Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 674083 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3660 Dátum: 2015. December 15. - 08:15:28 »
És kb. mikor kapják meg a kedves előfizetők?  8)
Ezt csak a jóisten és a magyar posta tudja megmondani, de jobban belegondolva, max az előbbi. ;D

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3661 Dátum: 2015. December 18. - 17:37:11 »
Ezt csak a jóisten és a magyar posta tudja megmondani, de jobban belegondolva, max az előbbi. ;D

A Magyar Posta elmehet a francba. Én a minap rendeltem egy csomagot és azóta követem a netes csomagkövetővel: szerda 17:13-kor adták fel. Másnap reggel 7:40-re már Sopronban volt "A küldemény kézbesítés alatt". Majd 18:44 "Sikertelen kézbesítés". Ma is 05:24 óta 3-szor is kiírták, hogy "A küldemény kézbesítés alatt", de még semmi. Pedig egész nap van itthon valaki. Már két napja tűkön ülve várom, hogy ideérjen és nézem a követőt, de nem képesek idehozni kb 3 utcányira azt a retkes csomagot... Bemennék érte, de ha a futárnál van, akkor úgyse tudják kiadni. Most meg tök ideg vagyok, hogy mi lesz, ha a második próbálkozásra is sikertelen lesz a kézbesítés... Szörnyű, amit művelnek. Remélem a képregényekkel nem fognak ennyit bénázni :).

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3662 Dátum: 2015. December 22. - 13:03:48 »
Péntek óta készülök megírni: gyönyörű lett az idei különszám is. Fantasztikus, amit csináltok.:kingpin:
Van egyáltalán más európai ország, ahol annyi klasszikus Pókember jelenik meg - és olyan minőségben -, mint a PPP-ben és annak különszámaiban?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3663 Dátum: 2015. December 22. - 13:37:32 »
Tudtommal ma már nincs. Régebben a németek újrakiadtak mindent még egyszer az Amazing 150-től fölfelé. Aztán az olaszok a még régebbieket, de kicsivel gyengébb minőségben, mint a rendes számaink. Pár éve a spanyolok kezdték el a Lee-Romita sorozatot, na az övék már hibátlan volt, fényes lapon, de 24 oldalasokban.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3664 Dátum: 2015. December 22. - 14:58:13 »
Tényleg annyira káprázatosak a Kingpin-es ongoing füzetek (PPP, HP, M+ vagy Batman), már kézbe venni is alig merem, félve, csak rontok a tökéletességén.  ;D  Annyira csillagos ötös a kivitelezés, még a saját köteteiteket is felülmúlja, ami nem kis teljesítmény.  :) Ilyen minőségi példányokat legszívesebben trezorba tartanám, megóvva minden környezeti hatástól, így is óvom maximálisan őket, amennyire lehetséges. Egyszerűen nem tudok betelni velük. :kingpin:

Egy kérdés még a végére. PPP 25. számból terveztek két féle borítót?  ;) Válasz igen, csak postai úton lehet hozzá jutni a plusz számhoz vagy előfizetés mellé személyes átvételre is lehet kérni?

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3665 Dátum: 2015. December 22. - 16:41:16 »
Jó neked,hogy te már kézhez kaptad.  :(
 

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3666 Dátum: 2015. December 22. - 16:45:45 »
Atyavilág Tomi!
Megkaptam én is... gyönyörű... nincs rá jobb szó!!!
Nem lehetne ebből jövőre két szám? De most komolyan...

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3667 Dátum: 2015. December 22. - 18:50:05 »
Idézet
Pár éve a spanyolok kezdték el a Lee-Romita sorozatot, na az övék már hibátlan volt, fényes lapon, de 24 oldalasokban.
24 oldal? Hiszen az kutyafüle. :) Legalábbis nekem már úgy tűnne. :D
Idézet
Nem lehetne ebből jövőre két szám?
Gondolom, a szerződés már megköttetett, tehát a jövő évbe nem lehet belepiszkálni. De amúgy maximálisan egyetértek... Akármennyit megvennék.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3668 Dátum: 2015. December 22. - 20:52:43 »
Egy kérdés még a végére. PPP 25. számból terveztek két féle borítót?  ;) Válasz igen, csak postai úton lehet hozzá jutni a plusz számhoz vagy előfizetés mellé személyes átvételre is lehet kérni?
Igen, kétféle lesz. Lehet személyesen is kérni az előfizetéshez.
Atyavilág Tomi!
Megkaptam én is... gyönyörű... nincs rá jobb szó!!!
Nem lehetne ebből jövőre két szám? De most komolyan...
Sajnos nemigen. Belerokkannék, ha évente kétszer kellene ekkora mennyiséget lefordítani, megszerkeszteni egyszerre.  :D Talán majd később, amikor már kevesebb lesz benne valamivel a szöveg.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3669 Dátum: 2015. December 23. - 17:39:06 »
Nekem ma jött meg. Még csak elkezdtem, mivel a karácsony általában nem arról szól, hogy az ember nyugiban üldögél és olvas... :) De átérzem, azt, amit BlackArrow írt: Azért mikor olvasás közben azon gondolkozol, vajon mennyire izzadhat az ujjbegyed, na, az egy érdekes állapot. :D

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3670 Dátum: 2015. December 23. - 21:17:25 »
Sajnos nemigen. Belerokkannék, ha évente kétszer kellene ekkora mennyiséget lefordítani, megszerkeszteni egyszerre.  :D Talán majd később, amikor már kevesebb lesz benne valamivel a szöveg.
Ez volt a bajom nekem is...rohadt sok betű volt benne, főleg a Gyíkosba. 3 olvasásra sikerült elolvasnom  :-\ Tudom, ciki.
Azt kell mondjam, nem volt olyan szörnyű ez a szám :P
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3671 Dátum: 2015. December 23. - 22:27:57 »
Ma végre nekem is megjött.prosti  posta,mit bénázott ennyit?!
Csak beleszagoltam és lapoztam,de teljesen a hatása alá kerültem.Egész éven ezt a füzetet vártam.  8)

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3672 Dátum: 2015. December 24. - 19:33:23 »
Ma végre nekem is megjött.prosti  posta,mit bénázott ennyit?!
Végül is nem akarom védeni őket, mert van probléma nem is kevés, de azért azt is vedd figyelembe hogy December az év legforgalmasabb hónapja postai forgalom szempontjából. Is.
Fogalmam sincs hányszorosára növekszik ilyenkor a forgalom (pláne a Karácsony előtti hetekben) de ugyanannyi gépparkkal és logisztikával kell megoldani mint mondjuk nyár közepén. Nekem is csúszott pár küldeményen ebben a hónapban, legutóbbi pont egy hetet, pedig elsőbbségi postával adtam fel.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3673 Dátum: 2016. Január 01. - 01:11:50 »
Atyavilág Tomi!
Megkaptam én is... gyönyörű... nincs rá jobb szó!!!
Nem lehetne ebből jövőre két szám? De most komolyan...
Sajnos nemigen. Belerokkannék, ha évente kétszer kellene ekkora mennyiséget lefordítani, megszerkeszteni egyszerre.  :D Talán majd később, amikor már kevesebb lesz benne valamivel a szöveg.

Először is BUÉK!
Végigolvastam, valóban brutál mennyiségű szöveg, nem semmi munka lehet.
"Bájos" történetek, és alapvetően tetszettek is, de én a 80-as évek Pókemberét szeretem inkább, ahhoz képest itt a felesleges szájalás és a bugyuta monológok viszik el a szöveg nagy részét. Egyértelmű, hogy ezt a munkát csak "szerelemből" lehet csinálni, gazdaságosnak biztosan nem mondható.
Annak ellenére, hogy többekkel egyetemben én magam is többször bíráltam a modern kori képregényeket a dupla oldalas szöveg nélküli képek miatt, de most ezt a PPP 2015-ös különszámot olvasva belátom, hogy sokszor a kevesebb több :).
Ami tetszett ezekben a sztorikban, hogy Pókember győzelme sokszor nem a pókerejével függött össze, hanem valami tudományos ismeret kellett hozzá, és még vették a fáradságot arra is, hogy elmagyarázzák, hogy egy szuperbűnöző hogyan szerezte az erejét vagy a csodálatos szerkezeteit. Igazi sci-fi helyenként.
Sajnos azonban az is igaz, ha egy történetet olvastál, ismered az összeset. Ugyanarra a sémára megy. Rengető, Gólyaláb, tökmindegy.
Szuperbűnöző, rabol. magyarázat hogy szerezte a szuper ruháját, szájalás, Pókember vereség-bénázás, PP családi baráti szál, fordulat, szájalás, ravasz győzelem, magánéleti szál, 90%-ban siránkozás, bénázás a magánéletben, 10%-ban minden jóra fordul. Ez a recept Stan Lee-től. Képes akárhányszor ellőni :).
És az is igaz amit itt a fórumon olvastam pár éve, hogy Pókember a legtöbbet nyavajgó szuperhős, ezzel egyetértek, legalábbis a 60-as években biztosan.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3674 Dátum: 2016. Január 01. - 09:20:36 »
Sokat nyavalyog ő, a mai napig.Nem állt le azóta se.  ;D
De Május néni.....hát ő aztán.Voltak ebben a különszámban olyan szövegei,ahol hangosan nevettem.
"Peter,Drágám..biztos nem lesz semmi bajod,ha elmegyek?Lefekszel korán, és eszel elég zöldséget?"
"Jaj,Peter!Mindjárt itt maradsz egyedül,senki sem fog rád vigyázni....te meg olyan bátran viseled."
De a személyes kedvencem,amin a legtöbbet nevettem,az ez:
"Hála Istennek nem olyan,mint azok a vad tinédzserek,akikről mindig hallani.Most is biztos otthon van,könyvet olvas és meleg tejet iszik."
Meleg tejet iszik!  ;D
Nagy kár,hogy az az orvlövész nem végzett rendes munkát.  :lol:

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3675 Dátum: 2016. Január 01. - 10:57:27 »
Én nem haragszom May néni karakterére, szerintem csak "bájos", de azért abban is van valami, hogy kissé bugyuta. :)
Arról nem is beszélve, hogy az idők folyamán többször is változott a karakter, volt már bölcs és erős is.
És amúgy is, a rajzok alapján folyamatosan fiatalodik. Itt a különszámban 80 évesnek néz ki, egy két új Bosszú Angyalai kötetben kevesebb mint 60 :)
Sőt, a Spectacular 180-200 közötti számokban egyenesen öreg férfinek rajzolták (olyan csúnya volt a rajz)! :)

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3676 Dátum: 2016. Január 01. - 12:25:58 »
A legutóbbi Keselyűs számban is öreg férfi kinézete volt.Igaz, a Keselyű se lett jobb.Hatalmas,nagy tepsi füleket kapott.  :D
Hát ja.Bugyuta.Ez a jó szó rá.  :brow:

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3677 Dátum: 2016. Január 01. - 18:43:01 »
Én a Jameson-os párbeszédeken röhögtem magam könnyesre. :D Próbáltam elmesélni a feleségemnek, hogy együtt nevessünk, de hát neki nincs meg ehhez a kellő előképzettsége... :P

Ricsi

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3678 Dátum: 2016. Január 02. - 08:43:32 »
Sziasztok!
Keresem a 2014-es PPP újságokat,
abban az évben elég sokat dolgoztam külföldön, mire át szerettem volna venni, valahol elkeveredett, valószínű el lett adva másnak.
Ha valaki két példányt rendelt anno a PPP 13-18-as számaiból, és megvállna tőle (akár picit drágábban) kérlek írjon mailt nekem a
bri.bodnarKUKACgmail.com cimre.

Köszönöm

üdv

Ricsi

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3679 Dátum: 2016. Január 02. - 17:13:54 »
"Bájos" történetek, és alapvetően tetszettek is, de én a 80-as évek Pókemberét szeretem inkább, ahhoz képest itt a felesleges szájalás és a bugyuta monológok viszik el a szöveg nagy részét.

Itt már sokkal jobb, a Ditko-időszakban még sokkal szájbarágósabb volt az egész. Itt már van egyfajta átmenet, vagyis van, ahol még felesleges a magyarázat, van ahol meg jó.
Idézet
Ami tetszett ezekben a sztorikban, hogy Pókember győzelme sokszor nem a pókerejével függött össze, hanem valami tudományos ismeret kellett hozzá
Az egyik legszerethetőbb jellemzője volt ez az akkori Pókembereknek. Egy időben mindent túlélt, mert gyors, és elugrik, ennyi. Ebben az időben nem volt szuperszonikusan emberfeletti az összes képessége, és szüksége volt az eszére is, hogy győzzön.
Idézet
, és még vették a fáradságot arra is, hogy elmagyarázzák, hogy egy szuperbűnöző hogyan szerezte az erejét vagy a csodálatos szerkezeteit. Igazi sci-fi helyenként.
Ezt viszont felesleges lenne újra és újra elmesélni, azt nem bánom, hogy ma átugorják.
Sokat nyavalyog ő, a mai napig.Nem állt le azóta se.  ;D
De igen, az előttünk álló korszakban saját cége lesz, rendezett élete, ott már elégedett lesz az életével. :)
Idézet
De Május néni.....hát ő aztán.Voltak ebben a különszámban olyan szövegei,ahol hangosan nevettem.
"Peter,Drágám..biztos nem lesz semmi bajod,ha elmegyek?Lefekszel korán, és eszel elég zöldséget?"
"Jaj,Peter!Mindjárt itt maradsz egyedül,senki sem fog rád vigyázni....te meg olyan bátran viseled."
De a személyes kedvencem,amin a legtöbbet nevettem,az ez:
"Hála Istennek nem olyan,mint azok a vad tinédzserek,akikről mindig hallani.Most is biztos otthon van,könyvet olvas és meleg tejet iszik."
A meleg tejen én is jót röhögtem, de a többi azért szerethető valahol. Egyedül van, idős, csak Peterről szól az élete, nélküle élni sem tudna, persze, hogy ezerrel aggódik érte. És nem is elszállt, tipikus nagymama-effektus.
Én a Jameson-os párbeszédeken röhögtem magam könnyesre. :D Próbáltam elmesélni a feleségemnek, hogy együtt nevessünk, de hát neki nincs meg ehhez a kellő előképzettsége... :P
;D Én is azt élvezem a legjobban a fordítás közben. Ez a pali egy élő humorzsák. Amíg nem az én főnököm, addig oltári vicces.  :D Már az előző különszámban is, amikor May néni felhívta, hogy nincs-e ott Peter, és az a "Mi vagyok én, a talált tárgyak osztálya?? Biztos dísztárcsákat lop valahol!" Majd írt egy cikket a mai fiatalokról, aztán meg az öregekről is.  :lol: