Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732205 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Marvel Extra
« Válasz #940 Dátum: 2011. December 11. - 02:43:18 »
Melyik része? :)
A logó ívelt, kalapos mivolta. Első gondolatom: 1962-es Daredevil-logó. Második: ezerkilencszázhatvanvalahanyas Captain America-logó. Harmadik gondolat: a negyvenes évek képregénylogóinak kisebbik felére jellemző tipó: vatag betűs, egyik felé magasabb, ívelt szöveg, sheriff fonttal (Daredevil, Miss America, Black Devil, Showcase, csomó horrorsorozat...).
(A másik akkori jellemző a roppant szögletes, döntött, árnyékolt vagy 3D-hatású logó volt, mint a Captain Marvel, Flash, Whiz, Captain America., stb.)
Először is sans serif. (a sheriff az vmi más  ;)) De lehet magyarul is: talp (szerif) nélküli betű. És akkor mindenki érti. A retro jelleget abszolút nem értem, hisz a betű alkotója szerint: a font whose slight lean to the right and geometric forms create a feeling of power and speed. It is perfect for anything which should have a cool, modern appearance. (röviden: dinamikus, vagány, modern betű)
Ez a font volt egy ideig az amerikai The Spectacular Spider-Man logója (pl.: 2003) és ezzel szedték a magyar CsP 2. sorozatnának címeit is a borítón. Vagyis eddig minden ellent mond a retrónak, a régies kinézetnek.
Egyéb?  8)

A Marvel-céglogót NEM lehet kiadványcímrajznak vagy annak részeként használni.

A logón kívüli feliratok a Polgárháború betűtípusával maradnak, amely szerifes. 
Nem könnyű áttervezni egy önálló egységet alkotó borítót, amely a Ph-sorozat védjegye is. De muszáj.

De ahogy Tomi is írta, ez nem végleges. Csak vázlat, amit összedobtam. Főleg a színre vagyunk kíváncsiak...

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel Extra
« Válasz #941 Dátum: 2011. December 11. - 08:17:57 »
Külalakra tetszik a borító. Én annyit azért változtatnék rajta,hogy nem fehér betűvel írnám ki a "MARVEL +"-t,hanem valamilyen más színnel. Azt is úgy,hogy a betű teteje halványabb az alja pedig átváltson sötétebb árnyalatra. Pl. a SEMIC polgárháborús "PÓKEMBER" betűknél. Nekem ez nagyon tetszik,de csak egy ötlet.
Esetleg a számozás ("1.,2.,3.,stb szám") lehetne még a fehértől elütőbb színű - pl. sárga - ,mert tényleg sok a csak fehér színű betű.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel Extra
« Válasz #942 Dátum: 2011. December 11. - 09:59:31 »
Ati: Igen, ezzel, de ott nyílegyenes és egyforma magas volt végig. És szvsz jobban is nézett ki úgy. meg hát... szerintem nem sokan figyelték amúgy azt, lévén hogy huszadakkora volt, mint az alatta lévő böszme nagy Spider-man felirat.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Marvel Extra
« Válasz #943 Dátum: 2011. December 11. - 10:50:10 »
A színösszeállítás tetszik. A felső logót ebben a formában én is régiesnek érzem, de lehet, hogy már csak tg miatt látom bele. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Marvel Extra
« Válasz #944 Dátum: 2011. December 11. - 13:07:08 »
Külalakra tetszik a borító. Én annyit azért változtatnék rajta,hogy nem fehér betűvel írnám ki a "MARVEL +"-t,hanem valamilyen más színnel. Azt is úgy,hogy a betű teteje halványabb az alja pedig átváltson sötétebb árnyalatra. Pl. a SEMIC polgárháborús "PÓKEMBER" betűknél. Nekem ez nagyon tetszik,de csak egy ötlet.
Esetleg a számozás ("1.,2.,3.,stb szám") lehetne még a fehértől elütőbb színű - pl. sárga - ,mert tényleg sok a csak fehér színű betű.

Én is hasonló ötletet preferálnék. A SEMIC polgárháborús "PÓKEMBER"-hez hasonlóan, ennél is a cím betűi lehetnének kicsi árnyaltabbak és a betűk keretei is világosabbak vagy vékonyabbak az árnyékkal együtt. Esetleg valami fluoreszkáló effekt is mehetne rá, ami azt a hatást kelti, mintha a betűk világítanának, ha jobban megnézzük a Pókin is volt ilyesmi. És az első szám féltüntetése is jobban mutatna sárgában.






A "Superman"-as retro forma helyett lehetne a régi Marvel Extra ívelt formája a címnek (ha ez is jogi fennakadást jelent, akkor még ott van a Kingpin-es kiadványhoz hasonló kinézett is, talán kicsit fel lehetne azt a formát is dobni, még a Marvel Age kinézete se lenne rossz) vagy a  SEMIC polgárháborús "PÓKEMBER"-es forma se lenne rossz. "+" jelre nekem sincs jobb ötletem, hogyan lehetne feldobni másként. Talán a retro hangulatot az teljesíti be nálam legjobban.
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 11. - 13:09:10 írta BlackArrow »

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Marvel Extra
« Válasz #945 Dátum: 2011. December 12. - 10:11:14 »
Köszi a meglátásokat!
A logóra szín, egyéb hatás nem kerül, mert a Ph-arculatot konkrétan agyonvágja. (Ezt látom, sokan nem veszitek figyelembe) Már a címrajz eleve nagy csapás, nem akarom tovább súlyosbítani. A formán még merengünk akkor, ha többekben régies benyomást kelt -- ami nem cél. Nem akartam másolni egy -- főleg itthon is ismert -- logóformát sem, ezért a fentiek ezért is kiesnek. Meg unalmasak is. Ezt azért is találtuk jónak (több is volt), mert a szerifek pont ellenkező irányban vannak, mint az ív, ezáltal válik az egész dinamikussá. Sajnos mint írtam, a Ph-arculatnak nem használ. (és sztem egy teljes borítón jobban mutatna) Meglátjuk. Előbb legyen meg a végleges cím, aztán vissza a rajztáblához.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel Extra
« Válasz #946 Dátum: 2011. December 12. - 19:04:29 »
A borítók belső részén mi lesz majd? Van már elképzelés róla?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #947 Dátum: 2011. December 12. - 20:47:39 »
Előzmények, impresszum. Már minden a végletekig ki van találva. :)

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Marvel Extra
« Válasz #948 Dátum: 2011. December 12. - 20:52:34 »
Még jó, lassan már ott kandikál az újságosoknál  :lol:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #949 Dátum: 2011. December 12. - 21:13:10 »
 ;D
Különben érdeklődtem az Örökségvédelmi Hivatalnál, és kell nekik a Paninitől is egy bírósági végzés, méghozzá magyarra fordítva. Fordítót már találtam, csak a nagy P. mikor fogja elküldeni...

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel Extra
« Válasz #950 Dátum: 2011. December 12. - 21:20:30 »
Na nehogy megakadjon miattuk a dolog... :o

lassan már ott kandikál az újságosoknál
Ja, pár hét, és lehet skubizni a polcokat az újságárusoknál. ;D :kingpin:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Marvel Extra
« Válasz #951 Dátum: 2011. December 12. - 21:23:22 »
Na nehogy megakadjon miattuk a dolog... :o
Én is ettől félek.  :surp:

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel Extra
« Válasz #952 Dátum: 2011. December 13. - 17:51:37 »
Én bízom benne,hogy minden sínre kerül. A nagy P-nek is érdeke,hogy flottul menjenek a dolgok.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel Extra
« Válasz #953 Dátum: 2011. December 13. - 20:28:27 »
Van egy sanda gyanúm, hogy kaine cége nem igazán szerepel valami magasan a prioritásaik listáján... :uhoh:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel Extra
« Válasz #954 Dátum: 2011. December 16. - 09:40:49 »
;D
Különben érdeklődtem az Örökségvédelmi Hivatalnál, és kell nekik a Paninitől is egy bírósági végzés, méghozzá magyarra fordítva. Fordítót már találtam, csak a nagy P. mikor fogja elküldeni...
És milyen "örökséghez" kell az ő hozzájárulásuk?

Nekem tetszik ez az elsődleges borítóvázlat, akár retró akár nem. Elvégre mindenki mást lát bele. Nekem amúgy is mindig tetszettek az ilyen ívelt formák, előszeretettel használtam én is.

És akkor lehet már tudni valami pontos dátumot a megjelenéshez? Valamint lehet, hogy én értettem félre valamit a többi topik olvasása közben, de akkor most lehet majd minden normálisabb Inmedioban kapni a Marvel+ -t, vagy nem?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #955 Dátum: 2011. December 16. - 13:18:09 »
Már semmilyenhez, átkerült az ügyintézés a Nemzeti Médiahatósághoz...
Pontos dátum majd akkor, ha már minden engedélyt megkaptunk. Addigra nyomdakészek lesznek az első számok, vagyis azonnal mehet nyomdába. Akkor fogunk előfizetést is hirdetni.
MIvel a Médiahatóság januárban nyit ezzel az ügyintézéssel, és a Lapker két hetet kér a szerződésre, az már elég biztosnak tűnik, hogy január 15 előtt nem fog megjelenni a Marvel+, csak valamikor 20-a körül.
Szinte minden Inmedio és Relay üzletben kapható lesz.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel Extra
« Válasz #956 Dátum: 2011. December 16. - 18:12:40 »
A kezdet mindig nehéz,de én hiszem,hogy annál sikeresebb lesz. :brow:

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel Extra
« Válasz #957 Dátum: 2011. December 17. - 07:09:31 »
nekem is tetszett a borító terv, és egyáltalán nem volt retró érzésem, sőt újszerűnek hatott így. Senki nem azt fogja nézni ha meg akarja venni (Talgabyn kívűl), hogy a címfeliratot esetlegesen a hatvanas évekből koppintották.
This is a joke. A real practical Joke.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Marvel Extra
« Válasz #958 Dátum: 2011. December 17. - 12:51:11 »
Én csatlakozom a "nem tetszik" táborához. 
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Extra
« Válasz #959 Dátum: 2011. December 17. - 12:52:31 »
Bővebben? :)