Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732258 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2580 Dátum: 2013. Február 17. - 20:31:27 »
Logan amatőrnek lett beállítva, akit Kardfogú folyton elpáhol. Holott, ha jól tudom, ez inkább fordítva szokott lenni... Szóval ez is sántít.
Nem azon volt a hangsúly, hogy ki ver el kit, hanem, hogy Kardfogú mindig kihozza belőle az állatot.

Idézet
Amúgy szerintem most a legválasztékosabb a paletta a Kingpin havilapjai terén: Az X-rajongók is megkapják amit szeretnének, a Pókember rajongók is, illetve azok is, akik új karaktereket szeretnének megismerni.

Nagyjából tényleg "készen" vagyunk. Lefedtünk minden nagyobb képregényt immáron. Van Pókember, van klasszikus Pókember, X-Men, Bosszú Angyalai és egyéb Marvel.
Idézet
:D Tényleg nagyon drukkolok, hogy ebben a formában nagyon sikeres legyen az M+.
Hát vegyél belőle sokat.  :D
Idézet
Amire még nagyon kiváncsi leszek idén, az Thor önálló bemutatkozása ebben a kiadványban. :brow: Vagy team-up sztori lesz?
Önálló történet. 
Idézet
Ha a belinkelt két borítóból lesz valamelyik, akkor nekem is a "vizespólós" tetszene jobban. :D Az a tekintet nagyon el lett találva. :)
Alter borító lesz, egyik sem, nem Deodato rajza...

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Marvel +
« Válasz #2581 Dátum: 2013. Február 17. - 22:07:44 »
Idézet
Alter borító lesz, egyik sem, nem Deodato rajza...
most megfogtál...

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Marvel +
« Válasz #2582 Dátum: 2013. Február 17. - 22:24:05 »
Én se találom.  :hehe:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2583 Dátum: 2013. Február 17. - 22:24:30 »
Volt egy olyan sorozat hogy MARVEL GRAPHIC NOVEL, ez megvan digisen a Marvel-nek? Engedélyezné hogy megbontva le legyenek közölve? Milyen történetek? Egyedül csak a Rozsomákosat ismerem, és a Doom-osat, de azok valami piszok jók szerintem!















Ha jól tudom, a régi Alfa Juniorban is jelent már meg ebből, a Monolit Bosszúja címen! ;)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Marvel +
« Válasz #2584 Dátum: 2013. Február 17. - 23:33:03 »
Mikor hozza már meg a postás a képregényeimet? 
:grimasz:

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Marvel +
« Válasz #2585 Dátum: 2013. Február 18. - 08:47:18 »
Először is köszönöm a postás fiúnak, hogy megörvendeztetett 2 tökéletes példánnyal: sehol egy apró törés, gyűrődés. Kiváló! :kingpin:
Ami a borítón levő apró hólyagokat illeti: az minden füzeten ott van (pl. M+#1), csak azoknál a borítóknál látványos, ahol egyszínű a borító nagy összefüggő területen. Nekem ezzel nincs bajom: a tökéletes minőségű fényes borítókba pici rusztikusságot visz, nekem már így tetszik, ez már amolyan Kingpin-védjegy (vagy a nyomdáé ;D)
A belső por: házkutatásnál azért legyetek résen, de engem ez se zavar, nekem teljesen jól olvasható az első oldal mindkét példányomnál.
Emma füldugója: hogy Ti mit észre nem vesztek!?
X-Men: nyilván ez csak egy felvezető rész, de nagyon jó lesz!
Roszó: biztos azért nem tudom értékelni, mert nem vagyok benne se a harcművészetekben, se a filozófiában (avagy a filozofikus harcművészetekben? ;D)
Amazon: biztató, nagyon várom ennek a folytatását, tetszik PAD elbeszélő stílusa!
Bár én is megértem, miért ez lett a borító, de a belső oldalon szereplő Deodato-s borító nagyon ott van (és nem, nem a nagy didkók miatt ;D) Tomi, nem lehetne, hogy az alter borító helyett inkább ez legyen, sztem sokkal jobban néz ki?!...csak költői kérdés)
Összességében ez a jó az M+-ban, mindenki találhat benne kedvére valót, én most ezt az 1. és 3. történetben találtam meg.
"Sajna" a 2 havi megjelenés nem kedvez az X-Men-nek, így azt tervezem, hogy 3 számonként újraolvasom ;D
Az X-Men összefoglalót mivel tömörítettétek? WinZip-el? ;)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Marvel +
« Válasz #2586 Dátum: 2013. Február 18. - 08:50:07 »
Remélem nekem is megjönnek ma a képregények. (főleg az ajándék képregényt várom, mert nagyon kíváncsi vagyok rá)
balogh44, a belinkelt borítók közül a Pókember füzet megvan, lengyelül :-)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2587 Dátum: 2013. Február 18. - 10:54:36 »
Én se találom.  :hehe:
Nem véletlen. :)
Volt egy olyan sorozat hogy MARVEL GRAPHIC NOVEL, ez megvan digisen a Marvel-nek? Engedélyezné hogy megbontva le legyenek közölve? Milyen történetek? Egyedül csak a Rozsomákosat ismerem, és a Doom-osat, de azok valami piszok jók szerintem!
Ha jól tudom, a régi Alfa Juniorban is jelent már meg ebből, a Monolit Bosszúja címen! ;)
Ez nem sorozat, vagyis nincs olyan, hogy "megbontva". Különszámok, albumok. Bármelyiket le lehetne adni, amelyik megvan digitálisan (nem tudom, melyik van meg). A Marvel Kapitány halála alighanem megvan, mert azt nemrég újra kiadták. Az tök jó. Nekem megvan még a Parallel Lives is, az is elég jó (annak alapján véglegesítették a 616-ban is, hogy MJ az Amazing Fantasy 15 óta tudja Peter titkát, mert ebben a párhuzamos világban így volt).

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #2588 Dátum: 2013. Február 18. - 11:03:43 »
Nekem ma jött mg a csomag , de csak holnap megyek haza így addig szépen ott figyel majd az asztalomon.

Drake

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 188
Re:Marvel +
« Válasz #2589 Dátum: 2013. Február 18. - 11:11:52 »
A múlt hét végén én is megvettem az új számot, amire már nagyon kíváncsi voltam. Szokásom átpörgetni a lapokat az újságosnál, de most valami hiba csúszott a gépezetbe, mert otthon vettem észre, hogy két lap is meggyűrődött...  :(. Annyira nem veszélyes, de allergiás vagyok az ilyenekre.
Lehet, ezután pihenni kellett volna egy kicsit (bár ezt már csak olvasás közben vettem észre), mert összességében nem tetszett olyan nagyon az egész füzet. Maga a kiadvány persze csillagos ötös, de a történetek...
Az Astonishing X-men-t többé-kevésbé ismertem, egy szám volt is belőle, ennek ellenére nekem vontatott, és ezzel résszel is olyan érzésem volt, hogy nem sok minden történt, vagy az is inkább hatásvadász módon. Elsőre a régi kliséket hozta fel (Scott és Logan megint Jean miatt bunyózik, Scott megint szónokol), Emma Frostból meg a dekoltázsán kívül nem sok minden maradt meg :roll: ... Az egyszerre három szálon futó cselekmény nekem nagyon megtörte a történetet. Régen nagyon szerettem az X-eket, de a magyar kiadás megszűnése óta nem sokat tudok róluk, és ez az összefoglaló iszonyat tömény volt számomra, a jó szándék ellenére inkább csak megkavart, és nem lett tisztább a kép.
A Rozsomákos történet egynek elment, de ahogy fentebb írta valaki, nekem sem lett ezzel a karakter több, számomra túl "színes" a rajz, valamint sem a harcművészet, sem az ilyen filozófiai eszmecsere nem áll hozzám közel.
Talán az Amazonos sztori volt a legérdekesebb, bár kissé sótlan. Nem éreztem olyan nagyon különlegesnek, a Szivacsembert sem szeretem különösebben, de ettől függetlenül itt kíváncsi vagyok a folytatásra (már csak az utolsó képek miatt is).
Biztos bennem van a hiba, vagy most nem vagyok annyira Marvel-es hangulatban, de a korábbi kiadványokhoz, főleg az előző M+ számokhoz képest nekem ez most kicsit csalódás volt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2590 Dátum: 2013. Február 18. - 11:35:35 »
Tény, hogy kissé kevésbé volt mozgalmas, mint a korábbi számok, de a háromból kettő felvezető történet volt, a harmadik meg önálló történet.  ;)

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Marvel +
« Válasz #2591 Dátum: 2013. Február 18. - 13:23:22 »
Ma nekem is megjött a csomag végre, épp most bontottam ki! Délutáni program megvan! :oh:

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #2592 Dátum: 2013. Február 18. - 13:27:15 »
Én is elolvastam és én nem bírtam ki , hogy ne egy szuszra tegyem ezt. Nekem semmi bajom a történetekkel ( egyből kétszer is elolvastam és utána úgy lapozgattam mint régen az első Pókember számát), szerintem  nagyon jók. Igazából nekem a kiadvánnyal van "bajom" és az az , hogy szívesebben láttam volna ezeket a történeteket egy-egy kötetes formában. Amikorra belemelegedtem egy történetbe, vége szakadt és jött a másik , én jobban szeretek hosszabb összefüggő történeteket olvasni, de ez csak az én véleményem. Nagyon örülök amúgy ennek a kiadványnak  karakterek miatt ( színesebbé tették a képregényes palettát ) , de sajnálom , hogy nálunk csak így lehet megjelentetni, behozni egy-egy új  vagy régebbi kivont karaktert, csoportot.
Remélem nagyon sikeres lesz és még sokáig lesz ilyen színvonalas kiadványunk, talán megalapozza más kötetek megjelenését is. 

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2593 Dátum: 2013. Február 18. - 13:54:16 »
De hát ez nem igaz. Emellett folyamatosan jelennek meg köteteink is, csak abba sem fér bele minden.  ;)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2594 Dátum: 2013. Február 18. - 14:06:57 »
Én se találom.  :hehe:
Nem véletlen. :)
Volt egy olyan sorozat hogy MARVEL GRAPHIC NOVEL, ez megvan digisen a Marvel-nek? Engedélyezné hogy megbontva le legyenek közölve? Milyen történetek? Egyedül csak a Rozsomákosat ismerem, és a Doom-osat, de azok valami piszok jók szerintem!
Ha jól tudom, a régi Alfa Juniorban is jelent már meg ebből, a Monolit Bosszúja címen! ;)
Ez nem sorozat, vagyis nincs olyan, hogy "megbontva". Különszámok, albumok. Bármelyiket le lehetne adni, amelyik megvan digitálisan (nem tudom, melyik van meg). A Marvel Kapitány halála alighanem megvan, mert azt nemrég újra kiadták. Az tök jó. Nekem megvan még a Parallel Lives is, az is elég jó (annak alapján véglegesítették a 616-ban is, hogy MJ az Amazing Fantasy 15 óta tudja Peter titkát, mert ebben a párhuzamos világban így volt).

Köszi! Így már világos, sőt, azóta sikerült elolvasnom a Hulk-Lényt is, valami veszett jó, ha még nem ismered olvasd el te is! ;)




Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel +
« Válasz #2595 Dátum: 2013. Február 18. - 14:35:20 »
Különben én is azon gondolkoztam, hogy most, hogy az M+ ennyire vegyesfelvágott lett (ami tökjó :) ), vajon mennyire lehet mérni benne a karakterek népszerűségét. Magából a fogyásból még nem derül ki, hogy épp melyik történet vagy karakter miatt fogy jobban az adott szám. Gondolom, leginkább csak az olvasói visszajelzésekből lehet erre következtetni.

Csak azért jutott eszembe, mert gondoltam rákérdezek, hogy elképzelhetőnek tartod-e, hogy a közeljövőben valamelyik karakter kinövi magát az M+-ból annyira, hogy egy önálló kötetben is megjelenhessen (mondjuk jövőre vagy 2 év múlva). Leginkább a She-Hulkra vagy Thorra gondolok, amennyiben jók lesznek a visszajelzések róluk. (Ne értsd félre, nem vagyok telhetetlen, így is kész csoda amit véghezvittél. :D Csak hangosan gondolkozom. :) )

Alter borító lesz, egyik sem, nem Deodato rajza...
Kiváncsi leszek rá. :)

Idézet
Hát vegyél belőle sokat. :D

Ha nyerek a lottón, ígérem, még utánnyomásra is szükség lesz. :hehe: Sőt, akkor megtámogatlak, hogy indíthass új ongoingokat is, csak az lesz a feltételem, hogy az egyik Amazon legyen. ;D


Különben ha a DC nem lenne így elszállva, akkor Superman vagy Batman működne ilyen Kingpines formátumú (két)havi lapként, ha valamelyik kiadó bevállalná?
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2596 Dátum: 2013. Február 18. - 15:00:56 »
Maximum Batman. Vagy most a Zöld Íjász. Supermannel kapcsolatosan még a képregényesek is képesek félelmetes és hibás sztereotípiákkal élni, a nagyközönségnél akkor sejtheted, milyen lenne a helyzet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2597 Dátum: 2013. Február 18. - 15:03:39 »
Köszi! Így már világos, sőt, azóta sikerült elolvasnom a Hulk-Lényt is, valami veszett jó, ha még nem ismered olvasd el te is! ;)
Nekem nincs meg, és én nemigen olvasok monitoron.
Csak azért jutott eszembe, mert gondoltam rákérdezek, hogy elképzelhetőnek tartod-e, hogy a közeljövőben valamelyik karakter kinövi magát az M+-ból annyira, hogy egy önálló kötetben is megjelenhessen (mondjuk jövőre vagy 2 év múlva).
Nem valószínű. A kötetekkel is úgy állunk, hogy évente a 3 a maximum, amit még bevállalhatónak tartunk.
Mivel az egyik mindig Bosszú Angyalai, és remélhetőleg a másik is fix lesz hamarosan, a harmadik eléggé adott, mert a Marvel is kötelez rá, hogy mi legyen az. Főleg, hogy jövőre Titkos Invázió jön, az eleve is 2 kötet...
Idézet
Különben ha a DC nem lenne így elszállva, akkor Superman vagy Batman működne ilyen Kingpines formátumú (két)havi lapként, ha valamelyik kiadó bevállalná?
Igen és nem. Lehet, hogy menne, de az egyik megölné a másikat. Csak azért tudunk kiadni három füzetet egyszerre, mert nincs konkurencia. Ha bejönne egy DC havilap, alighanem a Marvel+ megszűnne. (Vagy a DC - vagy mindkettő).

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2598 Dátum: 2013. Február 18. - 15:38:25 »
Ezek szerint, ha a semmiből hirtelen jönne egy kiadó, aki nem is tudom, pl. Dredd Bírót, és vagy mondjuk Spawn-t adna ki kéthavonta, az egyből eredményezné, hogy be kéne fejezned a te kiadványaidat?  :o  :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2599 Dátum: 2013. Február 18. - 15:49:06 »
Nem, valószínűleg azokat nem vennék annyian, hogy számítana. A DC az egyetlen konkurens, ahogy odakinn is.