Szavazás

Kit kedveltek a legjobban a Pók-mellékszereplők közül?

May néni
Flash Thompson
Mary Jane
Betty Brant
Fekete Macska
J. Jonah Jameson
Robbie Robertson
Glory Grant

Szerző Téma: Spider-Man (amerikai kiadás)  (Megtekintve 488835 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3460 Dátum: 2012. December 27. - 13:01:51 »
Azért ez durva. :D Mennyi elvakult fan van... Ez csak képregény, basszus! :D
[/quote]

Annak idején Gerry Conway is kapott a fejére Gwen kinyírása miatt 8)
Tejet kérek! Csokisat!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3461 Dátum: 2012. December 27. - 13:05:51 »
Ez nem "csak" képregény, hanem millió ember heti/havi szórakozása.  ;) Valaki, akihez a legtöbb olvasót érzelmi szálak fűzik, akivel együtt nőtt fel, és aki vigasz volt számára a rosszabb időkben. Peter Parker egy ikon, nem pusztán egy képregényfigura. Az mondjuk Otto Octavius.
Ha nem tudnám, hogy max. pár hónap és visszacsinálják, én is elküldeném őket az anyjukba. De Slott bizonyította már, hogy mennyire ért Pókemberhez, vagyis nem hiszem, hogy ezúttal ennyire szembement volna mindennel.  :spidey:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3462 Dátum: 2012. December 27. - 13:51:35 »
Ez nem "csak" képregény, hanem millió ember heti/havi szórakozása.  ;) Valaki, akihez a legtöbb olvasót érzelmi szálak fűzik, akivel együtt nőtt fel, és aki vigasz volt számára a rosszabb időkben. Peter Parker egy ikon, nem pusztán egy képregényfigura. Az mondjuk Otto Octavius.
Ezt értem, illetve tudom, hogy sokat jelent a figura nekik, valamilyen szinten én is fan vagyok, nálam is kiverte a biztosítékot, amikor például kiderült, hogy Gwen félrelépett Osborn bácsival. Nekem is nagyon sokat jelentett gyerekkoromban Pókember (talán most már azért nem jelent annyit, mert felnőttem, de ettől még mindig szeretem). Én most kimondottam csak a halálos fenyegetéseket irogató rajongókra céloztam azzal, amikor azt írtam, hogy ez "csak" képregény. Lehet elvakult fan valaki, nincs semmi baj ezzel, de halálos fenyegetéseket írni azért már túlzás. Az egy dolog, ha magadban elküldöd az írót az anyucikájába, meg szídod, mint a bokrot, de konkrétan megírni neki, hogy "KINYÍRLAK ha nem csinálod vissza ezt meg ezt" már nem normális szvsz. Persze az írók már biztos megszokták az ilyen leveleket, meg jót röhögnek rajta talán, dehát azért nekik is van családjuk, vannak gyerekeik... Fontos és szép dolog a rajongás, de azért itt is kéne legyen egy határ.


Idézet
max. pár hónap és visszacsinálják
Amúgy szerintem is visszacsinálják majd, amennyiben esni kezd a fogyás.

Közben azon gondolkoztam, hogy a magánéleti szál tekintetében nyilván sok új lehetőséget jelent ez a változás, de a Pókember alteregójában vajon mi változik? Először arra gondoltam, hogy eddig is zsenipalánta volt Póki, most még nagyobb zseni lesz, na bumm. De aztán belegondoltam, hogy mostantól jöhet majd a saját készítésű hi-tech pókruha, robotpókok, hi-tech titkos bunker, meg ilyesmi? :D Mert ez mondjuk érdekes irány lenne. :D
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 27. - 13:53:56 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3463 Dátum: 2012. December 27. - 14:04:11 »
Mostantól nem lesz Peter Parker Spider-Man, majd jöhet az új képregény: Otto Octavius Spider-Man

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3464 Dátum: 2012. December 27. - 14:45:58 »
Lehet elvakult fan valaki, nincs semmi baj ezzel, de halálos fenyegetéseket írni azért már túlzás.
Nem ajánlom, hogy ők elkezdjenek George RR Martint olvasni... ;D

Nekem is nyírták már ki az egyik kedvenc sorozatomat (a Nana anime nekem a 2/3-ánál végét ért és kész, az utána következő történetszál nekem nem létezik. ;)), de én elintéztem annyival, hogy nekem eddig tartott és kész. :) Ha szeretek egy történetet/írót, akkor megbízom benne, hogy úgy ír, ahogy az jó lesz a történet szempontjából. :roll:

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3465 Dátum: 2012. December 27. - 14:55:52 »
Nekem is nyírták már ki az egyik kedvenc sorozatomat (a Nana anime nekem a 2/3-ánál végét ért és kész, az utána következő történetszál nekem nem létezik. ;)), de én elintéztem annyival, hogy nekem eddig tartott és kész. :)
Semmiképp sem olvasd akkor tovább a mangát. XD Bár én szeretem az egészet~~ Remélem, valamikor azért befejezi Jazava.

Engem különösebben nem rázott meg a hír, bármennyire is szeretem Petert. Kíváncsian várom, mit hoznak ki belőle. Ha meg nem lesz jó, még akkor is marad egy rahedli sztori, amelyben ő Pókember, és még nem olvastam. :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3466 Dátum: 2012. December 27. - 15:01:41 »
Semmiképp sem olvasd akkor tovább a mangát. XD Bár én szeretem az egészet~~ Remélem, valamikor azért befejezi Jazava.
Oké, eddig sem akartam a közelébe menni a későbbi köteteknek, de most már még biztosabb vagyok benne. :D

Hogy őszinte legyek, nekem kifejezetten tetszik, hogy tovább mertek lépni Pókemberrel... akkorát csvartak rajta h elkezdett érdekelni a folytatás, és ilyen még nem fordult elő nálam egy Pókember képregénnyel. :-[

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3467 Dátum: 2012. December 27. - 16:16:43 »
Először arra gondoltam, hogy eddig is zsenipalánta volt Póki, most még nagyobb zseni lesz, na bumm. De aztán belegondoltam, hogy mostantól jöhet majd a saját készítésű hi-tech pókruha, robotpókok, hi-tech titkos bunker, meg ilyesmi? :D Mert ez mondjuk érdekes irány lenne. :D

Erről jut eszembe, hogy tudtam, hogy azok a karmok az új Pókruhán gadget-féleségek és nem valami testi változás eredménye.
A jó doktor ügyködései.


Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3468 Dátum: 2012. December 27. - 16:25:41 »
Amúgy hanyadszorra hal most meg peter? 3, vagy már több, miért venném komolyan?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3469 Dátum: 2012. December 27. - 16:30:07 »
Amúgy hanyadszorra hal most meg peter? 3, vagy már több, miért venném komolyan?

Arra nem gondol senki, hogy ez az első eset, mikor a halál nem testi, csak "szellemi" ?

Lényegében, legálisan Peter Parker meg sem halt.  :)

Dai

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3470 Dátum: 2012. December 27. - 18:22:30 »
Arra nem gondol senki, hogy ez az első eset, mikor a halál nem testi, csak "szellemi" ?

Lényegében, legálisan Peter Parker meg sem halt.  :)

Hamár "szellemi" halál, ami igazán nem tetszett ebben a csavarban, hogy ezek szerint a lélek szimplán egyenlő az agyi mintával (vagy bármi is legyen a "brain pattern" magyar megfelelője).
You call yourselves "Avengers". Vengeance is a response to failed protection. What have you ever done to prevent pain? To alleviate suffering? - Victor Von Doom

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3471 Dátum: 2012. December 27. - 18:48:43 »
Ez nem "csak" képregény, hanem millió ember heti/havi szórakozása.  ;) Valaki, akihez a legtöbb olvasót érzelmi szálak fűzik, akivel együtt nőtt fel, és aki vigasz volt számára a rosszabb időkben. Peter Parker egy ikon, nem pusztán egy képregényfigura. Az mondjuk Otto Octavius.
Ha nem tudnám, hogy max. pár hónap és visszacsinálják, én is elküldeném őket az anyjukba. De Slott bizonyította már, hogy mennyire ért Pókemberhez, vagyis nem hiszem, hogy ezúttal ennyire szembement volna mindennel.  :spidey:

Ezt nagyon szépen írtad. Ezért is olvasom azokat amiket kiadsz, mert tudom, hogy ilyesmi közelébe sem kerülök. ( Remélem nem jön el az az idő sem soha, mikor elkezdesz ultimate-es dolgokkal foglalkozni.   :uhoh: )


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3472 Dátum: 2012. December 27. - 20:10:39 »
Hamár "szellemi" halál, ami igazán nem tetszett ebben a csavarban, hogy ezek szerint a lélek szimplán egyenlő az agyi mintával (vagy bármi is legyen a "brain pattern" magyar megfelelője).
Nekem az a hasonlat jut eszembe, amikor valaki feltelepít egy windowst egy mac-re. :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3473 Dátum: 2012. December 27. - 20:18:21 »
Hát, végső soron ugyanazokból az alkatrészekből áll, mint egy PC…

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3474 Dátum: 2012. December 27. - 20:22:17 »
Ezért is stimmel a hasonlat. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3475 Dátum: 2012. December 27. - 22:10:11 »
Tom, ahhoz, hogy 12 éves kemény gyerekek halálos fenyegetéseket írjanak névtelenül, elég egy fórumhozzászólás is.  ;)

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3476 Dátum: 2012. December 28. - 08:21:28 »
Ez nem "csak" képregény, hanem millió ember heti/havi szórakozása.  ;) Valaki, akihez a legtöbb olvasót érzelmi szálak fűzik, akivel együtt nőtt fel, és aki vigasz volt számára a rosszabb időkben. Peter Parker egy ikon, nem pusztán egy képregényfigura. Az mondjuk Otto Octavius.
Ha nem tudnám, hogy max. pár hónap és visszacsinálják, én is elküldeném őket az anyjukba. De Slott bizonyította már, hogy mennyire ért Pókemberhez, vagyis nem hiszem, hogy ezúttal ennyire szembement volna mindennel.  :spidey:


Ezt nagyon szépen írtad. Ezért is olvasom azokat amiket kiadsz, mert tudom, hogy ilyesmi közelébe sem kerülök. ( Remélem nem jön el az az idő sem soha, mikor elkezdesz ultimate-es dolgokkal foglalkozni.   :uhoh: )


Mire föl ez a nagy Ultimate utálat? Abban az univerzumban legalább meg merték tenni hogy valaki más legyen a Pókember  :spidey:
Rendben van hogy az nem a fősodor,de ahogy előttem is mondták páran úgy nekem is elegem van már PP karakteréből. A Ben bácsis téma csontig le van rágva és persze Peter jelleme is baromi monoton így laza 50 év elteltével  :roll:
Sajnos a Spider-Man 2099-ig még nem jutottam el,de gyakorlatilag már ki vagyok éhezve egy új és teljesen más Pókfejre. Ezért is örültem mikor beharangozták ezt a modernizálást a karmokkal stb mert úgy nézett ki mintha Miguel venné át Peter helyét.:
Így sem rossz,de ez még mindig az a fazon aki ötven éve köztudatban van hiába a darkosítás és a testcsere  :drying:
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 28. - 08:57:43 írta Mr.Sinister »

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3477 Dátum: 2012. December 28. - 09:25:05 »
Mire föl ez a nagy Ultimate imádat?
Majd ha a te kedvenc ultimate pókembered átírják, teljesen megváltoztatják azért, hogy a gyerekek vegyék a lapot, majd megnézem hogy reagálsz. Amúgy miért kéne megindokolnom, hogy miért utálom? Utálom, mert értelmetlen, szövegtelen, katyvasz az egész. Egy sz*r. Ezért utálom. Nyomába sincs az igazi Pókembernek. Nem baj, ha te szereted én nem támadlak ezért érte. Neked tetszik, nekem nem. Ennyi.  :roll:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3478 Dátum: 2012. December 28. - 09:26:37 »
Tom, ahhoz, hogy 12 éves kemény gyerekek halálos fenyegetéseket írjanak névtelenül, elég egy fórumhozzászólás is.  ;)

Ez így igaz... Sok hülye van ezen a világon.  :lol:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3479 Dátum: 2012. December 28. - 09:37:47 »
Hamár "szellemi" halál, ami igazán nem tetszett ebben a csavarban, hogy ezek szerint a lélek szimplán egyenlő az agyi mintával (vagy bármi is legyen a "brain pattern" magyar megfelelője).
Nekem az a hasonlat jut eszembe, amikor valaki feltelepít egy windowst egy mac-re. :D
Linus Torvalds is Macbookot használ.

Idézet
Hamár "szellemi" halál, ami igazán nem tetszett ebben a csavarban, hogy ezek szerint a lélek szimplán egyenlő az agyi mintával (vagy bármi is legyen a "brain pattern" magyar megfelelője).
Tekintheted az agy mint neurális háló aktuális súlyozásának is.

Idézet
Amúgy hanyadszorra hal most meg peter? 3, vagy már több, miért venném komolyan?
Szerintem ez még csak a második halála, talán csak a Másikban halt meg ezen kívü.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?