Szavazás

Kit kedveltek a legjobban a Pók-mellékszereplők közül?

May néni
Flash Thompson
Mary Jane
Betty Brant
Fekete Macska
J. Jonah Jameson
Robbie Robertson
Glory Grant

Szerző Téma: Spider-Man (amerikai kiadás)  (Megtekintve 488866 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3780 Dátum: 2013. április 03. - 21:27:14 »
Igen.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3781 Dátum: 2013. április 04. - 08:55:55 »
Terjed a talgaby-féle rövid-tömör, lehetőleg egy szóból álló válaszadás.  :lol:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3782 Dátum: 2013. április 04. - 08:56:25 »
Ja. ;D

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3783 Dátum: 2013. április 04. - 14:11:14 »
Tejet kérek! Csokisat!

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3784 Dátum: 2013. április 04. - 20:52:45 »
Szívesen.  ;D
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3785 Dátum: 2013. április 04. - 21:01:52 »
nagyon elgondolkoztatott hogy lehetne ezt megcsinálni. :D

Egyszerűen le kell takarni azt a részt és a betűs agyrészt újrarajzolni, ugyan azokkal a színekkel színezni, formázgatni.
Ki kell találni hogy a magyar szöveg hogyan férne bele, hogyan nézne ki jól, utána már nem akkora ördöngösség a dolog.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3786 Dátum: 2013. április 04. - 21:30:07 »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3787 Dátum: 2013. április 04. - 22:43:22 »
Hmm végre külsőre is van látszata a Superior jelzőnek és ahogy elnézem saját hadsereget toboroz magának! Ennyire még sose érdekelt a Pókember mint most a Póktopusz érában  :spidey:  :oh:

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3788 Dátum: 2013. április 05. - 05:44:23 »
Olvasom már jó ideje az Adventures SM-et, és a 11-ik részben volt egy arany robot, szoknyában :D, meg valami készítő, aki  robotot készítette. Ő ki volt?

És mellette olvasom az ASM-et, szintén angolul, még a 4. számon vagyok túl, de eddig tetszik.
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 05. - 05:46:10 írta SD. EJC. »
SD. EJC.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3789 Dátum: 2013. április 05. - 10:20:28 »
Ki kell találni hogy a magyar szöveg hogyan férne bele, hogyan nézne ki jól, utána már nem akkora ördöngösség a dolog.
Kevéssé valószínű különben, hogy a Marvel megengedné, hogy átrajzoljunk valamit - különösen a borítón.  ;)
Olvasom már jó ideje az Adventures SM-et, és a 11-ik részben volt egy arany robot, szoknyában :D, meg valami készítő, aki  robotot készítette. Ő ki volt?
Kép róla?
Idézet
És mellette olvasom az ASM-et, szintén angolul, még a 4. számon vagyok túl, de eddig tetszik.
Ugye hogy jók a régiek!  :D

SwitcX

  • Vendég
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3790 Dátum: 2013. április 05. - 14:58:36 »


Most ezt az embert komolyan szerződtetik egy-vagy több füzet megrajzolására? Ülj le, egyes!

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3791 Dátum: 2013. április 05. - 15:27:20 »
Kép róla?
Itt találtam róla képet, illetve infót: http://www.marvunapp.com/Appendix4/intelloma.htm A robot, bocsánat android neve Intello, a pasas meg Mad Thinker, róla itt van kép: http://www.allposters.com/-sp/Marvel-Adventures-Spider-Man-11-Cover-Spider-Man-and-Mad-Thinker-Posters_i7380731_.htm Velük egyáltalán nem találkoztam eddig.

Ugye hogy jók a régiek!  :D
Ez nem is kétség!
SD. EJC.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3792 Dátum: 2013. április 05. - 15:55:21 »
Ja, az a Félelmetes Android ottani kiadása – bár az Adventures F4-ben felbukkan maga az Android is. Mad Thinker meg egy F4-ellenfél, egy közel Reed Richards-szintő zseni, akinek a szakterülete többek közt a valószínűségszámítás és a szociálpszichológia.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3793 Dátum: 2013. április 05. - 17:08:01 »
Akármennyire is ellenséges ez a Superior mégis a nyolcadik az ötödik szám márciusi eladások listáján.  :drying:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3794 Dátum: 2013. április 05. - 21:30:17 »


Most ezt az embert komolyan szerződtetik egy-vagy több füzet megrajzolására? Ülj le, egyes!

Több szempontból is alkalmatlan Marvel képregények rajzolására, de ez csak az én véleményem. Rengeteg anatómiai bibi van, nem mondom nálam is be szokott figyelni egy-pár, de azért én folyamatosan képzem magam, hogy kiküszöböljem azokat! Ez a fickó viszont, elborultabbnál elborultabb képeket hoz ki! Úgy látszik most ez a trendi odakint! Hol van már, a realisztikusabban ábrázolt Pókember... :'(

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3795 Dátum: 2013. április 05. - 21:46:50 »
Akármennyire is ellenséges ez a Superior mégis a nyolcadik az ötödik szám márciusi eladások listáján.  :drying:
Az nem fura. A Marvel részesedése, az már inkább. Nagyon sok mehetett el a GoG v3 huszonakárhány borítójából.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3796 Dátum: 2013. április 05. - 21:55:36 »

Most ezt az embert komolyan szerződtetik egy-vagy több füzet megrajzolására? Ülj le, egyes!

Több szempontból is alkalmatlan Marvel képregények rajzolására, de ez csak az én véleményem. Rengeteg anatómiai bibi van, nem mondom nálam is be szokott figyelni egy-pár, de azért én folyamatosan képzem magam, hogy kiküszöböljem azokat! Ez a fickó viszont, elborultabbnál elborultabb képeket hoz ki! Úgy látszik most ez a trendi odakint! Hol van már, a realisztikusabban ábrázolt Pókember... :'(

Szerintem semmi probléma nincs Ramos rajzi tudásával (az utóbbi években nagyon is sokat fejlődött). kifejlesztett magának egy egyedi rajzstílust, egy arányrendszert amitől nem tér el és nagyon profin használja. rögtön felismerhető karakteres figurái vannak. Izgalmas és érdekes pózokat alkalmaz, amit valószínűleg egy tornász sem tudna utánozni, de pont ezért képregény.

A művészeti anatómiát pedig hosszú évek és kitartó gyakorlás mellet lehet megtanulni. Modell utáni tanulmányrajzok, Krokik, Barcsay Jenő anatómiai atlasza tud segíteni ebben. Pókember rajzolással sajnos nem lehet ezt megtanulni.

SwitcX

  • Vendég
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3797 Dátum: 2013. április 06. - 05:55:09 »

Most ezt az embert komolyan szerződtetik egy-vagy több füzet megrajzolására? Ülj le, egyes!

Több szempontból is alkalmatlan Marvel képregények rajzolására, de ez csak az én véleményem. Rengeteg anatómiai bibi van, nem mondom nálam is be szokott figyelni egy-pár, de azért én folyamatosan képzem magam, hogy kiküszöböljem azokat! Ez a fickó viszont, elborultabbnál elborultabb képeket hoz ki! Úgy látszik most ez a trendi odakint! Hol van már, a realisztikusabban ábrázolt Pókember... :'(

Szerintem semmi probléma nincs Ramos rajzi tudásával (az utóbbi években nagyon is sokat fejlődött). kifejlesztett magának egy egyedi rajzstílust, egy arányrendszert amitől nem tér el és nagyon profin használja. rögtön felismerhető karakteres figurái vannak. Izgalmas és érdekes pózokat alkalmaz, amit valószínűleg egy tornász sem tudna utánozni, de pont ezért képregény.

A művészeti anatómiát pedig hosszú évek és kitartó gyakorlás mellet lehet megtanulni. Modell utáni tanulmányrajzok, Krokik, Barcsay Jenő anatómiai atlasza tud segíteni ebben. Pókember rajzolással sajnos nem lehet ezt megtanulni.

Azóta már utánanéztem, csak ez a kép zavar nagyon.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3798 Dátum: 2013. április 06. - 16:42:17 »
Szerintem semmi probléma nincs Ramos rajzi tudásával (az utóbbi években nagyon is sokat fejlődött). kifejlesztett magának egy egyedi rajzstílust, egy arányrendszert amitől nem tér el és nagyon profin használja. rögtön felismerhető karakteres figurái vannak.
Na de ettől már jó? Nagyon sokat fejlődött - de miben? Igaz, hogy egyedi stílusa van, azonnal felismerhető, ez kétségtelen. De ez még nem evidens, hogy azért, mert jó. A rettenetesen rossz stílust is felismerni, ha más nem csinálja - és miért csinálná? Van egy arányrendszere, amitől nem tér el, de ez az arányrendszer rossz. Ha eltérne, akkor mondanám, hogy fejlődött. Hallottam már róla azt, hogy azért jó, mert elképesztően egyszerűen rajzol, néhány vonallal. Ez a rajzolók körében biztosan dicséretes tudás, de a végeredményt nézve förtelmes. Nem a kedvencem Romita Jr. a szögletes rajzai miatt, de százszor inkább ő, mint Ramos. Amikor elolvasok egy képregényt - és nincs ez másképp a filmekkel sem, pld. - szeretném annyira valóságosnak hinni/képzelni az egészet, mintha tényleg az lenne. Szerintem ez mindenkivel így van, hiszen minden olyan, ami a valóságnak ellentmond (logikai bakik, vagy mondjuk Pókember 100 tonnát emel fel - amik kívül esnek az általunk megszokott, elfogadott körülmények körén), általános nemtetszést arat, sőt, felháborodást. Gondolj csak egy mozifilmre, amiben "hülyeségek" vannak. Elveszik a TÖRTÉNET valós érzetét. Amikor egy Ramos által rajzolt képregényt látok, pontosan ezt érzem: hogy rajzfilmet nézek, paródiát. Egy nagyon picit sem tudom átérezni a főhős problémáját, nem tudom beleélni magam a történetbe... számomra az arc rajzok a legfontosabbak éppen ezért. Ha grimaszokat látok, meg gülüszemeket (és nem mangára gondolok, mert ott meg épp a nagy szemek azok, amikkel "indulunk", vagyis amiket alapból el kell fogadni, és onnan kezdeni a sztorit), csak paródiára tudok asszociálni, vagy mesére.
Ki hogy van ezzel?


Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #3799 Dátum: 2013. április 06. - 16:52:36 »
Szerintem Ramos ugyan olyan borzasztó mint Romita Jr de sajnos vannak náluk ezerszer borzasztóbbak is. Csak azt sajnálom hogy még mindig nagy címeket kapnak.