Szavazás

Kit kedveltek a legjobban a Pók-mellékszereplők közül?

May néni
Flash Thompson
Mary Jane
Betty Brant
Fekete Macska
J. Jonah Jameson
Robbie Robertson
Glory Grant

Szerző Téma: Spider-Man (amerikai kiadás)  (Megtekintve 488830 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man
« Válasz #1540 Dátum: 2009. április 08. - 22:22:57 »
Meg amiről rengeteg rajongó írt, hogy a Marvel univerzumban legalább egy tucat olyan szuperhős van akik képesek gyógyítani, szinte bármilyen sérülést és nyavaját. És ezek közül jópárat Pókember is ismer, így egyszerűen felfoghatatlan, hogy miért nem azokat kereste fel, hogy segítsenek May nénin
Rick Jones többet ismer és ő is körberohant, amikor Marlo meghalt, de neki se tudott segíteni senki.  ;) Az egyik legjobb Hulk szám volt.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Spider-Man
« Válasz #1541 Dátum: 2009. április 08. - 22:26:26 »
Csak arról sem Rick Jones tehetett, hanem az író, aki nem tudta, hogy így is meg lehet oldani. Meg mindenképpen ki akarták nyírni Marlót.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Spider-Man
« Válasz #1542 Dátum: 2009. április 08. - 23:15:30 »
Marlo nem volt már akkor halott, amikor Rick rohangált? Mert May néni azért csak haldoklott, és a kettő nem ugyanaz...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Spider-Man
« Válasz #1543 Dátum: 2009. április 08. - 23:25:26 »
Igazad van, nekünk nem lenne ugyanaz, de a Marvel Univerzumon belül nem nagy különbség - főleg a történet elmondása szempontjából.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Spider-Man
« Válasz #1544 Dátum: 2009. április 09. - 10:45:52 »
Nana, ott pláne nagy különbség, hisz ott bizonyítottan létezik a halál utáni lét. Márpedig azért nem mindegy, hogy még él, csak a tudata az élet-halál közötti Limbóban van (nem, nem egyezik meg a másik három Limbóval), vagy már a Halál, esetleg annak akármelyik alvállalkozójának markában van. A Haláltól és a halálistenektől igen trükkösen tudták mindig csak visszaszerezni a lelkeket, megmenteni egy haldoklót azért könnyebb nekik. A Marlo feltámasztása utáni hajsza még hihető volt, hisz azok, akik visszatértek, vmi misztikus magyarázat szerint egyszerűen olyan jelentősséggel bírtak, ami jelentősen befolyásolta a kozmikus egyensúlyt (jó-gonosz), de az egyszerű átlagemberek, akik csak élik az életüket, és mindenféle nagyobb következmények nélkül léteznek és halnak, gyakorlatilag visszahozhatatlanok. Peternél viszont tényleg hülyeség volt, inkább szerintem mindenki arra próbálta rávenni, hogy hagyja már meghalni azt a szerencsétlen öregasszonyt ahelyett, hogy valahogy visszarángatná és az megint ilyen helyzetbe kerülne. Ott inkább passzolt ahhoz, hogy azt a természetes folyamatot próbálta Strange is megértetni Pete-tel, hogy úgy helyes ha a gyerek temeti el a szülőt, és nem fordítva.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Spider-Man
« Válasz #1545 Dátum: 2009. április 09. - 14:02:29 »
Tényleg logikusabb lett volna, ha hagyják meghalni May nénit, és akkor nem lett volna ez a felfordulás. ( És talán nem zuhant volna ekkorát a Pókember - történetek színvonala. )

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man
« Válasz #1546 Dátum: 2009. április 09. - 14:05:49 »
Az már jó 15 éve folyamatosan zuhan, néhány igazi gyöngyszemet kivéve.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Spider-Man
« Válasz #1547 Dátum: 2009. április 09. - 14:07:22 »
Szerintetek mikor volt a Pók - sztorik fénykora?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Spider-Man
« Válasz #1548 Dátum: 2009. április 09. - 14:10:09 »
Szerintem a 80-as években. Nem véletlen hogy azt akarják mindenáron visszahozni.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man
« Válasz #1549 Dátum: 2009. április 09. - 14:11:01 »
A kezdetektől az első Secret War-ig. Onnantól a Venom saga végén már érezhető volt némi romlás.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Spider-Man
« Válasz #1550 Dátum: 2009. április 09. - 14:13:38 »
Erről annyira nem merem kifejteni a véleményemet, mivel nem olvastam még olyan sok Pókember képregényt a régebbi időkből. ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Spider-Man
« Válasz #1551 Dátum: 2009. április 09. - 14:14:59 »
Szerintetek mikor volt a Pók - sztorik fénykora?

Kinek mikor. Nekem pl. a Jr. Jr. 80-as évekbeli korszak a fénykor, ami magyarul is kijött.
This is a joke. A real practical Joke.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Spider-Man
« Válasz #1552 Dátum: 2009. április 09. - 14:33:42 »
Jaja, az itthon megjelent magyarok kb 60.ig részig sztem nagyon jók voltak. Főleg a Vészmanós sztorik tetszettek, nagy kedvencem volt akkoriban (most is az) :D Utána a Mcfarlenes éra elég halovány volt...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Spider-Man
« Válasz #1553 Dátum: 2009. április 09. - 14:55:52 »
Hát igen, McFarlane rajzait valaki vagy szereti, vagy nem... :D Úgy tudom sokaknak nem jött be anno.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Spider-Man
« Válasz #1554 Dátum: 2009. április 09. - 14:58:30 »
McFarlane gyönyörűen és aprólékosan rajzol, sőt ki merem jelenteni az egyik leggondosabb rajzoló aki minden kockát kitölt, de az emberi arcokat valahogy mindig el tudja barmolni, és nemritkán olyan nagy szemeket rajzol, amiket egy őrült manga rajzoló is megirigyelhetne.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Spider-Man
« Válasz #1555 Dátum: 2009. április 09. - 15:04:03 »
Nem csak a rajzokkal voltak bajaim, de a sztorik se igazán jöttek be... :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Spider-Man
« Válasz #1556 Dátum: 2009. április 09. - 15:04:31 »
Nekem bejönnek a rajzai egyébként, a szemekkel kapcsolatban pedig egyetértek veled Ben. :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Spider-Man
« Válasz #1557 Dátum: 2009. április 09. - 15:48:48 »
Én meg nagyon nem bírtam a stílusát. Fiatal koromban akkor hagytam abba a Pókember gyűjtését amikor az ő rajzai voltak benne.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Spider-Man
« Válasz #1558 Dátum: 2009. április 09. - 18:25:42 »
Én meg nagyon nem bírtam a stílusát. Fiatal koromban akkor hagytam abba a Pókember gyűjtését amikor az ő rajzai voltak benne.
Nekem bejön a stílusa, az első olyan Pókember-képregényemet, amit nem bátyámtól örököltem, épp ő rajzolta.
McFarlane gyönyörűen és aprólékosan rajzol, sőt ki merem jelenteni az egyik leggondosabb rajzoló aki minden kockát kitölt, de az emberi arcokat valahogy mindig el tudja barmolni, és nemritkán olyan nagy szemeket rajzol, amiket egy őrült manga rajzoló is megirigyelhetne.
Na ja, a szemei tényleg nagyok. Viszont Pókember maszkján szerintem hihetetlen jól néznek ki. A másik, ami miatt a szívembe lopta magát, az az, hogy mennyire... "pókszerűen" ábrázolta Pókembert. Elsősorban a mindenféle nyakatekert pózokra gondolok.

Szerintetek mikor volt a Pók - sztorik fénykora?
Most van. ;D

A kezdetektől az első Secret War-ig.
A régieket épp addig olvastam. :) Utána annyira bezavart a "sok" crossover, hogy mindig csak halogattam a folytatást, és már jó ideje nem folytattam.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Spider-Man
« Válasz #1559 Dátum: 2009. április 09. - 20:02:50 »
Én a nőalakjait, meg a sok göndör hajú nőcijét nem szerettem, de amúgy az egyik legjobb rajzoló, aki rajzolt Pókot és legalább Pókembert is tudott rajzolni.

Írói szempontból JMD korszak, ha mondhatom így, az nem lehet kétséges. Asszem ebben amúgy egyezem Tomival, utána szorosan jön nekem a Stan Lee féle kor, Gwen Stacy-vel az élen.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"