Szavazás

Kit kedveltek a legjobban a Pók-mellékszereplők közül?

May néni
Flash Thompson
Mary Jane
Betty Brant
Fekete Macska
J. Jonah Jameson
Robbie Robertson
Glory Grant

Szerző Téma: Spider-Man (amerikai kiadás)  (Megtekintve 488673 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Spider-Man
« Válasz #2380 Dátum: 2010. Október 25. - 12:08:07 »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Spider-Man
« Válasz #2381 Dátum: 2010. Október 25. - 13:03:58 »
Érdekes. :-\
http://geekz.blog.hu/2010/10/25/egy_mitosz_lassu_kivegzese_pokember_2010_ben


Korrekt cikk lett mindent leír ami az elmúlt 3 évben történt Spidey fronton! A KNET-en kifejtettem róla bővebben a véleményemet viszont azt muszáj megemlítenem hogy hiába tették semmissé a BND-t szerintem manapság kedvenc hálószövőnk egyre jobban megy le a lejtőn  :spidey:
És a baj az hogy nem csak ez az egy cím haldoklik...

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Spider-Man
« Válasz #2382 Dátum: 2010. Október 25. - 14:03:25 »
Hát gyerekek, ha a hálószövő tényleg ilyen shit lett, akkor Kaine felkötheti a gatyáját a kiadásokkal kapcsolatban. Erősen elgondolkodtam, hogy kíváncsi vagyok-e egy ilyen Pókemberre. :(
"Live for nothing or die for something, your call."

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Spider-Man
« Válasz #2383 Dátum: 2010. Október 25. - 14:48:51 »
Hát gyerekek, ha a hálószövő tényleg ilyen shit lett, akkor Kaine felkötheti a gatyáját a kiadásokkal kapcsolatban. Erősen elgondolkodtam, hogy kíváncsi vagyok-e egy ilyen Pókemberre. :(

Én személy szerint már le is rendeztem magamban ezt a dolgot nem is olyan régen. Többet nem veszek semmiféle Pókembert amit 2000 után adtak ki Amerikában!
A mai sztoriknak már nincs akkora vonzerejük mint a régieknek legalábbis szerintem a másik pedig hogy számomra a 15-20 évvel ezelőtti Pók a nyerő abban még volt valami csodálatos,de ezekben a mai parasztvakításokban még a minimum sincs meg :-\

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Spider-Man
« Válasz #2384 Dátum: 2010. Október 25. - 15:11:47 »
Hát gyerekek, ha a hálószövő tényleg ilyen shit lett, akkor Kaine felkötheti a gatyáját a kiadásokkal kapcsolatban. Erősen elgondolkodtam, hogy kíváncsi vagyok-e egy ilyen Pókemberre. :(

Detto. De azért eléggé elvagyunk maradva az amcsiktól ami jelen esetben határozott fórnak számít  ;D Így bőven áttudjuk ugrani a fatális baromságokat, de tény hogy nem hallom senkitől hogy bármilyen szinten dícsérné a mostani pók sztorikat.

A legutolsó amit olvastam az az American Son volt, előtte hatalmas fehér folt van előttem mivel nem követem az Amazingeket ( és még lehet szerencse, így is sok minden új volt a cikkből amin majd fejre álltam...) de az AS szerintem nem volt annyira rossz.

Vagy csak az égiek fogták a kezem hogy mire kattintsak...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Spider-Man
« Válasz #2385 Dátum: 2010. Október 25. - 16:09:12 »
Az American Son nem volt rossz.
Az első két száma. Azok jók voltak. Igen jók.
A harmadik már rémes.
Az utolsó kettő egy akkora marhaság, mint két gulya egy rakáson. És ez még a legjobb volt, amire Joe Kelly képes volt Pókon...

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Spider-Man
« Válasz #2386 Dátum: 2010. Október 25. - 16:30:04 »
A végére kifulladt ezzel egyetértek, de nem nevezném katasztrofálisnak.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man
« Válasz #2387 Dátum: 2010. Október 25. - 17:41:41 »
Szerintem kegyetlen rossz írás volt. :) Lesüt belőle, hogy aki írta, anyázni akart, nem objektíven írni. Többször saját magának is ellentmondott, mintha ő se tudná, mit szeretne, csak más legyen. Persze, a BND kaki. Én is úgy tartom nyilván magamban, hogy addig volt a Pókember volume 1, onnantól meg a volume 2. De attól, hogy most elég sok nulla sztori van, az még nem csökkenti az eddigiek értékét. Ha így lenne, akkor csak és kizárólag a 60-as évek Pókembereit lehetne olvasni, mert minden utána jövő kaki volt. Ez marhaság. Mindig megvoltak a mélypontok, némelyik hosszabb volt, mint a többi, csak az embereket mindig is az aktuális akasztja ki a legjobban. Aki képben volt folyamatosan, azok emlékeznek Howard Mackie pályafutására, amikor újraszámozták a sorozatokat. 20 résig ő írta mind a két Pók-címet, vagyis 40 rész totál gödör volt, sokkal, de sokkal rosszabb, mint most BÁRMI a BND-ben. Aztán jött Jenkins az egyikre, 10 számmal később JMS a másikra, és lassan elfelejtettük. Ugyanez van most is. MOst tovább tart, de ez is lesz jobb.
Ja, és a Klón Sztori kib* állat jó volt, csak azt is nagy divat szidni.  ;)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Spider-Man
« Válasz #2388 Dátum: 2010. Október 25. - 18:00:32 »
Na akkor örülök hogy merő véletlenségből elovastam az AS-t mert akkor biztos nem fog itthon megjelenni  :hehe:

Ja, és a Klón Sztori kib* állat jó volt, csak azt is nagy divat szidni.  ;)

Ezt különben én se értem, a cikk írója is gyalázta. Úgy látszik a mi fórumunk az utolsó erőd ahol még csípik  :hehe:

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Spider-Man
« Válasz #2389 Dátum: 2010. Október 25. - 18:04:55 »
Szerintem kegyetlen rossz írás volt. :)

Hullámvölgyek ide vagy oda számomra semmi sem fogja visszahozni azt a feelinget amit anno éreztem a régi Pókemberek olvasása közben.
Viszont a Marvellal ellentétben én fel tudtam dolgozni hogy a régi szép idők elmúltak és haladni kéne előre! Sajnos ők visszafelé mennek ráadásul ezt is bénán művelik mert ahogy a geekz blogon is írták még a Marvel sem tudja visszapörgetni az időt és ez totál igaz!!!
2010-ben még mindig itt van nekünk egy jól fésült May néni pici unokaöccse féle Parker aki inkább hasonlít a 40 éves szűzre mint a harminc évvel ezelőtti énjére :twisted:

Ó és a klónsztorit bár nem olvastam végig szerintem hatalmas ötlet volt már csak azért is mert az addigi jól bevált kerékvágásból kizökkentette Pókit és eltűnt az addigi rendszeres poénkodás,jókedv vagy higgadtság. Teljesen kivetkőzött magából és ez így volt jól :)
Ráadásul akkoriban a rajzok is nagyon horzsoltak hála Mark Bagleynek  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 25. - 20:59:59 írta kaine »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Spider-Man
« Válasz #2390 Dátum: 2010. Október 25. - 20:12:53 »
Idézet
Hullámvölgyek ide vagy oda számomra semmi sem fogja visszahozni azt a feelinget amit anno éreztem a régi Pókemberek olvasása közben
Vagy csak felnőttél. Nem tudom hány éves lehetsz, de talán közre játszhat ez is. Nem mondom, én már a JMS sztorik nagy részét is gyengének tartottam, Romita Jr. katasztrofális rajzaival meg főleg (a hazai pókokat is csak tisztességbű-becsületbű vettem), az OMD után meg semmit nem olvastam Pók fronton, de jelenleg úgy gondolom, hogy egy közepes sztori sem tudna lekötni igazán.  Vegyük például a Kingpines kiadványokat: A Vadász lelkén (ofkorsz) ami szerintem igazán jó pókember sztori volt, az a Sarah története.

Kicsit unalmas már, hogy ugyanazok a dilemmák jönnek elő újra és újra a karakternél, valamint nem tud megújulni, nem tart sehová, mert folyamatosan visszarántják a múltba.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Spider-Man
« Válasz #2391 Dátum: 2010. Október 25. - 20:33:33 »
Lehetséges hogy igazad van mármint a felnövés terén bár ez sem annyira helytálló mert most is bármikor kapható lennék egy remekül kidolgozott Pók sztorira,de ezek a monoton ismétlések amiket folyton letuszkolnak az olvasók torkán az eléggé idegesítő. És ahogy elnézem nem vagyok egyedül :)
Nekem a Romita Jr féle sorozat tetszett olyannyira hogy a rajzokon simán túltettem magamat secperc alatt.
Ma már az sem segít ezen a sorozaton ha kap egy jó rajzolót vagy írót egyszerre akár! Főleg ugye azért amit már sokan leírtunk itt mert képtelen megújulni és lezárni a régi korszakot :spidey:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 25. - 21:00:21 írta kaine »

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Spider-Man
« Válasz #2392 Dátum: 2010. Október 25. - 20:48:35 »
Én az Other-ig nagyon bírtam a JMS féle sztorikat. Ezékiel karaktere tök jó volt, és bejött ez a szocio-totemisztikus történetvezetés is. Romitától eleinte behánytam, de a végére meg annyira megszerettem, hogy kifejezetten szomorú voltam a rajzoló váltásnál.
ami szerintem igazán jó pókember sztori volt, az a Sarah története.

Szerintem meg pont az volt totál felesleges.
"Live for nothing or die for something, your call."

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Spider-Man
« Válasz #2393 Dátum: 2010. Október 25. - 21:06:17 »
A misztikus megközelítés+Ezékiel karaktere telitalálat volt ehhez nem fér kétség! Egy biztos a JMS korszakot mind a mai napig visszasírom.:
Romitát én a Kick Ass-ben kedveltem meg,de előtte sem volt vele különösebb gondom :D
Csak Ultimate füzetekben ne lássam és minden rendben lesz ^^

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man
« Válasz #2394 Dátum: 2010. Október 25. - 21:14:45 »
Ezt különben én se értem, a cikk írója is gyalázta. Úgy látszik a mi fórumunk az utolsó erőd ahol még csípik  :hehe:
Tudod milyen egyszerű oka van? Akik itt vannak, azok olvasták!
Ugyanis összefoglalókat lehet olvasni itt-ott, amiben jól kivesézik a hibákat, amiket elkövettek benne (voltak, kétségtelen). De sokan ennek alapján bele sem kezdenek, vagy - mint ez a cikkíró - makacsul ragaszkodik a gáncstalan, supermanes Pókemberhez, aki mindig hófehér, mindig jó (holott a karakter fő lényege, hogy emberi, vagyis esendő, mint bárki más), és nem képes elfogadni, hogy elképzelhető olyan szitu, hogy neki is elborulhat az agya. És pontosan ezért nagyszerű a Klón Sztori, mert bemutatja, hogy lehet egy ennyire jó és optimista hősből vadállatot csinálni. És mindezt hihetően (és nem mellesleg a Póktörténelem egyik legjobb karakterét is bemutatja).
Hullámvölgyek ide vagy oda számomra semmi sem fogja visszahozni azt a feelinget amit anno éreztem a régi Pókemberek olvasása közben.
Dehogynem, csak olvasd el újra azokat! Ha nekem elegem van a jelenlegi vonalból, előveszem a Lee-Romita időszakos Pókembereket, és máris újra ugyanazt érzem, hogy fantasztikus karakter, élet és írás.  ;)
Idézet
Viszont a Marvellal ellentétben én fel tudtam dolgozni hogy a régi szép idők elmúltak és haladni kéne előre! Sajnos ők visszafelé mennek

Ez sajnos tényleg igaz. Pókember indulásakor azért is volt nagyon népszerű a sorozat, mert ő volt az első tini szuperhős (és nem sidekick). A Marvel alighanem arra gondol, hogy most azért olvassák kevesebben, mert már nem gyerek. Pedig csak azért, mert a mai gyerekek már nem képregényekkel élik ki a fantáziájukat, hanem játékokkal 3D-ben.
Idézet
Ráadásul akkoriban a rajzok is nagyon horzsoltak hála Mark Bagleynek  ;D
Illetve Steven Butlernek és Randy Emberlinnek. :)
Nem mondom, én már a JMS sztorik nagy részét is gyengének tartottam
Én is. A falra másztam örömömben, amikor megtudtam, hogy Peter Davidet felvették az új Pókember-címre írónak. Bár kétségtelen, hogy JMS jól írta a maga részét a "Másikban", de az előtte levő sztorijai annyira nem jöttek be. Nem voltak rosszak ugyan, de túl jók sem. Persze még így is nagy előrelépés volt Mackie után (akit pedig a Marvel "nyomott le", hogy lazább sztorikat írjon - egy olyan ember, aki JMD után a legjobbakat írta a Klón Sztorikban és a Ghost Riderben!).
Idézet
és bejött ez a szocio-totemisztikus történetvezetés is
Attól én a falat kapartam.


Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Spider-Man
« Válasz #2395 Dátum: 2010. Október 25. - 21:31:25 »
Ezt különben én se értem, a cikk írója is gyalázta. Úgy látszik a mi fórumunk az utolsó erőd ahol még csípik  :hehe:
Tudod milyen egyszerű oka van? Akik itt vannak, azok olvasták!
Ugyanis összefoglalókat lehet olvasni itt-ott, amiben jól kivesézik a hibákat, amiket elkövettek benne (voltak, kétségtelen). De sokan ennek alapján bele sem kezdenek, vagy - mint ez a cikkíró - makacsul ragaszkodik a gáncstalan, supermanes Pókemberhez, aki mindig hófehér, mindig jó (holott a karakter fő lényege, hogy emberi, vagyis esendő, mint bárki más), és nem képes elfogadni, hogy elképzelhető olyan szitu, hogy neki is elborulhat az agya. És pontosan ezért nagyszerű a Klón Sztori, mert bemutatja, hogy lehet egy ennyire jó és optimista hősből vadállatot csinálni. És mindezt hihetően (és nem mellesleg a Póktörténelem egyik legjobb karakterét is bemutatja).

Na ez tökéletesen így van ! :bravo:

+

A JMS storyk nekem is bejöttek, főleg az hogy az egészet előre kidolgozta így folyamatosan történtek apró dolgok amiknek később nagy hatásuk lett. A totemes vonulattal sem volt bajom, Morlunt meg nagyon csíptem  8) Kiváncsi leszek rá az Otherben.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Spider-Man
« Válasz #2396 Dátum: 2010. Október 25. - 21:39:21 »
Ezt a klónos mizériát én se értettem soha. Igaz, hogy én csak a magyarul megjelenteket olvastam, de azok állatok voltak. Főleg amikor Traveller ellen mentek Ben és Peter. Na az durva volt. Nagyon bírtam ahogy JMD végigrángatta a főhőst a pokol összes bugyrán. :bravo:
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man
« Válasz #2397 Dátum: 2010. Október 25. - 21:45:56 »
És még be se melegedett, látnád később miket tett még vele. :D
Az egyik örök kedvenc poénom a sztoriban, amikor Kaine eltűnik, otthagyva a bosszúra szomjas Pókembert és egy felügyelőt, aki a társa halála miatt akar elégtételt venni rajta. Ekkor jelenik meg Stunner, aki szintén el akarja kapni, amiért megölte a szerelmét (Oki dokit).
Stunner: Hol van Kaine?! Meg akarom ölni!
Pókember: Hát állj be a sorba!
 :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 25. - 21:48:39 írta kaine »

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Spider-Man
« Válasz #2398 Dátum: 2010. Október 25. - 22:53:44 »
Nem tervezel valami ilyesmit kiadni a Marvel mániába?
"Live for nothing or die for something, your call."

Gari

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 61
Re:Spider-Man
« Válasz #2399 Dátum: 2010. Október 25. - 23:44:30 »
Ami volt, elmúlt, túléltük a Brand New Day-t és csak ez a fontos. Tekintsünk bizakodva a jövőbe: mit lehet tudni az új történetről? Olvastam már itt új ruháról meg Póklányról, bővebb infókat tud valaki?