Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732146 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2120 Dátum: 2012. November 05. - 21:10:48 »
Dögöljek meg, ha nem ez akartam én is írni!!! :D

http://www.comicvine.com/the-infinity-gauntlet/49-4596/

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #2121 Dátum: 2012. November 05. - 21:11:02 »
 :D :D

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Marvel +
« Válasz #2122 Dátum: 2012. November 05. - 21:51:14 »
Előbb-utóbb úgy is megszerzem, akkor már miért ne magyarul? Bár kötetben jobb lenne.  :brow: 
(Bár laikus vagyok, de szerintem nem is lenne bukta, mert elmenne a mozinéző a könyvesbolt kirakata mellett és egyből kapcsolna, hogy 'ez a ráncosállú muki az Avengers végéről!!!')  :roll:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2123 Dátum: 2012. November 05. - 21:54:04 »
Mindennel egyetértek, tök király történet, de "nem túl hosszú"? 240 oldalas borítók nélkül. Ha rövidebb lenne, már rég kiadtam volna. :) Persze még így sem kizárt...

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Marvel +
« Válasz #2124 Dátum: 2012. November 05. - 22:47:51 »
Mindennel egyetértek, tök király történet, de "nem túl hosszú"? 240 oldalas borítók nélkül. Ha rövidebb lenne, már rég kiadtam volna. :) Persze még így sem kizárt...
Akkor hajrá :-) Bár nem ismerem a történetet, de sok jót hallottam-olvastam róla

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel +
« Válasz #2125 Dátum: 2012. November 06. - 00:33:34 »
Persze még így sem kizárt...
Nocsak, mégis van egy halvány kis remény? :oh: Szerintem az Avengers 2 mozifilm premierjéhez kéne igazítani (addig még úgyis van pár év) és egymás után 2 kötetben kiadni pár hónap eltéréssel. :D Na persze tudom, hogy könnyű okoskodni. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2126 Dátum: 2012. November 06. - 06:31:55 »
Ha már időzíteni, akkor addigra meg kellene jelennie teljesen, nem utána. Amúgy is azt mondogatják, hogy Thanos ott lesz mind a három köztes filmben.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Marvel +
« Válasz #2127 Dátum: 2012. November 06. - 14:45:56 »
Legyen, akkor Bosszuállók meg Farkas meg minden más remek név, amit a gép dobott, egészségetekre.
Ne essünk túlzásokba, a Farkas már félrefordítás. És trehányság.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Marvel +
« Válasz #2128 Dátum: 2012. November 06. - 15:11:59 »
Legyen, akkor Bosszuállók meg Farkas meg minden más remek név, amit a gép dobott, egészségetekre.
Ne essünk túlzásokba, a Farkas már félrefordítás. És trehányság.

Jól van, Raisu.

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Marvel +
« Válasz #2129 Dátum: 2012. November 06. - 18:25:30 »
A Infinity Gauntlet jó történet, én is abban találkoztam először Thanosszal, de tényleg piszok hosszú. És igazából egy  nagyobb történetnek a közepe (lásd még hozzá a Silver Surfer v3 1-50 nagyrészét, és a Thanos Questet). De valójában NEM is a legjobb történet. az még mindig az Ave és MTiO 1977-es Annual, amit a Thanos Quaest reprintje mellett Final Treat tpb címmel nemhiába most nyomott ki a marvel a karakter megismertetésére. A Marvel valószínűleg más üzletszemléletet követ mint a Kingpin, és nem tekinti nemlétezőnek a 90-es évek előtti, híres/fontos történeteket, csak mert régiek, sőt mivel a friss megapróbálkozásaik rendre felsülnek (pl a legutóbbi csapnivaló kritikákat kapó: Ave vs X, de már megelőlegezem az Age of Ultronnak is, amit sikerült most beletolni a marvel nowba, holott az azt megelőző érába készült) előszeretettel veszi elő tpb formában őket + abból merít filmjeihez, és azokon keresztül mutat be karaktereket (mert abból célszerű) + említeném a baráti oldalszámot , és hogy benne van mindenki (Pókember , lény az F4-ből Bosszú angyalai) akik kellenek az új karakter marvel univerzumhoz kapcsolásához.

De ezt már mondtam korábban is. Valószínűleg most is megkapom, hogy olyan régi, hogy na, meg hogy az csak az elvakult rajongóknak tetszhet. ebben csak azt az egy dolgot nem értem, hogy lett ez a következtetés levonva? Csak a példaként említett történetnél megmaradva mi a nem időtálló benne? A történet, vagy a rajz? Vagy csak annyi a gond vele, hogy a fenevitte 1977 szerepel a dátumnál, és rá van sütve, hogy nem jó az holott ment többször, és a többségnek tetszett a Csodálatos Pókember mérföldkőnek számító klasszikus történetei, és ahogy olvastam a Rendőrnéni halála is kiemelkedő sikert produkált. Ezek lettek volna az érvek mellette, de mivel nem számít (pláne, hogy az enyémek  8)) javaslom mindenkinek, hogy nézzen utánna az említett történetnek, csak hogy lássa, hogy mik is lehetnének a Marvel+ -ban,amik biztos nem lesznek, mert kell a hely a .... :uhoh:


edinem

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 72
Re:Marvel +
« Válasz #2130 Dátum: 2012. November 06. - 18:39:50 »
Fairlight te egy nagyon beteg ember lehetsz. :(

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:Marvel +
« Válasz #2131 Dátum: 2012. November 06. - 19:21:56 »
nem is értem miért állok le vitatkozni...

Szóval szerintem meg is válaszoltad a kérdést...nagyon sok mindent kell ismerni hozzá. A Marvel+ban szerintem nincs hely egy olyan kaliberű történetnek ami igénybe venne 6 esetleg több számot is. Ha kicsit jobban megnézed a régi történetek mind hosszú összefüggő történetek.
Akkoriban még nem ügyeltek arra hogy kb 6 füzetenként legyen valami lezárás.

És akármennyire is jó a történet egy 1970-es években írott történeten igenis meglátszik, hogy 40 éves. Az írói stílusból. Én most olvasom az Amazing Spider-Mant kb a 130.résznél járok ami erősen 70as évek és annak ellenére, hogy nagyon tetszik ami igazán érdekes az a magánéleti szál. Maga a Pókemberes rész felett kicsit eljárt az idő ahhoz hogy izgalmas legyen.

De ha ilyet szeretnél olvasni ajánlom neked a Panini Marvel Pocketbooks sorozatát:
http://marvelmasterworksfansite.yuku.com/topic/19673#.UJlUgm9mLah

Egy kötet 4-6 font és kb 10 füzetet tartalmaz, igazi kicsit kisebb mint a Kingpin méret de élvezhető és lényegesen olcsóbb mint  a Marvel Masterworks a bookdepositoryról még postaköltség nélkül is rendelhetsz.
(A Pókemberek és az Avengers nagyon jó minőség azokat mind megvettem de gondolom az X-Men is hasonlóan jó)

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Marvel +
« Válasz #2132 Dátum: 2012. November 06. - 19:51:47 »
nem is értem miért állok le vitatkozni...

Szóval szerintem meg is válaszoltad a kérdést...nagyon sok mindent kell ismerni hozzá. A Marvel+ban szerintem nincs hely egy olyan kaliberű történetnek ami igénybe venne 6 esetleg több számot is. Ha kicsit jobban megnézed a régi történetek mind hosszú összefüggő történetek.
Akkoriban még nem ügyeltek arra hogy kb 6 füzetenként legyen valami lezárás.
 Az írói stílusból.

Csak edinem kedvéért, hogy legyen mit gondolnia rólam... :uhoh:

Amúgy nem kell hozzá ismerni. Az Infinity Gauntlethez talán, mert szépen csap a közepébe a thanos Quest nélkül (nem csak mert ott szerzi meg a köveket hanem ott derül ki, hogy miért teszi azt amit, a 6. részes fordulat meg igazán 3-4 számnyi Avengerst, vagy dokumentációt igényel). A Final Treat viszont megáll magában. És 1,5 Marvel+ lenne  ;)

Az írói stílusból?  :o  ez kicsit semmitmondó nem? Biztos van olyan történet, ami megmosolyogtató elemeket tartalmaz mai szemmel (de én inkább a 60-as években találkoztam ilyennel) de most leáltalánosítasz köbő néhányezer füzetet többszáz történetet, és rengeteg írót 2 szóval. (nem vitaként de ez így elég merész kijelentés) Inkább olvasd el a történetet és azután nyilatkozz. Ha másésrt nem is, mert ezt 40 év után is előveszik, pl. A Civil Warra meg senki sem emlékszik,hacsak nem úgy, mint "amikor Kapi és Vasfej összevesztek valamin",  hatásai, és hypeja ellenére sikeresen ellobant alig 1 év alatt. 

Beteg vagyok, nézzétek el nekem, de ha már van újságárusi (nem borulok le érte) akkor legyen tényleg változatos olvasmány (ne csak a duplaoldalas hentelésben  :-\!!! Az általad említett linket köszi, van haszna, (csak más értelemben, mint gondolnád) de az is csak azt bizonyítja, hogy külföldön is van egy erős igény a régebbi történetekre. Remélhetőleg eljutunk mi is oda, hogy tényleg lesz valami válogatásféle, nem lesz rámondva, hogy az új képregényrajongók csak az újjat szeretik (bár ha ők hosszútávon megelégszenek, és annyi az ingerküszöbük, hogy változatos felállásba mindenki körbeveri egymást az egyik részben, hogy aztán a következőben összeboruljanak, mindezt 11 duplaoldalon szó-mi szó többnyire gyönyörűen megrajzolva, de a hypolt írótól 30 perc alatt összerakva, mert egyszerre visz tíz címet, akkor szívből sajnálom)
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 06. - 20:01:57 írta Fairlight »

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:Marvel +
« Válasz #2133 Dátum: 2012. November 06. - 20:04:38 »
Nem akartam minden írót leszólni, sőt egyiket sem, mindenki jobbat tud írni mint én, én csak azokról tudok nyilatkozni, amit olvastam és nekem pl a Főnix halála előtto történetek is kicsit ódivatúak annak ellenére, hogy nagyon szeretem Chris munkáját, megvan tőle majdnem az összes X.

Az Infinity Gauntlet tényleg nem tudom megítélni, majd elolvasom.

A külföldön erős igény van az klasszikus történetekre kicsit merész kijelentés. Ha így lenne a Marvel már rég kiadta volna az összes klasszikus történetét időrendben Omnibusban vagy HCként és nem csak évenként, 1,5évenként csordogálnának. Mire  a Marvel Masterwork eljut pl a 90es évekig kb 60 éves leszek...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2134 Dátum: 2012. November 06. - 20:33:30 »
pl. A Civil Warra meg senki sem emlékszik,hacsak nem úgy, mint "amikor Kapi és Vasfej összevesztek valamin",  hatásai, és hypeja ellenére sikeresen ellobant alig 1 év alatt.
Belső történetben inkább öt év, amúgy meg máig a legstabilabb eladásokat produkáló Marvel-történet, hat éve folyamatosan veszik, tavaly első helyen volt digitális terjesztésben Észak-Amerikában.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2135 Dátum: 2012. November 06. - 20:56:28 »
Szerintem is van igény a régi klasszikusokra, és csak azért, mert itt a fórumon van vagy négy-öt emberke aki lehurrogja őket, csak mert hozzá szoktak Mark Bagley nyálgéppókjához, nem kéne a Kingpin-nek elszigetelődnie ennyire a régebbi alkotásoktól szerintem.

Egyébként ha nem lenne igény annyira odakint rájuk, nem adnának ki ilyesmiket csak úgy szerintem:





Mindkettőt most adták ki 2012-ben.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2136 Dátum: 2012. November 06. - 21:00:59 »
Sikerült megint két rossz példát hoznod. Thanost most azért nyomják, mert szándékosan elterjesztették, hogy a következő filmekben szerepe lesz, hogy aztán az Avengers 2-ben főellenfél legyen. Plusz Bendis utolsó nagy durranásaként vele akr egy nagy történetet az utolsó Avengers-címben, amit még ő ír (és amit senki sem olvas).
Essentialöket meg a Marvel évtizedek óta ad ki, pont azért, hogy pici pénzért hozzá lehessen jutni - gyenge minőségben - nagy tömegben a régebbi történeteihez azok számára, akiket érdekelnek ezek. Amúgy a Pókember és X-Men kivételével eléggé éppen csak eltartja őket a piac. Plusz azért ilyen marha vaskosak, mert így is szenvednek vele, hol húzzák meg a határt, van olyan, amit nem tudtak sehogy 600 oldala alatt megúszni.

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:Marvel +
« Válasz #2137 Dátum: 2012. November 06. - 21:04:44 »
Nem hurrogtam le, igényem nekem is van, csak próbáltam belegondolni, hogy miért nem érdemes ezekbe belevágni hosszabb távon.

Az Essential sorozatot meg nem ér megemlíteni mert fekete fehét és olyat 100% hogy senki sem venne.

Ettől eltekintve egyik Kingpin kiadvány sem olvashatatlan, ahogy néhányan meg ezt próbálják állítani...és egyik megvásárlását sem bántam meg, sőt!

Egyébként meg vegyétek minél többen, minél több profit legyen ami megengedné, hogy újabb sorozat induljon vagy a meglévők bővüljenek!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2138 Dátum: 2012. November 06. - 22:12:14 »
Idézet
de ha már van újságárusi (nem borulok le érte) akkor legyen tényleg változatos olvasmány
Valójában ez az egyik zavaró dolog benned, FL. Nem igazán érdekelnek az újságosos kiadványok, de azért mégis úgy ágálsz ellenük, illetve a tieid mellett. Balogh44 is igen erőteljesen fejezi ki, amit szeretne, de legalább őt igenis érdeklik a kiadások, azért mondja annyira.

szabocsab2

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 71
Re:Marvel +
« Válasz #2139 Dátum: 2012. November 06. - 23:54:33 »
Én szeretem az újságárusi füzeteket. Szeretem azt az izgalmat amit az a várakozás nyújt amit két megjelenés között érzek. Nekem ez szinte egybefonódott a képregénnyel.