Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 673760 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4380 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 09:50:00 »
Akkor tudod, mi a legviccesebb benne? Hogy Millar szerint hivatalosan Vasembernek volt igaza mindvégig, és így is írta a történetet.

Amúgy igen, az a lista eléggé régóta létezett. Az egész Identity Disk című mini erről szólt.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4381 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 10:06:28 »
Mindig ez a kérdés, hogy "hol a határ?", de miért lenne nehéz felállítani egy reális határt? Miért nem lehet normálisan felállítani a határt úgy, hogy ha egy gyilkos újra ölni akar, akkor meg lehet ölni, hogy megállítsam,
Hallottál már arról, hogy az ölés öléshez vezet, a bosszú meg bosszúhoz? (Ki kard által él kard által vész el.) Mint ahogy a példád is, hogy ölje meg oktopuszt, meg zöld manót, mert akkor megmenti Stacyéket. De azt honnan tudja előre, hogy ezért meg kell ölnie őket? és ha meg is ölte volna őket, akkor jött volna valaki, aki bosszút akart volna állni, hogy megölte őket, és megint valakinek meg kellett volna halnia. És ha meg is öli oki dokit meg zöld manót, utána már a következőre könnyebb lett volna ráfogni, hogy egye fene, akkor őt is megölöm, és utána a kisebb bűnözőknél is könnyebben elszalad a keze, és tulajdonképp bárkit megölhetne, aki gyengébb nála, mert nem tudnak védekezni, és a körülmények ismerete nélkül megöl valakit, mert úgy gondolja megérdemli, honnan tudhatja, hogy mi van mögötte, és mekkora kárt okoz ezzel másoknak, és hogy működne a világ, ha mindenki így gondolkodna? Az autósok elüthetnének mindenkit az utakon, ha egy kicsit idegesebbek lennének, mert szerintük hülyék a gyalogosok, és nekik kéne legyen elsőbbségük. De kicsit hasonló az is, ami a rabszolgatartás ideje alatt volt amerikában. Bárki megölhetett vagy megbüntethetett egy niggert, aki fehér volt. (nem a rasszizmus miatt keverem bele, hanem az ölés felelőssége miatt)

Idézet
míg más, kisebb bűnözőket nem ölök, max ha épp ölni készül és azért ölöm, hogy megmentsek valakit. Miért lenne ez nehéz? Az a baj, hogy minden történet ezt próbálja bemutatni, hogyha átlép valaki egy határt (gyilkolás), akkor utána folyamatosan újabb és újabb határokat lép át (főleg alternatív világbéli DC sztorikban van sok ilyen), de ez nem igaz. Ez ugyan olyan dolog, mint amikor azt mondják, hogy a könnyűdrog a belépő a kemény drogokhoz, de ahogy az sem lesz alkoholista, aki időnként megiszik egy sört, úgy a könnyű drogos sem biztos, hogy keménydrogos lesz. Vagy ott van a lopás: sokan a warez-elésre is azt mondják, hogy lopás, de nézzük meg, hogy hány ember warezelt már életében, és ebből hányan vannak, akik utána ennek hatására valóban loptak is. Vagy hány ember van, aki hazatér egy háborúból és utána sorozatgyilkos lesz, csak azért, mert már gyilkolt és ezért újra gyilkolni akar, vagy annyira könnyen megy neki, hogy minden apróságért gyilkolászik? Nem túl gyakori az ilyesmi sem. Pedig a gyilkolás határátlépésnél felhozott érvek ha igazak lennének, akkor ezekben a példákban is ugyan így működnének a dolgok.
Ez amit itt felhoztál egy lelki, kiegyensúlyozottsági kérdés. Aki lelkileg erősebb, nyilván meg tudja állni ezeknek a határoknak az átlépését, de az ember alapvetően gyarló, és könnyen elcsábul, és megint csak ki dönti el, hogy valaki elég erős-e ahhoz, hogy ő be tudja tartani azokat a határokat, amiket a te elveid (vagy felvetéseid, bocs ha nem így gondolod) szerint be kéne tartani? Mert mindig lenne valaki, aki átlépi ezeket a határokat, mint ahogy most is vannak rá példák. Sajnos úgy gondolom, hogy a rendszer, vagy kultúra, amiben most élünk nem képes ezt felmérni, és felelősséggel szabályozni, és ezért is ilyen az igazságszolgáltatási rendszerünk jelenleg.

Idézet
A lényeg, hogy szerintem azt a bizonyos határt nagyon könnyű meghúzni: mindenki azt kapja, amit tett, aki ártatlanokat ölt, azt én is megölöm, aki lopott, azt letartóztatom... Egy határ átlépéséből egyáltalán nem következik, hogy további határok is át lesznek lépve a későbbiekben.
Elvileg a bíróságnak kéne így működnie, de te rögtönítélő bíróságot akarsz, ami anarchiához, vagy zsarnoksághoz vezetne, vagy valami hasonlóhoz, mint a Judge Dredd.
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4382 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 10:12:32 »
Akkor tudod, mi a legviccesebb benne? Hogy Millar szerint hivatalosan Vasembernek volt igaza mindvégig, és így is írta a történetet.
Akkor visszavonom. Uram isten, ez egy érdekes adalék ehhez a történethez. :lol:
Jó, oké, akkor nem is Vasmeber, meg Reed voltak neonácik, hanem csak az író. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4383 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 12:24:30 »
Igen ezzel egyetértek. Lényegében Pókember már a Civil War előtt megtette azt ami szerintem kéne ahhoz, hogy egy szuperhős legálisan működjön, amikor belépett az Angyalok közé. Az pontosan egy olyan szervezet volt, amiről beszélek.
Eddig egyetértek.
Idézet
A nyilvános leleplezés és a többi marhaság egyszerűen egy dramaturgiai túlkapás volt. Egy érdekes kérdést boncolgathatott volna az a történet, ehelyett, teljesen szélsőségesen neonácinak ábrázolta a regisztráció pártiakat, és szabadságharcosnak az ellenzőket. Hogy az olvasónak még csak véletlenül se kelljen elgondolkoznia azon, melyik oldal a helyes...
Én elfogadtam a magyarázatot, hogy Pókember nyilvános leleplezése szükséges volt, hogy a bizonytalanokat meggyőzze ebben a rendkívül kényes kérdésben.
Az olvasók nem csak hogy gondolkodtak, de ugyanúgy két táborra szakadtak a kérdésben. Egyáltalán nem volt egyértelmű, hogy a Kapiéknak van igaza, mert a másik oldalról ott volt, hogy a törvényeket akkor is be kell tartani, ha azok nekünk nem tetszenek. Ha mindenki eldönthetné, hogy melyik törvény tetszik neki és melyik nem, az = káosz.
Idézet
De ez a lista már a történet előtt is létezett. Mondhatni a regisztráció csak puszta formalitás volt. :D
Csak azokról szólt a lista, akikről már tudták a kilétüket, nem?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4384 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 13:01:34 »
Én elfogadtam a magyarázatot, hogy Pókember nyilvános leleplezése szükséges volt, hogy a bizonytalanokat meggyőzze ebben a rendkívül kényes kérdésben.
Nem tudom, hogy a Marvel univerzumon belül is hasonló lett volna-e a marketing értéke, mint a képregény iparban. :headscratch:
Az biztos, hogy Tony részéről ez is a ritka szemét húzások közé tartozott, hogy kisebb nagyobb érzelmi zsarolásokkal így játszott egy őt tisztelő fiatal életével...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4385 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 13:19:40 »
Jó, oké, akkor nem is Vasmeber, meg Reed voltak neonácik, hanem csak az író. ;D
Hah! Épp ellenkezőleg, annyira centrista balos, hogy néha nehéz nem elhinni, hogy nem őt jelölte volna Bernie Sanders alelnöknek (ami persze vicces lett volna, mert Millar máig nagyrészt Glasgow-ban él).

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4386 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 14:55:59 »
És ha meg is öli oki dokit meg zöld manót, utána már a következőre könnyebb lett volna ráfogni, hogy egye fene, akkor őt is megölöm, és utána a kisebb bűnözőknél is könnyebben elszalad a keze, és tulajdonképp bárkit megölhetne, aki gyengébb nála, mert nem tudnak védekezni, és a körülmények ismerete nélkül megöl valakit, mert úgy gondolja megérdemli, honnan tudhatja, hogy mi van mögötte, és mekkora kárt okoz ezzel másoknak, és hogy működne a világ, ha mindenki így gondolkodna?

Én pont arról beszéltem, hogy hülyeség ez az elmélet, amit mondasz, mert több a valóságból vett példát is felhoztam (alkohol, drogok, háború...), ami egyértelműen azt mutatja, hogy attól, hogy valaki átlép egy bizonyos határt még nem fog más határt is átlépni később. Az ember értelmes lény és képes mérlegelni és meghúzni egy határt a saját erkölcsei alapján, és szerintem túlzottan leegyszerűsített, már szinte primitív dolog ilyen szélsőségekben gondolkodni.

Plusz ott vannak a törvények is, amik szintén meghúznak egy határt, ami vagy jó helyen van, vagy nincs, de akkor is meg van húzva, hogy mi az ami már lopásnak számít és mi az ami még nem, mi az ami már erőszakos cselekedetnek / bármiféle lelki vagy fizikai terrornak számít és mi az ami még nem, és mi az ami még önvédelem és mi az ami már nem az, és jobb helyeken az is meg van határozva, hogy mi az amiért már halálbüntetés jár és mi az amiért még nem. Meg van húzva a határ és ez így lenne jó, ha jó helyen lenne meghúzva a határ, ami nem mindig jó helyen van, de akkor is van. És meg lehet nézni milyen törvények vannak olyan országokban, ahol ilyen szélsőségekben gondolkodnak: van ahol egy lopásért levágják a kezed, vagy ha rosszat mondasz nyilvánosan a vezetőre, kivégeznek, míg máshol meg legyilkolsz, megkínzol és megerőszakolsz egy tucat ember, és cserébe bezárnak egy kényelmes luxusbörtönbe 15 évre. A határok mindenhol és mindenben meg vannak húzva, de az ilyen leegyszerűsített szélsőséges fanatizmus sose jó.

Okit és Osborne-t nem azért kellett volna megölnie, mert tudta volna előre, hogy kiket fognak megölni, hanem azért, akiket már előttük megölt.

A bosszú példád meg azért hülyeség, mert a valóságban (vagyis nem a filmekben) hányszor van olyan, hogy egy bűnözőt letartóztatnak, aztán az őt elfogó rendőrön bosszút áll a bűnöző családja vagy valakije? Ha igaz lenne ez a végtelenül lebutított: bosszú, bosszút szül mentalitás, akkor a rendőröket naponta agyon verné valaki, akit letartóztattak, vagy akinek a valakijét letartóztatták.

Ez amit itt felhoztál egy lelki, kiegyensúlyozottsági kérdés. Aki lelkileg erősebb, nyilván meg tudja állni ezeknek a határoknak az átlépését, de az ember alapvetően gyarló, és könnyen elcsábul, és megint csak ki dönti el, hogy valaki elég erős-e ahhoz, hogy ő be tudja tartani azokat a határokat, amiket a te elveid (vagy felvetéseid, bocs ha nem így gondolod) szerint be kéne tartani?

Akkor átlépi a határt. Én úgy vélem, hogy egy hős inkább gyilkoljon le egy piti bűnözőt, amikor épp rossz napja van, minthogy életben hagyjon, sőt megmentsen tömeggyilkosokat. Az a baj a mai társadalmakkal (a valósággal is), hogy túl sok jogaik vannak a bűnözőknek, és a becsületes embereknek kell rettegésben élniük az életüket, csak hogy ne kelljen szegény bűnözőknek korlátozni a jogaikat. Aki bűnöző, azt durván meg kell büntetni, hogy elrettenjenek a bűntől a rohadékok. Inkább kapjanak bizonyos bűnözők indokolatlanul nagy büntetéseket, minthogy bármelyik patkány egy kicsit is kevesebbel megússza, mint amit érdemel.

Egyáltalán nem volt egyértelmű, hogy a Kapiéknak van igaza, mert a másik oldalról ott volt, hogy a törvényeket akkor is be kell tartani, ha azok nekünk nem tetszenek. Ha mindenki eldönthetné, hogy melyik törvény tetszik neki és melyik nem, az = káosz.

A történet alapfeltevése alapján valóban nem egyértelmű, hogy kinek van igaza, de ha végigolvassa valaki a teljes sztorit főleg tie-in-ekkel együtt, akkor egyértelműen leszűrhető, hogy a megvalósítás miatt volt Kapinak igaza, és ezért irreális a történet, hogy nem állt át senki más csak Pókember. Mert itt nem csak regisztrációról volt szó, hanem arról, hogy akinek képessége van, az kötelező jelleggel álljon be katonának a kormányhoz. Ott volt pl. Ms. Marvel sztorija, amiben az volt a feladata, hogy elkapjon egy szuperképességű nőt, aki csak szeretett volna elszökni és békében élni a lányával visszavonulva, és nem engedték neki. Ez a törvény gyakorlatilag egy bizonyos embercsoportnak minden emberi, személyiségi, és szabadságjogait sárba tiporta. Ez színtiszta elnyomás és diktatúra, szinte már egyenlő a nácizmussal.

Ahogy korábban is írta valaki: a történetből nagyon érdekes dolgokat is ki lehetett volna hozni, de a megvalósítás a sok túlzással és irreális, erőltetett baromsággal, egyenesen szörnyű volt.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4387 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 15:18:48 »
Az ember értelmes lény és képes mérlegelni és meghúzni egy határt a saját erkölcsei alapján,
De hát Pókember pontosan ezt tette! :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4388 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 16:42:12 »
Én úgy vélem, hogy egy hős inkább gyilkoljon le egy piti bűnözőt, amikor épp rossz napja van, minthogy életben hagyjon, sőt megmentsen tömeggyilkosokat.
Biztosan nem ezt mondanád, ha az a piti bűnöző épp a testvéred lenne, aki nagyon megszorult, és betört valahova ennivalóért.  ;) Igazad van, hogy túl sok a joga a bűnözőknek, de szerintem nem megoldás, hogy a hősök ennyire a saját kezükbe vegyék a törvényt. Két okból: az egyik, hogy talán Pókember, vagy a vele egy kaliberű hősök még el tudnák dönteni, hogy kit ölhetnek meg, és kit nem, de mi van azzal a 15 évessel, aki épp mutálódott és szuperereje lett? Akkor már ő is megölhet bárkit? Az osztálytársát, mert az cseszegette? Vagy ott a Mennydörgők példája. Bűnözők, akik hős színben tűnnek fel. Akkor már megölhetnek valakit? Vékony itt a jég, nem ilyen egyszerű ez az egész. És még ott van az is, hogy ha a hősök kivégezhetnek bárkit, akkor az egész amerikai jogrendszer, bíróság válik megkérdőjelezhetővé.
Idézet
ezért irreális a történet, hogy nem állt át senki más csak Pókember.
Sokan félelemből nem álltak át, sokan nem akartak bujkálni és száműzötté válni. Szerintem meggyőződésből nem túl sokan álltak Vasember mellett.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4389 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 17:46:52 »
Én pont arról beszéltem, hogy hülyeség ez az elmélet, amit mondasz, mert több a valóságból vett példát is felhoztam (alkohol, drogok, háború...), ami egyértelműen azt mutatja, hogy attól, hogy valaki átlép egy bizonyos határt még nem fog más határt is átlépni később. Az ember értelmes lény és képes mérlegelni és meghúzni egy határt a saját erkölcsei alapján, és szerintem túlzottan leegyszerűsített, már szinte primitív dolog ilyen szélsőségekben gondolkodni.
Az ember értelmes lény? :) Túlértékeled az emberek intelligenciáját. :) Ha az emberek elég értelmesek lennének, fel se vetődnének ilyen problémák.

Kaine-nek igaza van a vékony jég dologgal. Megölök valakit, mert pl úgy tudom megölt valakit, aztán kiderül, hogy mégse ő volt a gyilkos. És olyankor mi van? Megvonom a vállam, hogy ez van, mostmár mindegy? Vagy ha pl személyes a dolog, akkor én dönthetem, el, hogy megölöm? és ha úgy van kedvem, és úgy érzem, hogy az nem elég büntetés, akkor elkapom, és megkínzom a pincémben, mert az a jogos büntetés szerintem?

A bosszú példám meg azért nem hülyeség, mert arra is sokszor van példa, hogy rendőrökön állnak bosszút, csak mi azt nem látjuk, mert nem Magyarországon van ilyen, mert fejlettebb országokban a rendőrnek azért van annyi "védőhálója", hogy ne merjen mindenki rajta bosszút állni.
This is a joke. A real practical Joke.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4390 Dátum: 2017. Augusztus 23. - 11:42:33 »
Szerintem túlbonyolítjátok a dolgokat :). Én csak az egyértelmű esetekről beszélek: ha a hős konkrétan látta a gyilkosságot, vagy ha azt látja, hogy a bűnöző ölni készül. Azt se mondtam, hogy gondolkodás nélkül gyilkoljon olyanokat, akikre azt gondolja, hogy megérdemli, mert nyugodtan próbálkozhat az elfogással. Engem az olyan esetek zavarnak, ahol ártatlanok élete van veszélyben és a hős közben a bűnöző/gyilkos életével törődik. Vagy amikor valami baleset folytán a bűnöző élete veszélybe kerül és erre a hős megmenti az életét. Ebből a szempontból Batman sokkal álszentebb, mint Pókember, de legalább ott sokkal többször fel is merül benne, hogy ő a felelős a pszichopaták által megölt emberek haláláért, mert nem ölte meg a gyilkosokat időben. Pókember mégis hogy számol el a fene nagy lelkiismeretével, mikor látja, hogy újabb emberek halnak meg, miközben tudja, hogyha megölte volna, akkor azok az emberek mind élnének?

Azzal meg, hogy "mi van, ha túl sok határt lép át egy hős?", nem kell foglalkozni, mert kb. Superman-on kívül az ilyeneket könnyedén levadássza utána a rendőrség/FBI/S.H.I.E.L.D. vagy éppen a többi hős.

Sokan félelemből nem álltak át, sokan nem akartak bujkálni és száműzötté válni. Szerintem meggyőződésből nem túl sokan álltak Vasember mellett.

Jogos, valszeg tényleg így volt :). Bár van pár karakter, akiknél valóban logikus, hogy erre az oldalra álltak: Tony, a Gyilkológép kötetben történtek és a saját egója, hatalomvágya miatt, Őrszem, mert ő egy gyenge személyiség és elég baja van a belső harcokkal is, hogy ilyen problémákkal foglalkozzon, Fekete Özvegy, aki alapból S.H.I.E.L.D. ügynök inkább, vagy épp Árész, aki meg lesz@rja, hogy kit, csak kaszabolhasson :). Aztán ott vannak a tudósok, mint Hank és Reed, akik meg a tudományos lehetőségeket látták, amit az Iniciatíva szolgáltatott nekik. Így összevetve azért tényleg lehetnek motivációk, amik Vasember oldalára állították a hősöket, viszont Ms. Marvel-t nem értem, miért maradt mellette, főleg a tie-in-je után, amiben enyhén szólva megkérdőjelezhető dolgokat kellett tennie. Ő egy igen erős és magabiztos karakter, aki még ha nem is áll át, valamiféle ellenpólust kellett volna jelentenie a Mighty csapaton belül.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4391 Dátum: 2017. Augusztus 23. - 17:00:42 »
Ms. Marvel-t nem értem, miért maradt mellette, főleg a tie-in-je után, amiben enyhén szólva megkérdőjelezhető dolgokat kellett tennie. Ő egy igen erős és magabiztos karakter, aki még ha nem is áll át, valamiféle ellenpólust kellett volna jelentenie a Mighty csapaton belül.
Bruhaha! :lol:
Carol Danvers a Marvel szőkéje. Esze nem sok van, viszont legalább állandóan elvárja, hogy minden körülötte forogjon. Ettől függetlenül leglaább tisztában van vele, hogy az ész nem a legfőbb erénye, ezért is állt be 18 évesen a seregbe, mert ott legalább mindig tiszták a parancsok. És ezért állt Tony mellett is, mert így kormányzati szinten utasítgathatták.
Plusz volt elég félnivalója, tekintetbe véve hogy kb. két-három héttel az egész hisztériát kirobbantó eset előtt ő nem 300 civil halálát okozta, hanem egy komplett katonai támaszpontét és egy kisvárosét, mert nem volt hajlandó elfogadni erősítést és egyedül akart megoldani valamit, hogy csakazértis megmutassa. Ha Villámgolyót passióra kényszerítette a nemzeti média 300 hulla miatt, képzeld el mi lett volna vele, miközben a sorozata akkoriban éppen arról szólt, hogy egész PR ügynökséget épített maga köré, mert celeb szeretett volna lenni.
(Amúgy ettől függetlenül vagy pont emiatt, a ms. Marvel v2 egy marha jó magazin volt.)

És igen, ehhez képest, hogy egy eléggé hidegfejű, szinte már okos figurává faragták az elmúlt pár évben, mióta ő az új Marvel Kapitány, az bizony elég komoly változás volt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4392 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 15:41:59 »
2018-as előfizetői lehetőségek a főoldalon.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4393 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 17:07:06 »
Érdeklődnék, hogy jövőre lesz újra lehetőség arra, hogy úgy fizessek elő a PPP-re, hogy év végén egyben kapjam meg a teljes pakkot, vagy olyan továbbra se lesz?

(Amúgy ettől függetlenül vagy pont emiatt, a ms. Marvel v2 egy marha jó magazin volt.)

Az nekem is nagyon tetszett (bár csak PH és TI tie-in-eket olvastam), szívesen olvasnám Ms. Marvel történeteit abból az időszakból. Talán majd beleférhet tőle valami az M+-ba :).
Amúgy kösz a magyarázatot, így már logikus és ettől csak még érdekesebb a karakter, főleg a sok szuperintelligens, szuperelkölcsös, tökéletes hős között :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4394 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 22:32:35 »
Elképzelhető, hogy lesz újra ilyen.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4395 Dátum: 2017. Szeptember 02. - 10:03:24 »
Remek! És ezt mikorra lehet tudni? Mert ha ilyen lesz, akkor előfizetnék majd :)

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4396 Dátum: 2017. Szeptember 02. - 20:17:16 »
Elutaltam a jövő évi PPP & Különszám árát. Remélem, megérkezett.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 02. - 20:29:09 írta kzoli »

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4397 Dátum: 2017. Szeptember 03. - 14:57:55 »
A kingpinkepregenyek kukac gmail.com címre írtam, jó ez így?
Még nem kaptam választ, valaki meg már utalt is.  :headscratch:

Grejoz

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4398 Dátum: 2017. Szeptember 03. - 19:46:36 »
Elképzelhető, hogy lesz újra ilyen.

Ez jól hangzik. Mikor derül ki? Mert engem is így érdekelne akkor. Ha nem lesz, akkor jó darabonként is, de jobban örülnék egyben az egész pakknak. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4399 Dátum: 2017. Szeptember 03. - 22:59:48 »
Remek! És ezt mikorra lehet tudni? Mert ha ilyen lesz, akkor előfizetnék majd :)
Alapból nem lesz, de ha sehogy másképp nem tudod megoldani, tehetünk egy kivételt.
Elutaltam a jövő évi PPP & Különszám árát. Remélem, megérkezett.
Visszaírunk, ahogy megkaptuk.
A kingpinkepregenyek kukac gmail.com címre írtam, jó ez így?
Még nem kaptam választ, valaki meg már utalt is.  :headscratch:
Igen, jó.