Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 730790 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1980 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 15:37:34 »
Nem is folytatódott egyik sem az első kötet után...

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Marvel +
« Válasz #1981 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 15:42:41 »
Félre ne érts, nem akarok és nem is fogok kardoskodni a megjelenés mellett, de Vladi mindig azt írta a fórumokon, hogy nem volt veszteséges egyik sem, csak annyira sikeres sem, mint várta volna... Igazából mindegy is, nagyon örültem volna valami X- címnek, a Faktort meg különösen jónak tartom.
"A lényeg, hogy egészség (meg Deadpool) legyen!"  :D
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1982 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 15:55:59 »
Vladinak nem volt veszteséges egyik kötete sem. Viszont ha nem tudta/akarta folytatni őket, akkor nyereséges sem. Ez pedig még abban az időben volt, amikor hárman-négyen egyszerre adtunk ki köteteket, vagyis még a gazd. válság előtt. Ma már ugyanazok a kötetek még annyira sem mennének, úgyhogy olyanba nehéz belevágni. Én is sajnálom, mert az X-Faktorral szívesen tettem volna egy próbát. De az X-Fanzine-on gyakorlatilag minden X-cím honosítva van már. Inkább keresek majd a tagokkal valami különálló sztorit, ha az is jó.
Deadpool meg tuti lesz még valamikor.  :)

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Marvel +
« Válasz #1983 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 16:11:06 »
Deadpool meg tuti lesz még valamikor.  :)
:kingpin2: :deadpool: :joy:
X-Force?
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #1984 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 16:22:44 »
Kell hozzá a Messiah, ha máshogy nem, honosítva. Mármint a v3-ashoz.

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Marvel +
« Válasz #1985 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 18:20:29 »
Ha klasszikus X-ben gondolkodunk, szerintem az Asgardian Wars részei (amik nem is annyira összefüggők, nem is kéne egyben lenyomni az egészet) jók lennének, és Thor meg Asgard miatt is aktuálisak, ill. én szívesen látnám a Havok and Wolverine: Meltdown minit.

Ha újabb sztorit keresünk, akkor a Wolverine and Gambitet (tudom, határeset, hogy újnak számít-e :)) tudnám elképzelni, ill. a 2010-es, legújabb (adjactiveless) X-Men első, vámpíros sztoriját, bár ez utóbbit nem olvastam, nem tudom mennyire elkülöníthető, de egy új sorozat nyitó sztorijáról van szó.

Ill. kövezettek meg, de egy Exiles vagy New Excalibur esélytelen? Nem kevésbé ismeretlenek a szereplőik itthon mint az X-Factornak, és szerintem ki lehetne szedni belőlük egy-egy szórakoztató sztorit, amely közelíthetné az olvasóközönséget az igazi X címek felé.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #1986 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 19:06:33 »
A v3-as X-Menből akkor inkább a vámpíros utáni sztorik. A vámpíros egy event volt tie-in minikkel, one-shotokkal. Utána meg egy sima team-up sorozat, volt például egy pofás sztori Pókemberrel, ami a Shed kvázi folytatása. Ráadásul nagyrészt háromrészes történetek voltak a címen a Schismig.

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Marvel +
« Válasz #1987 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 19:32:40 »
Engem megdumáltál.  :wolverine:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #1988 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 07:50:17 »
A "biztos van" sajnos sosem biztos, de mondj egyet-kettőt, hátha befér valahova, valamikor.
Abból gondoltam, hogy ha megjelent Masterworksben és Visionaries kötetekben, akkor talán csak elérhető digitálisan. De egyébként az Uncanny 111-es számától 140-ig biztos van. Valamint a már itt említett 153-ból is van reprint.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1989 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 08:26:28 »
A Visionaries, ha jól emlékszem, akkor bőven a 90-es években jelent meg, és a MM is elkezdődött már a 90-esben, vagyis ez sem garancia.
Ami a klasszikus történeteket illeti, a Marvel+-ba szerintem nem illene TÚL régi sztori (már csak a fényes lap miatt sem). Egy-két 90-es évekből még oké, de 80 alá semmiképpen sem mennék benne.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #1990 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 09:36:19 »
A teljes Masterworks-palettát 2003-tól elkezdték a legelejéről újranyomni Kanadában, majd Kínában, szóval ami létezik MM-ben, az be van digitalizálva nekik. Más csak azért is, mert egy csomó MM-es régi sztori elérhető a Marvel Digital Store-ban. Bár ez nem segít a korukon, persze.
Visionaries jó kérdés, azokból nem sokat látni a digitális áruházban.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #1991 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 18:14:14 »
A Ghost Rider #26-27. nem kerülhetne be a Marvel+-ba?
Benne van az X-Men is, és nem is annyira régi, a rajzai is populáris, és önmagában is érthető.

http://www.comicvine.com/ghost-rider-blood-feud/37-66441/

http://www.comicvine.com/ghost-rider-vengeance-pure-and-simple/37-66442/


kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #1992 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 19:22:45 »
Egy jó kis X-MEN-sztori jó lenne a Marvel +-ba!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1993 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 21:23:23 »
nem is annyira régi,
Pontosan 20 éves.  ;) De nem hinném, hogy lenne belőle digitális verzió.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #1994 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 21:28:50 »
Meg az "önmagában érthető" részét kissé aláássa a tény, hogy egy négy részes crossover közepe és legvége. :) Amúgy tényleg nem nyomták soha újjá.

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Marvel +
« Válasz #1995 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 07:18:57 »
Meg az "önmagában érthető" részét kissé aláássa a tény, hogy egy négy részes crossover közepe és legvége. :) Amúgy tényleg nem nyomták soha újjá.
pedig de. 2x is.  8) A 1993-as tpb nem, de ez X-Men by Chris Claremont & Jim Lee Omnibus - Volume 2 játszik. 2012-es szóval van digitális kópia.
Az már más kérdés, hogy az X-men v2 sorozat előtte leledző két története azért jobb, mint a Gambit-Szellemlovas.

De ha már a Marvel Sidekarakterek közül kell válogatnia  a +-ba, akkor sokkalta inkább egy füzetnyi szellemlovas, mint Deadpool bohóckodás!!!!! annak, és a Télapós Hulk, + az olyan korábban a kiadásra kitalált Amazon rozsomák "vicces" szintű történeteknek egy "Marvel Bohócok- Marvel Bohóckodás esetleg Marvel Humor" című sorozatban lenne helye, ha a Marvel Extra kötet nem lett volna elég . (lehetne azt is 300-as előfizetőibe) nehéz a szuperhősképregényekre, mindenhol rámondani, hogy vérkomoly, de amíg az USA-ban ezek a tortának igen vékony szelete, addig Mo-n egy marvel+-ba bekerülése esetén már elég hangsúlyos. + nem értem, és többen értetlenkednek azon, hogy amíg Deadpool több esély (is mint kéne) addig pl F4 vagy X-men ugyanezt nem. Az f4-ben nem az Ultimate verzió bukását kellene nézni, mert az olyan is volt vontatottságában, míg az X-men Morrison mangás vonásai is vagy bejöttek még a hardcore olvasóknak is, vagy nem. + egy jól megválasztott X-men és/vagy f4 még mindig jobb ízelítőt ad a marvel univerzumból, mint egy Deadpool.

Tudom már ilyenek után úgyse lesz válaszolva. De hallgatás meg beleegyezés  8)
2012-ben Thanos - Final Threat?  Klasszikus. Rövidebb, és jobb mint a Kesztyű (ez egy kis szerkesztői ügyeskedéssel belefér 1.5 számba), azért bő 10 évig A Thanos történet, és bár Starlin később elővette, mert ő a legjobb karaktere, és írt jó, majd rétestésztaszerűen nyúló kevésbá jó történeteket rá, de a mérce ez a sztory marad. + van benne Bosszú angyalok, pókember, Lény. http://marvel.wikia.com/Thanos:_The_Final_Threat_Vol_1_1 ha nem ugrana be.
És csak hantázni kellene, hogy a film miatt jött fel, hogy ki aza  Thanos, meg hogy többen vegyék a DVD-t Blu-Rayt, és többen legyenek kíváncsiak a Bosszúállók 2-re és már ingyen is utánnad nyomnák a digitális anyagot.  :D

És kicsit offos kérdés: mikor lesz börzés árlista?

« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 26. - 07:28:20 írta Fairlight »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1996 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 08:40:28 »
Tudom, hogy neked nem jön be a Deadpool, de egészen nagy rajongótábora van, úgyhogy jövőre egy azért elképzelhető, hogy egy mégis benne lesz. Leírások alapján többen várják, mint mondjuk az F4-et. Nem csak az Ultimate alapján gondolom ezt, de amikor megnézed, hogy ki mit szeretne a leginkább, az F4 csak elég ritkán van közötte. Gondolom az Ultin kívül a film sem emelte az elvárásokat irányába (nekem tetszettek), úgyhogy F4 csak akkor, ha találok valami IGAZÁN ütős történetet velük. Azért sosem fogok kiadni valamit, mert a MU része, vagy nagy szelete. Inkább legyen periférián, legyen ezreléknyi szerepe, de legyen jó.
Ha egy "jó" történetet adnék ki az F4-gyel, csak megerősíteném azt, hogy az F4 egészen jó, de semmi több, és senki sem lenne kíváncsi többre. Ami kár, mert vannak jó történeteik is (csak túl hosszúak). Ha kiadok F4-et, annak meggyőzőnek kell lennie.

Thanost szívesen adnék ki, de M+-ban 1967-es történet úgyszólván esélytelen.  ;)
Árlista október első hetében.

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Marvel +
« Válasz #1997 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 08:59:17 »
Köszönöm a válaszokat.

Nem. Nekem tényleg nagyon nem. Nagy rajongótábor?  :hehe: Hát lehet hogy olyan arányban vannak Mo-n a képregényrajongók között, mint amerikában az ottaniak között, bár azért az még biztos pötty. Ne sértődj meg, de a Deadpool kapcsán 3 dologtól félek:
1. Marvel Extrában volt 1. Gondolom oda a legjobb történetet választottad. Ha az volt a legjobb történet, akkor már semmi sem tudja megugrani, kvázi a minőség csorbul. ;) (az más kérdés, hogy a léc számomra elég alacsony, mert nekem az időben visszamenős, a pókember múltjában kavarokos bohóckodás nem ütött)
2. Deadpool a rajongótáborával bekerül a kudarcok, és "van de minek" hosszú sorba: Vertigo, második menetre önálló Y (gondolom, hogy asszem a nyáron féláron adtad nem volt hűdenagysiker, és nem tom a nullszaldósságán mennyit segített, hogy össznépi kalapozást is tartottál hozzá) Vampirella, Ragadozómadarak. Csupa szeretem kötet, csupa nemlétező, vagy valóságban nagyon szűk rajongótáborra alapozott történet, amikkel szépeket buktál. Ne érts félre, a te dolgod ha megpróbálkozol szívügyeiddel és viseled az esetleges kudarcot (Bár a Ragadozómadaraknál nekem már úgy tűnt semmiből nem "tanulsz"), én olvasóként csak minőségit akarok olvasni és olyat amit szeretek, csak ezért adok hangot Deadpoolellenességemnek. (Hidd el ha lenne + 2-3 marvel füzeted, marhára nem érdekelne, úgy lennék vele elfér a választékban... de amíg nincs igazi választék...)
3. Nem várod meg a Deadpool filmet. Várd meg. Adj ki abban a hónapban, vagy előtte. Lehet, hogy a film nem tolna rajta egy cseppet sem, de legalább elég távol van... :roll:

Amúgy thanos 1977. Gondolom elütötted, nem? Szóval akkor esélytelen, mert régi?
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 26. - 09:02:33 írta Fairlight »

edinem

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 72
Re:Marvel +
« Válasz #1998 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 09:58:04 »
Deadpoolt a Marvel+-ba  :D

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Marvel +
« Válasz #1999 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 10:58:41 »
1. Marvel Extrában volt 1. Gondolom oda a legjobb történetet választottad. Ha az volt a legjobb történet, akkor már semmi sem tudja megugrani, kvázi a minőség csorbul. ;) (az más kérdés, hogy a léc számomra elég alacsony, mert nekem az időben visszamenős, a pókember múltjában kavarokos bohóckodás nem ütött)
2. Deadpool a rajongótáborával bekerül a kudarcok, és "van de minek" hosszú sorba:
1. A Marevel Extrában volt egy sztori (Nekem tetszett az is), de azért van még elég sok jó történet vele. Az X- Mennél sem lehet azt mondani, hogy a Főnix Halála ki lett adva, az a legjobb, azt már nem lehet megfejelni.
2. Ha kijönne egy önálló Deadpool kötet, akkor azt mondanám, hogy igazad van, de így nem értem az egészet. Az a kérdés, hogy egy újságba/válogatásba bekerüljön- e egy történet.
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.