Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732188 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #780 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 22:25:07 »
Miért ne?

Káosz
Holtak között
Kitörés
Venom
Végső harc
Új Titkos Háború
Őrszem
Mutánsvilág 1
Múlt emlékei
Új Bosszú Angyalai?
Morlun visszatér
Vertigo 1
Ezüst Szamuráj
Evolúció
Mutánsvilág 2
Vadász lelke
Vertigo 2
Vertigo 3
Vertigo 4

A többi még nem jelent meg egy éve.
Kicsit látszik, hogy a klasszikus Pókemberre nincs akkora igény, mint az újakra.
A Vertigo 1 azért van magasabban, mint pár Marvel, mert akkoriban még többen vettek képregényeket (kevesebb volt belőle). Ha a Vertigo 1 már Kingpin-méretű lett volna, mint a többi része, az már régen nyereségessé válhatott volna.
Jól látszik, hogy sorozatoknál a folytatás mennyivel gyengébben fogy az elsőnél.
Érdekesség, hogy a 2. év végére az Új Titkos Háború beelőzte a Végső harcot, de aztán a VH visszaelőzött. Ugyanez a Mutánsvilág 1 és az Őrszem között is lezajlott.


« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 24. - 22:30:11 írta kaine »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel Extra
« Válasz #781 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 23:05:01 »
Köszi! :)

Az MK Spider-Man kötetek marha jól fogytak, benne vannak a top 5-ben.:D Viszont érdekes, hogy ezek szerint a Mutánsvilág nem muzsikált túl jól. Bár nyilván ez a kimutatás sem annyira mérvadó, mert biztos sokan vannak, akik a konkurencia miatt csak a kiadástól számítva 1 évnél később vették meg a kiadványokat.
Idézet
Ha a Vertigo 1 már Kingpin-méretű lett volna, mint a többi része, az már régen nyereségessé válhatott volna.
Ez tök érdekes.:D De gondolom ez sem mentette volna meg a kudarctól a sorozatot.
Viszont a Vadász Lelke nagyon gyengén fogyott. Belejátszhatott, hogy annak idején sokáig elérhető volt honosított formában?

Azért összességében tök jó látni, hogy ennyi év alatt meddig jutottál, milyen sok kiadványod van már. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #782 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 23:18:44 »
Nem tudom, hogy a honosítás mennyire játszott közre. De akkor kezdődött a recesszió, annak is lehetett köze hozzá talán.
A Mutánsvilág már behozta az árát, sikeres lett, mert az első kötet hozott annyit, amennyivel még lóg a második.  :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel Extra
« Válasz #783 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 23:43:45 »
Heh, tök jó.:D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel Extra
« Válasz #784 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 07:08:57 »
Szerintem nem megjósolható egy történet , de egy-egy karakter sikere sem egy kiadványban. Sokat beszélgetek olyanokkal akik vesznek , vennének képregényt és igen nagy viták folynak a srácok között pl. rajzstílusról.Lehet , hogy történetileg jobbak a régi pókit , de rajzokat sokan jobban szeretik az új kiadványokban. Igaz van egy  réteg aki a mai napig a régi rajzokat tartja mérvadónak .Ezzel nem azt akarom mondani , hogy a rajzok miatt vesznek képregényt az emberek , de szerintem az is közrejátszik.
Új karakterekről meg csak annyit , hogy Wolverine , Fantasztikus Négyes , Hulk van annyira ismert , hogy be le lehessen tenni egy kiadványba. Szerintem is már nagyon sok Pókember képregény volt , próbálkozni kellene más karakterek bemutatásával is. Igazából nagyon nehéz lehet a mai anyagi helyzetben kiadni bármilyen képregényt is , mivel a gyerekek nagyobb része már teljesen leszokott az olvasásról , azt a 2-3 ezer forintot minden másra szívesebben elkölti mint képregényre.

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Marvel Extra
« Válasz #785 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 09:18:40 »
Szerintem nem megjósolható egy történet , de egy-egy karakter sikere sem egy kiadványban. Sokat beszélgetek olyanokkal akik vesznek , vennének képregényt és igen nagy viták folynak a srácok között pl. rajzstílusról.Lehet , hogy történetileg jobbak a régi pókit , de rajzokat sokan jobban szeretik az új kiadványokban. Igaz van egy  réteg aki a mai napig a régi rajzokat tartja mérvadónak .Ezzel nem azt akarom mondani , hogy a rajzok miatt vesznek képregényt az emberek , de szerintem az is közrejátszik.
Erre apám a legjobb példa.Ő szinte kizárólag a régi stílusú Pókokat szereti,meg minden más egyéb képregényt ami '70-'80-as évekből származik.Ő még akkor volt gyerek,amikor bejöttek a finn,norvég meg ki tudja milyen skandináv nyelvű cuccok,mai napig olyan 3-4 gyönyörűen összefűzött könyvekben vannak,nálunk meg nagybátyámnál.
És akkoriban ahogy hallottam tőle elég sokan olvastak (jobban mondva inkább a képeket nézegették) képregényt,esetleg ezt a korosztályt is meg lehetne célozni,mondjuk egy-egy klasszikus kiadásával.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #786 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 12:51:54 »
Új karakterekről meg csak annyit , hogy Wolverine , Fantasztikus Négyes , Hulk van annyira ismert , hogy be le lehessen tenni egy kiadványba.
Marvel Extrába mindenképpen. Önálló kiadványban eddig mondhatni mind megbukott. Talán még Hulk nem volt egyedül csak.
Erre apám a legjobb példa.
esetleg ezt a korosztályt is meg lehetne célozni,mondjuk egy-egy klasszikus kiadásával.
Ez a korosztály (én is ebben vagyok, nekem is megvan a teljes akkori svéd-dán Pókember sorozatom) nem tudna a megjelenésről egyáltalán. Illetve már rég nem érdeklik a képregények a nagy részüket.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Marvel Extra
« Válasz #787 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 14:00:43 »
Hát elég nehezen jön össze ez a kötet. Fő, hogy jó történeteket kapjunk, akárki is szerepel benne.  :kingpin:

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel Extra
« Válasz #788 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 20:18:52 »
Új Marvel Extrába esetleg lehetne valami jó kis kozmikus buli.   F4;Ezüst Utazó;Túlontúli;Galactus;vagy valami ezekhez hasonló kozmikus történet. Ez is egy tipp.  ;)

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Marvel Extra
« Válasz #789 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 20:30:13 »
Vagy Nememberek. Nekem mindegy, de örülnék valami régebbi sztorinak a 70-es, 80-as évekből.  :kingpin:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 25. - 20:32:32 írta Fantomex »
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #790 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 20:56:19 »
Hát elég nehezen jön össze ez a kötet.
Há, dehogy jön össze nehezen. :) Ez a része halál könnyű, nehéz az, amikor el akarom fogadtatni a Marvellel...
Idézet
Fő, hogy jó történeteket kapjunk, akárki is szerepel benne. 
Ezt abszolút garantálni tudom.  ;)
Új Marvel Extrába esetleg lehetne valami jó kis kozmikus buli.
Az Infinity Gauntletet nagyon szívesen kiadnám magyarul, de marha hosszú, valami 240 oldalas. Más kozmikus sztori mi van? Főleg, hogy többnyire 2000 utáni történetekről lehet csak szó.
Vagy Nememberek
Ők szerintem nem elég ismertek hozzá, plusz a magyar nevüket is utálja mindenki.
Idézet
Nekem mindegy, de örülnék valami régebbi sztorinak a 70-es, 80-as évekből.
Abból csak akkor lehet, ha van újrakiadása azóta. De például egy Jean DeWolff halálát a 80-as évekből simán beletennék én is. Persze azzal meg az lenne a baj, hogy Pókember.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Marvel Extra
« Válasz #791 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 21:09:59 »
De például egy Jean DeWolff halálát a 80-as évekből simán beletennék én is. Persze azzal meg az lenne a baj, hogy Pókember.

Azt a történetet már elég rég olvastam, de nagyon tetszett. Pókember meg mindíg jöhet, az sose baj :D
Tejet kérek! Csokisat!

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel Extra
« Válasz #792 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 21:54:31 »
De például egy Jean DeWolff halálát a 80-as évekből simán beletennék én is. Persze azzal meg az lenne a baj, hogy Pókember.

Azt a történetet már elég rég olvastam, de nagyon tetszett. Pókember meg mindíg jöhet, az sose baj :D

Pókember történet nekem mindig jöhet,és igazán kíváncsi lennék a Jean DeWolff halálára is:)

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Marvel Extra
« Válasz #793 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 22:00:11 »
+1
Ennyi Pókember lehet benne  ;D
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel Extra
« Válasz #794 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 22:13:11 »
Az Infinity Gauntletet nagyon szívesen kiadnám magyarul, de marha hosszú, valami 240 oldalas.
Az nekem is nagyon tetszene, mert az egyik kedvenc kozmikus sztorim. :D Viszont nem is emlékeztem, hogy ilyen hosszú, azt hittem, csak 6 részes volt. Jó rég olvastam...:D

Idézet
De például egy Jean DeWolff halálát a 80-as évekből simán beletennék én is
Ez simán mehetne egy klasszikus póki kötetbe akár. :D Már ha klasszikus sztorinak számít.:) Bár szerintem az a gond vele, hogy a mai fiataloknak semmit nem mond a Jean DeWolff név, így önálló kötetként lehet, hogy nem lenne sikeres...

Idézetet írta: venom75
Lehet , hogy történetileg jobbak a régi pókit , de rajzokat sokan jobban szeretik az új kiadványokban.
Ebben szerintem van valami. A fiatalabb vásárlóknál, illetve azoknál akik nem ismerik az adott történetet, nagyon belejátszik a választásba a rajzok minősége.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #795 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 22:18:36 »
6 rész, de 40 oldal mindegyik.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel Extra
« Válasz #796 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 08:21:10 »
Más kozmikus sztori mi van? Főleg, hogy többnyire 2000 utáni történetekről lehet csak szó.
Anihilationt lehetne mondani, de ott a főmini csak egy sztori vége, előtte van 17 füzet. Ha önálló, esetleg a Marvel: The End. Alterverzum, de felsorakozik benne a komplett Marvel-világ, akiket jól ki is nyírnak több látványos összeütközés keretében. És Thanos az egyik főszereplője, hogy neked is jó legyen.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Marvel Extra
« Válasz #797 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 08:24:24 »
De ott a Korvac saga vagy a Kree-Skrull háború. Mindkettő hatalmas. Ja és mindkettő be van digizve.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #798 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 13:45:13 »
A The End nekem is ott figyel a lehetségesek között, de az is 6 rész és ha jól emlékszem, nem szól igazából semmiről.
Ben: most 2-4 részes sztorikra gondoltam, ami beleférne egy ME-ba.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel Extra
« Válasz #799 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 14:45:26 »
Nova v4-ben (2006-os sorozat) a #12-13 egy két részes történet, amiben Nova szembeszáll egy érzelemfaló entitással, ami azokat a fajokat támadja meg, akiknek a bolygóját éppen felfalja Galactus, így egyszerre kell kimenekítenie egy egész világot, miközben azt felemészti a világfaló, és még egy sorozatgyilkost is üldöz. Plusz összecsap az Ezüst Utazóval. Egy átvezető tölteléksztori volt, különösebb kapcsok nélkül. És ha akarod, a fordítását is megkaphatod. ;D