Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 673760 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3540 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 21:36:39 »
Hiányoltam az eredeti borítókat, a leghátulján lévő "Utóhatás" borító tetszett ugyan, de kisebb képekben ha megoldottátok volna, akkor oda fért volna a többieké is. Mint ahogy annak idején, a "Maximum Carnage" borítókat, valamely 120 utáni szám hátulján. Szerintem ez egy jó megoldás lenne, helyt spórolnánk vele, és mégse lenne az embernek hiányérzete, mit gondoltok? ;)
A hátsóra szívesebben teszek teljes képet, de belülre lehet róla szó, ha megint ennyire kevés hely lesz.
És mi lett volna az eredetivel? Meg azokkal az olvasókkal, akik jobban szerették a Pókembert a 60-as években, vagyis mielőtt átváltott volna klónra?
Mivel a DC olvasói se haltak bele abba, amikor Zöld Lámpást lecserélték (kétszer is), vagy Flasht, vagy akár Wonder Womant is, vagy ahogy az X-olvasók is elvoltak évtizedek óta Xavier klónjával és a Bosszú Angyalai-rajongók az új Tony Starkkal így valószínűleg a Pókember-olvasók is túlélték volna ezt a sokkot.
Hát épp az derült ki, hogy bárkit le lehet cserélni - ugye ott volt még a Szellemlovas, akit többször is  leváltottak -, de Pókembert nem lehet (legfeljebb az Ultit). Különösen nem így, mert ezzel a módszerrel az olvasók becsapva érezték magukat, hogy az elmúlt 25 évben a klón történeteit olvasták, nem Peterét. Úgy tűnik, a csere csak úgy működik, ha az alany meghal.
Idézet
Így utólag meg, hogy az elmúlt évtizedek egyik legjobb Pókember-időszaka az volt, amikor Petert végre eltakarították az útból, pláne nem tűnne rossz ötletnek. :)
Ha Oki dokira gondolsz, az annyiban is más volt, hogy egy bűnöző lett a Pókember, vagyis egy teljesen ellentétes jellemű valaki. Ben Reilly viszont mondhatni "Pókember light" volt, azaz semmiben sem tért el az eredetitől - legfeljebb naivabb volt.
Idézet
Mondjuk azt aláírom, hogy Ben legnagyobb baja az volt, hogy szinte semmi szereplőgárdát nem tettek köré
Igen, ez volt a legnagyobb baja. A mellékszereplői elég unalmasak voltak. Ezért volt jó, hogy hamar visszahozták mellé Petert.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3541 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 22:19:00 »
Hiányoltam az eredeti borítókat, a leghátulján lévő "Utóhatás" borító tetszett ugyan, de kisebb képekben ha megoldottátok volna, akkor oda fért volna a többieké is. Mint ahogy annak idején, a "Maximum Carnage" borítókat, valamely 120 utáni szám hátulján. Szerintem ez egy jó megoldás lenne, helyt spórolnánk vele, és mégse lenne az embernek hiányérzete, mit gondoltok? ;)
A hátsóra szívesebben teszek teljes képet, de belülre lehet róla szó, ha megint ennyire kevés hely lesz.

Az jó lenne, pláne az olyan eseteknél, mint most a Békás megjelenés utáni oldal pl., ott ugye egyből kezdődött a Keselyűs, eggyel arébb kezdődne, és bele tudnánk tenni közzé a 101. számot, a folytonosság kedvéért. ;D



kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3542 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 00:02:37 »
Nem olyan egyszerű ez. Nekem jól ki kell számolnom az oldalakat, hogy mikor, melyikbe mennyit tegyek, hogy a végén kijöjjön rendesen. Még arra is figyelnem kell, hogyha félbehagyjuk a sztorit, akkor az ne akárhol érjen véget.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3543 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 08:55:49 »
Nem a Semic zúzta be, hanem a végrehajtó. Ritka rossz húzás volt.

Mondjuk nem tudom mennyire lenne legális, de nem lehet ilyenkor megoldani, hogy gyorsan "megveszi" valaki az egész megmaradt készletet? Mármint mondjuk egy munkatársnak vagy ismerősnek kiállítani egy számlát mondjuk negyed áron, vagy olcsóbban (vagy legrosszabb esetben teljes áron) és aztán vaterán vagy egyéb helyeken magánszemélyként árulni, mint egy gyűjtő, aki sokat vett? Így annyi a kockázat, amennyi adó van a számlákra, de aztán legalább még lehet árulni továbbra is, és hosszú távon biztos elfogyott volna.

Végrehajtó? Mert csődbe ment a Semic? Nem is a Marvel erőltette szerződésbe foglalva a bezúzást?

Idézet
Szerintem az eredeti lezárás, hogy ő a klón remek lett volna, és annak ellenére is maradhatott volna Peter továbbra is Pókember
És mi lett volna az eredetivel? Meg azokkal az olvasókkal, akik jobban szerették a Pókembert a 60-as években, vagyis mielőtt átváltott volna klónra?

Az semmin nem változtatott volna. Mármint nem tudom pontosan, hogy voltak a dolgok, de miért ne olvashatnánk egy klón-Pokembert? Gondolom a személyisége és emlékei ugyan azok és jó ideje már ő volt a Pókember, vagyis a későbbiekben semmi jelentősége nem lett volna annak, hogy klón-e, vagy sem, azon kívül, hogy tényként kezelik, hogy az. Egy klón is lehet hős, egy klón is ugyan úgy élhet. Semmin nem kellett volna változtatni, de legalább a későbbiekben is ki lehetett volna hozni belőle valami jó kis sztorikat.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3544 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 09:12:07 »
Szerintem ez nem ilyen egyszerű, és ez most érdekes módon mindkét témára igaz.  ;D

Azért itt a készlet ha csak az adót nézzük több millió forintos tétel, ki előlegezte volna azt be? Forgalmazni hivatalosan azután sem lehetett volna, szóval a lebukás esélye igen nagy.

A másik témához, nem arról van szó, hogy lecseréljük Petert hirtelen, hanem arról, hogy már vagy 20 éve a csere megtörtént.
Most akkor melyik Peternek van joga May-hez és MJ-hez? Mindkettő követelhetné magának, vagy a klón szépen vonuljon ki, és jöjjön vissza az igazi, hiszen MJ nem azzal az emberrel élt már évek óta (talán nem is hozzá ment feleségül, nem tudom, mikor volt a csere) vagy hirtelen legyen két Peter és mindkettő tök ugyanolyan, de MJ-nek még csak el tudják mondani (ő még talán örülne is a az édeshármasnak :brow:), de Maynek?
Így ez rövid távon érdekesnek tűnik, tök jó dráma, konfliktusok stb. (de azt a Közös Többszörös című zseniális film már kimaxolta :D), de hosszú távon semmi értelmét nem látom.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 30. - 09:16:05 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3545 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 12:33:10 »
Ahogy Todd mondta: több milliós tétel volt. Ha jól emlékszem, a Képes Kiadó, vagy a FuMax megpróbált egyezkedni velük, hogy ne kelljen már a Dörmögő Dömötört, meg hasonlókat is megvenniük, de hajthatatlanok voltak: vagy egyben az egészet, vagy semmit. És valami furcsa logika mentén úgy döntöttek, hogy ha nem ad érte senki több milliót, akkor nem kell több százezer sem (amivel épp kifizethették volna azokat, akiknek a cég már nem fizette ki a munkáját, mint Láng István, vagy Bayer Antal, például).

A klón: az újraindítás után valaki elrabolta Mary Jane-t, és bezárva tartotta fél évig egy sötét szobában (a Panini-féle HP-ből ismerős lehet a szitu). Azóta visszakaptuk, minden oké. Ha most kiderülne, hogy nem is az eredetit kaptuk vissza, hanem egy klónt, az milyen érzés lenne? Persze, azóta megkedveltük őt is, de mi van az eredetivel, akit már jóval előtte megszerettünk, és azóta küzd, szenved az elrablója fogságában? Ha most valahogy kiszabadulna, hogy visszavegye az életét, amit elloptak tőle, melyiknek drukkolnál? :)

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3546 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 15:35:58 »
Nos, végül melyik nyomda adott jobb árat a reprintekre? Amelyik az elsőre? :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3547 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 15:40:47 »
Több nyomdával készül, nem csak eggyel.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3548 Dátum: 2015. Október 02. - 12:35:58 »
Szerintem ez nem ilyen egyszerű, és ez most érdekes módon mindkét témára igaz.  ;D
Azért itt a készlet ha csak az adót nézzük több millió forintos tétel, ki előlegezte volna azt be? Forgalmazni hivatalosan azután sem lehetett volna, szóval a lebukás esélye igen nagy.
Ahogy Todd mondta: több milliós tétel volt. Ha jól emlékszem, a Képes Kiadó, vagy a FuMax megpróbált egyezkedni velük, hogy ne kelljen már a Dörmögő Dömötört, meg hasonlókat is megvenniük, de hajthatatlanok voltak: vagy egyben az egészet, vagy semmit. És valami furcsa logika mentén úgy döntöttek, hogy ha nem ad érte senki több milliót, akkor nem kell több százezer sem (amivel épp kifizethették volna azokat, akiknek a cég már nem fizette ki a munkáját, mint Láng István, vagy Bayer Antal, például).

Az egyetlen kérdés, hogy a Marvel engedi-e az árcsökkentést, és ha igen, mennyire? Mivel a kötetek ára is csökkent, így gondolom abba nem szólnak bele, mivel a jogdíjat meg egyebeket megkapták, szal ez alapján nem kapnak kevesebbet.
Namármost, ha lehet az árat hivatalosan csökkenteni, akármekkorára, akkor hivatalosan kiállítani számlát a cég valamely alkalmazotta, vagy ismerőse, vagy akárki nevére (sőt, még jobb: a ki nem fizetett dolgozók nevére, akiket említettetek) mondjuk az eredeti ár tizedéért. Ők megkapják a füzeteket (még fizetni se kellett volna érte, attól függ, hogy egyeznek meg), majd elosztják egymás és a cég tagjai között, ahogy megegyeznek. A cég meg leadózza a 10%-os ár adóját, vagyis a teljes érték max 2,5%-ába került volna az egész és minden megmarad.
Majd "használt, de tökéletes állapotban lévő" címen eladják ők magánszemélyként. Most pl. elég jól menne, mert ahogy néztem a 100 fölötti számokból elég kevés van, meg amúgy is, vagyis nem rögtön, de azért elég szép pénzt összehozhattak volna belőle.
És ebbe semmi törvénytelen nincs szerintem. Max kicsit erkölcstelennek mondhatnánk (szerintem az se), de még ha az adóhivatal szállt volna rájuk, és egyértelműen bebizonyosodik, hogy ezt csinálták, akkor se tudtak volna csinálni semmit, mert teljesen törvényes ez az eljárás: mert legális az árukészletet, főleg végkiárusításkor akármilyen olcsón eladni és teljesen legális és adómentes azt hiszem évente 300.000 Ft-ig a kereskedés magánszemélyként.

A másik témához, nem arról van szó, hogy lecseréljük Petert hirtelen, hanem arról, hogy már vagy 20 éve a csere megtörtént.
Most akkor melyik Peternek van joga May-hez és MJ-hez? Mindkettő követelhetné magának, vagy a klón szépen vonuljon ki, és jöjjön vissza az igazi, hiszen MJ nem azzal az emberrel élt már évek óta (talán nem is hozzá ment feleségül, nem tudom, mikor volt a csere) vagy hirtelen legyen két Peter és mindkettő tök ugyanolyan, de MJ-nek még csak el tudják mondani (ő még talán örülne is a az édeshármasnak :brow:), de Maynek?
Így ez rövid távon érdekesnek tűnik, tök jó dráma, konfliktusok stb. (de azt a Közös Többszörös című zseniális film már kimaxolta :D), de hosszú távon semmi értelmét nem látom.
A klón: az újraindítás után valaki elrabolta Mary Jane-t, és bezárva tartotta fél évig egy sötét szobában (a Panini-féle HP-ből ismerős lehet a szitu). Azóta visszakaptuk, minden oké. Ha most kiderülne, hogy nem is az eredetit kaptuk vissza, hanem egy klónt, az milyen érzés lenne? Persze, azóta megkedveltük őt is, de mi van az eredetivel, akit már jóval előtte megszerettünk, és azóta küzd, szenved az elrablója fogságában? Ha most valahogy kiszabadulna, hogy visszavegye az életét, amit elloptak tőle, melyiknek drukkolnál? :)

Többet fogok tudni majd erről 2 év múlva, ha olvastam is a sagát :). Viszont még mindig úgy gondolom, hogy ez nem lett volna jelentős. Gondoljunk csak bele: ha egy karaktert leklónoznak, akkor az előtte lévő emlékei elvileg megvannak neki is, ugye? Az utána következő emlékeket meg ő szerzi, vagyis azon kívül, hogy klón, ugyan az a karakter lesz.
Igazából azt nem értem hol volt a másik Peter abban a bizonyos kb. 20 évben (ha ez csak lassan derül ki, vagy fontos dolog lesz, ne mondjátok el :) ), de akit követtünk, annak kellene a helyén maradnia, akár klón, akár nem az.
Persze az már más kérdés, hogy mit csináljon a másik, mert az elveszíti az életét, amit addig sajátjának hitt. Én speciel úgy kezelném ebben a helyzetben a karaktereket, hogy úgy élnek tovább, mintha ikrek lennének.
Az MJ-s példára is ugyan ezt tudom mondani. Hiába derült volna ki, hogy ő csak egy klón, annak kellett volna maradni, aki a legtöbb időt vele töltötte. A másikat meg szintén testvérként kellene kezelni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3549 Dátum: 2015. Október 02. - 12:55:51 »

Namármost, ha lehet az árat hivatalosan csökkenteni, akármekkorára, akkor hivatalosan kiállítani számlát a cég valamely alkalmazotta, vagy ismerőse, vagy akárki nevére (sőt, még jobb: a ki nem fizetett dolgozók nevére, akiket említettetek) mondjuk az eredeti ár tizedéért. Ők megkapják a füzeteket
Ez azért nem jó, mert 1: a felszámolók nem ismerték az értékeket, kinek mennyit adjanak 2. a dolgozók sem.  ;D
Idézet
Igazából azt nem értem hol volt a másik Peter abban a bizonyos kb. 20 évben (ha ez csak lassan derül ki, vagy fontos dolog lesz, ne mondjátok el :) ), de akit követtünk, annak kellene a helyén maradnia, akár klón, akár nem az.
5 év volt az ő életükben, és egyszerűen járta Amerikát, megpróbált új életet kezdeni.
Idézet
Az MJ-s példára is ugyan ezt tudom mondani. Hiába derült volna ki, hogy ő csak egy klón, annak kellett volna maradni, aki a legtöbb időt vele töltötte. A másikat meg szintén testvérként kellene kezelni.
Az ő szempontjukból talán elfogadható lenne, de az olvasókkal akkor is becsapnának, mert ők nem azt szerették meg eredetileg. Ahogy ezt példázta a mostani Oki doki-Pók is. Ha összejött volna Mary Jane-nel, azért felhördült volna mindenki. :)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 02. - 14:17:24 írta kaine »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3550 Dátum: 2015. Október 02. - 13:00:20 »
Idézet
Namármost, ha lehet az árat hivatalosan csökkenteni, akármekkorára, akkor hivatalosan kiállítani számlát a cég valamely alkalmazotta, vagy ismerőse, vagy akárki nevére (sőt, még jobb: a ki nem fizetett dolgozók nevére, akiket említettetek) mondjuk az eredeti ár tizedéért. Ők megkapják a füzeteket (még fizetni se kellett volna érte, attól függ, hogy egyeznek meg), majd elosztják egymás és a cég tagjai között, ahogy megegyeznek.
Nem, igazából ez nem törvényes. A "fizetni se kellett volna érte, attól függ, hogy egyeznek meg" lényegében fiktív számlázás, ami adócsalás, magánszemélyként több milliós értékben árusítani valamit, ami nem a te jogtulajdonod (mert ugye azzal, hogy megvetted a képregényt, nem lettél automatikusan viszonteladó) szintén törvénytelen.
Ezért kezdett el az APEH rászállni a netes aukciós oldalakra. ;)
Persze tudom, mindent ki lehet játszani, ha mondjuk nem egy ember árusítja , figyelnek rá, hogy ne lépjék túl azt az értéket, ami után már adózni kell stb. stb. De ebből már gondolom érezhető, hogy mindezt annyira nem egyszerű törvényes keretek között meglépni.

Idézet
Az MJ-s példára is ugyan ezt tudom mondani. Hiába derült volna ki, hogy ő csak egy klón, annak kellett volna maradni, aki a legtöbb időt vele töltötte. A másikat meg szintén testvérként kellene kezelni.
A másik kérdés, ez tényleg ennyire egyszerű lenne? Beleszeretsz egy nőbe, hozzámész, és kiderül, hogy évek óta nem ugyanaz a nő ő, mint akibe annak idején beleszerettél? Melyikkel maradnál együtt? Szerintem ez nagyon nem egy elbagatellizálható kérdés, annyival, hogy hát amelyikkel több időt voltam együtt.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 02. - 13:49:43 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3551 Dátum: 2015. Október 02. - 13:04:20 »
Az a 20 év kb. öt, öt és fél volt a sztoriban, és valahol az amerikai Középnyugaton mászkált.
Amúgy érdekesség, de például Claremont is valami 18 év után tervezte bemutatni a valódi Kardfogút az X-Menben, egészen addig másod- és harmadgenerációs klónokat tett a történeteibe. Ha nem jön Jim Lee, akkor meg is valósította volna.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3552 Dátum: 2015. Október 02. - 13:23:48 »
Erről a Kardfogús dologról már olvastam itt a fórumban, de nemigazán világos nekem. Nincs valami dokumentáció valahol, amiből megérthetném, miféle klónjai voltak és honnan? Azt már tárgyaltuk itt, hogy a PPP-ben a Fekete Macska elég csúnyán lezúzta, a Nemzetellenes összeesküvés alatt egy példány elvileg meg is halt... Érdekelne a háttérsztori, csak nem tudom, hol olvashatnék utána.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3553 Dátum: 2015. Október 02. - 13:45:06 »
Semmi különös nincsen benne. Megengedte Mr. Sinisternek, hogy leklónozza, ő pedig a többi Martalóccal együtt gyártott vagy félezer példányt, akiket szépe egyesével engedett ki a tartályokból, hogy azért féken tarthassa őket (meg jó ideig ne jöjjön rá senki, hogy tud klónozni).
Ezért is vicces a klón sagában Pókembernél ez a sok szenvedés a klónok degenerációjával, amikor az X-Menen a klón saga előtt évtizedekkel megvalósították a tökéletes klónokat. Maga Xavier is az a nyolcvanas évek óta.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3554 Dátum: 2015. Október 02. - 14:21:00 »
A másik kérdés, ez tényleg ennyire egyszerű lenne? Beleszeretsz egy nőbe, hozzámész, és kiderül, hogy évek óta nem ugyanaz a nő ő, mint akibe annak idején beleszerettél? Melyikkel maradnál együtt? Szerintem ez nagyon nem egy elbagatellizálható kérdés, annyival, hogy hát amelyikkel több időt voltam együtt.
Ez valóban nem egyszerű. Főleg, ha az évek során a nő mondjuk úgy változott meg, ahogy neki nem tetszett, a másikban pedig még ott az ígéret, hogy ő ugyanolyan marad.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3555 Dátum: 2015. Október 02. - 21:35:07 »
El szeretném mondani mennyire örülök annak, hogy eredeti színezéssel adod ki a PPP történeteit! Tudom, a Kraven máshogy nincs meg a Marvel-nek, én már csak kíváncsiságból is megveszem majd azt a változatot. ;)
Na de ez...

Most mi volt a baj, Harry zöld kabátjával? :headscratch:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3556 Dátum: 2015. Október 02. - 21:46:18 »
Amúgy itt egyik kép sem eredeti színezés. A bal oldali is digitális.
Ilyen lenne az eredeti:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3557 Dátum: 2015. Október 02. - 22:15:43 »
Igen, de lényegében az eredeti színeket használták fel újból, még a másiknál saját, új kerálmányok...

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3558 Dátum: 2015. Október 03. - 20:54:10 »
Mint általában mindig,itt is az eredeti a jó.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3559 Dátum: 2015. Október 04. - 07:50:22 »
Nincs a másikkal sem semmi baj. Sőt, nagyon szépen néz ki. Azért nem kell boszorkányüldözés módjára elítélni az ilyen kiadásokat sem, csak tudni kell őket a helyén kezelni. A belinkelt két példa közül a bal oldali egy az eredeti digitális felújítása, újraszínezése az eredeti alapján (tulajdonképpen ezt csináljuk mi is a PPP-ben megjelenő történetekkel). A jobb oldali pedig már az új technikával készült színezés, amit úgy kell felfogni, mint egy what if-et. Tehát hogy hogyan is nézne ki az adott történet, ha most jelenne meg először.

Tudom, a Kraven máshogy nincs meg a Marvel-nek
A Kraven utcsó vadászata alapból egy teljesen más tészta. Az már az új színezési technika előfutára volt. Már rengeteg (akkoriban annak számító) újdonságot beletettek a színezők. Igazából ebből a szempontból az a történet sokkal inkább volt grafikus novella, mint hagyományos képregény. Így nem is csoda, hogy digitalizálásnál már ahhoz is máshogy kellett hozzányúlni.