Sentrynél azért ez eleve ott indul, hogy hivatalosan is elmebeteg. Skizofrénia, több különböző fóbia, tudathasadás, visszatérő szociopatizmus és kényszeres menekülési vágy, némi agorafóbiával társítva, és ezek csak a legtöbbször visszatérő tünetek. Gyakorlatilag egy olyan közönséges ember, akinek a nyakába szó szerint egy isten ereje szakadt, és az elméje ahelyett, hogy kivetette volna a számára feldolgozhatatlan információt, ami a gyakoribb eset (ezért hülyeség bizonyos szempontból a Cthulhu és van közelebb Pratchett az igazsághoz), ott hagyta az egészet a fejében, és egyszerűen így ütköznek ki az információfeldolgozási zavarok. Ezért is volt látható a v2-ben, hogy a doki soha nem tudott előrébb jutni vele, mert nem is lehet. ÉS ezért lenne marhára érdekes karakter, ha Bendis nem suvasztotta volna a fiók mélyére négy évig. Ha ezt a figurát valaha Moore vagy Morrison kezébe lehetett volna adni, egy új Swamp Thing v2 vagy Doom Patrol v2 lehetett volna belőle.