Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732009 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2660 Dátum: 2013. Március 07. - 23:15:17 »
Ha már nejlonba csomagolva látom az újságosnál, majd ráérek aggódni, mi?  ;D

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Marvel +
« Válasz #2661 Dátum: 2013. Március 08. - 00:28:18 »
Szerintem nagy melléfogás lett volna a klasszikus Amazonnal kezdeni. (Konkrétan MINDENBŐL melléfogás klasszikussal kezdeni.

Ezt én is így látom és az indoklás is igaz. Az újabb történetekben megkedvelt karakterekkel lehet esetleg régi sztorikhoz is nyúlni, de bevezetéshez szerencsésebb valami modernebbet választani.

Ugyanakkor folyton azt olvasom, hogy ezt meg azt a karaktert szeretné mindenki látni, de igazából szerintem nem mindegy, hogy az adott szereplőkkel milyen minőségű történetről van szó. Most úgy érzem, az X-Men nagyon jó választás volt, de azért a Marvel+ szerintem is lehetőséget adna merészebb válogatásra és talán egyszer érdemes lenne egy olyan sztorit is bevállalni, ami bár nem új, de méltán kiérdemelte a "klasszikus" nevet.

Ezüst Utazó csak régi van, nem jó minőségben

A nyereményjátékban ajánlottam vele egy 4 részes történetet, ami 2000 utáni, a rajzai nagyon szépek és az írója is meglehetősen népszerű nálunk. Ráadásul az elején a Földön játszódik, aztán a világűrben. Bár utóbbi nem mondom, hogy lefedi a kozmikus sztorik iránti igényt, de azért mégse a megszokott helyszín. Továbbá, ha jól emlékszem, van is benne visszatekintés az Utazó eredetére, szóval önmagában is érthető a sztori. Egyedül talán a befejezése, ami "zavart okozhat az Erőben", de az a bizonyos dolog manapság minden képregényhőssel megtörténik egyszer-kétszer, aztán semmi bajuk. :hehe:
Szerk.: Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy nem kanonikus, ha jól sejtem, ez a legnagyobb baj vele.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 08. - 00:39:48 írta Krizli »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2662 Dátum: 2013. Március 08. - 06:46:55 »
A Requiem nem az, alterverzum. Nem is leplezi ilyen mivoltát. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2663 Dátum: 2013. Március 08. - 10:27:32 »
Pedig, az Infinity-hez hasonlatos történetek tennék igazán tartalmassá a magazint szerintem, és akkor érné el igazán a célját!
Szerintem a célját már elérte. Örömet okoz rengeteg embernek, kielégíti a képregények utáni vágyukat. Szerintem nem kell ebbe többet belegondolni, a Marvel+ célja nem valami misszió, csak mint minden képregényé: a szórakoztatás.
Idézet
Az X-Men mellett el tudnám képzelni folytatásokban!
Csakis azért nem, mert 6x40 oldal, vagyis egész évben más se menne, mint az. Na ez épp olyasmi, ami - ha van célja a Marvel+-nak - akkor ez ellentétes vele.
Idézet
Szó se róla, néha nem árt a humor faktor, könnyedebb sztorik, pl. Deadpool, vagy amilyen a Wolverine: First Class volt
Ebben igazat adok: túl gyakran nem fognak belekerülni ilyesmik.
Idézet
Egy MAX-os Megtorló pl. mindjárt oda tenné a magazint ahová kell
Miért, hova kell? :) Egy Maxos Megtorló után lehet, hogy vissza kéne venni az újságot 48 oldalra, és 1000 példányra, mert utána az anyukák többet nem vennének belőle. Nem lenne rossz egy olyan sorozat is, amelyben mehetnének 16+-os történetek is, de azért a Vertigók óta ezzel óvatosabb vagyok (csak zárójelben: az a Megtorló, ami az idén kiszorult a Thor miatt, igen durva lett volna - de csak 1 részes). 
Idézet
Pedig mivel az előbb említett kiadó is jelen van a magazinjaikkal, nem kéne korlátok közzé szorítsd magad szerintem. ;)
Mint fentebb írtam: nem az a korlát, hogy le legyen fedve minden korosztály, hanem az, hogy vegyék annyian a képregényt, hogy megmaradjon jövőre is.  ;)
Amíg nincs kifestős meg ajándék vízipisztoly hozzá, nincs mitől félni, balogh.  :)
Bakker, most megyek a nyomdába pont az újakért, nagyon fognak anyázni, hogy most kivetetem velük a vízipisztolyokat!
Most úgy érzem, az X-Men nagyon jó választás volt, de azért a Marvel+ szerintem is lehetőséget adna merészebb válogatásra és talán egyszer érdemes lenne egy olyan sztorit is bevállalni, ami bár nem új, de méltán kiérdemelte a "klasszikus" nevet.
A Gauntlet ilyen lett volna, például. A gond az, hogy így is elég kevés hely van válogatni - a Marvel is beleszól -, a nagyszabású klasszikus sztorik pedig rendszerint 6+ részesek, vagyis majdnem mindent kiszorítana egy ilyen. Kevés olyan klasszikus van, mint a Kölyök..., amely 11 oldallal lett remekmű. A klasszikusokat inkább tudom elképzelni kötetben, vagy különszámban, ahogy a Semic csinálta.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Marvel +
« Válasz #2664 Dátum: 2013. Március 08. - 14:26:47 »
A Requiem nem az, alterverzum. Nem is leplezi ilyen mivoltát. :)

Ja, tudom. A "ha jól sejtem" rész az "ez a legnagyobb baj vele" részhez kapcsolódott, csak szerencsétlenül tagoltam a mondatot. Amúgy kár érte, ha alter sztorik is jöhetnének, szerintem pont jó volna. Azért én megfontolnám. Csak max. kellene hozzá egy rövid bevezető, hogy nem a kontinuitás szerves része.

A Gauntlet ilyen lett volna, például. A gond az, hogy így is elég kevés hely van válogatni - a Marvel is beleszól -, a nagyszabású klasszikus sztorik pedig rendszerint 6+ részesek, vagyis majdnem mindent kiszorítana egy ilyen. Kevés olyan klasszikus van, mint a Kölyök..., amely 11 oldallal lett remekmű. A klasszikusokat inkább tudom elképzelni kötetben, vagy különszámban, ahogy a Semic csinálta.

Akkor viszont nem szóltam, mert kötetben szívesebben látnám őket.
A Jean DeWolff halálánál egyébként ez működött is, bár az Pókember és a Semic-es képregények gyűjtőit biztos külön érdekelte, szóval kimondottan nyerő ötlet volt. A Gauntlet nem tudom, hogy támaszkodhat-e ilyesmire. Majd akkor lenne érdemes megfontolni, ha Thanos nagyobb szerepet kap a filmekben.
Egyébként tisztában vagyok a Marvel+ helyhiány miatti kereteivel. Kicsit sajnálatos is, mert azért a legtöbb igazán jó sztori hosszas felvezetést igényel. De mint írtam, az X-eknek ilyen szempontból nagyon örülök, hogy bevállaltad.
Volt még egy nagyon ismert Hulk sztori, amit szintén ajánlottam, 2 részes, bár mindkettő dupla képregénynek felel meg, azért még így se olyan hosszú. Igaz, 2000 előtti. Azért ha egyszer visszatérnél a Peter David-féle Hulk-hoz, akkor azt szívesen látnám. Csak gondolom, most egy időre elég volt a zöldekből és PAD-ból.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2665 Dátum: 2013. Március 08. - 15:58:09 »
A Gauntlet viszont kötetben elég esélytelen. Minimum 2 kötetes lenne.
Ha a Future-re gondolsz, az is alter univerzum. Peter Davidből sosem elég.  :) A kövi számban már a HP-ben is beköszön. :)

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Marvel +
« Válasz #2666 Dátum: 2013. Március 08. - 17:40:40 »
Ha a Future-re gondolsz, az is alter univerzum.

Arra gondolok. Alter jövőben játszódik, de a benne szereplő (fiatalabb) Hulk a 616-os, a végén visszaküldik a jelenébe. Az ő szemszögéből kanonikus a sztori.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #2667 Dátum: 2013. Március 08. - 18:15:29 »
Pedig, az Infinity-hez hasonlatos történetek tennék igazán tartalmassá a magazint szerintem, és akkor érné el igazán a célját! Az X-Men mellett el tudnám képzelni folytatásokban! Szó se róla, néha nem árt a humor faktor, könnyedebb sztorik, pl. Deadpool, vagy amilyen a Wolverine: First Class volt, de ha csak ilyen típusú történetek lesznek, akkor félő, hogy EGMONT-os feelingje lesz az újságnak, azt pedig szerintem el kéne kerülni! ;) Egy MAX-os Megtorló pl. mindjárt oda tenné a magazint ahová kell, és nem kellene aggódni, bár tudom, egyenlőre nem mersz kiadni ilyesmiket, mert nem a 15-év felettiek a célközönség egyenlőre sajnos. Pedig mivel az előbb említett kiadó is jelen van a magazinjaikkal, nem kéne korlátok közzé szorítsd magad szerintem. ;)

Már csak egy Marvel magazinjuk van. A Marvel Super Heroes-t megszüntették.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Marvel +
« Válasz #2668 Dátum: 2013. Március 08. - 19:48:20 »
Már csak egy Marvel magazinjuk van. A Marvel Super Heroes-t megszüntették.

Akkor itt a lehetőség a Kingpin számára, hogy újabb közönséget nyerjen meg magának! :kingpin: Kaine, ugye még nem dobtad ki a vízipisztolyokat? ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel +
« Válasz #2669 Dátum: 2013. Március 08. - 20:23:55 »
Szerintem így is épp elég széles a Kingpin kínálata, ne legyünk telhetetlenek. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2670 Dátum: 2013. Március 08. - 21:57:21 »
(Amúgy ha mennének ezek, negyedik lapként a Marvel Adventuresnek lehetne realitása egy Kingpinnek totál új közönség irányába…)

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #2671 Dátum: 2013. Március 10. - 15:29:28 »
A Börzén vettem meg az új Marvel+ füzetet. Sajnos peches füzetet kaptam,mert a 113. oldalon a jobb alsó sarkában anyagtorlódás volt,ami gyűrődött...,így le kellett vágnom az aljából 3cm-t és az oldalából 2cm-t,hogy a füzet méreteihez megfeleljen (természetesen méretarányosan). Sajnos a gyári sarokhajtás miatt az oldal jobb alsó sarka egy sérült hajtást mutat (4X9 cm-eset,ami elég csúnya egy gyűjtőnek),mivel úgy hajlították. Nekem egy ilyen sérült füzet jutott. Nem vagyok boldog  :( ,de a füzet megjelenésének örülök.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 10. - 15:35:55 írta kzoli »

edinem

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 72
Re:Marvel +
« Válasz #2672 Dátum: 2013. Március 10. - 17:51:25 »
Marvel+ füzet 113.-ik oldala ? :headscratch:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #2673 Dátum: 2013. Március 10. - 18:03:48 »
Kettőt vett, és egyben olvasta.  ;) ;D

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #2674 Dátum: 2013. Március 10. - 18:26:56 »
Bocsánat az elírásért!
 Az Új Bosszúangyal-könyv 113. oldalán van a probléma.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel +
« Válasz #2675 Dátum: 2013. Március 10. - 19:59:12 »
Na most értem az új M+ végére. Hát ez k**va jó volt. ;D Főleg az Amazonos sztori. ;D Ütött mindkét rész, de a másodikban (Hősbiznisz) marha jó poénok voltak. ;D
Mi a jó francról be... Á, mindegy, hagyjuk inkább. Üdv a Földön! Kóstold meg a borjúszeletet. Adj borravalót a pincérnek. Én léptem. :lol: :lol: Amzi nagyon laza. :lol: ;D
De Jazinda kiléte is szép meglepi volt az első történetből. :D Amzi imádnivaló. :sweetheart: ;D Kaine, ha nyersz a lottón, vagy ha a kiadód országos képregénynagyhatalmi vállalattá fejlődik, akkor lécci-lécci adj ki Amazon ongoing sorozatot! :bociszem: ;D De viccen kívül, ha egy ilyen jó She-Hulk sorozat valamikor ongoing formában megjelenne magyarul, simán venném. Kurta jó. ;D
A Creel - Amzi bunyó is jó volt, ott is voltak jó poénok, főleg a végén, mikor Jazinda lerasszistázza Amzit. ;D De a Hulk-traileres poén is nagyot ütött. :lol: Baromi jók a párbeszédek, PAD zseniális. ;D
Na de, hogy az X-Ment se hagyjam ki, az is tetszett. :D És Whedon is ért a poénokhoz. ;D Amikor azt a másvilági izét Lockheed gyakta le, hát arról tisztára az Avengerses Loki vs. Hulk poén jutott eszembe, legalább annyira jó volt. ;D Meg amikor Rozsi benyögte, hogy meg kéne szavazni vezetőnek. :lol: Szóval jó volt az X is, a rajzok pedig nagyon szépek mindegyik sztoriban.
Részemről a kiadvány csillagos ötös. :kingpin:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Marvel +
« Válasz #2676 Dátum: 2013. Március 10. - 21:50:04 »
Nagyon jók voltak a történeketek! Várom Thort nagyon!
 :kingpin:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2677 Dátum: 2013. Március 10. - 23:05:15 »
Bocsánat az elírásért!
 Az Új Bosszúangyal-könyv 113. oldalán van a probléma.
Semmi gáz, Zoli, a legközelebbi alkalommal kicserélem egy hibátlanra.  ;) Addig olvasd rongyosra, ez már úgyis leselejtezésre kerül.
Tom, köszi a részéletes véleményezést!  :) Sajnos nem végig ilyen ez a sorozat, de ami ilyen jó belőle, azt leadjuk.  ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel +
« Válasz #2678 Dátum: 2013. Március 10. - 23:49:59 »
Sajnos nem végig ilyen ez a sorozat, de ami ilyen jó belőle, azt leadjuk.  ;)
Ez azt jelenti, hogy a kövi Marvel+-on kívül is lesz még a közeli/távoli jövőben Amazon? :oh: :shehulk:
Hát igen, azt sejtettem, hogy nem végig egyenletes a színvonal, dehát ez a legtöbb sorozatnál így szokott lenni. Egyébként jól sejtem, hogy ez az Amazon már a Vol. 4. sorozat? Mert ha igen, akkor már csak azt nem értem, hogy a sorozat legelején hogy a túróba nem bírtak normális rajzolót keríteni. Az első rész valami botrányosan randa volt.

Ja, még a másik legnagyobb poént kifelejtettem ebből a Marvel+-ból: "Nálunk a nők másik bolygón laknak, hogy ne öljük halomra egymást." Hát ez hatalmas. :lol: ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #2679 Dátum: 2013. Március 11. - 00:29:37 »
Bocsánat az elírásért!
 Az Új Bosszúangyal-könyv 113. oldalán van a probléma.
Semmi gáz, Zoli, a legközelebbi alkalommal kicserélem egy hibátlanra.  ;) Addig olvasd rongyosra, ez már úgyis leselejtezésre kerül.


Köszönöm szépen!  :)
Majd a Vasember-könyv megjelenésekor megejtjük a cserét.