Szavazás

Kit kedveltek a legjobban a Pók-mellékszereplők közül?

May néni
Flash Thompson
Mary Jane
Betty Brant
Fekete Macska
J. Jonah Jameson
Robbie Robertson
Glory Grant

Szerző Téma: Spider-Man (amerikai kiadás)  (Megtekintve 488673 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #160 Dátum: 2007. Augusztus 13. - 20:27:33 »
Megvettem a Pókfejet.
Azta de brutál állat!!
Írtó jól néz ki, 100-szor jobban, mint eddig bármejik fanzine magazin.
Köszönöm, nem kevés melónk volt benne. :D De hát a Pókfejért mindent...

Idézet
Ez a filmes betűtípus nagyon passzol, oldalt külön hasábok a címeknek, elképesztően jól megszerkesztetted.
A műszaki szerkesztést nem én csináltam, azt Ati követte el, de tényleg nagyon jó érzéke van hozzá.

Idézet
És a hátulja is király, remélem mindig ilyen képekkel fogod elárasztani a hátoldalt. Sőt, remélem semmit se változtatsz az imagen, és minden ilyen marad. De amit mégjobban remélek, hogy nyomsz még legalább 2 ilyen újságot!! 

Van ötletem a második számra, de egyelőre nem tudok foglalkozni vele a saját könyveim miatt. Most elláttam magam nagyon sok melóval az év végéig, remélem azokat győzni fogom... meg hát, tényleg, előbb fogyjon el ez a megfelelő mennyiségben.

Idézet
Igazi csemegével jelentkezik a Marvel kiadó most, augusztus 23-án. Ugyanis ettől a naptól lehet kapni a Kraven's Last Hunt keményfedeles könyvét,
Nekem kemény fedéllel van meg, vagy 10-15 éve. De azért az extrák miatt lehet, hogy belevágok egy újba. :)



Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #161 Dátum: 2007. Augusztus 15. - 18:07:30 »
 :spoiler: :spoiler:

Na, elég érdekes kis esemény zajlott le a One More Day előtti utolsó FNSM-ben. Peter és JJ között szép kis vita zajlott le, aminek az lett a vége, hogy JJ jópárat bemosott Peternek. Hát ilyet sem látni sokat.

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re: Spider-Man
« Válasz #162 Dátum: 2007. Augusztus 16. - 11:05:28 »
Húhuhú, ebböl nem lehetne pár képet bevágni vagy kicsit részletezni, hogy hogy mi volt a szóbeli előzmény? Marhára kiváncsi lettem... Én JJJ-nek szurkolok ;D
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #163 Dátum: 2007. Augusztus 16. - 11:36:12 »
Tessék itt egy nagyon jó kép a képregényből:

FNSM_23_0018.jpg

Nagyjából az egész bunyó így zajlott. :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #164 Dátum: 2007. Augusztus 16. - 13:50:34 »
 :ohmy:
Most ennek amúgymi értelme volt? Nme hinném, hogy jolly jonah képeslenne erre, másrészt meg Peter nem hagyná, hogy megüsse.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #165 Dátum: 2007. Augusztus 16. - 14:30:34 »
Kérlek írjátok minden hsz-hoz oda az elejére a "Spoiler" szót, mert semmit se akarok megtudni ebből a történetből előre!!! Köszi!

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re: Spider-Man
« Válasz #166 Dátum: 2007. Augusztus 16. - 15:35:33 »
Egyre jobban érdekel ez a One more Day. a jövő hónapban kezdődik, ugye? :headscratch:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #167 Dátum: 2007. Augusztus 16. - 15:50:51 »
Úgy tudom, hogy igen, a jövő hónapban.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re: Spider-Man
« Válasz #168 Dátum: 2007. Augusztus 16. - 16:39:27 »
:ohmy:
Most ennek amúgymi értelme volt? Nme hinném, hogy jolly jonah képeslenne erre, másrészt meg Peter nem hagyná, hogy megüsse.
Szerintem azért akárkit ki lehetne úgy boritani, hogy megüssön valakit.
De ez szerintem is rohadtul el lett túlozva. Egyfelöl Parker előre megérezné az ütést, másfelöl, ha netán meg is ütné JJ akkor se lenne képes olyan erőt kifejteni, hogy kért tegyen benne. itt meg fröcsköl a vér Pete szájábol, ez megint tipikusan az, amikor "elfelejtik" egy szüperhős képességeit.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #169 Dátum: 2007. Augusztus 16. - 20:35:32 »
 :spoiler:  (Kaine, ezt ne olvasd, főleg az első mondatot. Bár tartalmi információt nem tartalmaz, de inkább a képregényben olvasd ;) )

Egyrészt azért tudta megütni JJ Petert, mert egy beszélgetés (vagy vita - kinek, hogy tetszik) közben történt ez az incidens. A másik, hogy attól függetlenül, hogy Peternek szuperképességei vannak, az nem terjed ki a sérthetetlenségre. Így ha kap egy jólirányzott ütést az arcára, neki is ugyanúgy elered az orra vére, mint bárki másnak. Ez teljesen reális. Legalább mostanság nem feledkeznek meg erről.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #170 Dátum: 2007. Augusztus 16. - 20:44:44 »
 :spoiler:
Hát ebben nem értünk egyet. Volt már sokszor nagyon zűrzavaros helyzetben és csilingelt a pókösztöne...ha egy 50-es 60-as éveiben járó ember ütése elől nem tud kitérni, akkor hogy tudna egy veszélyes bunyóban egy átlagon felüli gyorsaságú bűnözőtől? Neki minidg ez volt a fórja, hogy ritkán tudták megütni...
A másik meg hgy neki erősebb a csontozata stb. Nehogymár egy JJJ ütésétől így vérezzen...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #171 Dátum: 2007. Augusztus 16. - 20:56:26 »
 :spoiler:

Mivel, mint mondtam egy vita közben jött a váratlan pofon, lehet, hogy egyszerűen nem vette figyelembe pókösztönt (igaz, a képregényben egyszer sem volt pókösztön). Valamint lehet, hogy mivel már ősidők óta ismeri JJ-t, egyszerűen kikapcsolt a Pókösztön. A másik, hogy én nem tudok arról, hogy Peternek erősebb lenne a csontozata, mint egy átlag embernek  :headscratch: .  És azért egy JJ korabeli átlagos férfi is tud akkorát ütni, hogy beverje valakinek az orrát. Meg aztán ki tudja, hogy hányszor törték már be Peter orrát (attól függően, hogy azt nem mindig rajzolják bele a képregénybe), így biztos nem volt nehéz egy erős ütéssel ismét eltörni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #172 Dátum: 2007. Augusztus 16. - 21:14:32 »
 :spoiler: Nos, mint oly gyakran, az adott füzet elolvasása remekül orvosolja az ilyen jellegű problémákat és vitákat. Az egészet két egyszerű szóval meg lehet magyarázni, melyeket Peter mondott Jonahnak: "Üssön meg."
 :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #173 Dátum: 2007. Augusztus 16. - 23:03:38 »
 :spoiler:
Idézet
A másik, hogy én nem tudok arról, hogy Peternek erősebb lenne a csontozata, mint egy átlag embernek  vakaró
Pedig ez így van. Sokkal ellenállób és jobban bírja az ütéseket, mint az átlag. valójában ah9gy megkapta az erőt, ezt a nagyobb "keménységet" is megkapta. Különben az összes történet hülyeség lenne..Venom pl. ha ütne egy nagyot a fején, azonnal beszakadna a koponyája....
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re: Spider-Man
« Válasz #174 Dátum: 2007. Augusztus 17. - 00:09:01 »
 :spoiler:
Igen ám, de a porcai nem biztos, hogy erősebbek lettek, tehát az orrát simán be lehet verni. A Balfékek Szövetségében ugyanezt csinálta Frank Rozsival, mert a porcok nem voltak adamantiummal helyettesítve (vagy bevonva, ezt valójában sosem értettem)
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #175 Dátum: 2007. Augusztus 17. - 00:16:42 »
Hát szerintem azok is...az egész vázszerkezete erősebb és ellenállóbb, így a porcszövetei is.

Idézet
A Balfékek Szövetségében ugyanezt csinálta Frank Rozsival, mert a porcok nem voltak adamantiummal helyettesítve (vagy bevonva, ezt valójában sosem értettem)
Ez viszont logikus, ha végiggondolod..az izületeiben vannak az említett porcok. ha azok is be lennének vonva, nem is nagyon tudna mozogni Rozsi bácsi.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #176 Dátum: 2007. Augusztus 17. - 06:32:42 »
Hát nem tudom, de én még sehol sem találkoztam azzal, hogy Peternek a csontjai is megerősödtek volna a pókcsípéstől. Egyszerűen csak régebben marhára nem foglalkoztak vele az írók, hogy talán egy az általad is említett Venom ütéstől meg kellett volna halnia. Most utólag pedig már egyrészt felesleges, megy lehetetlen visszamagyarázni. Hacsak nem ébred fel Peter is, mint Bobby a Dallasban és ki nem derül, hogy csak álmodta az egészet. :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re: Spider-Man
« Válasz #177 Dátum: 2007. Augusztus 17. - 10:19:37 »
Pedig ez egyértelmű, és a porcai is jóval erősebbek, képzeld már el, hogy ugrik egy 10-15 méterest, és utána eltörik a lába földetéréskor. Ugyanígy, ha csak a csontjai lennének erősebbek, és az izületei nem, akkor egyfelöl nem lenne ennyire mozgékony, képtelen lenne egy nagyobb (értsd emberfeletti) erejű ütést bevinni, mirt tönkremmenne a csuklója, nem tudna autókat megtartani, mert kiakadna a válla, és még sorolhatnám.
Egész egyszerűen nem azért ellenállóbb, mert erre bármelyik sztori utalt volna, hanem azért mert ha nem lenne az képtelen lenne a Pókemberkedésre.

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re: Spider-Man
« Válasz #178 Dátum: 2007. Augusztus 17. - 10:32:57 »
Póki izületeit vehetjük igazi csodának, hisz azokra a mozdulatokra, kitekert pózokra normális ember nem lenne képes: tehát az izületei retenetesen ellenállók és rendkvül hajlékonyak. Ha jól emlékszem, akkor Boris Valejjo rta még Pókiról, hogy a megfestéséhez 5-6 beállást kelett alkalmaznia, mert olyan, mintha gumiból lenne a teste és egyik modellje sem tudott olyan beállásokat csinálni
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #179 Dátum: 2007. Augusztus 17. - 12:09:51 »
Ha jól emlékszem a régi Csódapókos dokumentációban is írtják, hogy emberfeletti módon megerősödtek az izületei, vázrendszere, ínszalagjai.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"