Szerző Téma: Y, az utolsó férfi  (Megtekintve 258312 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #900 Dátum: 2014. December 11. - 00:48:15 »
Azért nem értek veled egyet mert
1) teljesen véletlenszerűen dobsz be címeket sokszor kizárólag az alapján, mert tetszik a borító amit látsz a comicvine-on, illetve
2) azt véled, hogy mert neked tetszik, a vásárlóknak is fog – amikor a lenti példán is látszik, hogy egy eléggé egészséges mértékben megbukott tervet tukmálnál Tomira, ami a szinte észbontóan lehengerlő nagy nevek ellenére már most ott tart, hogy a DC lassan lábjegyzetben sem tesz róla említést, pedig az egész nincs még kétéves sem.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #901 Dátum: 2014. December 11. - 09:53:31 »
Tök jó, hogy nem csak a 10 millió foci edzők, hanem a 10 millió képregény szerkesztők országa is vagyunk.
Nem feltétlenül kell üzleti alapon dönteni egy-egy cím megjelentetésével kapcsolatban, ez most nekem érzelmi alapnak tűnik, amit én nagyon becsülök.
A terjesztési formából is látszik, hogy ez NEM a széles közönségnek készül, hanem egy szűk rétegnek.
Mindig is csomó kritika ért 1-1 kiadót azért, mert nem fejez be valamit. Itt a lehetőség, de ismét csak a fanyalgás olvasható (tisztelet a kivételeknek). Miért kéne Sandman-t kiadni a Kingpin-nek, ha azt a Carta kezdte el? A Carta meg fejezze be az Y-t?  :headscratch:
Aki Sandman-t szeretne kiadni, megpróbálkozhatna vele olyan formában, ahogy Tomi, a lehetőség adott...miért kell mindig más izéjével verni a csalánt???
Egyébként számomra is első helyen van a Sandman, mint legjobban várt befejezendő sorozat, de eszembe sincs Kingpin képregény szerkesztőt játszani. (addig, amíg nem jön a Vampirella folytatás  :twisted:)
Ha múlik ezen bármi, vevő vagyok 3 példányra Y-ból.
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #902 Dátum: 2014. December 11. - 16:45:15 »
Az Y tök jó, és az egyetlen ilyen, amit elkezdtünk, de nem fejeztük be, pedig véges történet.

Igen! Én nagyon szeretném, ha folytatódna, mivel egy tényleg véges történetnek hallottam korábban, ami ritkaságszámba megy. Mindenféleképpen venném a folytatást!

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #903 Dátum: 2014. December 11. - 17:35:39 »
Az Y-al csupán az a baj gyakorlatban hogy nagyon erősen folytatásos jellegű a sorozat emiatt pl ha valaki nem szerzi be az első részeket kiesik mint potanciális vásárló. Viszont a Constantine most bukott egy nagyot a tvsorozatként szóval lehet hogy a Hellblazer még működhetne... Az hogy 300 rész az egész azért nem baj mert sok az önmagában megálló történet és minden író a saját történetszálaira koncentrált (jellemzően íróváltás elött a mellékszereplőgárda valamilyen módon el lett tüntetve)szóval akár ugrálni is lehetne  ...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #904 Dátum: 2014. December 11. - 18:27:59 »
Egy fontos dolog: itt nem arról megy a vita, hogy mi lenne jobb, hanem, hogy legyen-e Y, vagy sem. Más egészen biztosan nem lesz HELYETTE, mert ez is maximum becsületből és lelkesedésből jelenhetne meg, hogy ha már elkezdtük, fejezzük is be, ha apró esély is van rá.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #905 Dátum: 2014. December 11. - 18:42:13 »
Legyen Y, semmi kétség! Annyira jó ez a történet!
Ha máshogy nem alakul, akkor előfizetői-gyűjtői példányban, ahogy a PPP.
Fejezzük be a sztorit, ha már elkezdtük.
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 11. - 18:47:17 írta kzoli »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #906 Dátum: 2014. December 11. - 18:59:07 »
Azért nem értek veled egyet mert
1) teljesen véletlenszerűen dobsz be címeket sokszor kizárólag az alapján, mert tetszik a borító amit látsz a comicvine-on, illetve
2) azt véled, hogy mert neked tetszik, a vásárlóknak is fog – amikor a lenti példán is látszik, hogy egy eléggé egészséges mértékben megbukott tervet tukmálnál Tomira, ami a szinte észbontóan lehengerlő nagy nevek ellenére már most ott tart, hogy a DC lassan lábjegyzetben sem tesz róla említést, pedig az egész nincs még kétéves sem.

1) Spec. éppen hogy ezt most nem úgy ajánlottam, meg vagy jó egy két éve már egyáltalán nem (csak) borító alapján ajánlgatok bármit is, úgyhogy légyszíves ne is rágalmazz meg ezzel! Köszi!
2) Hogy mi bukott meg odakint az egy dolog, hogy itthon mi működne megint csak másik. Plusz beszélhetnénk róla, hogy vajon a Marvel miért nem nagyon digizte be már azóta, a te általad istenített ROM képregényeket, aminek szerintem irtó szűk rajongói tábora volt és van is, biztos azért mert olyan nagyon jó!
Természetesen megértem, akik örülnek az Y folytatásának, és ha ez egy új nyitás a DC felé és talán onnan vissza, akkor meg pláne támogatom (annak ellenére, hogy egyáltalán nem köt le ez a sorozat) mert talán így, a későbbiekben, lesz lehetőség bővíteni az itthon most még harmat vékony DC/Vertigo vonulatot is!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #907 Dátum: 2014. December 11. - 19:23:36 »
Plusz beszélhetnénk róla, hogy vajon a Marvel miért nem nagyon digizte be már azóta, a te általad istenített ROM képregényeket
Beszélhetünk róla, de ezzel most eléggé szépen lábon lőtted magad. :) Amúgy azért nincs bedigizve ROM, amiért a hetvenes évek Shang Chi sorozata sem (amire az amcsi törvények miatt aligha kerülhet sor 2049-ig…). Vagy amiért az IDW adja ki a marveles TF-eket.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #908 Dátum: 2014. December 11. - 19:38:44 »
Sose voltam képregény történész, mint te, de hogy a ROM nem jelenhet meg, ez új.
Miért, lejárt a joga, vagy mi, akkor légyszíves fejtsd ki, hogy az ilyen elmaradott mezei emberek mint én is megértsem, mert komolyan érdekelne, köszönöm.
Amúgy ha a Spawn-t valaki ki akarná adni, tuti személyesen is megkeresnéd és félholtra veretnéd, ugye?

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #909 Dátum: 2014. December 11. - 20:26:59 »
Másnál vannak a jogok. Pölö: most a Dark Horse adja ki a Conan képregényeket, és a régi Marveles kiadványok jogai is náluk vannak, ők adják ki. Ezért nem csinál a Disney Pókember filmet, mert a jogok a Foxnál vannak.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #910 Dátum: 2014. December 11. - 20:40:15 »
Mármint a Sony-nál. ;)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #911 Dátum: 2014. December 11. - 20:43:03 »
De azért ugye érthető?


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #912 Dátum: 2014. December 11. - 20:47:21 »
Így igen, de ha teszem azt fel, máshoz kerültek a ROM jogai, pl. IDW, akkor az akihez került, miért nem adja ki, digitalizálják be a régi Marveles számokat? Elvégre rendelkeznek a jogokkal, ahogyan gondolom a Dark Horse is a Conan Marveles jogaival, vagy valamilyen rész megállapodás biztos születik ilyenkor a kiadók között.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #913 Dátum: 2014. December 11. - 21:04:20 »
Senkinél sincsenek a képregényes jogok. A játéké meg jelenleg a Hasbrónál vannak, úgyhogy biztos, hogy a Marvel nem fogja megvenni tőlük még egyszer (más kiadó meg nem tudja, legalábbis a reprintekét nem, hacsak nem fizetnek még egy zsák pénzt).

Bár az alap vitapont szempontjából ez is irreleváns, mert én csak annyit hangoztatok, hogy a ROM egy piszok jó sorozat, nem azt, hogy ki kéne adni kis hazánkban. :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #914 Dátum: 2014. December 11. - 21:19:15 »
Ha olyan piszok jó, akkor gondolom lenne az a kiadó aki kifizetné azt a bizonyos pénzt, pláne egy olyan nagy cég mint a Marvel/Disney, csak hát, lehet hogy nem látnak benne jót... ;)  :hehe:
Na jó, nem vagyunk ovisok, felesleges vitázni, én vagyok az idősebb úgyhogy GYORSAN VEDD LE A SAPKÁDAT!!!!  ;D

Csak hülyéskedem, nyugi! De tényleg nem ajánlok olyat Kaine-nek, amiről halvány segéd lila gőzöm sincs! (.)
Az igazat megvalva talán ez az utolsó lehetőségünk Vertigo-val próbálkozni a DC-nél, szóval ha bejönne az jó lenne, már csak azért is, mert így talán lenne valami halovány remény, az olyanok ilyesmi módon való leközlésére is mint a Hellblazer, vagy ugyebár a Sandman!! ;)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #915 Dátum: 2014. December 11. - 21:30:29 »
Idézem kaine-t:
"Egy fontos dolog: itt nem arról megy a vita, hogy mi lenne jobb, hanem, hogy legyen-e Y, vagy sem. Más egészen biztosan nem lesz HELYETTE, mert ez is maximum becsületből és lelkesedésből jelenhetne meg, hogy ha már elkezdtük, fejezzük is be, ha apró esély is van rá."


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #916 Dátum: 2014. December 11. - 21:33:33 »
Én is:
" Még elég felelőtlenség lenne arról beszélni, hogy mi lesz "utána", de persze, ha a sorozat ilyen formában végig tudna menni, akkor én csak örülnék, ha más Vertigo is sorra kerülne. De az más téma, itt és most csakis az Y a kérdés."

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #917 Dátum: 2014. December 11. - 21:39:55 »
Elég formátum fetisiszta vagyok, szóval engem zavarna, ha füzetbe menne tovább, ami eddig kötetben volt. De ha esetleg elölről ki lenne adva az egész, akkor én tuti venném, mert az egyik legjobb képregénysor evör!
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #918 Dátum: 2014. December 11. - 23:57:08 »
Nem, elölről nem túl valószínű. Sokan nem vennék meg, mert már megvan, és azzal be is halna.

blake

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 62
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #919 Dátum: 2014. December 12. - 08:20:28 »
Remélem sikerül folytatni az Y-t :)
Évente hány füzetre lehet számítani, ha összejön?