Szerző Téma: Y, az utolsó férfi  (Megtekintve 258336 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ManiaCop

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1020 Dátum: 2016. Október 25. - 09:00:50 »
Y ról van vmi hír?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1021 Dátum: 2016. Október 25. - 11:47:05 »
Eszembe jutott, hogy mehetne ugyanúgy, ahogy a Batman: kéthavi sorozatként, első sztori Y, második Prédikátor. Terjesztve pedig ahogy a M+: csak a nagyobbaknál. Így talán életképes lehetne. Apró probléma lenne, hogy mi legyen a már megjelent részekkel?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1022 Dátum: 2016. Október 25. - 14:40:30 »
Első számot dupla terjedelemben kiadni, 22+22 oldalba összevagdosni az addigiakat. Vagy 6-6 oldalban leírni szövegesen.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1023 Dátum: 2016. Október 25. - 15:08:23 »
Ez tök jó ötlet! :oh: Mehetne előről mind a kettő, így mindig lenne valami újdonság, hiszen a Prédikátort nem előről adtad ki. Ráadásul most megy a sorozata is tévében. (Ez számomra némi reményt ad, hogy esetleg egy távoli jövőben a Sandman is folytatódna valahogy. :))

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1024 Dátum: 2016. Október 25. - 16:21:38 »
Nagyon jó hír, hogy latolgatod! :oh: Személy szerint annak örülnék a legjobban, ha csak összefoglaló jelenne meg a már kiadott számokból - hisz sajnos ha nem sikeres, akkor csak az egyik lesz újdonság, a másik ugyanaz. Tudom, nem újságosi terjesztésben, de az előzményeket/folytatásokat ugyanúgy lehet kapni a kiadótól, ráadásul egész olcsón (bár az Y könyvet nem találom).+ a Ragadozók is folytatódott ugye, nem újra lettek kiadva (jó, itt kevesebb idő telt el, de időt leszámítva ugyanennek az esetnek tűnik). Szóval ha számít, szerintem jobb lenne a kiadatlan számokat megjelentetni. :)

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1025 Dátum: 2016. Október 25. - 20:00:05 »
Édes jó Istenem!  :kingpin: :kingpin: Bárcsak megvalósulna és még ha életképes is lenne az lenne csak  a non plus ultra !!!
"Ez történt eddig..." esetleg egy bővebb leírásban összefoglalni a dolgokat.  Ha jól tudom az Y-ból 10 a Prédikátorból meg 5 rész jelent meg tehát nem kellene olyan sokat összefoglalni.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1026 Dátum: 2016. Október 26. - 05:21:16 »
Bocsánat. hogy ezt írom,de érdemes erőltetni ?! Nem tudom miért "bukott" be nálunk, de ha jól emlékszem már kétszer is neki lett ugorva és nem működött......akkor minek ?! :nemtudom:

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1027 Dátum: 2016. Október 26. - 09:55:58 »
Bocsánat. hogy ezt írom,de érdemes erőltetni ?! Nem tudom miért "bukott" be nálunk, de ha jól emlékszem már kétszer is neki lett ugorva és nem működött......akkor minek ?! :nemtudom:
Ugyanakkor ez volt a Kingpin egyik első önálló kiadása, és azóta azért már sok mindenen túl van a kiadó. A Vertigo első része még eredeti méretben ment ki, könyvesbolti terjesztéssel. Azóta már van újságos terjesztésbe több címe is, sőt működőképesnek bizonyult a Marvel Box is és nagyobb rálátása van Kainnek is, hogy mekkora példányszámban, és milyen formában menjen.

Szóval azon túl, hogy mondhatjuk, hogy ez a két cím a kiadó szívügye, mondhatjuk hogy nagyobb tapasztalattal, más formában lehet esélye ennek a két címnek is. És bár kisebb a rajongótábora, mint a Marvel címeknek, de legalább annyira hűséges a kedvencei iránt.
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1028 Dátum: 2016. Október 26. - 11:22:08 »
Azóta volt már egy kisméretű Y kötet is, ami szintén nem szerepelt túl jól.
De félreértés ne essék, én is nagyon örülnék neki, ha sikerülne. Üde színfolt lenne a szuperhősökkel uralt piacon. ;)
És azért vannak még alternatív terjesztési formák, amikkel mások kísérleteznek, nem tudom, pl. a Frike Comix milyen feltételekkel nyomja az Outcastet. :headscratch:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1029 Dátum: 2016. Október 26. - 12:47:50 »
Támogatok minden felnőttebb tartalmú képregényt! úgyhogy persze hogy hajrá, annak távoli reményében, hogy a Sandman-t is be lehet majd később passzírozni valahova! ;)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1030 Dátum: 2016. Október 27. - 17:23:54 »
Eszembe jutott, hogy mehetne ugyanúgy, ahogy a Batman: kéthavi sorozatként, első sztori Y, második Prédikátor. Terjesztve pedig ahogy a M+: csak a nagyobbaknál. Így talán életképes lehetne. Apró probléma lenne, hogy mi legyen a már megjelent részekkel?

Remekül hangzik, de szerintem az eddigi részeket nem kéne újra kiadni, főleg, hogy még kaphatóak a kötetek is, így akinek nem elég az összefoglaló, az megveheti a kiadótól, ráadásul igen olcsón.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1031 Dátum: 2016. Október 27. - 17:28:35 »
Szerintem sem, ha kiadjuk, akkor csak az új részektől.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1032 Dátum: 2016. Október 27. - 19:05:57 »
Szerintem se lenne szerencsés újra kiadni, már csak azért is, mert az egyik Y rész (Körök alias Ciklusok 1.rész) már kétszer is megjelent. Akkor jönne harmadjára is? Bár mérföldkő lenne a magyar képregénykiadásban, hogy már harmadjára jelenik meg.
Rá lehetne fogni, hogy azért, mert annyira sikeres. ;D

A Prédikátor viszont lehetne az elejétől. Sőt, legyen simán dupla Prédikátor, ne gatyázzunk!

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1033 Dátum: 2016. Október 27. - 20:13:25 »
Lehetne a neve mondjuk Vertigo Magazin is.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1034 Dátum: 2016. Október 28. - 15:31:49 »
Főnix magazin.
Bocs.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1035 Dátum: 2016. Október 28. - 16:27:43 »
Lehetne a neve mondjuk Vertigo Magazin is.
Mert a Vertigo névnek olyan jó a csengése...

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1036 Dátum: 2016. Október 28. - 19:25:34 »
Szerintem igen.
Nem kéne konkrét képregénycímet adni neki, mert az elégé leszűkítené a benne leközölhető képregényeket. A Vertigo címfelirattal meg egyenesen ütős lenne az újság.

Amúgy második sztoriként, néha még akár Jonah Hex is befigyelhetne! ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1037 Dátum: 2016. Október 28. - 20:37:54 »
Nem kéne konkrét képregénycímet adni neki, mert az elégé leszűkítené a benne leközölhető képregényeket.
Y-ról és Prédikátorról volt szó, nem Vertigo képregényekről.
Idézet
A Vertigo címfelirattal meg egyenesen ütős lenne az újság.
Én is azt hittem, a köteteknél.
Idézet
Amúgy második sztoriként, néha még akár Jonah Hex is befigyelhetne! ;)
Az jöhet a Batman mellé is.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1038 Dátum: 2016. Október 28. - 20:57:34 »
Címlapon kisebb (mégis jól látható) betűmérettel lehetne a Vertigo (mely egyben a hivatalos címe is lehetne), a nagyobb méretű cím meg a hosszútávon futó jelenlegi képregényé lenne. És mondjuk az adott sorozat részei elfogynának, válthatná egy másik hosszabb cím, az előző számban az olvasók felé jelezve ezt a váltást és az okát, hogy mostantól mondjuk nem a Prédikátor lenne a képregény címe, hanem mondjuk Constantine, így a képregény véget értével nem kellene az újságot megszüntetni. Ezek az átkeresztelések Amerikában működtek (nem tudom Európában volt erre példa). Népszerűbb címeknél talán idehaza is működhetne 4-5 évente történő címváltás. Magyarországon is volt példa erre az Egmontnál Miki egérből lett Mickey Mouse és abból végül Donald kacsa magazin.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 28. - 20:59:13 írta BlackArrow »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #1039 Dátum: 2016. Október 28. - 21:05:27 »
Nem kéne konkrét képregénycímet adni neki, mert az elégé leszűkítené a benne leközölhető képregényeket.
Y-ról és Prédikátorról volt szó, nem Vertigo képregényekről.
Idézet
A Vertigo címfelirattal meg egyenesen ütős lenne az újság.
Én is azt hittem, a köteteknél.
Idézet
Amúgy második sztoriként, néha még akár Jonah Hex is befigyelhetne! ;)
Az jöhet a Batman mellé is.

Értem, bár nem tudom mi köze van Batman-nek, Hex-hez. :headscratch: