Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 731997 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel Extra
« Válasz #60 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 14:46:36 »
A beírt szövegem tűnt el. Szoliba sz....abb a gép, otthon nincs gondom.

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Marvel Extra
« Válasz #61 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 15:58:10 »
Szóval 3 manó története? És ez ilyen poénos magyar kiadvány? Érdekes. Egyáltalán nem ismerem :-[

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel Extra
« Válasz #62 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 16:06:10 »
Nem, Hannes Hegen, egy német eléggé híres (Európában legalábbis) történetsorozata, amiben a főhősök mindenféle történelmi helyeket és eseményeket keresnek fel és mutatják be egy kaland keretében. Fura, hogy nem ismerted, mert általában a magyarországi képregényesek kortól függetlenül hallottak róla, ha másról nem, hát a kriminális mennyiségben nyomott Digedagék Amerikában c. könyvről, amit külön adtak ki, és manapság is elég gyorsan rá lehet lelni antikváriumokban. (Ne ebből az árból indulj ki, mivel valami százezret nyomtak belőle, manapság is simán lehet, hogy 2-300 Ft-ért fel lehet lelni jó állapotban valahol.)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 12. - 16:09:18 írta talgaby »

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Marvel Extra
« Válasz #63 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 17:27:40 »
Az RTL-en még volt is egy rövid reggeli műsor ugyanebben a miliőben.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Marvel Extra
« Válasz #64 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 18:01:25 »
Mivel apám gyerekkorában gyűjtötte a Mozaikot (örököltem is tőle néhány számot a régebbi kiadásból), így amikor 2001-ben újraindult a sorozat, el is kezdtem gyűjteni főleg az ő biztatására. Kb. 6-7 éves lehettem. :D Emlékszem az első, amit megvettem, a 4. szám volt belőle, mert még nem jelent meg az új CsodaPók és valamit venni akartam az újságosnál. :D Így gyorsan be is szereztük az első hármat, és gyűjtöttem folyamatosan, egészen a 65. számig. Úgy döntöttem, hogy az lesz a legjobb ha itt állok le, mivel épp véget ért az egyik korban játszódó történet, és ha elkezdtem volna a következőt, az lett volna megint 30-40 szám. Úgyhogy most 1-65-ig megvan, és büszke is vagyok erre a gyűjteményre, mivel a kiadónál elfogyott részek (#1 és társai) is megvannak. Bár elolvasni újra nem nagyon szoktam őket, mivel kisebb koromban többször újraolvastam őket. Egyszer gondoltam rá, hogy újra elkezdem gyűjteni, de a történet már nem fog meg, mint régen. És már nem is köt le. De azért van néhány dolog bennük, amiért érdemes volt elolvasni ezt a 65 számot, legalábbis nekem akkor sokat adott, egy kis történelem is volt benne, tanultam belőle úgy hogy észre se vettem, és a poénokat is szerettem benne, na meg a karaktereket. :D

Fura, hogy nem ismerted, mert általában a magyarországi képregényesek kortól függetlenül hallottak róla, ha másról nem, hát a kriminális mennyiségben nyomott Digedagék Amerikában c. könyvről, amit külön adtak ki, és manapság is elég gyorsan rá lehet lelni antikváriumokban. (Ne ebből az árból indulj ki, mivel valami százezret nyomtak belőle, manapság is simán lehet, hogy 2-300 Ft-ért fel lehet lelni jó állapotban valahol.)
Igen, ez megvan nekem is. :) Azt hiszem anno bolhapiacon szereztem be.

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Marvel Extra
« Válasz #65 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 18:05:00 »
Hátnemtom. Anno is kizárólag a szuperhősös újságok voltak meg. Pókember, x-men, marvel extra, superman & batman na meg a transformers meg néhány garfield, tiszta dili, kretén, robotzsaru, tini teknőc. Aztán mikor bejött a spawn, akkor a 7. számnál felhagytam minden fajta képregénnyel és mikor bejött az első bosszú angyal kötet akkor kezdtem csak újra képregényezni. De onnantól is csak a szuperhősöseket veszem, na meg 1-2 mangát(d a vámpírvadász, berserk, hellsing). Szóval az ilyen mozaik szerű dolgok simán kimaradtak :roll: egyébként a füzet azért is lenne jó mert akkor gyakrabban jutnánk olvasnivalóhoz, a hátránya h nyilván újságosnál nem lehet majd kapni.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel Extra
« Válasz #66 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 18:20:45 »
Megpróbáltam átvinni a beszélgetést a nem marvel képregényekhez , de nem vettétek a lapot.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel Extra
« Válasz #67 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 18:42:12 »
Áthelyezném, csak már ott is folyik a társalgás ugyanerről, csak teljesen összekavarodnának a hozzászólások. Így innentől a nem Marvel Extrával kapcsolatos beszélgetést a nem marvel képregényekről topikban folytassátok.
  :gobwrong:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #68 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 18:56:12 »
Pl a Híd esetében, aminek csak a harmadik része nem jelent meg, és így berakni egy 100 oldalas kötetbe oktalanság lenne az első két rész nélkül, de mivel az már megjelent, kicsi az esélye, hogy érdekelne valakit (annyira azért nem nagy szám az a történet, hogy egy kötetet el lehessen vele adni).
Egészen pontosan ezért szeretném kiadni, mert szerintem baromi jó történet, de ez csak a 3. részből derül ki.  :D
de ilyen szempontból a füzetes megoldás sem sokkal értelmesebb, mert kijön az első rész, kijön a második rész, és a két rész aztán semmi közük nincs egymáshoz. AZért a füzetekben is jellemző a folytonosság, hogy kötődik egyik a másikhoz
Mivel különálló történetek - és beilleszthetők - lesznek, én inkább hasonlítanám a régi Marvel Extrákhoz. Két egymást követő füzetnek nem kell, hogy köze legyen egymáshoz. Ha valaki akarja, akkor teheti őket egymás után is, de akár bele a régi sorozatba is.
Idézet
Szóval valaki elhatározza, hogy megveszi ezeket a dolgokat. Ha 2 havonta fizet 24 oldalért 880-at, vagy 8 havonta fizet 96 oldalért 3520 ft-ot (ideális esetről beszélek még mindig) akkor ugyanannyit fizet összességében. Egy forinttal sem többet.

Mint valaki, aki 15 éve boltot vezet, itt fűzném hozzá, hogy bár elméletben igazad van, de a gyakorlatban nincs.
Sepi mosópor példáját felturbóznám azzal, hogy a kis Dosia nálunk 180 ft (340 gramm), míg a 2,5 kilós 820 ft. Ha valaki kicsit vesz, 1300 forintba kerül megvenni 2,5 kilót belőle. És annak ellenére, hogy a mosópor nem élvezeti cikk, vagyis előbb-utóbb mindenképpen meg kell, hogy vegyék, mégis a kicsi fogy sokkal, de sokkal jobban. Miért? Mert az embereknek nincs egyszerre annyi pénzük, hogy mindenből a nagyobbat vegyék. Ha több pénzük lenne, megvennék, mert tudják, hogy jobban járnak, de akkor nem lenne elég a maradék zsé a hónap végéig. És mivel a képregényekben főként iskolások vásárolnak, itt is hasonló a helyzet. Ha nincs egyszerre annyi, ahhoz, hogy havonta eltegyen, és ne nyúljon hozzá nyaraláskor, buliknál, csajozáskor, ahhoz nagy fannak kell lennie. Elég nagynak. :) Szóval ez nem puszta matematika.
Idézet
Másrészt a füzet sérülékenyebb, a borító szakadékonyabb, és számomra mindig olyan hatást hagy egy kicsit, mint egy újság. Mint egy hetilap, pl egy sztársport, vagy valami, amit megveszek, elolvasok, de utána rakom is félre, használom gyújtósnak, mert a büdös életben nem fogom mégegyszer elővenni.
Az igaz, hogy sérülékenyebb, de én minden füzetes képregényemet elolvastam már többször is. Főleg a magyarokat.
ha ez bejönne, talán olyan sorozat füzetes beindítását is lehetne kezdeni vele, amit tpb-ben nem próbálnának meg, kaine például belekezdhetne a Birds of Prey kiadásába. :brow:
Már írtam valahol (talán az első kommentben), hogy ez pontosan az egyik célja a füzetesnek, bár DC-vel még nem próbálkoznék, mert sokkal bonyibb, mint a Marvelnél.
Idézet
Azért a füzetnek is megvan a kockázata, hogy nem fog kelleni, és akkor már az első számnál behal a dolog. Ilyen oldalról nézve, a kötet esetén 4 történet biztosan pótlásra kerülne.
Az én oldalamról nézve pedig, ha egy füzet behal, bukok rajta pár százezret, ha meg egy könyv, akkor közel egy millát.


Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel Extra
« Válasz #69 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 19:02:58 »
Egészen pontosan ezért szeretném kiadni, mert szerintem baromi jó történet, de ez csak a 3. részből derül ki.  :D
Igaz, de le merem fogadni, hogy Betty miatt tetszik neked az a történet.  :D

Idézet
bonyibb
:lol: Tök jó, ezt a szót még soha nem hallottam így.  :D

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel Extra
« Válasz #70 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 19:16:36 »
Holnap lehull a lepel az elsőről.
Az ma van !!
Lepel husss.
Kérem a konkrétot.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel Extra
« Válasz #71 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 19:23:54 »
Nem olyan egyszerű az, kaine painttel szerkeszti a képeket, azzal nem megy olyan gyorsan.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel Extra
« Válasz #72 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 19:25:24 »
Mi az, hogy nem megy gyorsan? Öt perc alatt meg lehet festeni benne a Mona Lisát is. ;D

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Marvel Extra
« Válasz #73 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 20:13:02 »
Szerintem a füzet nagyon jó ötlet! Újdonság a Kingpintől, direkt gyűjtős, faja témák, én már függő vagyok!  "Jöjjön, jöjjön, kell, kell"  ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Marvel Extra
« Válasz #74 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 20:15:35 »
Idézet
Két egymást követő füzetnek nem kell, hogy köze legyen egymáshoz. Ha valaki akarja, akkor teheti őket egymás után is, de akár bele a régi sorozatba is.
Az én szempontomból kb enniy előnye van a füzet formátumnak.
Idézet
Mert az embereknek nincs egyszerre annyi pénzük, hogy mindenből a nagyobbat vegyék. Ha több pénzük lenne, megvennék, mert tudják, hogy jobban járnak, de akkor nem lenne elég a maradék zsé a hónap végéig. És mivel a képregényekben főként iskolások vásárolnak, itt is hasonló a helyzet. Ha nincs egyszerre annyi, ahhoz, hogy havonta eltegyen, és ne nyúljon hozzá nyaraláskor, buliknál, csajozáskor, ahhoz nagy fannak kell lennie. Elég nagynak. :) Szóval ez nem puszta matematika.
Nem hát, ez inkább pszichológia. ;D A mosóporos példa olyan szempontból  nem jó, hogy a képregény nem feltétlen szükséges háztartási cikk, szóval nem lehet rá azt mondani, hogy meg kellett vennie az olcsóbbat, mert feltétlen kellett neki a termék, még ha a kisebb kiszerelés drágább arányaiban, akkor is. A mentalitást Sepi példája érzékelteti jobban, te már itt a havi pénztárca vastagságát hozod be, amire egy nem feltétlenül szükséges terméknél én még mindig azt mondom, hogy félre is lehet tenni rá, és később megvenni a nagyobbat. Mert mint minden hülye, én is magamból indulok ki. Szerencsére a képregényekre nem kell félretennem, de mondjuk egy 40-50 ezer forintos tételre igen. Legyen pl egy telefon. Az sem kell nekem feltétlen, bőven jó a régim is, szeretem is, gond nincs vele. Telefonbuzi sem vagyok, hogy minden évben cseréljem a telefonomat. Mégis, elhatároztam, hogy nekem kell egy érintőkijelzős telcsi, maximum 35 ezer forint értékig, mert csak. 10 hónapig minden hónapban félretettem 3500 ft-ot, annyit azért meg tudok spórolni a szülőktől, nagyszülőktől, ösztöndíjból befolyt pénzből, az egyéb átlagos kiadások mellett. Elkölthettem volna én is másra, apródonként egy új farmerra, vagy akármire, de nem tettem, mert nálam ez így működik. Ha elhatározom, hogy valamire gyűjtök, akkor ahhoz nem nyúlok hozzá sem bulizáshoz, sem csajozáshoz, sem máshoz. Ennyi. A képregényekkel is meg lehet tenni, csak kisebb összegeket kell félretenni. Akkor nyilván más a helyzet, ha valakinek arra az apródonként félretett, összesen pár ezer forintra is égető szüksége van  a napi megélhetéshez, de ez azért, szerencsére ritka a vásárlók körében. Hidd el, ha már valaki ennyire rosszul van anyagilag, abból a pénzből, akár 880, akár 3600 nem képregényt fog venni, hanem egy jobb ruhát, jobb kaját, gyümölcsöt, stb, ami tényleg a minőségibb életszínvonalhoz kell. Továbbra is jelezném, hogy én csak a saját felfogásom képviselem, nem a piacot igyekszem reprezentálni, hisz abban egyértelmű, hogy igazatok van a füzet forma sokkal jobb lehetőségeit illetően. Sajnos.
Idézet
Az én oldalamról nézve pedig, ha egy füzet behal, bukok rajta pár százezret, ha meg egy könyv, akkor közel egy millát.
Mondtam, hogy én vásárlói szemmel szólalok meg. A kiadó szempontjából nyilván ez is egy hatalmas érv a füzet formula mellett.

Szóval minden gazdasági érv a füzet mellett szól, de attól még nekem akkor sem tetszik a dolog. :P
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

raveon

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Marvel Extra
« Válasz #75 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 20:30:30 »
Már írtam valahol (talán az első kommentben), hogy ez pontosan az egyik célja a füzetesnek, bár DC-vel még nem próbálkoznék, mert sokkal bonyibb, mint a Marvelnél.

Ja, biztos átszaladtam rajta. Mindenesetre klassz lenne egy magyar BoP sori. Izé, ööö, miket is szeretsz még a DC-től?  ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel Extra
« Válasz #76 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 20:34:31 »
Én is a 800 ft pártján állok amúgy. ;D Viszont, most ez lehet hogy nagyon hülye kérdés lesz, de nem láttam még ilyen fan comicsokat, szóval ez a kiadvány fekete-fehér, vagy színes lesz?

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Marvel Extra
« Válasz #77 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 20:41:46 »
Remélem színes.

pepo, te nagyon unalmas nagyszülő leszel.  ;D Az unokád jön hozzád, elviszed sétálni meglát egy 800 ft-os képregényt meg egy csokit és megkér téged, hogy "nagyapa, lééci vedd ezeket meg nekem" te meg nem veszed meg, mert gyüjtessz egy új botra és te már biztos nem veszel el abból a pénzből.  ;D


RKO

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Marvel Extra
« Válasz #78 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 20:46:30 »
Sziasztok!
Akkor ahogy olvasom ezt csak azok fogják érteni akiknek megvan a régebbi pókember sorozat is?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Marvel Extra
« Válasz #79 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 20:49:10 »
Nem feltétlenül mivel a Csodapók első hazai sorozata, hogy finoman fogalmazzak olyan vegyes volt mint a koldusszar. Vagyis ha nincs meg a sorozat, de megveszed ezeket a részeket, akkor is érteni fogod, mert ezek nem több számon át tartó történeteket tartalmaznak, hanem olyanokat, amelyekben van történetlezárás is, és kerek az egész. Kicsit túlbonyolítottam, de remélem azért érhető.