csontvázas trükknek, hisz a csontokon semmi nem maradt a robbanás után, ebből tudhatta volna, hogy valami nincs rendjén (nevezzük inkább eufórikus örömnek, azért dőlt be  ;D). De ez legyen a legnagyobb baja a sztorinak. ;)
Silvermane: Talán ez tetszett a legkevésbé. Érdekesen indult, de aztán az első fele egy nagy bunyó lett, a másikat meg valahogy nem éreztem át, hogy éppen szipolyozzák Peter vérét. Nem baj, egyszer azért ez is jó volt.
Bennünk lakozó gyermek: Ez is egy "álom-sztori" volt, hiszen fontos Pókember életében. Hát... fantasztikus volt! Egyszerűen... váó. Nem is tudom, hogy ez, vagy a Kraven tetszik jobban. Nagyon erősek voltak a karakterek, főleg ez és a hangulat tetszett. De bevallom, Peter drogos pillanatai nem jöttek át akkora erővel, mint vártam. Meg picit fura, hogy rögtön két gyermeki problémákkal küszködő gonoszt tesznek be, s "hirtelen" Peternek is gyerekkori problémái lesznek. :) De mindez semmit nem von le az értékéből, nagyszerű sztori!
A Keselyű érdekesen indít, kíváncsi vagyok, hogyan gyógyul meg Toomes.
Összegzésként: Ez az év eddig marha jó! Nagyon köszönöm az élményeket, amikkel gazdagodtam! :kingpin:
UI: Barátnőm is rendszeresen olvassa (megfertőződött :) csak a magyar kiadást olvassa, most jön majd Vérontó), s neki is tetszettek ezek a sztorik, egyedül Alex Saviuk (Erőtlenül, Reaktor, Venom-sztori... asszem ő volt) rajzaival nem volt kibékülve. S neki is nagyon tetszett a CW (sokkal jobban, mint a Kraven). :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3529 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 15:13:17 »
egyedül Alex Saviuk (Erőtlenül, Reaktor, Venom-sztori... asszem ő volt) rajzaival nem volt kibékülve.
Erik Larsen. Valóban elég érdekes a rajzstílusa. Legalább annyira megosztó, mint Meki volt. Nem véletlen, hogy hamar utána is ment az Image-hez.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3530 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 15:36:38 »
Sajnos nagy lemaradásban vagyok értékelések terén (meg olvasás terén... lassanként pótolok), így lassanként majd pótolom.
Köszi, hogy pótoltad! :)
Idézet
Alicia kiállítása, bár sok mély nyomot nem hagyott, kellemes visszagondolni rá, jó volt a sok mellékszereplő és jókat mosolyogtam rajta. :)
Igen, az főleg a mellékszereplők miatt volt érdekes.
Idézet
Venom: Végre olvashattam a szigetes sztorit! Ez volt az egyik, amit iszonyatosan vártam, s tetszett is,
Huh, pedig kis híján kimaradt. Ugyanis csak az egyik részéhez volt anyagunk, a második részhez nem. De aztán kiderült, hogy az egyik újabb Pókban újraközölték, és úgy már meg tudtuk csinálni. Vésztartalék helyette a Kraven első vadászata lett volna DeMatteistől. Ja, ugyanaz a címe, mint a most futó HP sztorinak. :)
Idézet
Bár barátnőm eléggé lehülyézte Venomot, hogy bedőlt a csontvázas trükknek, hisz a csontokon semmi nem maradt a robbanás után, ebből tudhatta volna, hogy valami nincs rendjén (nevezzük inkább eufórikus örömnek, azért dőlt be  ;D). De ez legyen a legnagyobb baja a sztorinak. ;)
;D
Idézet
Meg picit fura, hogy rögtön két gyermeki problémákkal küszködő gonoszt tesznek be, s "hirtelen" Peternek is gyerekkori problémái lesznek. :)
Hát, több párhuzamot kellett vonni a szereplők és a cím között. :)
Idézet
A Keselyű érdekesen indít, kíváncsi vagyok, hogyan gyógyul meg Toomes.
Épp tegnap végeztem a fordításával, az is tök jó lesz.  ;)
Idézet
Barátnőm is rendszeresen olvassa (megfertőződött :) csak a magyar kiadást olvassa, most jön majd Vérontó), s neki is tetszettek ezek a sztorik, egyedül Alex Saviuk (Erőtlenül, Reaktor, Venom-sztori... asszem ő volt) rajzaival nem volt kibékülve. S neki is nagyon tetszett a CW (sokkal jobban, mint a Kraven). :)
Nagyon helyes!  :D
Erik Larsen. Valóban elég érdekes a rajzstílusa. Legalább annyira megosztó, mint Meki volt. Nem véletlen, hogy hamar utána is ment az Image-hez.
Őt Meki után már a Semic sem vállalta be, teljesen kimaradt anno. Na jó, a Nemzetellenesben 1 részig benne volt.

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3531 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 17:46:25 »
Idézet
Csak éppen átjavították a poénokat is, és nem lett vicces. Persze nem is tetszett senkinek, és nem is értették, miért jelent meg magyarul. Nagyon sajnáltam.  :(
Tegnap összehasonlítottam a békás sztori magyar fordítását az eredetivel. Azt persze nem tudom, milyen volt a te első változatod, de viccesebb lehetett az amerikainál, mert amit a szerkesztő csinált belőle, az még így is korrektnek tűnik (az első pár oldalig mindent átnéztem, utána csak belenézegettem). Ami az eredetiben poén volt, azt híven átültettétek, félrefordítás sincs, csak egy kis szükségszerű átírás ott, ahol Peter angolul a szabadon lévő Zöld Manót említi, magyarul pedig általában véve a bűnözőket (hiszen a magyar kiadásban épp az eggyel korábbi számban kapta el Harryt, noha az Osborn-örökség valójában később játszódik). Igényes, sőt hibátlan fordítás, de – ahogy te is írtad – ennek a történetnek a közlését ebben a formában semmi nem indokolta. Kár, hogy nem engedélyezték az eredeti szöveg izgalmasabbá tételét (amolyan Frédi és Béni módon?), és érthetetlen is, hiszen Szeredás Lőrinc tudtommal éveken át ezt tette, és nem riadt vissza a szabadabb fordítástól.
Én a borítótól anno teljesen fellelkesültem, de miután megvették nekem a számot, csalódott voltam, amiért nem Vérontó és Venom múlt hónapban beharangozott története szerepel benne (pedig a borítórajz igazán becsületesen felhívta a figyelmet a tartalomra :D), ahhoz meg még túl fiatal voltam, hogy értékelni tudjak egy vicces Pókember-képregényt. Pár évnek el kellett telnie, hogy megváltozzon a véleményem, de utána nagyon megszerettem a 101. számot. (Szerintem mellesleg nagyon jó a rajza is.)
És ha már fordítás, hátha tudok segíteni: A bárányok hallgatnak azon mondata, amelyre a soron következő Venom-történetben (Amazing Spider-Man #374) utalás történik, a magyar szinkronban egészen pontosan így hangzik: ,,A máját ettem meg, szép nagyszemű babbal, és jó Chiantit ittam rá.” :)
Egyébként tervezel folytatást a Pókfej Képregénylexikonhoz? Mert nekem nagyon tetszett.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 28. - 17:48:57 írta Kókuszolaj »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3532 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 21:54:09 »
Kár, hogy nem engedélyezték az eredeti szöveg izgalmasabbá tételét (amolyan Frédi és Béni módon?), és érthetetlen is, hiszen Szeredás Lőrinc tudtommal éveken át ezt tette, és nem riadt vissza a szabadabb fordítástól.
Nem éppen ez a lényege. Nem volt szabadabb fordítás az enyém sem, és nem ezért nem hagyta Lőrinc. Csak akkoriban még kezdő fordítóként nagyon sok anglicizmust használtam, amiket módszeresen átjavított. Az én verzióm nem azért volt viccesebb, mert mást írtam, mint az eredeti, hanem próbáltam kihegyezni a poénokat, a szituációkat, és humorosan, az adott karakter jellemének megfelelően fogalmazni. Mivel abban a számban mindenki lökött volt: a Rozmár, a Fehér Nyuszi, a Béka, de kicsit még a bejárónő is, igazán tele volt ziccerekkel.
Idézet
Pár évnek el kellett telnie, hogy megváltozzon a véleményem, de utána nagyon megszerettem a 101. számot.
Miután először lefordítottam magamnak még jóval a magyar megjelenés előtt, a legtöbbet olvasott Pókember-sztori volt nekem is.  :)
Idézet
És ha már fordítás, hátha tudok segíteni: A bárányok hallgatnak azon mondata, amelyre a soron következő Venom-történetben (Amazing Spider-Man #374) utalás történik, a magyar szinkronban egészen pontosan így hangzik: ,,A máját ettem meg, szép nagyszemű babbal, és jó Chiantit ittam rá.” :)
Lesz benne ilyen? :) Köszi!  :)
Idézet
Egyébként tervezel folytatást a Pókfej Képregénylexikonhoz? Mert nekem nagyon tetszett.
Nem, az egyszeri volt, és megismételhetetlen. Időm se lenne még egyet megírni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3533 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 22:40:35 »
Időm se lenne még egyet megírni.
*khm khm*

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3534 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 22:51:10 »
Nem, kedves talgaby, neked sem.  ;D Valami 7 éve írtam meg az előzőt, annyi idő alatt még a készítését sem hozta be, úgyhogy nem erőltetem. Annak idején jó ötletnek tűnt, de most már, ha van valami érdekességem Pókemberről, inkább beleteszem magába az újságba.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3535 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 13:25:09 »
A fene. Pedig milyen jó lenne egy csupa doksis kiadvány. Pláne nekem…! ;D

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3536 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 14:58:56 »
Csak poén, bezúztak mindent. :(

Bezúztak? Akkor valóban igaz, hogy amiből egy időn belül nem fogy el minden, akkor kötelezik a kiadót a megsemmisítésre?
Miért nem adták oda ajándékként az új kiadások mellé elszórtan, hogy már csak azért se semmisüljön meg. Persze ha lehetett volna ilyet.

A lezárása az jó, az eredeti lezárása volt gáz, amikor még ki akarták cserélni Petert Benre. De a legvégén már nem akarták.

Pont ez az, ami tetszett, hogy először kiderült, hogy Peter a klón, ami egy remek és bátor húzás volt, majd mindent visszacsináltak, mert meggondolták magukat és berezeltek. Szerintem az eredeti lezárás, hogy ő a klón remek lett volna, és annak ellenére is maradhatott volna Peter továbbra is Pókember. Bár még nem olvastam a klónsztorit, így majd utána visszatérek a témához és új véleményt formálok. Vagy megerősítem a mostanit :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3537 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 18:00:01 »
Bezúztak? Akkor valóban igaz, hogy amiből egy időn belül nem fogy el minden, akkor kötelezik a kiadót a megsemmisítésre?
Ez így van, határozott idejű szerződések vannak. De:
Idézet
Miért nem adták oda ajándékként az új kiadások mellé elszórtan, hogy már csak azért se semmisüljön meg.
Nem a Semic zúzta be, hanem a végrehajtó. Ritka rossz húzás volt.
Idézet
Szerintem az eredeti lezárás, hogy ő a klón remek lett volna, és annak ellenére is maradhatott volna Peter továbbra is Pókember
És mi lett volna az eredetivel? Meg azokkal az olvasókkal, akik jobban szerették a Pókembert a 60-as években, vagyis mielőtt átváltott volna klónra?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 29. - 21:28:59 írta kaine »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3538 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 20:01:01 »
PETER PARKER PÓKEMBER #23.:

Jó: Mikor legelőször láttam, még a régi CSP. 100. számában erről az egészről leírást, már akkor sajnáltam, hogy nem jött ki. Bár szó se róla azért az a történet is nagyon tetszett, mint ahogy általában az összes olyan, amit J.M. DeMatteis írt. A Kraven utolsó vadászatához hasonlóan, ez is egy felnőttesebb hangvételű alkotás, amit igazán csak azok tudnak értékelni, igazán felfogni a mondandóját, kik elmúltak már tinik. Örülök, hogy egy felnőttebb történet is bekerülhetett a PPP sorozatba. A minőségre, mint mindig most se lehet panasz!
Rossz: Hiányoltam az eredeti borítókat, a leghátulján lévő "Utóhatás" borító tetszett ugyan, de kisebb képekben ha megoldottátok volna, akkor oda fért volna a többieké is. Mint ahogy annak idején, a "Maximum Carnage" borítókat, valamely 120 utáni szám hátulján. Szerintem ez egy jó megoldás lenne, helyt spórolnánk vele, és mégse lenne az embernek hiányérzete, mit gondoltok? ;)
Összegezve: Egy régóta várt klasszikus a 90-es évekből, aminek a megjelenését Kaine is nagyon várta már! Mit is írhatnék, arra az egysoros megköszönésre a történet végéről, mint hogy szívesen, és várjuk a többit is! ;)  A jövőre érkező, Kraven utolsó vadászatának kiadására pedig, egy vevőd már tuti lesz!! :kingpin:
Értékelésem: 9/10
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 29. - 20:05:23 írta balogh44 »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3539 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 20:16:24 »
És mi lett volna az eredetivel? Meg azokkal az olvasókkal, akik jobban szerették a Pókembert a 60-as években, vagyis mielőtt átváltott volna klónra?
Mivel a DC olvasói se haltak bele abba, amikor Zöld Lámpást lecserélték (kétszer is), vagy Flasht, vagy akár Wonder Womant is, vagy ahogy az X-olvasók is elvoltak évtizedek óta Xavier klónjával és a Bosszú Angyalai-rajongók az új Tony Starkkal így valószínűleg a Pókember-olvasók is túlélték volna ezt a sokkot.
Így utólag meg, hogy az elmúlt évtizedek egyik legjobb Pókember-időszaka az volt, amikor Petert végre eltakarították az útból, pláne nem tűnne rossz ötletnek. :)
Mondjuk azt aláírom, hogy Ben legnagyobb baja az volt, hogy szinte semmi szereplőgárdát nem tettek köré, így semmi kapaszkodó nem volt a történeteiben, alig különbözött az Image akármelyik véletlenszerű Marvel-másolatától.