Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732048 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Marvel Extra
« Válasz #760 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 18:11:39 »
A Pókember és baráti köre is Marvel extra. Ilyen név alatt bármit ki lehet szinte adni, ami nem Pókember/X-Men/Angyalok kizárólag, hanem más is van benne rajtuk kívül, vagy ők egyáltalán nincsenek benne.

Ettől függetlenül én is azt támogatnám szívem szerint, hogy ne legyen benne Pók. Persze ez a bevételek szempontjából kisebb tökönlövés lenne szerintem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #761 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 18:44:36 »
Nem. Az egy Avengers történettel indult amiben történetesen Pókember is szerepelt,
Ne légy naiv. Egyértelmű, hogy azért volt benne Pókember, hogy többen vegyék. A Kravenben pedig főszereplő volt.
Idézet
Viszont ha jól értelmezem a többieket olyan történetet várnának az ME-be, amiben Pókunké a vezető szerep.
De ez miért baj? Ő miért ne férhetne bele egy Marvel Univerzumba? Nem azt mondom, hogy ő legyen a nagy részében, de időnként miért ne kaphatna részt belőle?


Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Marvel Extra
« Válasz #762 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 18:50:23 »
Nem. Az egy Avengers történettel indult amiben történetesen Pókember is szerepelt,
Ne légy naiv.

 ;) ;D

A Kravenben pedig főszereplő volt.

A történet kétharmadában el volt ásva.

Idézet
Viszont ha jól értelmezem a többieket olyan történetet várnának az ME-be, amiben Pókunké a vezető szerep.
De ez miért baj? Ő miért ne férhetne bele egy Marvel Univerzumba?

A Marvel Univerzumba simán, de a Kingpin univerzumban?  ;D A BA-ban ott van, a Pók köteteidben szintén stb. Nem azt mondom, hogy ne legyen ott, de sok olyan karaktertől veszi el a helyet, akiknek vannak nála jobb történeteik. Peter David Hulkja simán kenterbe veri. Byrne Fantasztikusai szintén, nekem Brubaker is bejön.


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #763 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 19:00:31 »
A történet kétharmadában el volt ásva.
;D Ezzel nem lehet vitatkozni.   :D

Idézet
A BA-ban ott van, a Pók köteteidben szintén stb. Nem azt mondom, hogy ne legyen ott, de sok olyan karaktertől veszi el a helyet, akiknek vannak nála jobb történeteik. Peter David Hulkja simán kenterbe veri. Byrne Fantasztikusai szintén, nekem Brubaker is bejön.
Szerintem a klasszikus Pókembert nem veri egyik sem, de az igaz, hogy a Hulk nagyon jó. Csak hát itt nem arról szól a vita, hogy ez, vagy az lesz benne, hisz a Hulkot már próbáltam és egyszerűen nem adták meg rá a jogokat.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Marvel Extra
« Válasz #764 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 19:01:21 »
A történet kétharmadában el volt ásva.
;D Ezzel nem lehet vitatkozni.   :D

Bazinga!  ;D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Marvel Extra
« Válasz #765 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 19:20:46 »
Kövi rész tavaszra? Hüm... Gondoltál arra, hogy olyan dolgokat válogass bele, amit megtámogathatna a Bosszúállók?
Heh, a vesémbe látsz. Gondoltam. :)
Na, akkor ez bejött.  ;D
Ha már Marvel Extra, akkor szerintem semmi keresnivalója benne egy vagy több Pók történetnek. Akkor vagy legyen 4 one-shot 4 különböző karaktertől vagy 2 db 2 részes vagy 1 db 4 részes mini, de semmi esetre se Pókkal. Hogy nyissunk így az új felé, ha folyton a régibe kapaszkodunk?
Én szeretem Pókit, de egyetértek. Nem azt mondom, hogy csömöröm van, de szívesen olvasnék egy ME-ben mást is és kissé "elvett helynek" tartom... Pl ha a fenti kérdésemből kiindulva, a film szereplőivel 1-1 történet. Persze nem tudom, mennyi jó 1 részesük van, meg rám lehet fogni, hogy hülye vagyok, de egy ilyennek örülnék. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Marvel Extra
« Válasz #766 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 19:23:53 »
Én ahogy már mondtam, valami Utazós sztorinak örülnék egy Marvel extrában. MOndjuk az f4-gyel közösen. vagy ilyesmi, csak legyen benne központi alak az Ezüst Seggű.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Marvel Extra
« Válasz #767 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 19:31:25 »
Bocsánat, szerintem rosszul fogalmaztam.
Anno kaine említette, hogy gondolkodik egy csak klasszikus Pókember kötetben. Amiben a Pókember 39-es részétől lennének részek. Én arra gondoltam... nem a Marvel Extrára. Elnézést a rossz fogalmazásért.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel Extra
« Válasz #768 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 19:41:04 »
Ettől függetlenül én is azt támogatnám szívem szerint, hogy ne legyen benne Pók. Persze ez a bevételek szempontjából kisebb tökönlövés lenne szerintem.
Vagy inkább kisebb öngyilkosság. Simán bebukhatna rajta a ME szerintem.
Tényleg Póki lett a Kingpin kiadó fő profilja, de megértem Kaine-t, muszáj Pókembert nyomatni, mert üzletileg ez a legkevésbé kockázatos út.
F4-nek én is örülnék, de sztem nemigazán népszerűek itthon, és ezen a mozifilmek se segítettek.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Marvel Extra
« Válasz #769 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 19:45:20 »
muszáj Pókembert nyomatni, mert üzletileg ez a legkevésbé kockázatos út.

De ezt mégis miből gondoljátok? Jó hogy Pókember a legismertebb, mert sokáig máshoz hozzá se lehetett jutni, de azt nem merném állítani, hogy a legnépszerűbb is.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel Extra
« Válasz #770 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 20:00:21 »
Hát anno a paninis F4 és X-Men képregények bebuktak, ha jól tudom, vladi próbálta folytatni az ÚXM-et de az is bebukott... És ha jól szürtem le Kaine eddigi kommentjeiből, akkor tulajdonképpen a Kingpin kiadó minden olyan kötete bebukott, amelynek nem lehetett legalább a borítójára rátenni Pókit... :uhoh:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Marvel Extra
« Válasz #771 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 20:12:34 »
Hát anno a paninis F4 és X-Men képregények bebuktak

Azok azért buktak be mert történetileg egy kalap guanót se érnek.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Marvel Extra
« Válasz #772 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 20:26:17 »
Ja, a magyar közönség aztán ennyire minőségérzékeny. Szép álom.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel Extra
« Válasz #773 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 20:27:19 »
Idézet
Azok azért buktak be mert történetileg egy kalap guanót se érnek.
Az ÚF4-re és a Rozsomákra ez igaz volt. Nade az ÚXM? Nekünk, idősebb korosztálynak nem jött be annyira, de a tinigeneráció számára tökéletesek voltak azok a sztorik szerintem. Csakhát valszeg maga az X-Men márka sem volt elég népszerű itthon...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #774 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 20:39:53 »
Tényleg Póki lett a Kingpin kiadó fő profilja, de megértem Kaine-t, muszáj Pókembert nyomatni, mert üzletileg ez a legkevésbé kockázatos út.
Most viccelsz, ugye? Mikor volt már olyan, hogy "kényszerből" adtam volna ki Pókembert?  :roll:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel Extra
« Válasz #775 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 21:07:16 »
Valószínűleg rosszul fogalmaztam. Nem úgy értettem, hogy kényszerből adtál volna ki Pókembert, sőt, tudom, hogy úgy nem is adnál ki. Mindig rajongóként adtad ki a Pókis történeteket, ráadásul a legjobb sztorikat, amik neked is nagy kedvenceid, ezen felül bevállaltál más olyan kiadványokat is amelyeknél nagy volt a kockázat (pl. Vampirella) és nagyon tiszteletreméltó hogy kísérletezel ilyen kockázatosabb kiadványokkal. Tudom, hogy azért adod ki Pókembert (illetve az összes többi kiadványt is), mert szereted, és biztos vagyok benne, hogy a kövi Marvel Extrában is nagyon jó Póki történetek lesznek. ;) Bocsi, ha félreérthető voltam.
Csak arra akartam célozni, hogy jóval kockázatosabb lenne egy Pókember nélküli Marvel Extrát kiadni, mint egy Pókembereset. Illetve hogy a kiadványaid közül azok voltak sikeresek, amelyekben valamilyen módon benne volt Póki (de nem azért, mert kényszerből raktad volna bele!), mert kis hazánkban Pókember a legnépszerűbb márkanév még mindig. De cáfolj meg, ha tévedek ebben. Az viszont távol áll tőlem, hogy bármiféle negatívat feltételezzek rólad.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #776 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 21:11:26 »
Érdekes, mert én erre így még nem gondoltam. Bár, ha úgy vesszük meg is tudnám cáfolni, mert még mindig a Káosz a legsikeresebb kiadványom és az csak nyomokban tartalmazott Pókembert.  :) Sajnos nem egyértelmű az, hogy a Pókember jobban eladható, mert az Angyalok mindig is jobban fogytak nála. Sőt. Persze ott is van Pókember, vagyis ki tudja.  ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel Extra
« Válasz #777 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 21:27:05 »
Persze ott is van Pókember, vagyis ki tudja.  ;)
Igen, pont erre gondoltam, hogy az ÚBA-nak jó hátszelet ad Póki jelenléte.:D Najó, meg talán egy picit Rozsomák. :hehe: (Netalán mellesleg a Póknő is hozzájárul... :lol:)

Egyébként van egy toplistád, hogy milyen sikerességi sorrendben követik egymást a kiadványaid? (Sikeresség alatt fogyást értek, de természetesen számadatok nélkül.)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #778 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 21:49:37 »
Több is. Ugyanis egyértelműen nem lehet megállapítani, hisz nyilván többet adtam el abból, ami 5 éve jelent meg, mint abból, ami 1 éve.  Olyan statisztikákat vezetek, hogy a nyitáskor, a börzén melyikből mennyi fogyott, illetve az első hónapban, 3. hónapban, 6.-ban és 1 év alatt.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel Extra
« Válasz #779 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 22:10:15 »
Ja, értem. Akkor gondolom az egy év alatti fogyások állnak legközelebb a realitáshoz. Mutatsz ebből egy aktuálisat nekünk? (Már ha szabad kérni.:D)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.