Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732146 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel +
« Válasz #2060 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 17:01:36 »
Fairlight: nem nagyon akarok vitatkozni veled, megérdemelnéd a lehurrogást is, de inkább csak pár apró gondolat:

1. Nem tetszik, hogy ennyire rossz színben akarod feltüntetni Kaine-t. Igenis ki szokta kérni mások véleményét is, és figyelembe is veszi, ugyanakkor természetes, hogy a saját ízlése is közrejátszik a választásaiban. De ettől függetlenül még mindig az ő pénze van a kiadóban és a saját bőrére vállalja a kockázatot, úgyhogy hadd legyen joga neki eldönteni, hogy mit ad ki. ;) Ha ennyire te akarod eldönteni, hogy milyen képregények jelenjenek meg kis hazánkban, akkor alapíts saját kiadót, és akkor majd azt adsz ki amit akarsz (vagy amit engednek ;) ).

2. Még mindig az az érzésem, mintha nem ebben az országban élnél, és fogalmad se lenne róla, milyen sz@r a képregényes helyzet itthon. Jelenleg - az Egmontos borzalmat leszámítva - egyedül Kaine képviseli a Marvel kiadót a hazai piacon, és az a nagy büdös igazság, hogy ha anno nem kezdett volna bele ebbe a vállalkozásba, akkor ma nemhogy Marvel-válogatás, vagy Pókember, de SEMMI nem lenne kiadva Marvel-fronton. Ezt is szem előtt kéne tartanod, mielőtt becsmérled őt. (Kritizálhatod a szerkesztői felfogását, ha akarod, jogod van véleményt nyilvánítani, de akkor sem érdemli meg, hogy rossz színben tüntesd fel, vagy más embernek állítsd be, mint amilyen.)

3. Ha nem tetszik valami, nem kötelező megvenni. Szabad piac van, Kaine sem árul zsákbamacskát, előre lehet tudni, mi kerül az újságospolcokra. Ha nem tetszik amit kiad, akkor minek veszed? Hogy legyen okod fikázni?



A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2061 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 17:09:04 »
Kaine, ne hallgass rá, sztem maximálisan jól csinálod, ne engedd h F. elvegye a kedved!
Köszi szépen!  ;) Már nem izgatom magam fairlight miatt. Az első, régi áradata még kiakasztott kicsit (annyira gyerekes volt), de már nem érdekel. Nem több ő, mint egy megkeseredett olvasó, aki azért nyafog, mert nem az ő kedvenceit adjuk ki. Aki olyan mérhetetlen szakértelemmel rendelkezik a képregénykiadás terén - plusz olyan óriási tapasztalattal -, hogy pontosan tudja, mit lenne jó kiadni, és mit marhaság. Erre nem lehet normális választ adni, mert ha legalább kicsit is képben lenne, akkor elkezdhetném magyarázni, hogy mit miért csinálok, de a nulláról nincs kedvem szembemenni vele.
A képregénykiadásnak, olvasói szempontból végtelenül egyszerű képlete van: ha jövőre is megjelennek ugyanezek a képregények, akkor jól csinálom, amit csinálok. Ha jövőre bővül valamelyest, akkor nagyon jól csinálom. Ha megszűnik valami, akkor valamit elrontottam. Ennyi. Minden más csak egyéni ízlés és vérmérséklet kérdése.  ;)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #2062 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 19:35:07 »
Én úgy gondolom , hogy igazából nem lehet mindenkinek tetszésére tenni , mindenki mást és mást szeretne, gondolok történetre, évre ,rajzolóra, karakterre. Szerintem Tomi kiadványai közül mindenki találhat megfelelőt magának, de egy észrevételt azért tennék.Az élőfizetők (köztük én is ) előfizettünk egy lapra amiről nem is tudjuk mit fog tartalmazni. Azért jó lenne tudni , hogy a következő év Marvel+-jaiba mely történetek kapnak helyet.

yo-c

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Marvel +
« Válasz #2063 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 19:52:23 »
Tudom durván hangzik,de nem kötelező előfizetni tudtommal.

Én egy vasember vs mandarin történetet olvasnék legszívesebben.jöhet thor is,tőle alig olvastam valamit.hulk is rendben van,de nekem elég lenne 2 év múlva is.
én spec azt várom a marvel+-tól, ho minél több hőst mutasson be.
nemtom mennyire hülye ötlet,hogy lehetne akkor oan h 1 évig ugyanattól a hőstől történetek.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel +
« Válasz #2064 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 19:53:22 »
Jelenleg ettől sűrűbb a váltás, úgyhogy ennek eleget tesz a Marvel +. :)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #2065 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 20:28:03 »
Tudom durván hangzik,de nem kötelező előfizetni tudtommal.


Ebben igazad van , de az is hozzátartozik az előbbi hozzászólásomhoz, hogy én egyetlen kiadványt sem hagynék ki azok közül amiket Tomi kiad.




 
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 30. - 21:01:09 írta kaine »

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:Marvel +
« Válasz #2066 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 20:31:59 »
venom, ezt úgy mondod, mintha régen a Marvel Extrába vagy bármelyik másik kiadványról pontosan leírták volna h mi lesz benne...
(persze ötletnek nem rossz, de azért próbáljunk a földön maradni)
És hol maradna akkor az izgalom, régen mindigis izgulva vártam az utolsó oldalon a szöveget h mi lesz a következő számban

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #2067 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 20:36:21 »
Ebben van valami. Meggyőztetek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2068 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 21:00:21 »
Valójában elég nehéz dolgom van abból a szempontból, hogy a Marvel is inkább ragaszkodik ahhoz, hogy kevesebb váltás legyen egy éven belül, míg az olvasók inkább szeretnének minél több képregényt, és változatosabb történeteket bele. Idén megoldódott úgy, hogy az éves adag majdnem fele egy képregény volt (az Angyalok), a maradékból 2 lap Hulk, a többi más. Jövőre is valami hasonlóra számítok, vagyis hogy lesz biztosan egy hosszabb, meg több rövidebb. Egyelőre a FB vélemények alapján borult a terv, hogy közvetlenül egyből folytassuk a Hulkot, azt eltesszük későbbre, viszont emiatt most keresnem kell helyette másik sztorit. Úgy alakult, hogy a Hulkkal mennie kellett egy másiknak is, ami mellé került volna, vagyis most épp a hosszú történet kutatása folyik, de már nem lehet sokáig, mert a jövő hét közepén le kell adnom a jövő évi teljes rendelést. Már megvan, hogy mi legyen az, de mivel a Thor hirtelen igen népszerűvé vált, egyelőre még keresek néhány Thor történetet, hátha lesz közte egy olyan, ami felülírhatja a jelenlegi ötletemet. Elolvastam több, mint 150 számot eddig (400-tól kihagyás nélkül megvan a v1 végéig), és a Deodato-korszak rajzilag elképesztően király, a történet sajnos nem annyira. Még Warren Ellis sem írt maradandót. Egy olyan hosszú Thor történet viszont, ami nem különösebben jó, elég rossz döntés lenne.
És persze még ha kiválasztok egyet, a Marvel még mindig nemet mondhat rá, ha úgy látják jónak.

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Marvel +
« Válasz #2069 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 21:04:54 »
Deadpoolal kapcsolatban szerintem sokkal többen vannak azok, akik kíváncsiak a karakterre, mint azok, aki valóban olvassák és szeretik is. Ez persze csak egy megérzés, nem tudom alátámasztani, de kaine már a kezdetektől bálványozta ezt a karaktert, és ez az újongás szerintem képes átragadni a levrovatok olvasóira is.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy fairlightnak milyen kifogásai vannak a szerkesztéssel. A Marvel+ tartalma engem sem csapott földhöz, de szerkesztés tekintetében majdnem hibátlan (az igaz, hogy hulk tényleg akkor üt igazán, ha hónapról hónapra sok időn kerestül olvassa az ember).

De ha belenézek a Peter parker Pókemberbe, akkor az már a szerkesztés nonplusultrája!!


Thor és deodato? Hmmm. Remélem sikerül talalnod valamit! Tökre fingom nincs a thorról, de amiket tg linkelt, azokat legszívesebben mind elolvasnám rögtön. A békásat is. :)

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Marvel +
« Válasz #2070 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 21:07:42 »
Meg a korábbiak alapján, hogy bármit mondasz, egy szűk körön a Deadpool egyáltalán nem toplistás a marvel+ ba várt szereplők/történetek közül.
Veled nem lehet vitatkozni. Ha szerinted valami úgy van, akkor mindenki más téved. Nem gond, te így gondolod, én úgy.
Idézet
Szóval a kérdés, mint mindig, hogy a történetekkiválasztásánál számít-e a közízlés
A köz igen, egy emberé kevésbé. Ja, ezt rád értettem.

engem már jobban zavar, hogy azt látom, hogy van egy válogatásújságod, de semmit nem nyitsz Vasember Thor x-men f4, x-men történetek felé.( a klasszikus történet ellenségességed meg pláne...mert csak az új a jó, kivételnek csak a Hulk, Deadpool(már amennyire az régi), e


Bár nem lehurrogásból mondom, de szerintem 5 szám után azért még korai ilyen kritikát megfogalmaznod. Egyszerűen ennyi számba, ilyen sok minden, ilyen sok eltérő karakter, csapat, be sem férne (főleg, ha hosszabb, 5-6 részes sztorik jelennének meg)...na meg Kaine többször is mondta, hogy nem engedte a Panini, hogy az 1. évben sok eltérő dolog legyen a Marvel+ban...
Majd, ha mondjuk elérünk a 30-50. számig, s akkor sem lesz a kedvenceiddel 1 történet sem, akkor jogos lenne a kritikád.
Amúgy meg miért ne mutathatna be Kaine ismeretlenebb karaktereket is a füzet lapjain?  Lehet, feltéve, ha megjelenne ilyen egyszer, hogy a Fekete Párducnak, Ezüst Utazónak is vannak jó történetei...amellyel fel lehetne kelteni az irántuk való érdeklődést, figyelmet...és bővíteni lehetne egy picit a horizontot...nem pedig csak ugyanazon karakterek, csapatok bukkannának fel újból és újból, akiket már mindenki ismer...

 

Totti

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Marvel +
« Válasz #2071 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 21:56:57 »
helló

A  "Hulk a télapó ellen"  lehet még rendelni?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel +
« Válasz #2072 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 22:03:55 »
Tényleg, egy jó Ezüst Utazó sztorira én is vevő lennék, ha valamikor úgy alakulna, hogy bekerülhet.

De ami a jelenlegi választást illeti, nálam Thor megkedvelésével kapcsolatban nagyon nagy szerepet játszott a mozifilmje. :D Pedig nagyon tartottam attól a filmtől, de annyira jó lett Thor karaktere és az Asgardi világ bemutatása is, illetve az egész film hangulata, hogy sokkal jobban érdekel a karakter, mint azelőtt, amikor még csak képregényben, bosszúangyal-tagként találkoztam vele.

Idézetet írta: Kaine
Valójában elég nehéz dolgom van abból a szempontból, hogy a Marvel is inkább ragaszkodik ahhoz, hogy kevesebb váltás legyen egy éven belül, míg az olvasók inkább szeretnének minél több képregényt, és változatosabb történeteket bele. Idén megoldódott úgy, hogy az éves adag majdnem fele egy képregény volt (az Angyalok), a maradékból 2 lap Hulk, a többi más.
Tényleg nem könnyű helyzet, de ez a megoldás szerintem is jó volt, hogy az éves adag fele egybefüggő hosszabb sztori, a többi meg rövidebb. Egyedül a Hulk szempontjából éreztem kicsit neccesnek a kiragadást, mert valóban úgy lenne igazán élvezhető, ha egy hosszabb történetfolyamot le lehetne közölni, dehát ez a jelen helyzetben teljesen lehetetlen.

Visszatérve még a Thorra: Kaine, egyszer meséltél nekem egy Thor sztoriról, ami baromira tetszett neked, és ami arról szól, hogy Thor rájön hogy ő, és az Asgardiak nem istenek, hanem földönkívüliek, ezért nagyon berág Odinra, és elmegy Asgardba, hogy kinyírja őt. (Csak így tudtam leírni, mert nem tudom a sztori címét sem a számokat, de gondolom Thor önálló sorozatában ment a sztori.) Ezt a történetet nem lenne érdemes berakni az M+-ba? Vagy nagyon hosszú lenne?
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Marvel +
« Válasz #2073 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 22:04:43 »
Lehet. Meg a Marvel-olvasók jelentős része is akkor. :)

Hú, hogy ez most, hogy meghozta a kedvem Thorhoz.

Thor Vol. 3 #3-ból a Vasember elleni harcot megnézném. Jó ez a számonkéréses ötlet a storiban.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Marvel +
« Válasz #2074 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 22:32:12 »
Egyébként lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, de ha már ismeretlenebb hősök bemutatása: a Marvel Team Up némely száma nem játszik? Tudom, ezek régi képregények, de emlékeim szerint mind vagy majdnem mind önálló történet, így a Marvel sem köthetne bele holmi folytonosságba. :)
Én tuti vevő lennék rájuk!  :nezze:

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #2075 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 22:37:16 »
Fairlight,

az a baj az írásoddal, hogy tiszteletlen, és közelről sem udvarias.
Attól, hogy szólásszabadság van még nem engedhetsz meg magadnak mindent.
Ennek a fórumnak nem ez a célja!
Ha elfogadsz egy tanácsot fogalmazz burkoltabban, légy toleránsabb, és mindenki más is nyitottabb lesz a véleményedre, és végül akár még cél is érhetsz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2076 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 23:00:10 »
Deadpoolal kapcsolatban szerintem sokkal többen vannak azok, akik kíváncsiak a karakterre, mint azok, aki valóban olvassák és szeretik is. Ez persze csak egy megérzés, nem tudom alátámasztani, de kaine már a kezdetektől bálványozta ezt a karaktert, és ez az újongás szerintem képes átragadni a levrovatok olvasóira is.
Egyértelmű, hogy ilyenek is sokan vannak, de épp azért, mert sokan vannak olyanok, akik szeretnének többféle karaktert megismerni a MU-ból. Sőt, a legtöbben ilyenek. Ebbe a többfélébe Deadpool épp úgy belefér, mint bárki más, ha van vele jó sztori. De amikor még volt Spidertom, akkor is nagyon népszerű volt, sőt, a Hálózsákon külön DP verseny is ment. Fairlight egyszerűen utálja Deadpoolt, és valamiért észérvek helyett provokációkkal próbálja elérni, hogy ne kerüljön be a Marvel+-ba semmiképpen.
Idézet
Kaine, egyszer meséltél nekem egy Thor sztoriról, ami baromira tetszett neked
Hát ismersz...  :cavinton: fogalmam sincs, melyik volt az.
Egyébként lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, de ha már ismeretlenebb hősök bemutatása: a Marvel Team Up némely száma nem játszik? Tudom, ezek régi képregények, de emlékeim szerint mind vagy majdnem mind önálló történet, így a Marvel sem köthetne bele holmi folytonosságba. :)
A Marvel ebben a sorozatban nem köt bele a folytonosságba, itt a mennyiségbe szokott. A folytonosság a PPP-nél probléma. A M+-ba nem teszünk MTU-kat, ellenben a PPP-be van tervezve kettő is jövőre. Mindkettő fontos kiegészítője a régi magyar Pók-sorozatnak.

A  "Hulk a télapó ellen"  lehet még rendelni?
Főoldalon, webshopból.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2077 Dátum: 2012. Október 01. - 07:58:28 »
Az a Thor-sztori nem a JIM első feltámasztása volt?
Deodato-féléről én lebeszélnélek. Nem azért, mert én nem tartom olyan nagyra Deodato és/vagy az árnyékként alá dolgozó siserehad műveit, hanem mert ott csak Deodatóval próbálták eladni a ritka lapos sztorit. Jó, csak öt-hat számhoz volt "szerencsém", de a szövegek unalmasak és laposak voltak, a sztori meg egy nagy nulla.

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Marvel +
« Válasz #2078 Dátum: 2012. Október 01. - 08:55:45 »
Próbálok rövid lenni:
Személyeskedésnek tűnt az írásom? lehet, hogy negatív tartalma miatt se tudják ezt a fogalmat egyesek megítélni. Ha van rá példa akkor átértékelem. Nekem inkább a válasz tűnt nyíltan személyeskedőnek. De lehet, hogy csak mert megkeseredett olvasó vagyok. :cavinton:
Amúgy soha nem hírdettem a kedvenceimet, sokan tudják mik azok, néhányan azt is tudják, ha akarom, azt eredetiben is olvashatom, szóval nekem mind1 lenne mi csak valami tényleg "válogatottan jó".

Deadpool: nem nem utálom. Tőlem elférne,egy tágabb választékban. Amúgy köszönöm, a célod megvolt, sikerült megismertetned. De bármi jön abban már max az a változás más poén/mást hentel le/máshol. Döbbenet az izgalom várakozási faktora.

Mi a Marvel+ szerkesztői kudarca?
A Vasember ongoing 2 száma a Polgárháború miatt jelent meg, de mint olyan, némi önmarcangoláson kívül semmi érdemi mementumot nem tett hozzá.Az író hozzáállásán is látszik, hogy nem örült a PH-nak, a lehetőség szerinti legnagyobb helyet továbbra is a hosszabb története alakításának szánta, amit legtöbbször előzmények, folytatások ismerete nélkül az átlag nem ért. Talán ez a szám az, ami Mo-n megjelent és a legtöbb elvarratlan, érthetetlen szálat tartalmazza. Sajnos itt a kiragadás dolog ment, máshol nem  :-\(Amerika Kapi Haláláról sok helyen el lett mondva, hogy tény, hogy tpb-ben úgy jelent meg, de kevesebb számból is el lehetett volna intézni, és talán a Polgárháború kapcsán is egy érdemibb történetet kapunk...abban is lett volna elvarratlan szál, de ha választani kell némi sírás, és Happy Hogan halála, vagy a marvel ha 2 évig is, de legmeghatározóbb története közül... nem tudom ti mit választanátok)
A vallomások epilogusnak rendben volt.
A Mighty Avengers egy töltelék-kaland egy töltelék-csapatról. Olvasható, de túl sok érdeme nincs. Nem lehet rámondani, hogy jó történet. Középszerű, semmi +. kiadni is csak Vasember és a Póknő oldalai miatt volt fontos, azon kívül nem osztott szorzott.
Peter David Hulk jó. De 2 dolog. Hulk nagy átlagban Zöld, és Peter Davidnél se mindig Szürke. És noha a szürkét nem igazán ismertük meg,  a Hulkból is azt a történetet választotta ki a szerkesztő úr 2 2 kihagyás 2 számban, amiben a Zöld-Szürke ellentétet boncolgatják. Mivel a Szürkét nem ismerjük az egész súlytalan. Jelentős lenne, de egy filmből se az utolsó képkockákat nézzük meg. A legnagyobb baj, hogy Peter Davidből, és még a szürke Hulkból is bőven lehetett volna válogatni. Rengeteg olyan szám van, ami Davidesen jó, önmagában megáll, olyan monster of the week (nálunk bi-month) jellegű, és sok olyan is van, amihez ehhez még vendégszereplőt is kap (csak a borítókat fussa végig az ember), amiben Szürke lévén kellemesen eldiskurálnak (kettőt egy csapásra és egy kicsit a választékot is tágítja).
 És szubjektívitás ide vagy, azt a dolgot nem láttam, ami ígérve lett. Hogy válogatottan jó történeteket kapunk. :drying:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 01. - 09:11:07 írta Fairlight »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2079 Dátum: 2012. Október 01. - 12:40:31 »
Tudod, ízlések... amíg zömében olyan visszajelzéseket kapok, amik az ellentétét mondják, addig nem aggódom.  ;) Ha te szerkesztenéd úgy, ahogy szerinted jó, ugyanúgy lennének olvasók, akik abban találnák meg a hibát, mert szerintük meg épp nem úgy kéne válogatni, ahogy te tennéd. De ezzel nem hiszem, hogy bárkinek is újat mondtam volna.