Szavazás

Kit kedveltek a legjobban a Pók-mellékszereplők közül?

May néni
Flash Thompson
Mary Jane
Betty Brant
Fekete Macska
J. Jonah Jameson
Robbie Robertson
Glory Grant

Szerző Téma: Spider-Man (amerikai kiadás)  (Megtekintve 488673 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man
« Válasz #2200 Dátum: 2010. április 20. - 20:50:14 »
Akkor ezek szerint fel sem tünt, hogy nem utánozni akarják, hanem azokban az ASM 15 és 34 reprintje van benne? ;)

Nem.  :o

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man
« Válasz #2201 Dátum: 2010. április 20. - 20:56:50 »
Nem ez a Lee Weeks rajz? Mert ő jó. :)
Most olvastam, hogy a júniusi számot J.M.DeMatteis írja Kravenről.  :D :spidey: :oh:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Spider-Man
« Válasz #2202 Dátum: 2010. április 20. - 21:20:04 »
Nem.  :o
Látod, megéri a kreditet is elolvasni néha.  ;)

Nem ez a Lee Weeks rajz? Mert ő jó. :)
Nem. Ez egy különszám volt most, amiben Ditko és Lee régi két ASM-jének (a 15-ös szám és a 34-es szám, tehát az első két Kraven sztori) a reprintje volt benne egy rövidebb bevezető és egy rövidebb levezető sztorival. A bevezetőt Mayhew rajzolta, a másikat Jimenez.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Spider-Man
« Válasz #2203 Dátum: 2010. április 27. - 11:19:19 »
Most olvastam el az ASM #628 - at. Ez a mostani történet eddig elég jó, főleg az előzőekhez képest. És, Ben ne mondd azt, hogy ez a mostani sztori nem üt meg legalább egy minimális mércét. Mert azért ez már elmegy Pókember képregénynek.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man
« Válasz #2204 Dátum: 2010. április 27. - 11:35:44 »
Oké, akkor nem mondom.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Spider-Man
« Válasz #2205 Dátum: 2010. április 27. - 11:43:32 »
De mondd, én kivi lennék a kritikádra. :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man
« Válasz #2206 Dátum: 2010. április 27. - 11:56:29 »
Hidd el nem akarod tudni mit is gondolok. Nem igazán tudnám kulturáltan kifejezni a véleményemet a témával kapcsolatban, de ez a Pókember már nem az a Pókember amit megszerettem. Tönkretették a filmekkel, tönkretették a Civil War alatt történtekkel, ami pedig utána lezajlott azzal én már nem tudok kompromisszumot kötni sem pedig kiegyezni. Elegem van abból, hogy az újonnan behozott karakterekkel egy értelmes történetet nem képesek az írók összekalapálni, elegem van abból, hogy a régi klasszikus ellenfelek új, modernebb verzióit sorra behozzák, mint Menace, az új Keselyű, Rhino vagy Kraven, és rendre elbaszarintják. Elegem van abból is, hogy egy normális stábot nem képesek megtartani huzamosabb ideig a főcím mellett, és a rajzolókat úgy váltják mint más a szaros gatyát. Maradjunk annyiban, hogy számomra Pókember abban a pillanatban meghalt, amint a Polgárháború során
levette a maszkját és leleplezte magát.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Spider-Man
« Válasz #2207 Dátum: 2010. április 27. - 12:03:37 »
Ja az egy elég ostoba lépés volt, legalábbis engem nem nagyon tudtak meggyőzni, hogy Peter most miért is szánta magát rá, hogy végül leveszi inkább a maszkot, annyi veszteni valója volt/van, és láthattuk mi is lett a vége...

De Ben vigasztaljon az, hogy amint látod a mai fiatal rajongók csak élvezik a mostani sztorikat is, lásd Lovag. :D Így már csak ők tartják el a lapot lehet. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man
« Válasz #2208 Dátum: 2010. április 27. - 12:05:46 »
Jó. És akkor a régi rajongókkal mi lesz? Éljünk egy Pókember nélküli világban?  :D Még jó hogy van az MA, mert ha az se lenne, kinyitnám a gázt Meronál.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Spider-Man
« Válasz #2209 Dátum: 2010. április 27. - 12:06:53 »
Az szűnt meg most, nem?
És helyette van a sima Spider-man, ami enyhén Spectaculer beütést kapott... :headscratch:

A régi rajongók meg olvasgassák a régi Pókembereket, a fiataloké a világ, látod, ők élvezik te meg nem ;D
Most már rájuk épít a Marvel.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man
« Válasz #2210 Dátum: 2010. április 27. - 12:35:48 »
A régi rajongók meg olvasgassák a régi Pókembereket, a fiataloké a világ, látod, ők élvezik te meg nem ;D

Nézd meg az Ultimate-et, amit ugyebár az új generációnak szántak. Ha azt valaki élvezi (és most az Ultimate Comics Spider-Man-re gondolok főként) annak komoly bajok vannak az agyával.   

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Spider-Man
« Válasz #2211 Dátum: 2010. április 27. - 12:39:12 »
Hát azt még nem olvastam, úgy vagyok vele, megvárom a magyar kiadást. Bár ugye egyre kevesebb az esély rá. Mihelyst kiderül , hogy nem, lesz majd átnyálazom magam rajtuk, lehet egyben olvasva tök más. Mert pl. nem is olyan rég egybe átolvasgattam az eddig megjelent Ulti Pókokat, és úgy tök jó volt. :D
(Mondjuk a Venomos részeken ez még most se segített... rák elleni gyógyszer, anyám... :roll:)
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Spider-Man
« Válasz #2212 Dátum: 2010. április 27. - 12:45:08 »
Az szűnt meg most, nem?
A v1 most szünt meg, de most jön belőle a v2, ami már a tervek szerint összefüggőbb lesz. Ezért is mondom én folyton, hogy az kellene majd az Ulti Pók helyett a magyar kiadásba.

Ja az egy elég ostoba lépés volt, legalábbis engem nem nagyon tudtak meggyőzni, hogy Peter most miért is szánta magát rá, hogy végül leveszi inkább a maszkot, annyi veszteni valója volt/van, és láthattuk mi is lett a vége...
Nem lett volna az nagy gond, mert ha jól ki tudták volna használni, akkor új lendületet lehetett volna vinni a karakterbe, csak féltek továbblépni. Pedig láthatjuk, hogy sok olyan szuperhős van, akinek ismert a személyazonossága, mégis nagyon jól elboldogul, és nagyon jó kalandjai vannak. Elég csak példának felhozni Vasembert vagy Amerika Kapitányt.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Spider-Man
« Válasz #2213 Dátum: 2010. április 27. - 12:49:37 »
Meg elvben Mattnek is jó történetei születtek, miután kiderült kicsoda. Bár nem olvastam, csak hallottam.

Akkor írjunk peticiót a Semicnek? ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Spider-Man
« Válasz #2214 Dátum: 2010. április 27. - 12:50:34 »
Mondjuk Ben valószínűleg sokkal több Pókember képregényt olvasott el életében, mint én. Szerintem is kaki most a Pókember, ez nem is vitás. Csak ez a történet, ami most megy, szerintem egész jó.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man
« Válasz #2215 Dátum: 2010. április 27. - 13:03:03 »
Ja az egy elég ostoba lépés volt, legalábbis engem nem nagyon tudtak meggyőzni, hogy Peter most miért is szánta magát rá, hogy végül leveszi inkább a maszkot, annyi veszteni valója volt/van, és láthattuk mi is lett a vége...
Nem lett volna az nagy gond, mert ha jól ki tudták volna használni, akkor új lendületet lehetett volna vinni a karakterbe, csak féltek továbblépni. Pedig láthatjuk, hogy sok olyan szuperhős van, akinek ismert a személyazonossága, mégis nagyon jól elboldogul, és nagyon jó kalandjai vannak. Elég csak példának felhozni Vasembert vagy Amerika Kapitányt.

Amerika Kapitány egy ikon, egy nagy nemzeti hős, egy katona, és neki még passzol is a karakteréhez, ha ismerik a kilétét, Tony-nak nem nagyon volt más választása, amikor felfedte magát. Az, hogy jól boldogultak ezzel... hát, Tony-t nemcsak az üzleti riválisai és a kormány, de még a saját csapattársai is megszopatták ezért, Steve-nek meg gyakorlatilag a magánélete is árulások és csalódások sorozata lett.

Csak ez a történet, ami most megy, szerintem egész jó.


Jó, annyira tényleg nem rossz ez a mostani Juggernaut-os, de régi, Madame Webb-es azért sokkal nagyobbat ütött.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Spider-Man
« Válasz #2216 Dátum: 2010. április 27. - 13:16:41 »
Amerika Kapitány egy ikon, egy nagy nemzeti hős, egy katona, és neki még passzol is a karakteréhez, ha ismerik a kilétét, Tony-nak nem nagyon volt más választása, amikor felfedte magát. Az, hogy jól boldogultak ezzel... hát, Tony-t nemcsak az üzleti riválisai és a kormány, de még a saját csapattársai is megszopatták ezért, Steve-nek meg gyakorlatilag a magánélete is árulások és csalódások sorozata lett.
Igen, és? Nem azt mondtam, hogy onnantól hepiend lett volna minden, hanem hogy új lendületet lehetett volna vinni a karakterbe. Nem a megszokott gondjai lettek volna, hanem újak, amik a régi és új olvasóknak is tudott volna újat hozni. Ehhez képest még mindig ugyanott tartunk mint kb 20-30 éve. Jaj szegény May néni, csak meg ne tudja ki vagyok, jaj de rossz nekem, szegény Ben bácsi, jaj nekem. Kicsit unalmas már.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man
« Válasz #2217 Dátum: 2010. április 27. - 13:19:28 »
Nem kicsit, nagyon. Igazad van.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Spider-Man
« Válasz #2218 Dátum: 2010. április 27. - 13:48:56 »
Ezekben teljesen egyetértek veletek. Egy nagyon ütős fordulat kéne a Pókemberbe, és nem hiszem el, hogy nem tudnak egy ilyet összehozni. Elég sok jó író van, ahhoz, hogy letegyenek egy újabb mérföldkövet, csak mintha félnének a komolyabb változtatásoktól.

Amúgy a mostani Jaggernautnak nagyon szépek a rajzai.

Most, hogy szóba hoztátok Vasembert és Amerika Kapitányt, az jutott eszembe, hogy logikus lenne, ha itthon mondjuk erőltetett Ultipók vol2, meg ilyenek helyett belőlük indítanának sorozatot. Ráadásul itt a Vasember 2, ami nagyon jónak ígérkezik, és rásegítene a dologra.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Spider-Man
« Válasz #2219 Dátum: 2010. április 27. - 15:04:38 »
Engem már olyan szinten nem érdekel az egész ami megy...inkább nem is akarok már tudni róla, hogy taposnak bele újra és újra Pókemberbe.  Néha előveszek egy egy régi klasszikust, azt csókolom.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"