Szavazás

Kit kedveltek a legjobban a Pók-mellékszereplők közül?

May néni
Flash Thompson
Mary Jane
Betty Brant
Fekete Macska
J. Jonah Jameson
Robbie Robertson
Glory Grant

Szerző Téma: Spider-Man (amerikai kiadás)  (Megtekintve 488866 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3220 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 16:54:24 »
 :spoiler:

Majd megcsinálom rendes karakterlapban is, addig érjétek be ezzel:


Miles Morales - Újvilági Pókember II

Valódi neve: Miles Morales
Foglalkozása: tanuló, kalandor
Személyazonossága: titkos
Állampolgársága: amerikai állampolgár, fiatalkorú
Egyéb álnevei: nincsenek
Születési helye: New York City, Brooklyn
Testmagassága: 162 cm
Testsúlya: 55 kg
Szeme színe: barna
Haja színe: fekete
Családi állapota: nőtlen
Ismert hozzátartozói: Rio (édesanyja), Jefferson (édesapja), Aaron Davis (nagybátyja)
Csoporthoz tartozása: Nick Fury és Amerika Kapitány pártfogoltja
Működési területe: New York City
Erejének nagysága: 10 tonna súlyt képes megmozgatni.
Első megjelenése: Ultimate Comics Fallout 4. (2011, október)

Története: Miután Norman Osborn letartóztatta a S.H.I.E.L.D. és a nyilvánosság számára is kiderült, hogy a gazdag iparmágnás és a Zöld Manó néven elhíresült szörnyeteg ugyanaz a személy, az egykoron patinás Osborn Művek az enyészeté lett. Mindennaposak voltak a betörések és a fosztogatások, és biztonsági őrség híján a cég tulajdonát lassan szétlopkodták. Nagyjából két hónappal Peter Parker a Pókember halála előtt, egy Aaron Davis nevű tolvaj is tiszteletét tette az Osborn Művek elhagyatott telephelyén, és rengeteg egyéb mellett elcsent egy adagot az OZ nevű szerből, amely annak idején Peter és Norman átváltozásának is kiváltója volt. 

Miles Morales, csak ezután került a képbe. Ő ugyanis a fent említett tolvaj unokaöccse, aki egy iskolai jótékonysági tombolahúzás után, szülei tiltása ellenére meglátogatta rossz hírű bácsikáját, Aaront. A bácsikája táskájába az OZ mellé befészkelte magát egy ici-pici pókocska is, amely érintkezett a szerrel. A pók ezután Aaron házának tetején a friss levegőre vágyó Miles kezébe mart, a fiú pedig az eszméletlenség üdítő feketeségébe zuhant. Mikor magához tért, apja és nagybátyja már nagyban vitatkoztak. Míg a felnőttek szócsatáztak, Miles jobbnak látta ha gyorsan kereket old.

Míg az édesapja elől bujkált az utcán, Miles érdekes és egyben ijesztő képességet fedezett fel, láthatatlanná tudott válni, majd további különleges adottságai is szép sorban előtörtek belőle, az akrobatikus fortélyok, és a fizikai erő, amivel a táskáját elcsórni készülő idősebb fiút leterítette egy ügyes manőver és egy kábító csapás segítségével. Miles attól való félelmében, hogy talán ő is egy a TV-ben sokszor látott mutánsok közül, elsietett legjobb barátjához, Gankéhez, és bemutatta neki képességeit. Ganke a teljes történetet meghallgatva összerakta a mozaikos képet, és rájött, hogy a pókcsípés és a képességek között milyen összefüggés van. Ganke rábeszélte Miles-t, hogy próbálja ki, képes-e falra is mászni, majd élvezettel figyelte, ahogy barátja a szobája plafonjára tapad. Ám amíg Ganke jól szórakozott az előadáson, Miles ismét csak normális akart lenni, félt ugyanis apjától, aki nyíltan mutáns ellenes volt.

Másnap Miles és Ganke elmentek Aaron lakására, hogy információt szerezzenek a pókról, hátha a nagybácsi többet tud alapon. Ám Aaron és minden ingósága nyom nélkül eltűnt. Nem messze onnan, egy égő házra lettek figyelmesek, amelyből Miles kimentett egy nőt, egy kislányt és egy kutyát is. Miles megízlelve a hősiesség édes-keserű ízét, eltökélte, hogy ő is szuperhős lesz, akár a híres falmászó, Pókember. Két hónappal ezután, barátjával egy alapítványi iskola diákszállójára költöztek, és itt értesült arról, hogy a Queensboro Hídon Pókembert lövés érte. Miles azonnal a helyszínre sietett, de már későn. Csak annak lehetett szemtanúja, ahogy Peter a nagynénjéhez intézi utolsó szavait, majd a karjaiban meghal. Miles a tömegen keresztül verekedve magát odalépdelt a zokogó Gwen Stacy mellé, és megkérdezte tőle, mi volt Pókember neve, a lány két szót suttogott neki sírástól elcsukló hangon: „Peter Parker”.

Miles szeretett volna többet megtudni Pókemberről, és sorsközösséget érzett vele, hiszen mindketten ugyanannak a képességnek a terhét cipelték. Miles és Ganke elmentek Peter temetésére, hogy újra beszélhessenek Gwennel, aki elmondott nekik mindent Peterről, és Ben bácsi filozófiájáról a nagy erőről és a vele járó felelősségről. Gwen maga sem tudta miért, de kitárulkozott Milesnak, talán csak azért, hogy könnyebben feldolgozhassa barátja elvesztését, talán csak azért, hogy az eddig hordozott súlyos titkoktól megszabadulhasson.

Miles azonnal tervezgetni kezdett, készített magának egy új Pókember álruhát, Ganke pedig kezdetnek szerzett egy Pókember jelmezt egy boltból, amely az egy évvel korábbi halloween nagy sikere volt. Miles a legelső őrjáratán addig sosem tapasztalt szabadságot érzett, ahogy egyik épületről a másikra ugrálva bejárta New York városát. Első komolyabb ellenfelére sem kellett sokáig várnia, hiszen a Kenguru nevű állta útját, aki először nem kicsit meglepődött azon, hogy az elvileg halott Pókember akarja szétrúgni a nemesebbik felét. A küzdelem két remek tanulsággal is szolgált Miles számára, az első, hogy a jelmeze minden csak nem jó, a másik, hogy a bénító harci mozdulata, amelyet Venom csapásnak nevezett el, még gyakorlásra szorul.

Miles következő őrjáratán összeütközött a Póknővel, aki tombolva kérte számon rajta, milyen jogon bitorolja a képességeit. Mielőtt felocsudhatott volna a meglepetéséből, a Póknő kiütötte, ő pedig a Triskellion EGY egyik cellájában tért magához. Nick Fury, Sólyomszem és Vasember vették körül, és analizálták a vérét, amelyből kiderült, hogy ugyanazzal a genetikai torzulással rendelkezik, amellyel a halott hős, Pókember is. Nick Fury azonnal kérdőre vonta, Miles pedig elmondott neki mindent, kezdve a nagybátyja lakásán őt ért pókcsípéstől. A kihallgatást a mesterséges kómájából magához térő Max Dillon, vagyis Elektro tombolása zavarta meg. Elektro könnyedén legyőzte az őt megfékezni próbáló őröket, de Sólyomszemet és Vasembert is helyre rakta. Miles a láthatatlanná válás képességét kihasználva mögé osont, és alaposan kupán csapta egy méretes konténerrel. Elektro annyira megzavarodott attól, hogy a halottnak hitt Pókember csapkodja, hogy figyelmetlenségét kihasználva Miles bevitt neki egy erőteljes Venom csapást. Másnap az iskolában civilben jelent meg nála a Póknő, és átadott egy új Pókember ruhát, Nick Fury szívélyes üdvözletével egyetemben. Miles végre kiléphetett Peter árnyékából, és saját hőskarriert kezdhetett.

Különleges képességei: Emberfeletti erő, rendkívül gyors reflexek, fantasztikus egyensúlyérzék, valamint azon képesség, hogy bármilyen felületen megtapadjon, és tudat alatt működő hatodik érzéke, az ún. „pókösztön”. Peterhez hasonlóan Miles szervezete is számos tekintetben megváltozott. Anyagcseréjének hatásfoka nagymértékben nőtt, a csontozata, idegrendszere, kötő-és izomszövetei megerősödtek. A normális emberi átlagnál körülbelül tizenötször gyorsabbak a reflexei (kellő távolságról ki tud térni a puskagolyó elől). Teste rendkívül hajlékony, inai és kötőszövetei, annak dacára, hogy erősebbekké, szívósabbakká váltak, az átlagemberénél kétszerte ruganyosabbak. Harcmodora, amelyet kialakított magának, ügyességén, erején és egyensúlyérzékén alapszik. Pókember valószínűleg mentálisan tudja befolyásolni a molekulahatárokon lévő atomok közötti vonzást. A felületek közötti vonzóerő befolyásolásának képessége Pókember testére és egy másik felületre korlátozott, és elsősorban kéz- és lábujjainál hat. Felső határa néhány tonna ujjanként.

Rendelkezik egy szuper érzékkel, az ún. pókösztönnel. Ez a koponya hátsó részében érzett bizsergés figyelmezteti Milest a lehetséges, várható veszélyre. Az érzék pontos természete nem ismert. Feltehetően egyfajta szimultán látnoki reakció a jelenségek széles körére, a lezuhanó virágcseréptől a kilőtt golyón át az elindított ütésig.

Petertől eltérően Miles két egyedi képességgel is rendelkezik, az első Venom csapás, amely nem igazán fizikai erőből fakad, hanem egy nagy hatásfokú kábító löket, amely kiváltásához elegendő, ha Miles megérinti az ellenfelét, koncentrál és megbénítja. A másik képessége, a pókálca, amely révén képes beleolvadni a környezetébe akár egy kaméleon. Nemcsak teste, de ruhája is láthatatlanná válik. 
 
Fegyverzete: Miles May nénitől megkapta azokat a hálóvetőket, amelyeket még Peter készített és használt.

Megjegyzés: Miles mindössze 13-14 éves, és rendkívül tapasztatatlan, harci technikája még nincs egészen kiforrva. Rengeteg olyan videót, tévéfelvételt néz, amelyen Peter harcol, és ezeket elemezve javít saját harctudásán.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3221 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 17:01:36 »
Ez nagyon jó, Ben. /taps
Még mindig nem a legszimpatikusabb karakter azért.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 20. - 17:44:24 írta Szilánkmentes »

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3222 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 17:38:02 »
Köszi Ben, jó a leírás, de valahogy nem tudom befogadni ezt az új Újvilági Pókembert. Még a régit is nehéz volt, de mivel akkoriban csak az jelent meg magyarul, szép lassan hozzászoktam. Ráadásul valahol olvastam, hogy "más" identiású lesz? (próbáltam szépen megfogalmazni) Ez komoly?  :headscratch:

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3223 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 17:44:38 »
Azt még csak-csak lenyelem hogy afro és spanyol vér csörgedezik az ereiben,de a másság erős túlzás volna és totál nyilvánvaló lenne miért is kellett cserélni Petert.
Egyébként látok benne valamit és a sztorik is tetszenek csak ez a fránya esélyegyenlőség rohadtul nem hiányzik innét  :drying:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3224 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 19:14:09 »
Egy 13 éves kölyöknél előjönni a "mássággal" szerintem nem megléphető még a Marvelnél sem, igaz volt már itt kisbaba kivégzés is az Ultimateben.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3225 Dátum: 2012. Szeptember 21. - 07:51:09 »

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3226 Dátum: 2012. Szeptember 21. - 09:48:35 »
Nah jól van, a Marvel megcáfolta:

http://www.digitalspy.co.uk/comics/news/a333278/spider-man-gay-rumours-denied-by-marvel.html

Ez az idézet: "Do I care if he's half-Hispanic, all Hispanic? No. Half-black, half - I really don't care. Half-gay, all gay, I don't really care... I don't care. It's a stupid comic book."   :lol:

Megvoltmondva.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3227 Dátum: 2012. Szeptember 21. - 10:22:38 »
Na jó, de ezt Glenn Beck mondta, az USA bayerzsótija.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3228 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 12:16:45 »
fránya esélyegyenlőség rohadtul nem hiányzik innét  :drying:

Az esélyegyenlőség mindenhonnan hiányzik.  ;)
Itt speciel még egyik részben sem láttam feltűnni mint az adott történetet meghatározó kulcsmomentumot.
Rohadt jó sztori az Ulti univerzumban, aminek a főhőse egy színes bőrű kissrác, és?
Egyébként, ha jól tudom az USÁ-ban már többségben vannak a latino és afro gyökerekkel rendelkező amerikaiak, szóval érthető, hogy a Marvel megcélozta ezt a közönséget.
"Live for nothing or die for something, your call."

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3229 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 13:40:48 »
fránya esélyegyenlőség rohadtul nem hiányzik innét  :drying:

Az esélyegyenlőség mindenhonnan hiányzik.  ;)
Itt speciel még egyik részben sem láttam feltűnni mint az adott történetet meghatározó kulcsmomentumot.
Rohadt jó sztori az Ulti univerzumban, aminek a főhőse egy színes bőrű kissrác, és?
Egyébként, ha jól tudom az USÁ-ban már többségben vannak a latino és afro gyökerekkel rendelkező amerikaiak, szóval érthető, hogy a Marvel megcélozta ezt a közönséget.


Félreérted én csupán azon akadtam ki hogy a latin/afro származás mellett még a másságot is bele akarták nyomni ebbe az egy karakterbe! Nem bánom ha vannak mehikói és afro hősök,de mikor már ezt a két rasszt összemixelik és még hozzáadják a homogént az számomra nyilvánvaló hogy a kiadó részéről nem véletlen döntés  ;)
Ha netán csak simán spanyol lenne az új Pók és pluszba meleg azt még valahogy megemésztem,de a fentebb említett hármas kombó rettentően pofátlan és gagyi húzás akármelyik kiadó is csinálja.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3230 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 14:36:45 »
Egy forróvérű spanyol, meleg Pókember. Heh.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3231 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 14:53:24 »
Aki még ráadásul muszlim is, és áttér a zsidó vallásra, majd pedig szerelmes lesz egy republikánus fiúba, aki valójában marxista ügynök.
Csak hogy teljes legyen a paletta!  :D
"Live for nothing or die for something, your call."

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3232 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 15:09:32 »
Fején találtátok a szöget bogyókáim  ;D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3233 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 16:25:28 »


Ez nagyon jó volt, köszi! Ezen a sorozaton nőttem fel, jó volt így "elolvasni" az utolsó sztorit. Ha tehetem, majd be is szerzem papír formában.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3234 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 19:47:49 »
Ez nagyon jó volt, köszi! Ezen a sorozaton nőttem fel, jó volt így "elolvasni" az utolsó sztorit. Ha tehetem, majd be is szerzem papír formában.

 :)

Nagyon szeretném én is beszerezni.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3235 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 20:49:05 »
Engem is megérintett és én is ultimate pókit olvastam először ;)
DE ahogy elolvastam életem első amazing sztoriját beleszerettem és imádom!! ;D ;D ;D
Persze a többit is spectacular,sensational....
Egy szóval :spidey: :spidey: :spidey: :spidey: :spidey: :spidey: :spidey: :spidey: :spidey: :spidey: :spidey:
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3236 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 21:23:11 »
Anno készítettek egy ilyesféle előzetest a klón sztorihoz is, szerintem az is elég jó.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3237 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 22:03:47 »
Tényleg az ultimate univerzumban nem kellett volna megjelennie kaine-nek meg ben reilly-nak mielött megölik szegény petert? :headscratch:
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3238 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 22:07:13 »
Mármint úgy megjelenni, hogy behozni a szereplők Ultimate kiadását? Mert azon rég túlvannak. Ha meg felbukkanásra... Kaine nem harapott fűbe?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3239 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 22:08:35 »
Tényleg az ultimate univerzumban nem kellett volna megjelennie kaine-nek meg ben reilly-nak mielött megölik szegény petert? :headscratch:

Kaine megjelent, a kis videó teaserben is látható, ő a rongált arcú Peter klón. Ben Reilly meg Connors doki volt asziszentse, aki nagy ívben hozzájárult az Ulti klónok létrehozásában.

Ha megvannak a Semic füzetek, vedd elő és lapozd át az Ulti Klónsztorikat ott megkapod mindet.