Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 730739 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Marvel +
« Válasz #2720 Dátum: 2013. Március 20. - 21:10:15 »
Tudtommal Rozsomák eredeti eredete szerint nem ember lett volna, hanem egy rozsomákból mutálódott volna emberszerűséggé.
Ez durva... :uhoh: látom magam előtt a szamuráj rozsomákot... :roll: ami viszont már majdnem olyan mint a Guradians of the Galaxy-ban Rocket! :D
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

Drake

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 188
Re:Marvel +
« Válasz #2721 Dátum: 2013. Március 21. - 09:05:56 »
Itt Berettyóújfaluban még mindig nincs új szám, holnap délelőtt megint megnézem az Inmediót! :(
Tesco-ban nézted? Én tegnap ott már láttam, bár egy Inmedio-ban vettem végül.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2722 Dátum: 2013. Március 21. - 09:29:26 »
Tudtommal Rozsomák eredeti eredete szerint nem ember lett volna, hanem egy rozsomákból mutálódott volna emberszerűséggé.
Jól tudod. A vicc az, hogy ezt az eredetet megkepte Jessica Drew/Póknő (eredetileg egy sima házipók volt), amíg Bendis ezt is át nem írta teljesen.

jukjuk

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 146
Re:Marvel +
« Válasz #2723 Dátum: 2013. Március 21. - 09:46:50 »
Véleményem szerint az eddigi legdögösebb borítójú Marvel+ került a kezembe. Ez a zöld szín valahogy nagyon jól mutat a borítón.  ;D (De látva a 3. szám címlap előzetesét...na az se lesz semmi!  :brow: )


 Amazonnal kapcsolatban bennem is sok kérdőjel volt - még a megjelenés előtt - mivel abszolút nem olvastam önálló történetét, de ezek a mostani sztorik igazán nagy élményt nyújtottak. Persze nem is csoda, Peter David érti a dolgát, ezt már sokszor bebizonyította.

Nagyon tetszettek az akciók és a párbeszédek, és az is, hogy a második sztori nem a megszokott nagyvárosi betondzsungelben játszódott, hanem ilyen erdős vidéken. Valahogy ez is sokat dobott az egész hangulatán.

A "nyakficamos" csaj magyarázatára én is piszkosul kíváncsi voltam, de mindenre gondoltam volna, csak épp egy skrullra nem. Amúgy szimpatikus csajnak tűnik ez a Jazinda.

A bunyók nagyon jók voltak, tetszett Creel cápaemberes bevadulása, a legoemberes poén, annak meg pláne örültem, hogy J. behajította a ribi Titániát a cápa szájába.  :muahaha: Tényleg vele mi történt a továbbiakban? Már Titániával...  :headscratch:

Azon meg szakadtam, mikor jött a brutál kinézetű fejvadász, beparáztatja a házaspárt, majd egy laza, "elviszem a kajátokat" mondattal lelép, s rá a nő reakciója: "Bon apétit!".....na annál a jelenetnél kész voltam...   :muahaha: :pompom:

A rajzokra most se lehet panasz, bár Amazonnal kapcsolatban a Byrne-féle lágyabb vonalakat szoktam meg, de ez a bögyös, női testépítő kinézet se rossz. Sőt, ami azt illeti, talán jobban is illik a karakterhez - szerintem.  :twisted:

Az X-men továbbra is zseniális. Végig ott van az a "vihar előtti csend" a lapokon. Cassaday arcai pedig sokszor olyan beszédesek, hogy szöveg nélkül is átjönnének az adott karakter érzelmei, gondolatai.

Szóval most is is maximálisan elégedett vagyok mindennel. Nagyon jól összeválogatott történetek, és külön öröm, hogy a rajzok minőségére is ennyire figyelsz.  ;) Apropó rajzok....már múltkor is akartam kérdezni, de most már meg is kérdezem  :hehe:......szóval....öö...... ugye a Ramos nevű terroristát nem fogod a kiadványaid közelébe engedni?  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 21. - 09:58:59 írta jukjuk »

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Marvel +
« Válasz #2724 Dátum: 2013. Március 21. - 10:43:30 »
Elolvastam az M+-t. X-Men-ről csak szuperlatívuszokban tudok írni: Whedon marhára ért a női karakterekhez (Buffy, Dollhouse, stb) és ez itt is megmutatkozik. Eddig Kitty és Emme viszik a hátukon a sztorit. És valóban egyes képkockákon a tekintetük minden bubinál beszédesebbek. Nem is méltatom tovább, mert egyszerűen zseniális az egész:)
Amazon: az első sztori nagyon tetszett, a második is jó volt egészen az utolsó oldalakig, mert az egész annyira, de annyira kiszámítható volt, hogy (nálam) sokat rontott az élvezeti értékén. Ettől függetlenül az eleje nagyon "aranyos" volt, én pont az ilyen apróságokat tudom inkább értékelni egy-egy képregényben és nem a bunyót:)
Egy helyesírással kapcsolatos dolgon megint elmerengtem az Amazon első story-jánál, de bizonytalan vagyok, így nem is írom le ;D
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2725 Dátum: 2013. Március 21. - 11:12:30 »
(eredetileg egy sima házipók volt), amíg Bendis ezt is át nem írta teljesen.
Ez éktelen marhaság, de téged ismerve biztosan direkt fogalmaztad meg így.  ;D
Tényleg vele mi történt a továbbiakban? Már Titániával...
Én nem tudok róla továbbiakat.
Idézet
Nagyon jól összeválogatott történetek, és külön öröm, hogy a rajzok minőségére is ennyire figyelsz.  ;)
Próbálom úgy válogatni, hogy mindkettő jó legyen. Sajnos vannak alkalmak, amikor választani kell, vagyis be kell áldozni az egyiket a másik kedvéért.
Idézet
ugye a Ramos nevű terroristát nem fogod a kiadványaid közelébe engedni?  ;D
Hidd el, ha tehetném, sose találkoznánk vele. De mivel az új Pókember részek legjobb történeteit ő rajzolta, képtelenség kihagyni. De ez még jó sokára lesz, szerencsére.
Idézet
Amazon: az első sztori nagyon tetszett, a második is jó volt egészen az utolsó oldalakig, mert az egész annyira, de annyira kiszámítható volt, hogy (nálam) sokat rontott az élvezeti értékén.
PAD-ot ismerve egyáltalán nem gondolta ezt a "csavart" nagy dobásnak. Ennek a történetnek az igazán érdemi része a folytatásban lesz.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2726 Dátum: 2013. Március 21. - 11:41:01 »
Nem éktelen marhaság.


Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Marvel +
« Válasz #2727 Dátum: 2013. Március 21. - 11:49:31 »
Idézet
ugye a Ramos nevű terroristát nem fogod a kiadványaid közelébe engedni?  ;D
Hidd el, ha tehetném, sose találkoznánk vele. De mivel az új Pókember részek legjobb történeteit ő rajzolta, képtelenség kihagyni. De ez még jó sokára lesz, szerencsére.

Alig várom már Ramost!  ;) Amúgy, ott közel sem annyira különlegesen rajzolta Pókit, egészen közönségbarát.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Marvel +
« Válasz #2728 Dátum: 2013. Március 21. - 12:48:29 »
Bakker, egy-két eredet kicsit elszállt nekem.  :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2729 Dátum: 2013. Március 21. - 17:51:31 »
Ez nem tűnt túl meggyőzőnek. :) Ennyiből még az is lehet, hogy csak átverték. Vagy az, hogy ez a párhuzamos Föld Póknője, ha már az Evolúció Mestere alkotta.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2730 Dátum: 2013. Március 21. - 19:15:12 »
Nem, igazából tényleg ez volt, halál komolyan. Claremontnak nem is igazán tetszett, hogy elhasználták Rozsomák eredetét. Lehet, ezért nem is írt neki végül. Amúgy Jess eredetét Bendisig még legalább egyszer, de lehet, többször is átírták. Úgy tűnik, nem csak Donna Troy története bonyolult. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2731 Dátum: 2013. Március 21. - 20:15:32 »
Igen, azt tudom, hogy nem Bendis írta ezt át, mert már jóval korábban megvolt a hidrás verzió. De mi köze ehhez az Evolúció Mesterének?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2732 Dátum: 2013. Március 21. - 20:21:57 »
Az, hogy Jess eredetileg Ani-Man (vagy inkább Ani-Woman) volt, aki elszökött Wyndhamtől. Vagyis egy pók, amit emberszabásúvá fejlesztett az evolúciósugarával.
…
Bizonyos szempontból a hetvenes évek se volt sokkal jobbak a hatvanasoknál. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2733 Dátum: 2013. Március 21. - 20:29:37 »
Tehát akkor nem 616-os volt az első verzió.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2734 Dátum: 2013. Március 21. - 20:31:54 »
…? De. Miből gondolod, hogy nem az? :headscratch: Az Evolúció Nagymestere végig 616-os, az Ellen-Földjével együtt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2735 Dátum: 2013. Március 21. - 22:36:01 »
Rosszul fogalmaztam, úgy értettem, hogy nem a mi Földünkről való.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2736 Dátum: 2013. Március 22. - 06:13:37 »
Ja, úgy. Ez nem biztos, mert Wyndham ugye nagyon sokáig a Wundagore-hegységben tanyázott, később költözött csak az Ellen-Földre. Jess megjelenése '72 vagy '73, ez szerintem még bőven a Wundagore-béli korszak, legalábbis nekem úgy rémlik, valamikor a nyolcvanas évek elején vagy a hetvenesek legvégén cuccolt csak át.

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Marvel +
« Válasz #2737 Dátum: 2013. Március 25. - 10:44:26 »
Marvel+ 2013/2.

X-Men: jó volt újra elolvasni ezt a történetet papíron is. Emma neken nagy kedvencem, az egyik legjobb karakter a csapatban. Szerintem nagyszerű választás volt ez a cím, mert nem fonódik össze a többi X-Men füzettel és a történetek is klasszak.

Amazon: PAD ismét hozza a formáját, annyira olvasmányosak a történetek, hogy észre sem vettem és a füzet végére értem. A Szivacsember egy igazi komoly ellenfél, ezt most is bebizonyította, ráadásul nem is egy agyatlan verőember. A párbeszédei, a szókincse mind azt mutatják milyen intelligens ellenfél. Bár nagy hibát követett el, hogy kicsapta a nejét Amazon füléből (szerintem nem volt szándékos).   

Valaki kérdezte, hogy mi lett Titániával. Nos, legközelebb az X-Faktor 204. számában szerepel, majd az olyan eseményekben is szerepet játszik, mint a Siege. Szóval túlélte a cápatámadást.

A következő számban lesz Thor? Nagyszerű! Kíváncsian várom, milyen történetben láthatjuk viszont.  :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2738 Dátum: 2013. Március 27. - 13:50:34 »
Üdv itt, Blue S! Igen, a következő számban megint 3 különböző történet lesz: egy XY-Men, egy Amazon és egy Thor. A Thor ki fog tartani év végéig. Egy minisorozat lesz, különben.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #2739 Dátum: 2013. Március 27. - 14:15:45 »
egy XY-Men,
Nocsak, XY? Az biztos érdekes lesz.  :D