Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 671684 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

NyMRooD

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5260 Dátum: 2021. Május 29. - 01:23:05 »
Köszi  :D

Mindkét változatért 25-25 ezeret kérnek, a #21 az 10ezer. És nincs alku.
Nekem szerencsém volt, mert a #21, 2x#25, 2015-ös különszám egyben meglett 45-ért.

Kb 140ezres ráfizetés volt a borító árhoz képest a PPP+HiPók+különszámok.
A régi egyéb Pókemberrel kapcsolatoks füzetek is meglettek mind hibátlan állapotban, mint pl Hulk vs Télapó, Másik, Vadász lelke, Jean Dewolff, stb, azokat borító ár alatt megkaptam.

Összehasonlításként a teljes hibátlan Panini sor volt 35ezer. Úgyhogy egy #25-ös majdnem annyit ér önmagában :D
Sziaa
Ha most újra kiadásra kerülne a 25.szám mindkét változata, akkor nagy bukovári lenne azoknak, akik sokat fizettek érte. Szerintem nem baj az ha egyes füzetek sokat érnek, így lesz azoknak értékük. Ha újból kiadják őket , és még más számokat is , akkor a sorozat elértéktelenedik.
Szerintem. De megértem azokat is akiknek nincs meg, hozzáteszem nekem sincs meg:))

Szerintem meg jöhet nyugodtan, én mint gyűjtő szeretném őket megvenni, arról meg nem tehetek, hogy későn értesültem arról, hogy fut ez a sorozat, ha benne lesz az, hogy 2. kiadás az majd megőrzi az értékét azoknak a példányoknak amik igazi gyűjtőknél vannak, az meg, hogy a nepperek buknak rajta engem nem érdekel (max az értelmes viszonteladókat fogom sajnálni).

dreid

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5261 Dátum: 2021. Május 29. - 15:20:07 »
Sziaa
Ha most újra kiadásra kerülne a 25.szám mindkét változata, akkor nagy bukovári lenne azoknak, akik sokat fizettek érte. Szerintem nem baj az ha egyes füzetek sokat érnek, így lesz azoknak értékük. Ha újból kiadják őket , és még más számokat is , akkor a sorozat elértéktelenedik.
Szerintem. De megértem azokat is akiknek nincs meg, hozzáteszem nekem sincs meg:))

Nem minta egem érdekelne, de ez elég irigy hozzáállás. :)

Bukowski

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 78
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5262 Dátum: 2021. Május 29. - 19:56:36 »
Azt én értem, hogy bizonyos termékeknek annyi az ára, amennyit az emberek hajlandóak érte fizetni,
de úgy gondolom, hogy képregényeket olvasási célzattai is lehet venni, nem csak spekulációs okokból.
Valahogy nem tudom sajnálni azokat, akik nem tudnak megélni abból, hogy eladnak pár képregényt.
(Írom mindezt annak ellenére, hogy a Batmanből, a HP-ből, és a PPP-ből is megvan mindkét 25-ös.)

Nojbee

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5263 Dátum: 2021. Május 30. - 12:34:12 »
Nem azért vettem, hogy később túladjak/keressek rajta.
Olvasom, és megtartom gyűjteményként. Nagyon szépen mutat a polcon/vitrinben a díszdobozokban.
Sosem jó ráfizetni valamire, de nem bánom. Kellett, megvettem. Nem hónapról hónapra élek.

Összehasonlításként, a CSP1-ből is megvan már 100 db jó/gyűjtői állapotban.
De ennél nem vagyok hajlandó kifizetni 15-25ezer ft-ot 1 darab füzetért, csak mert az a 125, 126, 127-es szám.
Így nem lesz meg a teljes sor, úgyhogy miután kiolvastam, megpróbálom annyiért eladni amennyiért vettem.
De ha bukok rajta valamennyit az sem baj, mert megvolt a szórakozás.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5264 Dátum: 2021. Május 30. - 22:17:56 »
Nem egy kiadó ezt úgy oldja meg, hogy valami gyengébb borítóval adják ki a második nyomást, így az eredeti első továbbra is értékes marad. A Marvel ezt nagyon pofátlanul tolta cirka tíz éve is még, de sok kis amerikai kiadó a mai napig szórakozik a borítókkal így.

mgyuri

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5265 Dátum: 2021. Május 31. - 15:18:33 »
Nem egy kiadó ezt úgy oldja meg, hogy valami gyengébb borítóval adják ki a második nyomást, így az eredeti első továbbra is értékes marad. A Marvel ezt nagyon pofátlanul tolta cirka tíz éve is még, de sok kis amerikai kiadó a mai napig szórakozik a borítókkal így.

de ez Magyarország. itt nem a kiadásnak van értéke, hanem annak, amit nem lehet kapni éppen, vagy sem. ahogy kijött a Gyilkos tréfa, a semic verzió nem ért annyit. amikor most kijött az Első év, rögtön baráti áron jött ki az első kiadás. a PPP sorból ha van újranyomás, hiába első szériás, nem tudod sokért eladni stb. stb.

dreid

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5266 Dátum: 2021. Május 31. - 18:09:46 »
Nem egy kiadó ezt úgy oldja meg, hogy valami gyengébb borítóval adják ki a második nyomást, így az eredeti első továbbra is értékes marad. A Marvel ezt nagyon pofátlanul tolta cirka tíz éve is még, de sok kis amerikai kiadó a mai napig szórakozik a borítókkal így.

de ez Magyarország. itt nem a kiadásnak van értéke, hanem annak, amit nem lehet kapni éppen, vagy sem. ahogy kijött a Gyilkos tréfa, a semic verzió nem ért annyit. amikor most kijött az Első év, rögtön baráti áron jött ki az első kiadás. a PPP sorból ha van újranyomás, hiába első szériás, nem tudod sokért eladni stb. stb.

Arról nem beszélve, hogy itthon inkább népszerűsíteni kell a köteteket, mint elriasztani a vevőt....

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5267 Dátum: 2021. Május 31. - 21:56:51 »
Nem azért vettem, hogy később túladjak/keressek rajta.
Olvasom, és megtartom gyűjteményként. Nagyon szépen mutat a polcon/vitrinben a díszdobozokban.
Sosem jó ráfizetni valamire, de nem bánom. Kellett, megvettem. Nem hónapról hónapra élek.

Összehasonlításként, a CSP1-ből is megvan már 100 db jó/gyűjtői állapotban.
De ennél nem vagyok hajlandó kifizetni 15-25ezer ft-ot 1 darab füzetért, csak mert az a 125, 126, 127-es szám.
Így nem lesz meg a teljes sor, úgyhogy miután kiolvastam, megpróbálom annyiért eladni amennyiért vettem.
De ha bukok rajta valamennyit az sem baj, mert megvolt a szórakozás.

Én is így vagyok ezzel. Ami képregényeket veszek, azt nem adom el, hanem megtartom a gyűjteményemben(persze csak magyar nyelvű képregényeket, mást nem).
A CSP1-es sorozatból pár évvel ezelőtt(2019-ben) a 125-ös számú Csodálatos Pókember képregényt vettem 300 Ft-ért.(Hihetetlen, de ez igaz. Még én is meg voltam lepődve).
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

NyMRooD

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5268 Dátum: 2021. Június 01. - 13:30:30 »
Nem egy kiadó ezt úgy oldja meg, hogy valami gyengébb borítóval adják ki a második nyomást, így az eredeti első továbbra is értékes marad. A Marvel ezt nagyon pofátlanul tolta cirka tíz éve is még, de sok kis amerikai kiadó a mai napig szórakozik a borítókkal így.

de ez Magyarország. itt nem a kiadásnak van értéke, hanem annak, amit nem lehet kapni éppen, vagy sem. ahogy kijött a Gyilkos tréfa, a semic verzió nem ért annyit. amikor most kijött az Első év, rögtön baráti áron jött ki az első kiadás. a PPP sorból ha van újranyomás, hiába első szériás, nem tudod sokért eladni stb. stb.

A másik megoldás, hogy nem adják ki újra, akkor viszont bukják az új vásárlók egy jelentős részét is...

Nojbee

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5269 Dátum: 2021. Június 01. - 13:58:37 »
Nem egy kiadó ezt úgy oldja meg, hogy valami gyengébb borítóval adják ki a második nyomást, így az eredeti első továbbra is értékes marad. A Marvel ezt nagyon pofátlanul tolta cirka tíz éve is még, de sok kis amerikai kiadó a mai napig szórakozik a borítókkal így.

de ez Magyarország. itt nem a kiadásnak van értéke, hanem annak, amit nem lehet kapni éppen, vagy sem. ahogy kijött a Gyilkos tréfa, a semic verzió nem ért annyit. amikor most kijött az Első év, rögtön baráti áron jött ki az első kiadás. a PPP sorból ha van újranyomás, hiába első szériás, nem tudod sokért eladni stb. stb.

A másik megoldás, hogy nem adják ki újra, akkor viszont bukják az új vásárlók egy jelentős részét is...


Vagy kiadják az évadokat 1-1 kötetben, akár HC formátumban. Úgy lehet az is megvenné, akinek megvannak a kis füzetek.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5270 Dátum: 2021. Június 01. - 15:24:41 »
Vagy adják ki más borítóval, így a "kemény mag" is megvennék még egyszer, de aki a történet miatt veszi annak mindegy lenne illetve a régi kiadások sem értéktelenednének el.  ;)

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5271 Dátum: 2021. Június 01. - 18:42:23 »
nekem az összes ppp megvan eddig, a 25. rész Démanós variáns kivételével... talán "kemény mag" vagyok ezáltal, de én pl. nem venném meg... totál lehúzásnak tartom ezt az
"ugyanazt a tartalmat kiadjuk egyik másik borítóval" dolgot, már a semicnél is utáltam, ha azok az "extra" részek nem jönnek bagóért szembe, akkor azok sem lennének meg. Ha már "jubileumi szám", akkor legyen bővített, plusz tartalommal, az a valami.
ha újranyomnák a ppp25öt, én 2-3 ezer forintot sem adnék érte  :nemtudom: amúgy meg mindig lesz, aki lemarad egy-két, vagy néhány részről, a végtelenségig lehetne újranyomtatni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5272 Dátum: 2021. Június 01. - 19:54:22 »
Vagy adják ki más borítóval, így a "kemény mag" is megvennék még egyszer, de aki a történet miatt veszi annak mindegy lenne illetve a régi kiadások sem értéktelenednének el.  ;)
Pont ezt nem akarnám, hogy "rákényszerítsük" a kemény magot arra, hogy megvegyék még egyszer, amikor ugyanaz a tartalma. Igazából az eddig egyetlen jó megoldásnak a Polgárháború tűnt, amikor a bővítmények nélkül adtuk ki újra. Így a régi megőrizte az értékét, különlegességét.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5273 Dátum: 2021. Június 02. - 19:12:15 »
Azért az a kemény mag nem igazán olyan nagy lehet, és pld. én nem venném "kényszerítésnek" hanem mint írtam is inkább az első kiadás érték megőrzésének.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5274 Dátum: 2021. Június 02. - 19:19:38 »
Azért még azt sem mondanám, hogy lehúzás lenne, a Kingpin "újra" kiadott  történetei amik akár már más formában is jöttek azokat sem éreztem annak.
Van olyan kiadó aki sportot űz a borító variánsokból  ;)
Igazából semmit sem kötelező megvenni még a nagy gyűjtőknek sem, mindenki saját maga dönt.
Én egy kicsit zizi vagyok ilyen téren mert hát a PPP-ből a második kiadásokat is beszereztem az első mellé, de ez én vagyok.

dreid

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5275 Dátum: 2021. Június 04. - 20:27:34 »
ha újranyomnák a ppp25öt, én 2-3 ezer forintot sem adnék érte  :nemtudom: amúgy meg mindig lesz, aki lemarad egy-két, vagy néhány részről, a végtelenségig lehetne újranyomtatni.

Hát hallod ezt nem értem. Ha nem kell, akkor nem adsz érte, a lényeg az, hogy minél nagyobb legyen a képregényes olvasói bázis, mert minél nagyobb, annál  több különlegesség jelenhet meg itthon.

Sose értettem miért ágálnak az újrakiadás ellen.
Pl.  Én pl. örülnék az idő urai újrakiadásának. Persze tudom egy kiadó sem fogja kiadni, de ha mégis, akkor az legyen az akadály, hogy sárga penészes példányok nem érnek majd 10000-et?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5276 Dátum: 2021. Június 09. - 07:14:06 »
Én személy szerint azért ágálok néha az újrakiadás melett, mert egy nagyon NAGYON kicsi piac vagyunk ahhoz képest, hogy külföldön mennyi képregény jelenik meg, és ahelyett az újrakiadás helyett jelenhetne meg ezer jó képregény, ami még nem volt magyarul. Nem azt kéne erősíteni, hogy gyűjtői képregények legyenek... Bár ebben lehet hogy tévedek, és tényleg azt a kevés embert kéne kiszolgálni, akit igazán érdekelnek.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5277 Dátum: 2021. Június 09. - 12:44:38 »
Ez két különböző újrakiadás. Amiről te beszélsz az az, amikor újonnan adunk ki valamit, ami régen már megjelent. Amikor olyat adunk ki újra, ami nálunk jelent meg, az nem befolyásol semmit az újakkal kapcsolatban.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5278 Dátum: 2021. Június 10. - 21:43:07 »
Szerintem nem az újranyomásról volt szó, hanem az újrakiadásról, de ha tévedtem, akkor bocsánat.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5279 Dátum: 2021. Június 11. - 15:32:24 »
Ja, igazad van, a tiéd a pontos megfogalmazás.