Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 730804 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Marvel +
« Válasz #1820 Dátum: 2012. Július 28. - 21:38:39 »
Szerintem a polgárháború is jó volt, kettészakította az emberek véleményét lehetett gondolkozni hogy kinek volt igaza meg mi egymás...érdekes fordulatok... élvezhető volt az is(egyéni vélemény h a kevesek közé tartozom de nekem a feles borítok is bejöttek)
meg a marvel+ szotorik is élvezhetők...lehet hogy nem eget rengetők de élvezed olvasni ezeket is szerintem, örülök h jönnek ki magyarul a képregények(meg legalább ha valamit nem értesz a nagy kötetből itt elmagyarázzák és nem kell utána keresni jobbra balra)
az meg a másik hogy valószínű jobban megy az eladás a nem fanok között ha híres karaktert látnak(mivel most felkapottak lettek a filmek nagyon)és erre is kell figyelni hogy legyen bevétel és újabb kiadvány. Én meg vagyok elégedve kainel és amit csinál(azért minőségi munkát ad ki a keze alól) és egyre jobb mivel egyre több kötet jelenik meg lehet pár év múlva tényleg több önálló sorozatok lesznek és akkor még több ember vágya ki lesz elégítve, de oda el kell jutni. Én türelemmel várom addig ezeket olvasgatom meg az amerikaikat és boldog vagyok :D
Így tovább KINGPIN!

jó lehet kicsit elfogult vagyok, de a """kicsinek""" is lehet örülni.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #1821 Dátum: 2012. Július 28. - 21:50:58 »
Ráadásul szerintem így sem teljesen rizikómentes X-Men/X-faktor történetet beválasztani, lévén, az utóbbi években az X-címek nagyon csúnyán elbuktak hazánkban.
Már bocs, Tom, de ezt miből következtetted ki? Mert eddig volt össz-vissz két X címünk magyarhonban mióta Marvelt is adnak ki. Az első megszünése főleg arra volt visszavezethető, hogy a Marvel becsődölt és iszonyatosan felemelte a jogdíjakat, ezért maradt az akkoriak közül csak a Pókember. Másodjára meg ne feledjük, hogy az ultimate volt, amit még a X-Men fanok közül sem kedvel mindenki, valamint utólagos információk alapján az a sorozat sem ment rosszul a Panininek, csak nem hozta az általuk várt eladásokat, ezért vonultak ki inkább. Állítólag egyáltalán nem volt veszteséges se az Ulti X, se a HihiPók akkoriban. A köteteket meg nem számolom bele, mert az egyik az előbb említett Ultihoz tartozik, a másik meg egy iszonyatosan rosszul megválasztott korszakból jött.
Egy jól kiválasztott X-Men biztos, hogy menne. Lehetne azért onnan is válogatni, azokból sem nehezebb kiszedni történeteket, mint a Bendis féle Avengersekből.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #1822 Dátum: 2012. Július 28. - 22:07:29 »
Azért kíváncsi lennék,mennyi X-fan van nálunk. Szerintem nem vallanánk szégyent.   :xmen:

pendragonhu

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Marvel +
« Válasz #1823 Dátum: 2012. Július 29. - 10:31:24 »
szerintem a marvel + rendben van. passzol az aktuális mozi kínálathoz is, amivel olvasókat nyerhet.
hogy amerikában mi a húzócím az egy dolog, de azok magyarországon nem biztos hogy elmennek (pl hulk önállóan, még akkor sem ha a legjobbak lesznek kiadva), meg nem lehet csak a nagyon ütős történeteket kiragadni, mert aki nem naprakész, annak lövése sem lesz hogy mi vezetett hozzájuk. én továbbra is vevő vagyok a kingpin kiadványokra amíg nem magnás izéket adnak ki :D

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Marvel +
« Válasz #1824 Dátum: 2012. Július 29. - 17:19:19 »
egyébként a sztori mikor fog folytatódni vagy vastag kötet mikor jelenik meg megint?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1825 Dátum: 2012. Július 29. - 22:29:32 »
1. Mondjuk a huzóbrandek, a hagyományos nagy képrégénycsaládok. X-men, F4 (tényleg arról megfeledkeztem) Fenegyerek, Thor...ezek fontosabbak...
Thor miért fontosabb bárminél? Én is szeretem, de sosem éreztem, hogy tömegek rajonganának érte, vagy azt, hogy a legfontosabb Marvel történetek a Thorban zajlanának. Az F4 pedig nálunk csúnyán megbukott. Mi alapján kategorizálod őket fontosabbnak?
Idézet
Ostrom, Miller Fenegyerek Galactus Per helyett lett volna Holdlovag, Vasököl meg Új Harcosok...
Egyáltalán nem biztos, hogy nem lettek volna jók. Ha lenne egy állat jó Holdlovag-történet, biztosan inkább azt adnám ki, mint mondjuk egy középszerű ismertebb címet.

Idézet
Lehet, hogy nem volt célja a Marvel Extránaknak, de adott. Lehet szerencsésebben válogatott  történetek voltak.
Lehet. De majd akkor derül ki, ha/amennyiben a Marvel+ eléri a 25. számot... tudom, hogy elkerülhetetlen az összehasonlítás, de nekem egyáltalán nem célom, hogy a ME nyomdokaiba lépjek. Mellesleg meg igen, az Ostrom és a Szellem-Vasember nagyon jó történet volt, a Galactus-per nemkülönben (sőt, nekem tetszett a másik F4 is benne). De például a leghíresebb Fenegyerek olyat bukott benne, mint egy ház. Nem is volt kíváncsi senki rá egészen sokáig. Ahogy az Eternals-sztori is. Plusz: a ME-ban simán lehettek klasszikus történetek, mert akkoriban még tényleg nem volt rálátása senkinek a Marvel Univerzumra, és nem volt olyan éles a különbség a rajzolás, színezés és a hasonlók között, mint ma.
És mielőtt elfelejtenénk: A ME is "filler" volt, hogy a te kifejezéseddel éljek. Az X-Men kiegészítő füzetévé vált sokszor.
egyébként a sztori mikor fog folytatódni vagy vastag kötet mikor jelenik meg megint?
Tavasszal lesz új ÚBA.

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Marvel +
« Válasz #1826 Dátum: 2012. Július 29. - 23:45:19 »
pl a tiktos háborúban is xman és a ME váltakozott plusz két póki volt

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel +
« Válasz #1827 Dátum: 2012. Július 30. - 00:26:50 »
Már bocs, Tom, de ezt miből következtetted ki?
A Paninis lapok (Ulti X és Rozsi), illetve az utána kiadott X-kötetek bukása alapján gondoltam. De persze lehet, hogy nincs igazam.
Viszont ami fura nekem, hogy ha a Paninis Ulti X népszerű volt és jól ment, akkor utána kötetben miért nem tudott fennmaradni ez a cím? Hiszen a Hihi Pókot Kaine tudta folytatni kötetekben. Ebből gondoltam, hogy az X-tábor nem elég erős hazánkban.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Marvel +
« Válasz #1828 Dátum: 2012. Július 30. - 09:58:54 »
Már bocs, Tom, de ezt miből következtetted ki?
A Paninis lapok (Ulti X és Rozsi), illetve az utána kiadott X-kötetek bukása alapján gondoltam. De persze lehet, hogy nincs igazam.
Viszont ami fura nekem, hogy ha a Paninis Ulti X népszerű volt és jól ment, akkor utána kötetben miért nem tudott fennmaradni ez a cím? Hiszen a Hihi Pókot Kaine tudta folytatni kötetekben. Ebből gondoltam, hogy az X-tábor nem elég erős hazánkban.

Én anno többször beszéltem Vladiékkal, s azt mondták, hogy az X-menes köteteik megtérültek, csak nem gyorsan (gondolom azt már mindenki tudja, mert mondták 100-szor, hogy a színes kiadványok kiadási költsége elég drága, jóval drágább, mint a fekete-fehér kiadványoké)...tehát, lehet mire visszajött volna a kötetbe fektetett pénz ára, eltelik 2-3 év, s már a többség el is feledkezik, hogy létezett valaha ilyen kiadvány (és azt is tegyük hozzá, hogy nyilván a kiadók sem tudják a végtelenségig előre megfinanszírozni az újabb köteteket, ha még az előző meg sem térült)...nemrég itt vagy a Knet fórumán is kérdezte valaki, hogy tényleg létezik-e egy Újvilág X-menes kötet, mert nem is hallott még róla, pedig az újságárusoknál futó sorozatot vásárolta....
Tehát nem biztos, hogy mindenkinek olyan egyértelmű volt (a képregények rajongóit leszámítva), hogy folytatódott sorozat...újságárus szinte minden településen van...könyvesbolt (olyan, ahol képregényeket is árulnak) meg nincs.
A Pókemberek szerintem gyorsabban megtérülnek (népszerűbb, szinte mindig folyamatosan futott belőle füzet vagy kötet 1989 óta)...az X-mennél meg lehet, hogy több idő kell (itt meg ugye 1997 után volt egy elég hosszú szünet, míg újra lett egy rendszeresen megjelenő lap).
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 30. - 10:11:59 írta D-TOX »

Tom

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Marvel +
« Válasz #1829 Dátum: 2012. Július 30. - 10:48:26 »
D-TOX: Igen én említettem, hogy megvan az összes magyarul megjelent ulti x-men, de mikor megszűnt utána fogalmam sem volt, hogy könyvben folytatták még ha csak 1 könyv erejéig is. Azt anno úgy kellett volna megcsinálniuk, hogy az utolsó számban meg kellett volna írniuk, hogy könyvben folytatják, de gondolom akkor még nem tudták, hogy megpróbálják könyvben folytatni. Ha valamelyik kiadó folytatná azt a sorozatot most, akkor számonként 2-3 példányt is vennék belőle csakhogy nehogy megszűnjön, annyira szerettem azt a sorozatot.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #1830 Dátum: 2012. Július 30. - 15:42:34 »
Mellesleg meg igen, az Ostrom és a Szellem-Vasember nagyon jó történet volt, a Galactus-per nemkülönben (sőt, nekem tetszett a másik F4 is benne). De például a leghíresebb Fenegyerek olyat bukott benne, mint egy ház. Nem is volt kíváncsi senki rá egészen sokáig.

Az a Vasember sztori nekem is piszkosul bejött, viszont ez az új Vasember egyáltalán nem szimpi. De ennyi év távlatából, hozzá kell tennem, a Fenegyerek sztori abszolút nem jött be. A Fenegyereket baromira vártam már a Pókember 8.számától kezdve, mikor Murdock védte a perben Petert. Számomra csalódás volt, annyira, hogy azóta semmit nem kerestem a karakterről. Abszolút nem is ismerem, csak annyit, amennyi a Pókemberben lévő vendégszerepléseiből megmaradt. Soha nem értettem ezt a baromi nagy rajongást iránta.  :-[ Maga az a borító sem tetszett a ME-ból, amiben szerepelt. Tök hosszú kezei vannak a testéhez képest, aránytalan. De mivel itt is mindenki isteníti, gondolom az ismereteitek az enyémnél jóval csiszoltabbak Fenegyerek ügyben, ezért biztos jó az a karakter, csak adni kell neki még egy esélyt. Bízom abban, hogy ha lesz benne FGY történet, akkor kaine kitesz magáért és jó sztori lesz beválogatva az újságba. Mert sajnos nekem kicsit megmaradt a karakter a  ( Hancock után szabadon ) "köcsi vörösben" szinten. Tényleg bocs mindenkitől aki szereti, nem szidás ez, csak a tudatlanság beszél belőlem.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #1831 Dátum: 2012. Július 30. - 15:49:19 »
Ha Kaine fog kiadni, akkor gondolom a második szériából, ami a Fenegyerek legjobb érája. Olyan, hogy az ember elkezdni olvasni, és nem lehet abbahagyni.
This is a joke. A real practical Joke.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #1832 Dátum: 2012. Július 30. - 16:28:20 »
Nem zárkózom el előle, de az a bizonyos Miller féle megjelenés, nekem abszolút nem talált be. Pedig általánosságban szeretem Miller munkáit.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1833 Dátum: 2012. Július 30. - 17:02:30 »
Ha adok ki, az egészen biztosan az lesz, amit Fairlight ellenzett: a Bendis-féle V2 sorozat.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Marvel +
« Válasz #1834 Dátum: 2012. Július 31. - 13:24:32 »
Komolyan mondom az őrület környékez attól, hogy Miskolcon ennyire sikeres mindkét képregény sorozatod Tomi. Mire oda jutottam hogy megvegyem a Marvel + aktuális számát, már sehol sem volt belőle egy kósza példány se. Még gyűrött sem. Doh.

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Marvel +
« Válasz #1835 Dátum: 2012. Július 31. - 14:10:24 »
a tiszain szoktam látni meg a hp-t is ott van bent a könyves nem a kinti bódéra gondolok.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Marvel +
« Válasz #1836 Dátum: 2012. Július 31. - 14:16:26 »
A tiszaira kétféle ember jár, aki tart valahová, és aki megunta az életét.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1837 Dátum: 2012. Július 31. - 16:01:15 »
Hát, megszűnt a Valhalla, azok, akik eddig ott szerezték be, most máshol kénytelenek. De különben a M+ 3. számából ismét több fogyott, mint az előzőből, ami már nagyon király. :)

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Marvel +
« Válasz #1838 Dátum: 2012. Július 31. - 18:23:47 »
Thor miért fontosabb bárminél? Én is szeretem, de sosem éreztem, hogy tömegek rajonganának érte, vagy azt, hogy a legfontosabb Marvel történetek a Thorban zajlanának. Az F4 pedig nálunk csúnyán megbukott. Mi alapján kategorizálod őket fontosabbnak.

eladási mutatók, hogy ezek a 60-as évektől kezve, mint az első címek a Marvel zászlóvivői, ezek a nem képregényolvasók körében a legismertebbek, ebből készült film stb. válassz. De miért is ne ezek lennének a legfontosabbak? Érv?

+ példa hogy a Thorban is zajlanak fontos történetek. Ha nincs Thor -> Nincs Asgard - > Nem lesz gagyi siege ami a SI után jön. meg valahol Thor termeli ki a Fear Itselfet is....

F4 bukás alatt az Újvilágot érted? Mert azt megértem....:roll:

Idézet
Egyáltalán nem biztos, hogy nem lettek volna jók. Ha lenne egy állat jó Holdlovag-történet, biztosan inkább azt adnám ki, mint mondjuk egy középszerű ismertebb címet.
Ebben egyetértünk nagyon is. De eddig csak a középszerű történetekhez húzásodat erősítetted. Újra megismétlem tetszen vagy se az embereknek, komolyan ezek voltak a LEGJOBB történetek ? ennél már nem is volt jobb?

Idézet
És mielőtt elfelejtenénk: A ME is "filler" volt, hogy a te kifejezéseddel éljek. Az X-Men kiegészítő füzetévé vált sokszor.
Az Eternals sztory nem volt épp valami nagy-szám  szerintem se, annál lehetett volna jobban választani, de van egy olyan sanda gyanum, hogy a Lávaemberek miatt került bele.
A Extra filleresedése, igen, én a Inferno nem is, de azon  kiakadtam annó, hogy az utolsó számot, hamár úgyis vége alapon beáldozta a Semic a Kraven utolsó Vadászata miatt, ami bármennyire is méltatott, maradhatott volna a Pókemberben...

Idézet
Ha adok ki, az egészen biztosan az lesz, amit Fairlight ellenzett: a Bendis-féle V2 sorozat.
Hogy abból hogy az egy korszak, marha hosszú, abból nem tudom hogy teszel bele a Marvel+-ba nem egy 2 havi válogatásújság az ideális formátuma. Talán csak az évszázad perét olvasnám szívesen, de asszem ahhoz is megtöltene 2-3 oldalt az előzmény.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #1839 Dátum: 2012. Július 31. - 19:20:25 »
Hát, megszűnt a Valhalla, azok, akik eddig ott szerezték be, most máshol kénytelenek. De különben a M+ 3. számából ismét több fogyott, mint az előzőből, ami már nagyon király. :)

A legtöbb Miskolcon fogy belőle, nem? :)
This is a joke. A real practical Joke.