Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 673750 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4320 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 15:12:56 »
Én a CsP v2-t, HP v1-et és a PPP 1. évadát próbáltam utólag beszerezni. PPP-ből meglett minden az újranyomásnak köszönhetően, a HP v1-ből 2 hiányzik, a CsP v2-ből pedig 4 :). De majd talán eljutok valami börzére és meg lesznek a kimaradt részek. A Kinnpin köteteket viszont sikerült még épp időben beszerezni. Bár necces volt, mert volt pár kötet, amiből az utolsó példányok voltak, mikor rendeltem :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4321 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 15:16:32 »
Az enyém lett a PPP 1. doboz legutolsó példánya, és én kaptam meg az utolsó utáni darab újranyomott PPP 3. számot. Örök hála érte :D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4322 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 15:57:25 »
Azt sajnálom még, hogy a Panini sorról lemaradtam, de annak már csak így nulláról nem állok neki :D
pedig érdemes. A rozsomákos is jó, meg a pókember sorozat is, kivéve ha nem vagy te is jr Romita hater.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 10. - 16:05:03 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4323 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 16:54:58 »
Nem olyan régen ott volt előttem 2 teljes Panini HP sor, valószínűleg 40-45 körül megvehettem volna, de végül inkább meggyőztem magam arról, hogy nem is kell az nekem :D :D

Igazából nincs bajom a kicsi Romitával, de tényleg elég egyedi és furcsa a stílusa. Nekem nem igazán jön be, de ezt a hatalmas, szenvedélyes utálatot, amit mindenhol látok, nem értem.

Személy szerint nekem például Alex Maleev rajzai sem jönnek be, de a Fenegyerek széria olyan mocskosul jól van megírva, hogy nem is állok meg gondolkodni rajta. Aztán egy idő után azt veszem észre, hogy nem csak természetesnek tűnnek a rajzok, de ráadásul nagyon jól illenek a sztorihoz. Kicsit Ford Fairlane-Nagy Feró effektus: először ki akarom nyomni, mert a szinkron miatt nézhetetlen, és a végére rájövök, hogy pont attól jó :D

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4324 Dátum: 2017. Augusztus 13. - 20:15:58 »
Most olvastam el a 31-es számot és az érdekelne, hogy az eredeti Klónsztori, mármint az "5 évvel ezelőtti" első feltűnés, amit a Lost Years is bemutat, az mikor is volt?
Mert mindig azt mondják, hogy azért vágta ki a biztosítékot a sztori, mert egy klón volt végig Peter, de nem végig, csak attól a sztoritól. Ráadásul a házasság hátra hagyása így sokkal jobb lett volna, mint ami a One More Day-ben volt, szóval bár még csak az elején vagyunk, de szerintem kár volt visszahőkölni a Marvelnek a nagy leleplezés után.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4325 Dátum: 2017. Augusztus 13. - 21:24:17 »
Az eredeti '75-ben volt, vagyis kb. egy komplett nemzedék nőtt fel a kettő között.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4326 Dátum: 2017. Augusztus 13. - 22:13:50 »
Jól rákerestem :)
63-75-ig csak egy Pókember volt, szóval azok a valódival történtek.
75-94-ig volt elvileg 2, és akkor lett volna a klón. Oké, ez is azért elég sok idő, de ha tényleg meglépik, amit eredetileg terveztek és a klón visszavonul MJ-vel és a gyerekükkel, akkor szerintem tök jó lezárás lett volna (és remek lehetőség sok későbbi ötlethez). Bár a klónos témát már kibeszéltük korábban, így nem kezdek bele újra :). Viszont Ben alapból sokkal jobb és érdekesebb karakternek indult, ahogy már akart lenni, mint az eredeti, viszont a 32-es számban, ahogy úgy dönt, mégis hős lesz, hirtelen átmegy ugyan olyan önkényes, önfejű gyökérbe, mint az eredeti :).

Viszont azok a leírásoknak a nagy része, amik felvezetik a sztorit elég feleslegesek: a 31. szám elején kb. az van leírva, ami épp abban a füzetben fog történni, míg a 32-es végén, a leírás kb. fele az imént történt eseményeket írja le :).

Amúgy mik ezek a klónsztori kártyák?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 13. - 22:34:33 írta kevinkain »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4327 Dátum: 2017. Augusztus 13. - 23:05:55 »
de ha tényleg meglépik, amit eredetileg terveztek és a klón visszavonul MJ-vel és a gyerekükkel, akkor szerintem tök jó lezárás lett volna (és remek lehetőség sok későbbi ötlethez).
Ők is így gondolták. Hogy a sok trauma után Peter kap egy happy endet. De nem lett volna jó, mert bár Ben tényleg érdekesebbnek indult, a környezete nagyon gyenge volt, holott a Pókember képregény egyik erőssége épp a mellékszereplők.
Idézet
viszont a 32-es számban, ahogy úgy dönt, mégis hős lesz, hirtelen átmegy ugyan olyan önkényes, önfejű gyökérbe, mint az eredeti :).
Ezt hogy érted?
Idézet
Viszont azok a leírásoknak a nagy része, amik felvezetik a sztorit elég feleslegesek: a 31. szám elején kb. az van leírva, ami épp abban a füzetben fog történni, míg a 32-es végén, a leírás kb. fele az imént történt eseményeket írja le :).
Mindegyikben leírják, hogy miről szólt a sztori, mert ez a kivesézés évekkel később íródott, mint maga az esemény. Nem vágjuk meg, ha nem muszáj.
Idézet
Amúgy mik ezek a klónsztori kártyák?
A többféle kártyasorozat közül a klónos darabok.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4328 Dátum: 2017. Augusztus 14. - 19:56:55 »
Lehet valamivel pontosabbat tudni a PPP következő számának megjelenéséről? Semmi türelmetlenség vagy nyomásgyakorlás, csak nyaralni megyek, és nem szeretném, hogy valaki lenyúlja a postaládából. :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4329 Dátum: 2017. Augusztus 15. - 10:53:51 »
Ők is így gondolták. Hogy a sok trauma után Peter kap egy happy endet. De nem lett volna jó, mert bár Ben tényleg érdekesebbnek indult, a környezete nagyon gyenge volt, holott a Pókember képregény egyik erőssége épp a mellékszereplők.

Lehetséges, még nem tartunk ott, így ehhez nem tudok hozzászólni egyelőre, de miután Peter visszavonult, az ő mellékszereplői simán visszatérhettek volna Ben történeteiben. Kivéve May néni: őt vihette volna magával Peter :).

Ezt hogy érted?

Amikor eldöntötte, hogy mégis hős lesz, aztán nekiment Venomnak, és Venom mondta, hogy nem akar harcolni, mert megegyeztek Pókemberrel, hogy békén hagyják egymást. De őt ez nem érdekelte, szokás szerint, mint az eredeti Pókember nem hallgat meg senkit, csak megy a maga feje után és gondolkodás nélkül püföli az "ellenséget".
Engem ez a kettősség zavar nagyon a képregényekben: "nem ölök meg senkit, mert mindenkiben van valami jó és értékes, viszont közben soha még csak fel sem merül bennem, hogy egy negatív karakter véletlenül átállna a jó oldalra"...

Mindegyikben leírják, hogy miről szólt a sztori, mert ez a kivesézés évekkel később íródott, mint maga az esemény. Nem vágjuk meg, ha nem muszáj.

Ja, így már értem. Az a Glenn viszont kicsoda? Mert ő csak mindenbe beleköt és semmi nem tetszik neki. Nagyon idegesítő :). Például miért giccses Ben ruhája? Szerintem tökre egyszerű és stílusos.

A többféle kártyasorozat közül a klónos darabok.

Azt gondoltam :). Csak úgy értettem a kérdést, hogy gondolom millió kártya készült és készül a mai napig mindenféle Marvel karakterekről, eseményekről, mindenféléről, és azokon belül, mitől olyan különlegesek a Klónsztoris kártyák? Mert ennyi erővel minden füzetben lehetnének a sztorihoz / karakterekhez kapcsolódó kártyák vagy egyéb termékek képei.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4330 Dátum: 2017. Augusztus 15. - 12:03:36 »
Amikor eldöntötte, hogy mégis hős lesz, aztán nekiment Venomnak, és Venom mondta, hogy nem akar harcolni, mert megegyeztek Pókemberrel, hogy békén hagyják egymást. De őt ez nem érdekelte, szokás szerint, mint az eredeti Pókember nem hallgat meg senkit, csak megy a maga feje után és gondolkodás nélkül püföli az "ellenséget".
Engem ez a kettősség zavar nagyon a képregényekben: "nem ölök meg senkit, mert mindenkiben van valami jó és értékes, viszont közben soha még csak fel sem merül bennem, hogy egy negatív karakter véletlenül átállna a jó oldalra"...
Igen, ezt én is utálom benne. :D
De azért itt figyelembe vehetjük, hogy Venom a halálos ellensége, és nincsenek róla azok az emlékei, hogy valaha is kibékültek volna. Ellenben a venommal kötött fegyverszünetet már maga peter is felrúgta párszor (sőt vélhetőleg Venom is XD).

Viszont ugyanez a mentalitás Parkerben maximálisan megvan a szimpla "riválisaival" szemben is. Vagyis ezer ellenfele van, akik soha nem fenyegették halálosan, nem jelentettek veszélyt a családjára környezetére, de feléjük sem mutat semmifajta "betyárbecsületet", hogy mondjuk tisztelné a titkos személyazonosságukat stb. Pedig viszont ő erre a legérzékenyebb.
Sőt időnként nem csak a "bűnözőkkel" viselkedik így, de a hősökkel szemben is. Van a régi CSP 120. száma után a jelenet, amikor Mattie egy rövid ideig a Pókember, és elájul, de Peter megmenti, és mivel nem akarja felfedni a SAJÁT személyazonosságát, ezért lehúzza a lány arcáról a maszkot, és a saját arcára teszi! Na ez egy annyira mélységesen gusztustalan húzás volt tőle, hogy arra szavak nincsenek...
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 15. - 12:06:09 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4331 Dátum: 2017. Augusztus 15. - 12:30:44 »
Lehet valamivel pontosabbat tudni a PPP következő számának megjelenéséről? Semmi türelmetlenség vagy nyomásgyakorlás, csak nyaralni megyek, és nem szeretném, hogy valaki lenyúlja a postaládából. :)
Hónap vége felé, csak ennyi a biztos.
Lehetséges, még nem tartunk ott, így ehhez nem tudok hozzászólni egyelőre, de miután Peter visszavonult, az ő mellékszereplői simán visszatérhettek volna Ben történeteiben.
Nem lett volna akkor olyan, hogy felesleges a csere? Úgy értem, hogy ha semmin sem változtatnak, akkor akár maradhatott volna Peter is.

Idézet
Amikor eldöntötte, hogy mégis hős lesz, aztán nekiment Venomnak, és Venom mondta, hogy nem akar harcolni, mert megegyeztek Pókemberrel, hogy békén hagyják egymást. De őt ez nem érdekelte, szokás szerint, mint az eredeti Pókember nem hallgat meg senkit, csak megy a maga feje után és gondolkodás nélkül püföli az "ellenséget".
Szerintem ez nem csak érthető volt, de logikus is. Azt már látta, hogy Peter durván megváltozott valamiért. Aztán azt is látta, hogy Venom egy pszichopata gyilkos. Bármelyik hős nekiment volna, sőt, az, hogy Pókember megegyezett vele, talán azt hozhatta volna, hogy utána tőle is számon kérik.

Idézet
Engem ez a kettősség zavar nagyon a képregényekben: "nem ölök meg senkit, mert mindenkiben van valami jó és értékes, viszont közben soha még csak fel sem merül bennem, hogy egy negatív karakter véletlenül átállna a jó oldalra"...
Hát azért lásd be: ez nem túl gyakori, vagy életszerű dolog. Itt most bűnözőkről, gyilkosokról beszélünk, holott a suliban az addig kötekedő bunkóról sem feltételezted másnap azt, hogy már kedves srác lett belőle. :) Itt bizony bizonyítani kell.

Idézet
gondolom millió kártya készült és készül a mai napig mindenféle Marvel karakterekről, eseményekről, mindenféléről, és azokon belül, mitől olyan különlegesek a Klónsztoris kártyák? Mert ennyi erővel minden füzetben lehetnének a sztorihoz / karakterekhez kapcsolódó kártyák vagy egyéb termékek képei.
Teljesen így van. :) Lehetnének. Bár ennyi kártya csak a legnagyobb sztorikhoz van.
Viszont ugyanez a mentalitás Parkerben maximálisan megvan a szimpla "riválisaival" szemben is. Vagyis ezer ellenfele van, akik soha nem fenyegették halálosan, nem jelentettek veszélyt a családjára környezetére, de feléjük sem mutat semmifajta "betyárbecsületet", hogy mondjuk tisztelné a titkos személyazonosságukat stb. Pedig viszont ő erre a legérzékenyebb.
Miért kéne tisztelnie (bármit egy szuperbűnözőben)? Ők szerinted tisztelik ezt benne? Mellesleg úgyis mindegy, hisz átadja őket a rendőröknek, akik úgyis felfedik a kilétét, ő csak önmagának "mutatja meg", hogy ki a rosszfiú, hogy legközelebb könnyebb dolga legyen vele.
Idézet
Sőt időnként nem csak a "bűnözőkkel" viselkedik így, de a hősökkel szemben is. Van a régi CSP 120. száma után a jelenet, amikor Mattie egy rövid ideig a Pókember, és elájul, de Peter megmenti, és mivel nem akarja felfedni a SAJÁT személyazonosságát, ezért lehúzza a lány arcáról a maszkot, és a saját arcára teszi! Na ez egy annyira mélységesen gusztustalan húzás volt tőle, hogy arra szavak nincsenek...
Itt már vannak kérdőjelek, főleg, hogy egyszer a Cicával is megtette ugyanezt. Bár Mattie 15 éves volt, talán így akarta megakadályozni, hogy továbbra is Pókembert játsszon.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4332 Dátum: 2017. Augusztus 15. - 15:33:54 »
Idézet
Sőt időnként nem csak a "bűnözőkkel" viselkedik így, de a hősökkel szemben is. Van a régi CSP 120. száma után a jelenet, amikor Mattie egy rövid ideig a Pókember, és elájul, de Peter megmenti, és mivel nem akarja felfedni a SAJÁT személyazonosságát, ezért lehúzza a lány arcáról a maszkot, és a saját arcára teszi! Na ez egy annyira mélységesen gusztustalan húzás volt tőle, hogy arra szavak nincsenek...
Itt már vannak kérdőjelek, főleg, hogy egyszer a Cicával is megtette ugyanezt. Bár Mattie 15 éves volt, talán így akarta megakadályozni, hogy továbbra is Pókembert játsszon.

Amikor lehúzta a maszkját, még nem tudta, hogy csak 15 éves, úgyhogy ezzel nem lehet kimosni, ha akarjuk, ha nem :D Két dolgot lehet megadni neki:

1. Csúnyán elkalapálták a szeme előtt már nem is először, máskor kiszámíthatatlan egóbarbárnak látta, és talán úgy gondolta, hogy nem alkalmas Pókembernek. (Igaz, ilyesmikbe ő is belesétált korábban.)

2. Úgy gondolta, hogy nála biztonságban van a titka, mert tőle nem kerül gázos kezekbe.

Ettől függetlenül nem hagyott választást Mattie-nek, ami nem volt egy gerinces húzás, főleg miután évtizedeken keresztül a barátnőinek sem árulta el a titkát. Apró érdekesség, hogy amíg nem olvastam ezeket a posztokat a fórumon, soha nem gondolkodtam el a témán. Lehet, hogy én is egy köcsi vagyok :D :D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4333 Dátum: 2017. Augusztus 15. - 15:37:26 »
Nem lett volna akkor olyan, hogy felesleges a csere? Úgy értem, hogy ha semmin sem változtatnak, akkor akár maradhatott volna Peter is.
Pont azt változtatták volna, amiből kiindult a felvetés, hogy eltörlik így a házasságát.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4334 Dátum: 2017. Augusztus 15. - 16:27:56 »
Pont azt változtatták volna, amiből kiindult a felvetés, hogy eltörlik így a házasságát.
Igen, de azért azt meg kell indokolni valahogy az olvasók előtt is. Ugyanúgy, ahogy a Csodálatos Pókember mozifilmeknél megváltoztattak annyi mindent.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4335 Dátum: 2017. Augusztus 15. - 17:04:51 »
Idézet
Bár Mattie 15 éves volt, talán így akarta megakadályozni, hogy továbbra is Pókembert játsszon.
Mert Peter mikor kezdte? ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4336 Dátum: 2017. Augusztus 15. - 20:25:51 »
16.  :D De ilyenkor persze mindig azért védik az új fiatalokat, mert meg akarják kímélni őket a sok szenvedéstől, hibától, amit ők is elkövettek akkoriban.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4337 Dátum: 2017. Augusztus 15. - 21:07:51 »
Miért kéne tisztelnie (bármit egy szuperbűnözőben)? Ők szerinted tisztelik ezt benne?
Egyfelől azért, mert ő is bűnöző, másfelől azért, mert igen, az ellenfelei többsége tisztelte ezt benne. Hányszor volt kiütve, és hányszor vették le az álarcát? Hány ellenfele tudta róla az igazságot, és hányan hozták nyilvánosságra? Szinte ez volt az egyetlen határ amit alig-alig léptek át.
Mintha kezdetben az lett volna a szakmában az íratlan szabály, hogy ott a csatatéren megküzdünk egymással, aztán mindenki megy a dolgára.
Szerintem nagyon találó a Watchmenben a jelenet, hogy végül az ellenségeink visznek virágot a sírunkra.


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4338 Dátum: 2017. Augusztus 16. - 12:16:08 »
Szerintem félreértelek, de nem tudom, hol. Pókember bűnöző?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4339 Dátum: 2017. Augusztus 16. - 14:00:53 »
Persze, hogy az, szinte folyamatosan kőrözik. ;)