Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 673760 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4360 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 14:00:09 »
Ettől bűnöző sem lesz. :)
Gonosz akkor vagy, ha erkölcstelen dolgot csinálsz, bűnöző akkor, ha törvénytelent. :D Jelmezben bűnözőket verni, alapvetően még mindig törvénytelen, annak ellenére, hogy sokan őrülnénk neki, ha ilyen emberek mászkálnának közöttünk. :)
A példáid alapján nem a Fekete Macskával kellett volna összejönnie akkor, hanem valami szuperhős nőcivel.
Igen, köszönöm, a Fekete Macskás viszonya is pont jól alátámasztotta amit írtam. Nem véletlenül utaltam rá korábban. :)
Vagy DareDevil-Electra, Batman-Catwoman, vagy Batman-Thalia, stb.
Persze, hogy szorong és sokszor depis is. Vagy azt akarod mondani, hogy akkor ezzel együtt már őrült is?
Nem (depis... de utálom ezt a szót, olyan lekicsinylő, egy óriási problémára :-\). Azt mondtam, hogy mentális betegségekben szenved, ez hol jobban elhatalmasodik rajta (és ilyenkor ön és közveszélyes), hol kevésbé. Az hogy az ilyet valaki őrültnek nevezi-e az már csak szóhasználat (én tartózkodom az ilyen címkéktől, mert akkor magam is az lennék).
Pókember élvezi a fizikai erőszakot? Sorold!
Marha egyszerű, csinálja. :D
Más magyarázat nincsen arra, hogy az összes rinyálása ellenére, hogy feladom a Pókemberséget miért tér vissza hozzá újra és újra, elvégre ha valami ennyi sérülést okozna neked (vagy nekem), akkor abbahagynád. Kivéve, ha a függője vagy az adott dolognak. Mellesleg sok történetben el is hangzik szó szerint, hogy stresszes időszakban egy-egy bűnöző elpáholása elégedettséggel tölti el, ezzel oldja a feszültségét.
A lénye egy elég nagy része élvezi a Pókember létet, csak ez sajnos együtt jár azzal, hogy emiatt veszélybe sodorja a környezetét (amit pedig utál).
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 17. - 14:31:51 írta Todd »

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4361 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 14:31:44 »
Én egy olyan rendszerről beszélek, ami olyan mint a jelenlegi, csak annyi a különbség, hogy nincs korrupció.
Elektro nem a korrupció ellen lépett fel, hanem a gazdagok ellen. Az emberekből a legmélyebb ösztöneiket hozta elő, miszerint "nekünk azért rossz, mert ők ilyenek, ők az oka". Ahogy Hitler a zsidókkal.

Ez jogos, szal tényleg nem jó példa az Elektrós eset, mert elég messze van még így is attól, amire valóban gondoltam :).

Gondolj csak bele, mire lenne képes a Kapitány, vagy Vasember, vagy más hősök, ha forradalmat akarnának indítani.
Erre megvan a válasz. a Polgárháború. Sajnos nem túl sokat.

A PH viszont rossz példa, mert leverték a forradalmat. Viszont, ha a Kapiék rendesen megnyerik, vagy ha nem áll senki a kormány oldalára és Vasember csapatával együtt összefogva megdöntik a kormányt, majd Vasember a Shield élére kerül, míg Kapitány az elnöki székbe. Ekkor lenne igazán jelentős, amit tesznek :).

A Pókember bűnöző-e témában egyet értek azzal, hogy hagyományos értelembe véve bűnöző, mert törvénytelen dolgokat tesz. Viszont erkölcsileg nem elítélendő általában, mert gonoszokkal és valódi bűnözőkkel (értsd: ártatlanoknak ártó személyekkel) teszi mindezt. Az, hogy ő mennyire beteg mentálisan, vagy mennyire élvezi a dolgot már más téma, de szerintem nincs is azzal gond. A bűnözők nagy része szerintem amúgy is megérdemelné, hogy kivégezzék őket, ahogy a Megtorló is teszi, szóval (néhány kivételtől eltekintve) nem fogom sajnálni őket. Pókembernek egyetlen valódi problémája az önfejűsége és forrófejűsége: először üt, aztán agyon ver mindenkit, majd üt még párat és még utána sem kérdez, csak levon valami tanulságot :). Főleg egy ilyen szintű intelligenciával rendelkező egyénnek ez vagy ostobaság, vagy komoly személyiségzavar, önkényes erőszakos viselkedés.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4362 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 14:37:02 »
Az, hogy ő mennyire beteg mentálisan, vagy mennyire élvezi a dolgot már más téma, de szerintem nincs is azzal gond.
Szerintem sem. Nem is lehetne ezt épp ésszel bírni. :) habár ebből jön a kérdés, hogy nem-e kéne melléjük egyfajta állandó felügyelet, ami a rendőröknél, katonáknál stb. megvan.
De itt már gyakorlatilag bele is futunk a Polgárháború kérdés felvetésébe. :D
A bűnözők nagy része szerintem amúgy is megérdemelné, hogy kivégezzék őket, ahogy a Megtorló is teszi, szóval (néhány kivételtől eltekintve) nem fogom sajnálni őket.
Ezzel viszont nagyon nem értek egyet. Pont azt fejted ki, hogy Pókember önfejű, és előbb üt, mielőtt tisztázná a tényállást, de azért azt mondod, hogy jobb lenne, ha előbb adná le a halálos lövést?
Megintcsak ugyanaz mint fentebb. :D
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 17. - 14:44:10 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4363 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 15:27:02 »
Gonosz akkor vagy, ha erkölcstelen dolgot csinálsz, bűnöző akkor, ha törvénytelent. :D Jelmezben bűnözőket verni, alapvetően még mindig törvénytelen, annak ellenére, hogy sokan őrülnénk neki, ha ilyen emberek mászkálnának közöttünk. :)
Innen nézve akkor csak akkor bűnöző, ha egy bíró ezt rábizonyítja, amire még nem volt példa. :)
Idézet
Igen, köszönöm, a Fekete Macskás viszonya is pont jól alátámasztotta amit írtam. Nem véletlenül utaltam rá korábban. :)
Ó, tehát akkor Pókember mégis hős?  :D :spidey: Merthogy a Cica volt a bűnöző.
Idézet
Az hogy az ilyet valaki őrültnek nevezi-e az már csak szóhasználat.
Az őrültség szerintem orvosi állapot, nem szóhasználat. Bár a köznyelvben persze másképp terjedt el, ezt adom.
Idézet
(én tartózkodom az ilyen címkéktől, mert akkor magam is az lennék)
Ahogy megkérdőjelezed a szuperhősök tetteit, kezdesz is kicsit hasonlítani egy szuperbűnöző mentalitásához.  ;D
Pókember élvezi a fizikai erőszakot? Sorold!
Idézet
Marha egyszerű, csinálja. :D
Ó, hát a munkát sem élvezik az emberek, mégis csinálják.
Idézet
Más magyarázat nincsen arra, hogy az összes rinyálása ellenére, hogy feladom a Pókemberséget miért tér vissza hozzá újra és újra,

Nem hagyja nyugodni a lelkiismerete. Nem meri megkockáztatni, hogy megint elkövet egy olyan baklövést, mint a Betörő elengedése.
Idézet
elvégre ha valami ennyi sérülést okozna neked (vagy nekem), akkor abbahagynád.

Persze nála ez extrém módon jön elő, ami simán lehetne akár mentális probléma is valahol.
Idézet
Mellesleg sok történetben el is hangzik szó szerint, hogy stresszes időszakban egy-egy bűnöző elpáholása elégedettséggel tölti el, ezzel oldja a feszültségét.
Ez igaz, de ez mindannyiunkkal így van. Terápiás kezelések része, hogy törj el valamit. :)
Idézet
A lénye egy elég nagy része élvezi a Pókember létet, csak ez sajnos együtt jár azzal, hogy emiatt veszélybe sodorja a környezetét (amit pedig utál).
Persze, tetszik neki a kaland, a hírnév, de a verekedést ettől még nem élvezi.
A PH viszont rossz példa, mert leverték a forradalmat. Viszont, ha a Kapiék rendesen megnyerik, vagy ha nem áll senki a kormány oldalára és Vasember csapatával együtt összefogva megdöntik a kormányt, majd Vasember a Shield élére kerül, míg Kapitány az elnöki székbe. Ekkor lenne igazán jelentős, amit tesznek :).
Na, ekkor lennének tényleg bűnözők. Hisz ezzel puccsot követnének el egy demokratikusan megválasztott elnökkel szemben.  :)
Idézet
Pókembernek egyetlen valódi problémája az önfejűsége és forrófejűsége: először üt, aztán agyon ver mindenkit, majd üt még párat és még utána sem kérdez, csak levon valami tanulságot :).
Igen, ez az összes szuperhősnél komoly probléma.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4364 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 15:46:42 »
Idézet
Lényegében te csak hosszasan példákkal kifejtetted azt, hogy a bűnözők nagy része azért nem öli meg, vagy leplezi le Pókembert (habár lehetősége lenne rá), mert túlságosan élvezik a játékot ahhoz, hogy véget vessenek neki. Ez szerintem egyfajta tisztelet, tisztelem az ellenfelemet.
Ez egyáltalán nem tisztelet, de tényleg. És ők ellenségek, nem ellenfelek. Ellenfél a sportban van.
Ebben nincs igazad. Mert pont a most megjelent ppp-ben fejtegette Oktopusz, hogy ő milyen viszonyban van Pókival. És hagyhatta volna meghalni, többször is, de ő ellenfélnek tekinti, szinte egy játszmának a vele való harcokat, és ezt asszem később is elismerte, amikor a testébe került. Szüksége van rá, és ezért nem öli meg, részéről ugyanolyan, mint a batman-joker viszony, nem tud nélküle meglenni. Ebben már bőven benne van a tisztelet avagy mondhatni a betyárbecsület. Oktopusz másképp áll hozzá, mint Osborn. A manó úgy, ahogy leírtad, de Oki inkább egyfajta betyárbecsületből nem fedte fel Póki valódi személyazonosságát.
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4365 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 15:57:22 »
Innen nézve akkor csak akkor bűnöző, ha egy bíró ezt rábizonyítja, amire még nem volt példa. :)
Innen nézve akkor elég sokan azok közül sem bűnözők akiket üldöz? :lol:
Az őrültség szerintem orvosi állapot, nem szóhasználat. Bár a köznyelvben persze másképp terjedt el, ezt adom.
Ez a szó színtiszta köznyelv, nem orvosi fogalom. XD Mentálisan sérült, ezt a szót használom.
Persze nála ez extrém módon jön elő, ami simán lehetne akár mentális probléma is valahol.
Pont ezt írom már mióta. XD
Ez igaz, de ez mindannyiunkkal így van. Terápiás kezelések része, hogy törj el valamit. :)
Nem, egyáltalán nincsen így mindenkinél. Sok embernél egy másik személlyel szembeni fizikai erőszak teljes mértékben elképzelhetetlen.
(Persze kérdés, hogy ezek az emberek hogyan változnának meg, ha ők is hatalmat kapnának.)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 17. - 17:24:31 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4366 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 17:27:37 »
Ebben nincs igazad. Mert pont a most megjelent ppp-ben fejtegette Oktopusz, hogy ő milyen viszonyban van Pókival.Szüksége van rá, és ezért nem öli meg, részéről ugyanolyan, mint a batman-joker viszony, nem tud nélküle meglenni.
Ez igaz (bár ez is új, ne feledd a magyar CSP részeket, amikor a doki fizikálisan rettegett Pókembertől, és lefagyott, ha meglátta), de az volt a téma, hogy Pókember hogy viszonyul a bűnözőkhöz, nem azok őhozzá.
Innen nézve akkor elég sokan azok közül sem bűnözők akiket üldöz? :lol:
Hát ez az! Szóval marhaság ezt így nézni.
Idézet
Nem, egyáltalán nincsen így mindenkinél. Sok embernél egy másik személlyel szembeni fizikai erőszak teljes mértékben elképzelhetetlen.
Tényleg? Másik sok embernél meg ez létező terápia része. Ezt add össze!  :hehe: Vagy most azt bizonygatod, hogy Pókember nem olyan, mint MINDENKI más?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4367 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 17:34:02 »
Hát ez az! Szóval marhaság ezt így nézni.
Igen ebben egyetértünk. :)
Marhaság lenne így nézni, mert akkor bárki érvelhetne ezzel, hogy ő nem bűnöző, mert sosem kapták el (akár még egy sorozatgyilkos is). ;)
Tényleg? Másik sok embernél meg ez létező terápia része. Ezt add össze!  :hehe:
Jól is van ez így. Nem mindenkinek ugyanaz használ, és ha Pókembernek az terápiás folyamat, hogy bűnözőket ver el, akkor ő is profitál belőle, és mindenki más is jól jár. :)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 17. - 18:32:08 írta Todd »

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4368 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 20:40:49 »
A bűnözők nagy része szerintem amúgy is megérdemelné, hogy kivégezzék őket, ahogy a Megtorló is teszi, szóval (néhány kivételtől eltekintve) nem fogom sajnálni őket.
Ezzel viszont nagyon nem értek egyet. Pont azt fejted ki, hogy Pókember önfejű, és előbb üt, mielőtt tisztázná a tényállást, de azért azt mondod, hogy jobb lenne, ha előbb adná le a halálos lövést?

Azt nem mondtam, hogy gondolkodás nélkül gyilkoljon, bár érthető, hogy erre asszociáltál a Megtorlós hasonlattal :). De szerintem még az is jobb, mint amit csinál. Én egy középútról beszélek, amit nagyon kevés hős követ. Egy olyan útról, hogy a piti bűnözőket elveri, míg a gyilkosokat, főleg a visszatérő gonoszokat, pszichopatákat megöli. A Venomos példa már egy következményből fakadt, vagyis ha amúgy is életben hagyja az ellenségeit, aminek az oka, hogy hisz abban, hogy mindenkiben van jó, akkor miért támad rá ilyen önfejűen másokra? Vagyis logikátlan a cselekedete, vagy valójában nem is hisz ebben, csak a saját lelkiismeretét félti és nem a "mindenkiben van jó" elvben hisz, mint ahogy be akarja álltani magát, vagyis eléggé álszent.

A PH viszont rossz példa, mert leverték a forradalmat. Viszont, ha a Kapiék rendesen megnyerik, vagy ha nem áll senki a kormány oldalára és Vasember csapatával együtt összefogva megdöntik a kormányt, majd Vasember a Shield élére kerül, míg Kapitány az elnöki székbe. Ekkor lenne igazán jelentős, amit tesznek :).
Na, ekkor lennének tényleg bűnözők. Hisz ezzel puccsot követnének el egy demokratikusan megválasztott elnökkel szemben.  :)

Ez megint érdekes téma, mert attól, hogy egy vezetőt demokratikusan megválasztottak, még nem fog ő jól is vezetni, sőt semmi nem kényszeríti rá, hogy bármit is valóra váltson a kampányidőszakban felhozott ígéreteiből. A demokrácia csak hazugságokon és manipuláción alapul. Amelyik vezető nem azt teszi, amit ígért, amelyik vezető nem a nép érdekeit nézi, az konkrétan hazaárulást követ el (vagyis szuperhős logikával jogosan elverhető :) ), csak sajnos a médiában és egyéb helyeken véghez menő manipuláció miatt ezt nem lehet szupererő nélkül meggátolni. Az intelligens, vagy hozzáértő emberek viszont tudják az ilyesmit, nemhogy olyan szintű elmék, mint Tony Stark, Peter Parker, Hank Pym, Reed Richards... A Kapitány meg amúgy is nyerhetne választást is, főleg ha olyan szinten gazdag emberek támogatják, mint Tony Stark, tehát még megdönteni se kéne a hatalmas illegálisan, de még ha úgy is tennének, idővel az emberek látnák, hogy minden jobb lett és nem lázadnának, sőt szerintem sokan a hősök mellett kiállva kivonulnának tüntetni meg ilyenek. Ha meg bizonyíték kell? Hívják az X-ment és Xavier majd jól kiteregeti a vezetők minden mocskos titkát, ami után örülhetnek, hogy a nép csak leváltani és nem kivégeztetni akarná őket :).

Amúgy most olvasom tovább a PPP-t és azért már ilyenkor is elég egyértelmű utalások vannak arra, hogy Peter a klón, szóval akit ennyire meglepett ez a végén, hogy "rage quit"-elt és abbahagyta a Póksztorik olvasását, annak elég lassú lehet a felfogása :).
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 17. - 20:45:04 írta kevinkain »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4369 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 21:25:03 »
Azt nem mondtam, hogy gondolkodás nélkül gyilkoljon, bár érthető, hogy erre asszociáltál a Megtorlós hasonlattal :).
Mivel a Megtorló pontosan ezt teszi, nála aztán nincsen arany középút. Sőt neki annyira elborult az értékrendszere, hogy lényegében saját magát is megölné (ahogyan megölte a hozzá hasonló gyilkos önbíráskodókat is).
De amúgy a középutas hősök szerintem mind átlépték idővel a határt, és gonoszok lettek hosszabb rövidebb időre (pl. Tony Stark).

Vagyis logikátlan a cselekedete, vagy valójában nem is hisz ebben, csak a saját lelkiismeretét félti és nem a "mindenkiben van jó" elvben hisz, mint ahogy be akarja álltani magát, vagyis eléggé álszent.
Szerintem nem logikátlan és nem is álszent, mivel egyáltalán nem a jóságba vetett hitre hivatkozva nem gyilkol.
Amikor van ez a tipikus klisé jelenet, hogy agyonveri a sorozatgyilkos pszichopatát, de a végső ütésnél feladja, akkor nem azt szokta mondani, hogy "Úristen, mit tettem majdnem megöltem, pedig nem szabad, benne is van jóság, ő is érdemel még egy esélyt!", hanem azt, hogy "Úristen, mit tettem majdnem megöltem, pedig akkor nem lennék jobb mint ő!". ;)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4370 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 22:18:18 »
és pontosan erre célzok álszentség alatt :). Az a legostobább érv, amit mondani lehet, hogy "olyan leszek, mint ő", mert nem. Az lesz olyan, mint ő, aki ok nélkül öl ártatlanokat, mint ő, de aki őt öli meg, vagy aki nyomós és jogos okkal gyilkol az nem lesz ettől olyan, mint ő. Vagyis álszentség, mert a saját lelkiismerete fontosabb neki, mint a gyilkos későbbi lehetséges áldozatainak az élete. Ha azért nem ölne, mert azt gondolja, hogy "mindenkiben van jóság", akkor csak naív lenne, de legalább hinne valamiben, meg tudná magyarázni racionálisan a viselkedését, viszont nem lenne szélsőséges.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4371 Dátum: 2017. Augusztus 18. - 08:00:53 »
Szerintem nem kell senkinek semmilyen érvet felállítania arra, hogy miért nem akar embereket gyilkolni, ez az alap. Pont fordítva kéne lennie, ahhoz kellene nagyon nyomós megkérdőjelezhetetlen érvvel szolgálni, hogy valaki miért akarna, miért erzi ő úgy, hogy alkalmas erre a feladatra. És akkor hol lenne a határ? Őt megölhetem, mert ha nem ölöm meg, sok ember fog meghalni, de aztán mi lesz a jövőben, amikor mondjuk ismét egy rendőr fog fegyvert Pókira? Őt megölhetem, mert ha nem ölöm meg, megállít engem, és akkor sok ember fog meghalni (és lám Pókiból egyből Venom lett).

Ha pedig valaki késztetést érez ehhez magában, akkor azonnal lépjen be valamilyen szervezetbe, kapjon kiképzést, fizetést, állandó orvosi és pszichológiai felügyeletet, a családja pedig védelmet, és legyen jogilag számon kérhető a tettei miatt. Igazából Pókembernek is ezt kellett volna tennie, és akkor nem lenne bűnöző. Tudom egyszer megpróbálta szegény és az állami szervezet rögtön átalakult diktatúrává... :lol:
De akkor lényegében szerinted a rendszer működik hibásan, és gyakorlatilag azt kéred számon Pókemberen hogy miért nincsen halálbüntetés (csak nem értem ez mitől Pókember felelőssége). Mert ha lenne Póki szépen átadná a tömeggyilkos pszichopatákat a rendőrségnek, a bíróság dönt a sorsukról, kivégzik őket, és lám mindenki jól járt. Nincs több tömeggyilkos pszichopata az utcán, és Pókember sem mocskolta be a kezét (az már egy külön téma, hogy ki mennyire ért egyet a halálbüntetéssel).
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 18. - 08:53:44 írta Todd »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4372 Dátum: 2017. Augusztus 18. - 11:06:33 »
Mindenki számoljon el a maga lelkiismeretével, úgy ahogy tud.
Peter felelősséggel használja az ő lelkiismeretét, és neki még az is nagy törést okoz, ha úgy érzi ő okozta valakinek a halálát. Nála a gyilkosság az egy olyan pont, amit nem lép át, és ehhez tartja magát a legnagyobb meggyőződéssel, és akaraterővel.
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4373 Dátum: 2017. Augusztus 18. - 11:29:13 »
Teljes mértékben egyetértek.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4374 Dátum: 2017. Augusztus 21. - 15:33:57 »
Szerintem nem kell senkinek semmilyen érvet felállítania arra, hogy miért nem akar embereket gyilkolni, ez az alap. Pont fordítva kéne lennie, ahhoz kellene nagyon nyomós megkérdőjelezhetetlen érvvel szolgálni, hogy valaki miért akarna, miért erzi ő úgy, hogy alkalmas erre a feladatra. És akkor hol lenne a határ?

Mindig ez a kérdés, hogy "hol a határ?", de miért lenne nehéz felállítani egy reális határt? Miért nem lehet normálisan felállítani a határt úgy, hogy ha egy gyilkos újra ölni akar, akkor meg lehet ölni, hogy megállítsam, míg más, kisebb bűnözőket nem ölök, max ha épp ölni készül és azért ölöm, hogy megmentsek valakit. Miért lenne ez nehéz? Az a baj, hogy minden történet ezt próbálja bemutatni, hogyha átlép valaki egy határt (gyilkolás), akkor utána folyamatosan újabb és újabb határokat lép át (főleg alternatív világbéli DC sztorikban van sok ilyen), de ez nem igaz. Ez ugyan olyan dolog, mint amikor azt mondják, hogy a könnyűdrog a belépő a kemény drogokhoz, de ahogy az sem lesz alkoholista, aki időnként megiszik egy sört, úgy a könnyű drogos sem biztos, hogy keménydrogos lesz. Vagy ott van a lopás: sokan a warez-elésre is azt mondják, hogy lopás, de nézzük meg, hogy hány ember warezelt már életében, és ebből hányan vannak, akik utána ennek hatására valóban loptak is. Vagy hány ember van, aki hazatér egy háborúból és utána sorozatgyilkos lesz, csak azért, mert már gyilkolt és ezért újra gyilkolni akar, vagy annyira könnyen megy neki, hogy minden apróságért gyilkolászik? Nem túl gyakori az ilyesmi sem. Pedig a gyilkolás határátlépésnél felhozott érvek ha igazak lennének, akkor ezekben a példákban is ugyan így működnének a dolgok.
A lényeg, hogy szerintem azt a bizonyos határt nagyon könnyű meghúzni: mindenki azt kapja, amit tett, aki ártatlanokat ölt, azt én is megölöm, aki lopott, azt letartóztatom... Egy határ átlépéséből egyáltalán nem következik, hogy további határok is át lesznek lépve a későbbiekben.

De akkor lényegében szerinted a rendszer működik hibásan, és gyakorlatilag azt kéred számon Pókemberen hogy miért nincsen halálbüntetés

Ebben viszont igazad lehet, mert tényleg a halálbüntetés lenne a jogos és remek megoldás ezeknek a bűnözőknek (és ez tényleg megint komolyabb téma). De például, ha önvédelemből megölsz valakit, akkor nem felment a bíróság, szóval nem biztos, hogy komoly problémák lennének belőle, ha időnként ölne, amikor nincs más mód.
Amúgy meg, ha a valóságban legalizálnák Amerikaszerte mindenhol a halálbüntetést, akkor rögtön jönnének az olyan Pókember történetek, hogy Parker elkezdene kampányolni az általa elkapott szuperbűnözők kivégzése ellen, sőt még talán ki is szabadítana párat :), akit meg mégis kivégeznének, azon meg hónapokig drámázna, hogy az ő hibája a haláluk :)

Peter felelősséggel használja az ő lelkiismeretét, és neki még az is nagy törést okoz, ha úgy érzi ő okozta valakinek a halálát.

Érezze is rosszul magát: ha időben megöli Octopust és a Zöld Manót, akkor még most is élne Gwen és az apja is.

Más téma: most olvasom a 34. részt és igen érdekes volt ez a testen kívüli élmény: eléggé úgy volt megcsinálva, mintha az tényleg megtörténne, miközben ha jobban belegondolunk, ez csak lázálom lehetett, mert Harry később visszatért, vagyis ebben az időben még életben volt, vagyis nem lehetett ott a túlvilágon,
 vagyis az egészet Peter csak elképzelte :)
.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4375 Dátum: 2017. Augusztus 21. - 15:59:46 »
De miért valaki olyan lépje át ezt a határt, aki összeroppanna a súlya alatt? Pókember mentálisan alkalmatlan erre, ezért ellentmondás elvárni tőle, hogy miért nem teszi meg. :)
Plusz nem azt mondtam, hogy senki nem lépheti át ezt a határt, azt mondtam, hogyha át akarja, akkor előbb tegye meg a szükséges lépéseket, óvintézkedéseket, és vállalja a tetteiért a felelősséget. ;) :nezze:
Ha pedig valaki késztetést érez ehhez magában, akkor azonnal lépjen be valamilyen szervezetbe, kapjon kiképzést, fizetést, állandó orvosi és pszichológiai felügyeletet, a családja pedig védelmet, és legyen jogilag számon kérhető a tettei miatt. Igazából Pókembernek is ezt kellett volna tennie, és akkor nem lenne bűnöző.
Ezt azért írtam, mert van egy olyan érzésem, hogy aki a leginkább érzi úgy, hogy alkalmas erre a feladatra, vélhetőleg az a legalkalmatlanabb rá. ;)
Amúgy, kétségem sincsen a-felöl, hogy a valóságban is lehet jogos az emberölés, ahogy vannak emberek akik képesek erre, és vannak szervezetek, ahol hasznosan, mások védelme érdekében kamatoztathatják eme képességeiket. Csak ha te önvédelemből megölsz valakit, akkor kivizsgálják az ügyet, és felmentenek, ugyanez megtörténik egy rendőr esetében, de az álarcos szuperhős esetében, mi történik? De a háborús példád is sántít, mert ott viszont rákényszerítik a dolgot olyan emberekre is, akik képtelenek rá (amúgy egy felmérés szerint a háborúban az emberek elég nagy része nem az ellenségre céloz, csak vaktában lő), és azok ha nem is lesznek feltétlenül sorozatgyilkosok (de erre is volt már példa), de azért bőségesen roppannak össze közben, vagy utána.
Amúgy meg, ha a valóságban legalizálnák Amerikaszerte mindenhol a halálbüntetést, akkor rögtön jönnének az olyan Pókember történetek, hogy Parker elkezdene kampányolni az általa elkapott szuperbűnözők kivégzése ellen, sőt még talán ki is szabadítana párat :)
Ebben 100%-ig biztos vagyok. De hála istennek, a valóságban a sorozatgyilkosok számára azért nem átjáróház a börtön. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 21. - 16:09:18 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4376 Dátum: 2017. Augusztus 21. - 17:57:03 »
Más téma: most olvasom a 34. részt és igen érdekes volt ez a testen kívüli élmény: eléggé úgy volt megcsinálva, mintha az tényleg megtörténne, miközben ha jobban belegondolunk, ez csak lázálom lehetett, mert Harry később visszatért, vagyis ebben az időben még életben volt, vagyis nem lehetett ott a túlvilágon,
 vagyis az egészet Peter csak elképzelte :)
.

Retcon rulez! :D

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4377 Dátum: 2017. Augusztus 21. - 21:41:51 »
De miért valaki olyan lépje át ezt a határt, aki összeroppanna a súlya alatt? Pókember mentálisan alkalmatlan erre, ezért ellentmondás elvárni tőle, hogy miért nem teszi meg. :)

Ez mondjuk jogos érv :).

Ha pedig valaki késztetést érez ehhez magában, akkor azonnal lépjen be valamilyen szervezetbe, kapjon kiképzést, fizetést, állandó orvosi és pszichológiai felügyeletet, a családja pedig védelmet, és legyen jogilag számon kérhető a tettei miatt. Igazából Pókembernek is ezt kellett volna tennie, és akkor nem lenne bűnöző.

Ez megint csak azt mutatja, mennyire nagy baromság volt a Polgárháború: ha a regisztráció csak abból állt volna, hogy egy titkos S.H.I.E.L.D. adatbázis számára felfedjék a kilétüket és utána folytathatják a hősködést, vagy aki akarja, beállhat a S.H.I.E.L.D.-be és kiképzést is kapna (és csak aki valami hibát vét, arra kényszerítik a kiképzést, felügyeletet, hősködés abbahagyását...), ami a logikus lépés lett volna, akkor semmi balhé nem lett volna.

Csak ha te önvédelemből megölsz valakit, akkor kivizsgálják az ügyet, és felmentenek, ugyanez megtörténik egy rendőr esetében, de az álarcos szuperhős esetében, mi történik?

Az álarcos hősök esetében is kivizsgálják az ilyesmit, csak annyi a különbség, hogy az álarcost nem tudják idő előtt őrizetbe venni. Ha közben bebizonyosodik, hogy ártatlan, akkor nincs semmi, ha viszont kiderül, hogy bűnös és nem önvédelem volt, akkor meg vadásznak rá. Meg amúgy is voltak már ilyenek, hogy meghaltak gonosztevők a vele folytatott harcokban, amiben nem tudhatták a rendőrök alapból, hogy az csak baleset volt, vagy szándékos emberölés.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 21. - 21:45:17 írta kevinkain »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4378 Dátum: 2017. Augusztus 21. - 22:45:55 »
Ez megint csak azt mutatja, mennyire nagy baromság volt a Polgárháború: ha a regisztráció csak abból állt volna, hogy egy titkos S.H.I.E.L.D. adatbázis számára felfedjék a kilétüket és utána folytathatják a hősködést, vagy aki akarja, beállhat a S.H.I.E.L.D.-be és kiképzést is kapna (és csak aki valami hibát vét, arra kényszerítik a kiképzést, felügyeletet, hősködés abbahagyását...), ami a logikus lépés lett volna, akkor semmi balhé nem lett volna.
Nem, kihagyod a lényegét. Az volt a fő probléma benne, hogy ha van egy adatbázis a neveikkel, ahhoz előbb-utóbb hozzáférhet egy bűnöző is. Korrupt politikus, vagy betörés, bárhogy. Ami azonnali katasztrófához vezet, és a teljes hős társadalom pusztulásához, vagyis győznek végérvényesen a bűnözők. Nem is kell messzire menni, az Invázió végén Norman Osborn kezében landolt volna a lista.  ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4379 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 09:35:46 »
Ez megint csak azt mutatja, mennyire nagy baromság volt a Polgárháború: ha a regisztráció csak abból állt volna, hogy egy titkos S.H.I.E.L.D. adatbázis számára felfedjék a kilétüket és utána folytathatják a hősködést, vagy aki akarja, beállhat a S.H.I.E.L.D.-be és kiképzést is kapna (és csak aki valami hibát vét, arra kényszerítik a kiképzést, felügyeletet, hősködés abbahagyását...), ami a logikus lépés lett volna, akkor semmi balhé nem lett volna.
Igen ezzel egyetértek. Lényegében Pókember már a Civil War előtt megtette azt ami szerintem kéne ahhoz, hogy egy szuperhős legálisan működjön, amikor belépett az Angyalok közé. Az pontosan egy olyan szervezet volt, amiről beszélek.
A nyilvános leleplezés és a többi marhaság egyszerűen egy dramaturgiai túlkapás volt. Egy érdekes kérdést boncolgathatott volna az a történet, ehelyett, teljesen szélsőségesen neonácinak ábrázolta a regisztráció pártiakat, és szabadságharcosnak az ellenzőket. Hogy az olvasónak még csak véletlenül se kelljen elgondolkoznia azon, melyik oldal a helyes...

Nem, kihagyod a lényegét. Az volt a fő probléma benne, hogy ha van egy adatbázis a neveikkel, ahhoz előbb-utóbb hozzáférhet egy bűnöző is.
De ez a lista már a történet előtt is létezett. Mondhatni a regisztráció csak puszta formalitás volt. :D
Nem kötekedésből kérdezem, de akkor miért csak "landolt volna" Norman Osborn kezében? Mi volt erre a magyarázat, hogy azokhoz az infókhoz nem jutott hozzá?