Szavazás

Kit kedveltek a legjobban a Pók-mellékszereplők közül?

May néni
Flash Thompson
Mary Jane
Betty Brant
Fekete Macska
J. Jonah Jameson
Robbie Robertson
Glory Grant

Szerző Téma: Spider-Man (amerikai kiadás)  (Megtekintve 488669 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2840 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 14:58:38 »
Hiszek viszont az emberek közti egyenlőségben. Mindenkit egyformán utálok.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2841 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 15:07:50 »
Maradnak neked a pandák ;)
Tejet kérek! Csokisat!

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2842 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 15:10:47 »
Majd egyszer keress rá a never say no to a panda kifejezésre.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2843 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 15:18:25 »
Tudtommal a Marvel egyelőre azt nyilatkozta, hogy Miles nem meleg. (Vagy legalábbis ők nem tudnak róla.  :hehe:)

A Comic Conon kérdezték Quesedát és Pichellit, hogy miben fog változni az új Pók a régihez képest. Pichelli azt mondta mindenben más lesz. A riporter felvetette, hogy a Póki lehet meleg lesz. Pichelli pedig igennel felelt. A youtube-on még tán fenn is van ez.

Én nem találtam ilyet. De a "lehet, hogy meleg lesz?" kérdésre egy "igen" akkor még kb. annyit jelenthetett, mint a "lehet, hogy nő lesz?" kérdésre, mert ha jól emlékszem, még nem fedték fel a karaktert, akkor még bármi lehetett volna. Egyébként meg elég hülye ötletnek tartanám az ennyire eltúlzott politikai korrektséget. Egy bizonyos fokig oké, de ha már betennének egy kínai zsidó Ben bácsit, akkor nevetséges lenne, mert egyszerűen nem reális, hogy mindez egy szereplőre jutott, miközben körülötte meg tökéletes felépítésű fehér szuperhősök mászkálnak. Legyen egy meleg figura is, ha annyira akarják, de az legyen más karakter "újvilágosítva". Mondjuk Kolosszus... Oh... Ezt a poént már lelőtték? Akkor Darázs legyen Ázsiai... Ööö... Esetleg inkább Nick Fury fekete? Vagy talán mégse annyira eredeti Bendis? :roll:
A politikai korrektség amúgy önmagában érdekes ötlet lenne, ha közben nem volna egyértelmű, hogy csak Obamának akarnak benyalni. Már egyszer megtették az Amazingben és őszintén szólva sose árt némi politikai hátszél még egy képregénykiadónak se. A srác egyértelműen úgy néz ki, mint a jelenlegi elnök 13 éves verziója, akiről meg ugye azt állítják, hogy képregényrajongó. Hülye lépés lenne pont ezt a figurát homoszexuálissá tenni.
Egyébként kevés olyan népszerű (és előtérben lévő) karakter van, akivel a feketék tudnának azonosulni, Bendis ezt már Luke Cage esetében is eljátszotta és szerintem bevált neki. Az afroamerikaiak is potenciális vásárlók, kell nekik is adni olyan figurákat, akiket magukhoz hasonlónak találnak és nem fintorognak, hogy "ez a képregény New Yorkban játszódik és egy fekete sincs benne?" Az eredeti Pókember is így működött: nem volt tökéletes, inkább csak olyan, mint az olvasói, ezért tudott közel kerülni hozzájuk.
Ugyanakkor ez már egy eleve elbarmolt univerzum, Reed Richards is hogy szét lett barmolva, ha az eredetivel hasonlítjuk össze... Ez a figura még csak nem is Peter Parker, csak egy névrokon Pókember. Ha nem válik be az ötlet, bármikor visszahozhatják a régit.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2844 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 15:45:03 »
Vagy hagyják a francba az egészet, már rég nem produkálnak olyan szép eladási számokat, mint régen... Ultimátum óta csak zuhan... és  most eleve kinyírták az első Ulti megjelenésű karaktert is, aki beindította ezt az egész Univerzumot.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2845 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 16:52:06 »
Vagy hagyják a francba az egészet, már rég nem produkálnak olyan szép eladási számokat, mint régen... Ultimátum óta csak zuhan... és  most eleve kinyírták az első Ulti megjelenésű karaktert is, aki beindította ezt az egész Univerzumot.

Szerintem ez egy kísérletező terep számukra. Nem olyan jók az eladásai, mint régen, de jobbak, mintha megint indítanának egy rizikós új vonalat merészebb ötletek számára, ami vagy bukna, vagy nem. Ettől nagyjából tudják, mit várjanak, de már kellőképpen összekeverték a dolgokat ahhoz, hogy olyan dolgokat próbáljanak ki a jól bevált karakterekkel, amit a fő vonalban nem mernének megtenni. "Túl bizarr, hogy éljen. Túl ritka, hogy meghaljon."

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2846 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 18:13:59 »
Az Újvilági Ben Reilly is fekete volt....
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Hoby

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 619
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2847 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 18:19:49 »
Amikor megtudtam, hogy fekete lesz, először azt hittem, ő lesz az. ;)
“Hard work pays off, dreams come true. Bad times don’t last, but BAD GUYS do.”

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2848 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 19:05:00 »
Nekem az nem tetszik, hogy így megerőszakolják a karaktert, ennyi. Teljesen idegen, átlátszó és erőltetett.  :-\
Pontosan. Az egyáltalán nem zavarna senkit , ha kitalálnának egy teljesen új szuperhőst, aki meleg. Itt az a gáz, hogy egy jól bejáratott, évtizedek óta létező ikont fordítanak ki ennyire. Azt még csak-csak meg lehet szokni, hogy az új Póki feketebőrű. Na de hogy meleg... Az amerikai olvasótábor nagy része heteroszexuális... Ők vajon mit fognak szólni, ha az egyik számban azt látják, hogy az új Póki nagyban smacizik egy kigyúrt, tetovált négerrel, vagy egy szőke aranyifjúval? Vagy talán a szerelmi szálat egy az egyben kihagyják majd a soriból?

A polkorrektség egy dolog, de az már nem jó, ha túlzásba viszik. ;)
Ennyi erővel akkor már ragaszkodom hozzá, hogy az új Póki legyen kancsal, túlsúlyos, nagyothalló, tolószékes és impotens is. :hehe:


(Amúgy annyiból tetszik, hogy Peter helyett más lesz a Pókember, mert elég ciki lett volna, ha valami klónozásos rizsával feltámasztanák Petert. De ettől függetlenül lehet, hogy Bennek lesz igaza, és előbb-utóbb feltámasztják PP-t.)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2849 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 19:08:18 »
Ó a vita már elkezdődött. Peticógyűjtés meg amit akarsz. Még facebookos oldal is létrejött az Ulti Peter visszahozataláért. Kemény 19 lájkolta.
http://www.facebook.com/pages/Bring-Back-Peter-Parker-as-Ultimate-Spiderman/141895282563218

mekmek0

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2850 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 20:56:02 »
Ha tényleg meleg akkor előbb-utóbb visszahozzák Petert.
De kitalálta ki ezt? Pichelli? Így csak az olvasótábort csökkentik. Max több tízen éves néger meleg olvasó lesz  :hehe: . Nem vagyok rasszista de egy 50 éves karaktert így megerőszakolni. 

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2851 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 15:29:55 »
Tejet kérek! Csokisat!

mekmek0

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2852 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 15:37:42 »
Már 22 velem együtt

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2853 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 14:53:04 »
Most olvasom a Marvel Adventure Spider-Man sorozatot és kb. az 52. résztől nem önálló történeteket tartalmaz, hanem összefüggőt, és onnantól kezdve tök jó a sorozat végig. Nagyon érdekes szituációkat talál ki neki az író (aki állandó, csak a rajzolókat váltogatják mindig). És mindig van pár jó poén benne.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2854 Dátum: 2011. Augusztus 29. - 22:16:48 »
Ez az új feka pókember az ultimate univerzumban, hogyan szerzi a képességét?

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2856 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 20:57:52 »
Hu, de rohadt jó, a Spider Island kapcsán újra kiadtak 2 klasszik sztorit.
Spider-Island Emergence of Evil Jackal_&_Hobgoblin c. cuccot.
És ebbe benne van többek között a Vészmanó első megjelenése (magyar 18- 19. rész), újraszínezve. De rohadt jók az új színek :D ( és most láttam, hogy anno 2 oldalt kihagytak a magyarból... azt nem is tudtam, hogy Pókiból is maradt ki, azt hittem csak az xeknél votl divat. :hehe:)
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2857 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 21:32:39 »
Az első 30 magyar számnál jó pár helyen kimaradt 1-2 oldal illetve 1-2 képkocka. A Wikipedia A Csodálatos Pókember cikkénél minden számnál fel van sorolva, hogy kimaradt-e belőle valami vagy sem.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2858 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 22:05:49 »
Muszáj volt kihagyniuk, mert 32 oldalas volt a szám, ami kettőnél 64 oldal, míg a benne lévő 3 sztori 66 oldal.
Nekem az új inkább, hogy az X-Menből kihagytak. Pedig azok 48 oldalasak voltak.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #2859 Dátum: 2011. Szeptember 02. - 21:26:49 »

Nekem az új inkább, hogy az X-Menből kihagytak. Pedig azok 48 oldalasak voltak.
Pedig volt olyan szám, amiben 3 rész is volt. :D Asszem a 4-es ilyen volt.