Szavazás

Kit kedveltek a legjobban a Pók-mellékszereplők közül?

May néni
Flash Thompson
Mary Jane
Betty Brant
Fekete Macska
J. Jonah Jameson
Robbie Robertson
Glory Grant

Szerző Téma: Spider-Man (amerikai kiadás)  (Megtekintve 488673 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4240 Dátum: 2013. December 13. - 18:02:07 »
 :kingpin:
Bühühühbübübübübhübbübübüüüüü... :twisted:
Szerintem a legkirályabb.
Milyen fura ízlésetek van nektek? :surp: Ez az egyik legszörnyűbb rajz, amit valaha láttam :stupid:
Ilyen egy klassz borító pl:
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 13. - 18:06:28 írta Morbius »
Tejet kérek! Csokisat!

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4241 Dátum: 2013. December 13. - 18:22:56 »
Szerintem meg mind a kettő borító klassz, csak más stílus, de ez nem baj.  ;)
Szerencsére mindnyájunkat megáldottak azzal a képességgel, hogy el tudjuk dönteni, hogy mi tetszik, és azt vegyük meg.
Ez rikító lila, kék piros sárga színkombó amúgy szerintem kissé már súrolja a giccs határát, visszafogottabb színhasználattal szerintem szebb lenne ez a kép, ezt leszámítva valóban szép.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 13. - 18:30:32 írta Todd »

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4242 Dátum: 2013. December 13. - 18:32:56 »
Igazad van. Én soha nem venném meg azt a Young féle borítós füzetet, de akinek tetszik hajrá ;) Csak néha meglepődök mennyire különböző tud lenni az emberek ízlése. :)
Tejet kérek! Csokisat!

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4243 Dátum: 2013. December 13. - 18:37:40 »
Megjegyzem, valószínű, hogy én sem ezzel venném meg, mivel a füzetet nem ő rajzolta, így túlzottan kirína a képregény képi világától, de amúgy szívesen vennék végig ilyen stílusú képregényt, amennyiben a történet is illeszkedik ehhez.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4244 Dátum: 2013. December 13. - 20:41:05 »
Szerintem is csoda jó az a borító, bár Skottie Young már kicsit túlzásba esett itt :D
Az a sima 700.3 mas póki viszont nagyon bejön, imádom ezt az ábrázolását :)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4245 Dátum: 2013. December 13. - 22:06:35 »
Nó, én az utóbbi sztorik láttán nem bírtam tovább. "Hozzáférkőztem" az eddig megjelent SPRSM számokhoz és most fejeztem be a 9.-et. Talán a legsúlyosabb történet, amit valaha olvastam. Sokszor azon kaptam magam, hogy nem veszek levegőt és vadul lapoztam tovább a következő oldalakra. Ahogy megvan írva...amennyire átjön a történet terhe... teljesen levett a lábamról. Most már teljes meggyőződéssel mondhatom, hogy ez a Superior kaland az egyik legerősebb Pók saga, amihez volt szerencsém. Most megyek tovább olvasni.  :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4246 Dátum: 2013. December 13. - 23:23:33 »
Ahhoz, hogy mindez következetes, és a túlzások ellenére mégis hiteles legyen, kell a mögöttes tudás
Miért hiteles? A következetesség tényleg elég? Vagyis, ha valaki lehetetlenül aránytalan alakokat rajzol, de mindig úgy rajzolja, akkor az már rendben van? Vagy ez itt rakott Pókember talpára valami békalábat, vagy csipkét, ami ha mindig ott lesz, akkor elfogadható lesz?
Idézet
Az, hogy egy egy stílus mennyire való egy adott címhez, más kérdés, de ettől még a rajz nem lesz sz*r.
Alapjában véve mindig itt megy el ez a vita másfelé. Tökre egyetértek, vannak ilyen képregények, ahova ez a rajz tökéletesen illene. De az sohasem a Pókember.

Bühühühbübübübübhübbübübüüüüü... :twisted:
Mi az, görcsöt kapott az ujjad? :)
Idézet
Szerintem a legkirályabb.
Valóban? Akkor hogyhogy te nem így rajzolod a Busókat???  :nezze:
de amúgy szívesen vennék végig ilyen stílusú képregényt, amennyiben a történet is illeszkedik ehhez.
Én olvastam már ilyesmit, amiben ilyen rajz volt, de ahhoz tényleg passzolt, annál nem volt zavaró. Paródia volt, vagy valami vicces képregény. Talán What The...?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4247 Dátum: 2013. December 13. - 23:36:41 »
Skottie Young egy kegyetlen tehetséges rajzoló, aki elég sokat dolgozott azért, hogy kialakítsa ezt a stílust, ami amúgy annyira nem könnyű, hogy napi normál munkaóramennyiséggel sem tud hozni vele 22 oldalt havonta. Plusz ő rajzolta ezt a halál aranyos borítót, úgyhogy innen kezdve minden ellenérv érvénytelen és semmisnek vétetik.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4248 Dátum: 2013. December 18. - 18:51:33 »
Csak megérkezett még karácsony előtt a Superior HC-m.  :brow:

Brutálisan jól néz ki, már csak el kell olvasni! Van benne kismillió borító variáns, 2 extra történet, és 1-700-ig az összes borító az ASM sorozatból. Emellett pedig ahogy a képen is látszik levehető papír védő tokja (vagy milye) van, amit levéve egy csodálatos kép fogad, ami az ASM Pókit mutattja MJ-vel, és a Superiort Oki-csápokkal. Nagyon atom durva. :D


SD. EJC.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4249 Dátum: 2013. December 18. - 20:53:28 »
Vieviel volt ?
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4250 Dátum: 2013. December 18. - 21:31:02 »
Baromi szuper, irigykedve nézem :)
honnan rendelted?:)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4251 Dátum: 2013. December 18. - 23:26:02 »
Bizony, nagyon szép darab. Lapozgasd egészséggel!  :)

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4252 Dátum: 2013. December 19. - 06:14:56 »
Köszi mindenkinek. :) Bookdeporól rendeltem, kb 2-3 héttel ezelőtt.
Meg még rendeltem Ulti Comics SM-et is, az viszont karácsony után fog megérkezni. Írták, hogy már úton van.
SD. EJC.

Dzsek

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4253 Dátum: 2013. December 21. - 17:00:11 »
Sziasztok!

Tudom, új arc vagyok az oldalon, de világ életemben oda voltam Pókemberért és amikor csak tehettem, a magyar kiadás mellett próbáltam követni az amerikai vonalat is, de sajnos az utóbbi időben naaaagyon lemaradta a történésekkel. Körülbelül akkor szakadt meg a kapcsolat, ha szabad így fogalmaznom, amikor az írók törölték Peter fél életét... számomra Peter és MJ kapcsolata egy tökéletes párkapcsolat volt, így mikor értesültem erről, kicsit elment a kedvem a pókemberes sztoriktól. Abba is maradt az olvasás, de a magyar kiadásra mindig figyeltem, támogattam azzal, hogy megvásároltam mindent, amit csak lehetett.

Aztán jött az Amazing 700 és egy újabb "csalódás". Nekem nagyon betett az, hogy Oki Doki átvette Pókember helyét: nem szeretem a karakterét, illetve sehogyan se tudtam felfogni, hogyan sülhet el pozitívan egy olyan változás, amelyben az-az Octopus lép a színre, aki (sok-sok évvel ezelőtt) rettegett Peter-től.

Viszont, az utóbbi hetekben mégiscsak érdekleni kezdett a Superior sorozat (a borítókat folyamatosan figyeltem a emlékek törlése óta, csak a sztoriba nem ástam bele magam) és őszintén szólva, a füzetek valóban változatosak, meglepetésekkel teliek. Tetszenek a kütyük valamilyen szinten, viszont (reagálva ezzel a fórumon is pedzegetett jellemfejlődés kérdésére) én úgy gondolom, hogy a legtöbben azért szerettük meg Petert, mint Pókembert, mert őt olvasva elhittük, hogy akár mi is lehetnénk a helyében. Egyszerű srác, hétköznapi gondokkal, még életszerűnek is nevezhető képességekkel, ellenségekkel (utóbbi nem minden esetben)

A kütyükkel, a pók szigettel, a hackeléssel viszont épp ezt vették el tőlünk, úgy gondolom. Viszont, kíváncsi vagyok, merre tart ez az egész, lesz-e újra PP a Pókember és miként.

Ehhez kérnék most segítséget... tudom, nagy kérés, de hátha valaki össze tudja nekem foglalni csak röviden, hogy mi történt az elmúlt években Pókival. Nagyrészt tisztában vagyok a dolgokkal, csupán a mellékszálakba kavarodtam bele kicsit, illetve pár visszatérő szereplőbe:

pl. Norman Osborn most miként is működik? A Zöld Manó(k) hogyan jöttek képbe? MJ-vel mi törént ez idő alatt? És May nénivel? Illetve a "Másik" történetszálban bedobott misztikummal alakult valami?

Ha valaki válaszol ezekre, illetve egy rövid összefoglalót ír, azt nagyon megköszönöm :)
"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék(...)" - Nietzsche

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4254 Dátum: 2013. December 21. - 17:29:54 »
Bár nem én vagyok itt a Pók-orákulum,de annyit azért elárulhatok,hogy ez a jelenlegi Superior éra egyszer mindenképp véget ér ;) Elvégre ez is a 616-os világ részét képezi,úgyhogy szerintem Peter már jövőre visszatér az eredeti porhüvelyébe! A történetek bizony igencsak tartalmasak,de ez is azt mutatja,hogy valszeg azért mert minél előbb vissza akarják hozni PP-t. Ezt abból gondolom,hogy mióta Oki vette át Peter helyét, azóta szinte az összes ellenséget leápolta, beleértve az olyan elfeledett és szürke alakokat is mint Stunner. Talán csak Kraven és Morlun hiányzik a listáról,de ezek a figurák már nem hiszem,hogy sorra kerülnének! Szóval pörögnek az események mint a gép, és egyre inkább kezd a végkifejlet felé hajlani ez a történetszál :spidey: A végső ellenség pedig 100%,hogy az eredeti Zöld Manó lesz vagyis Norman Osborn és az ő alvilági kapcsolatai.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4255 Dátum: 2013. December 21. - 17:41:23 »
Üdv a fórumon!

Egy éven belül beérjük a magyar kiadványokkal azt, ahol félbehagytad. Mivel utána jóformán semmi sem történt vagy 100 számon keresztül, nem hagytál ki semmi lényegeset - azokat a részeket mi sem szándékozzuk kiadni. MJ-vel és May nénivel addig semmi sem történt - azóta May néni összejött Jameson apjával - és tulajdonképpen Peterrel sem. Amikor történik vele valami, azt ki fogjuk adni. A "Másik" képességeit nemigen használják az írók - legfeljebb, hogy Pókember kicsit erősebb lett.
Ezt abból gondolom,hogy mióta Oki vette át Peter helyét, azóta szinte az összes ellenséget leápolta, beleértve az olyan elfeledett és szürke alakokat is mint Stunner.
Stunner kicsit sem szürke. A legjobb és leglogikusabb választás volt az írótól, lévén, hogy ő Oki doki barátnője volt. A legjobb konfliktus várható belőle mind közül.
Idézet
Talán csak Kraven és Morlun hiányzik a listáról
Hú, tényleg! Egy Morlun meccset NAGYON szívesen megnéznék a dokival, mielőtt lelép.  :spidey: Egy igazi kihívást kapna, nem olyat, akiket 10 perc alatt leszerelt. Utána mit gondolna arról, hogy Pókember akar lenni.   :hehe:

Dzsek

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4256 Dátum: 2013. December 21. - 18:05:02 »
Wow, köszönöm a gyors válaszokat, ezek szerint akkor még érdemesebb venni a Pókembert (mintha eddig nem lett volna az :)

Köszönöm szépen mindkettőtöknek még egyszer, ja igen, és még annyit, hogy a Klón sztori megjelentetéséhez én is nyomnék egy +-t ;) (Ben Reilly örök favorit abból az érából, amikor még a Vörös Pók volt - Pókemberként az írók nagyon "fura" történeteket írtak hozzá -,  mint karakter és jellem is: szembeállítva Peter-rel zseniális volt szerintem akkoriban!)
"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék(...)" - Nietzsche

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4257 Dátum: 2013. December 21. - 18:07:05 »
Ebben tökéletesen egyetértünk. Vörös Pókként fantasztikusan jó volt, pókemberesebb, mint Peter maga. Pókemberként viszont sokat vesztett belőle.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4258 Dátum: 2013. December 21. - 19:03:01 »
Idézet
Stunner kicsit sem szürke. A legjobb és leglogikusabb választás volt az írótól, lévén, hogy ő Oki doki barátnője volt. A legjobb konfliktus várható belőle mind közül.

Maga a sztori jó volt és fordulatokkal teli,de végeredményben Oki hamar leszerelte és azt is nézd,hogy ő csak amolyan 1 részes pótlék ellenség volt ebben a Superior érában. A kilencvenes évek azon korszaka mikor ő is felbukkant számomra ismeretlen, viszont azért illettem a szürke jelzővel, mert pl tudtommal azóta se nyúltak hozzá az írók, kivéve most Slott mert ugye Octavius életének szerves részét képezte a hölgyemény :)

Idézet
Hú, tényleg! Egy Morlun meccset NAGYON szívesen megnéznék a dokival, mielőtt lelép.  :spidey: Egy igazi kihívást kapna, nem olyat, akiket 10 perc alatt leszerelt. Utána mit gondolna arról, hogy Pókember akar lenni.   :hehe:

Ezen már én is fantáziáltam vajon milyen lenne, és van egy sanda gyanúm,hogy az évtized egyik legfrankóbb sztorija kerekedne ki belőle :oh: Ezt még gyors be kéne illeszteni a listára mielőtt Pete visszatér és átveszi Okitól a stafétát!

Dzsek

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Spider-Man (amerikai kiadás)
« Válasz #4259 Dátum: 2013. December 22. - 17:00:40 »
Hogy mit csinálna Morlunnal Oki, engem is érdekeln :)

Illetve, most, hogy olvasgatom a Superiort, egy kérdés még megfogalmazódott bennem: lehet, tudnom kellene, de egyelőre még nem sikerült mindent beszereznem, csak az újabbakat, szóval most akkor May néni nem tudja, hogy Peter a Pókember?
"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék(...)" - Nietzsche