Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 730790 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Marvel +
« Válasz #2880 Dátum: 2013. Május 17. - 14:51:08 »
Én nem mondtam hogy klasszik hősök legyenek benne végig, csak az hogy szerintem átlagos volt és mást is eltudtam volna képzelni a helyére.

Azért éreztem hogy egy sorozat része mert volt egy kialakult helyzet, amiben Amazon járja szépen az országot Jazindával és vadászgatja le az ügynökségének a rosszakat. Az előzményekről meg nem tudtam semmit, a sztorik meg nem voltak olyan fajsúlyosak, mintha felvezetők lettek volna egy komolyabb történethez, de lehet hogy ez nem így volt/van.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #2881 Dátum: 2013. Május 17. - 16:31:10 »
Hm, tudtam, hogy hiányérzetem van, amikor a mostani számot olvastam, de nem tudtam, hogy mi. De most már tudom mi hiányzott: hát a következő szám borítója.  :D Mikor kapunk belőle egy picit nagyobbat és színeset?

DarthKrayt

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
Re:Marvel +
« Válasz #2882 Dátum: 2013. Május 17. - 16:43:25 »
Én úgy vélem hogy állandóan jobbnál jobb mindenkinek tetsző sztorikat nem lehet elvárni. Eddig az M+-ban szereplő minden történet elég magas színvonalú volt szerintem.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2883 Dátum: 2013. Május 17. - 16:44:29 »
Azért éreztem hogy egy sorozat része mert volt egy kialakult helyzet, amiben Amazon járja szépen az országot Jazindával és vadászgatja le az ügynökségének a rosszakat. Az előzményekről meg nem tudtam semmit, a sztorik meg nem voltak olyan fajsúlyosak, mintha felvezetők lettek volna egy komolyabb történethez, de lehet hogy ez nem így volt/van.
De hát így kezdődött az első rész. Amazon konkrétan elmondja, hogy semmi előzménye nincs annak, hogy fejvadász lett, illetve, hogy "majd később elmeséli", miért.
Mikor kapunk belőle egy picit nagyobbat és színeset?
Még soká, sok más dolgunk van előtte. Például az idei díszdoboz is.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Marvel +
« Válasz #2884 Dátum: 2013. Május 17. - 17:14:11 »
Befejeztem én is az új számot.
Az X-Menben sok minden nem történt, de így volt ez jó. Rég volt olyan, hogy nem tudtam a cliffhanger előtti nagy leleplezést az utolsó előtti panelből kikövetkeztetni, hát most megvolt, s így néztem egy nagyot. :) Fury-t meg furcsa volt látni - nem bújkálnia kéne? Vagy ennyire döcögött a sorozat, ahogy Talgaby említette? :headscratch:
A Thor eddig érdekes, hangulatos kis sztori. Erről az Idegenről kellene valamit tudni?
Az Amazon tetszett talán most a legjobban, kellemes kis kikapcsolódás volt. :)

Ha lehet, egy meglátás: Furcsa, hogy az, amit összefoglaltatok az X-Men-doksiban kicsillagozzátok, mikor megemlítik, viszont amiről egy szó sem esett (Amazonnak miért lett elege a hősködésből - ezt azóta már elmondtátok -, mi történt Asgarddal), csak ott van tényként. Meg lehetne oldani, hogy erről is készüljön csillag, vagy valami? :-[

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Marvel +
« Válasz #2885 Dátum: 2013. Május 17. - 17:18:47 »
Eddig még csak az Amazont olvastam el, de én is azon a véleményen vagyok, hogy ez egy eléggé átlag sztori volt. A tavalyi Hulk sztori ( ami szerintem a legjobb történet volt eddig a Kingpintől ) után lehet, hogy túl nagyok voltak az elvárásaim PAD irányába. Nem volt rossz az Amazon, csak én is többet vártam.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2886 Dátum: 2013. Május 17. - 21:34:24 »
Erről az Idegenről kellene valamit tudni?
Következő számban lesz doksi róla, ha tg is úgy akarja. :)

Idézet
Ha lehet, egy meglátás: Furcsa, hogy az, amit összefoglaltatok az X-Men-doksiban kicsillagozzátok, mikor megemlítik, viszont amiről egy szó sem esett (Amazonnak miért lett elege a hősködésből - ezt azóta már elmondtátok -, mi történt Asgarddal), csak ott van tényként. Meg lehetne oldani, hogy erről is készüljön csillag, vagy valami? :-[
Ezt nem igazán értem. Milyen csillag készüljön és miről?
Nem volt rossz az Amazon, csak én is többet vártam.
Hát, a jó hír, hogy nem lesz többet. Én sajnálom, mert számomra a M+ 9 részének legérdekesebb története volt. Az első részben a nyakkitöréses csavar, Amazon és Szivacsember bunyója, a másodikban Jaz végső megoldása - és a már szokásos PAD-féle mellékszereplők gyors kidolgozása (eszméletlen érzéke van hozzá, hogy 1-1 mellékszereplőt mindössze egyetlen mondattal karakterizáljon, úgy mutassa be, hogy többé nem gondolsz rá egyszerű mellékszereplőként. Tökéletes példa a Hulkban Lowry atya, aki helyett Banner beugrott a gyóntatófülkébe. Amikor jött kocsival és egy gondolata "Vajon, ha egy szent ügy érdekében hajtok gyorsan, az..." - és kész. Ennyivel elérte, hogy tök másképp nézzünk a papra, ne sima, átlagos lelkészként).  :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2887 Dátum: 2013. Május 17. - 21:46:09 »
Lesz doksi, ha ez az "idegen" azt takarja, akire gondolok.
És Mike lábjegyzetre gondolt. Használtok fordítói lábjegyzeteket? Mert az jó dolog. Ennek apropóján:

Mike: Amazonnál Tomi ha akart volna, se tudott volna írni, mert PAD nem igazán adott magyarázatot rá. Az eredeti sorozatban az M+ története előtti füzetben annyi történt, hogy Jent elküldték az ügyvédi irodájától, a következő részben meg volt egy skrull kísérője és már legalább két hónapja fejvadász volt. Utólag sem magyaráztak semmit.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2888 Dátum: 2013. Május 17. - 22:16:44 »
Stranger.

Akkor igen, már értem. A "Mi történt Asgarddal" doksi azért értelmetlen kicsit, mert ez az első Thor történet magyarul. Elvileg azt se tudjuk, hogy történt vele valami. Plusz, bármi is történt vele, ahhoz újabb doksi kellene, mert hát nem önmagába omlott, vagyis valakik romba döntötték - akiket szintén nem ismerünk.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2889 Dátum: 2013. Május 17. - 22:49:48 »
Á, ő. Érdekes alak, bár nem hiszem, hogy a hazai képregényesek közül sokan tudnák, ki ő. Úgyhogy persze, lehet szó róla.
Az Asgarddal történt dolog meg igazából belefér egy Thor-doksiba. Sőt, bele kell férjen, mert a figura történetének legfontosabb sztorija volt.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2890 Dátum: 2013. Május 18. - 10:50:20 »
Attól, hogy valami 2000 utáni, még nem biztos hogy jó sztori! Az Amazon történeteit ugyan nem ismerem, de számomra kicsit valahogy sántított a sztori. Az én emlékeimben másképpen működött a karakter, lásd pl.: X-Men vs. Fantastic Four c. minit, vagy éppen a Kingpin legelső Bosszú Angyalai kötetét. Persze értem én, hogy kell a változatosság egy karakernél de ez a viselkedés, és ábrázolás nekem nem hozta a figurát. Ez lehet a rajzoló hibája is, nem tudom.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #2891 Dátum: 2013. Május 18. - 11:18:15 »
Attól, hogy valami 2000 utáni, még nem biztos hogy jó sztori!
Itt senki nem mondott ilyet, de ugyanez elmondható a 2000 előtti sztorikról is. A jó sztorik nem évszám függőek, nem olyanok mint a bor, hogy adott évben jó volt a szőlő, akkor jó a bor is, és vica verse.
Nekem egyébként tetszett az Amazon sztori, jó volt. Arra, hogy a karaktert ismertebbé tegye a hazai olvasók között - akik eddig csak csapat képregényben találkoztak vele - tökéletesen megfelelt. Én még szívesen látnám viszont magyarul (például az SI kapcsán a sorozat 32-33-as részeivel, vagy a 2004-es sorozat utolsó három része, amiben Titánia összemegy), de szerintem erre maximum a régebbi történeteivel volna esély, vagy az egy részes sztorijaival.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Marvel +
« Válasz #2892 Dátum: 2013. Május 18. - 13:16:57 »
Nekem tetszett az Amazon történet. A Thornak valóban nagyon szép a rajza, és örülök, hogy róla is olvashatunk történetet. Az X-Men pedig egyértelműen jó választás volt. Én azt mondom csak így tovább  :kingpin: Jah, és várom Deedpoolt és Daredevilt is  :daredevil: :deadpool:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 18. - 13:18:58 írta slider78 »

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Marvel +
« Válasz #2893 Dátum: 2013. Május 19. - 20:13:58 »
Egyet értek!

És azt se felejtsük el, hogy azért ez egy válogatás, és nem a benne szereplő történetek sorozata. Ez a válogatás maga a válogatás-sorozat. Ami benne van, az nem feltétlenül egy teljes sorozatnak kell, hogy legyen (kivéve most az X-Men), mert válogatás lévén ide csak részek jönnek bele. Nem komplett sorozatok. És mivel csak részek, ezért szinte mindegyikben vannak kérdőjelek, mert csak azokat az adott részeket mutatják be, az egész sztorit kézenfekvő, hogy nem.
SD. EJC.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #2894 Dátum: 2013. Május 19. - 21:36:26 »
Sikerült jól megcsavarnod a mondandódat.  ;D

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Marvel +
« Válasz #2895 Dátum: 2013. Május 20. - 00:24:32 »
Ma meglátogatott egy nagyon jó barátom Budapestről és megajándékozott az új M+al! Nagyon állat a borító, holnap órák után elolvasom és írok többet.  :)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Marvel +
« Válasz #2896 Dátum: 2013. Május 21. - 17:18:32 »
És Mike lábjegyzetre gondolt. Használtok fordítói lábjegyzeteket? Mert az jó dolog. Ennek apropóján:
Mike: Amazonnál Tomi ha akart volna, se tudott volna írni, mert PAD nem igazán adott magyarázatot rá. Az eredeti sorozatban az M+ története előtti füzetben annyi történt, hogy Jent elküldték az ügyvédi irodájától, a következő részben meg volt egy skrull kísérője és már legalább két hónapja fejvadász volt. Utólag sem magyaráztak semmit.
Igen, a lábjegyzetre gondoltam, csak nem jutott eszembe az a szó.  :-[
Az Amazont azóta már mondtátok, hogy a WWH folyományaként lett fejvadász. :)
Akkor igen, már értem. A "Mi történt Asgarddal" doksi azért értelmetlen kicsit, mert ez az első Thor történet magyarul. Elvileg azt se tudjuk, hogy történt vele valami. Plusz, bármi is történt vele, ahhoz újabb doksi kellene, mert hát nem önmagába omlott, vagyis valakik romba döntötték - akiket szintén nem ismerünk.
De tudjuk, mert mondják, csak azt nem, hogy ki stb. Nem sokra gondoltam, csak egy-két szóra, mint régebben is volt, vagy a példám az X-Mennél hogy "Emma Frost volt korábban a Pokoltűz Klub Fehér Királynője". Ugyanígy lehetett volna, hogy... mittudomén "Loki elpusztította nemrég egész Asgardot, csak pár túlélő maradt". Gondolom nem ez történt, de valami ilyesmire gondoltam. ;) Vagy a Hulk-oknál is volt egy kis helyzet-magyarázat, hogy tudjuk, merre hány méter. :)

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Marvel +
« Válasz #2897 Dátum: 2013. Május 21. - 17:35:24 »
Gondoltam, hogy az a romokban heverő Asgard még fog némi fejtörést okozni... ;)

Amúgy a Siege tervbe van véve, hogy egyszer ki lesz adva? Csak mert akkor elég odaírni, hogy "Később választ kaptok, legyetek türelemmel", már így is eléggé spoileres.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2898 Dátum: 2013. Május 22. - 07:38:36 »
Ugyanígy lehetett volna, hogy... mittudomén "Loki elpusztította nemrég egész Asgardot, csak pár túlélő maradt". Gondolom nem ez történt, de valami ilyesmire gondoltam. ;)
Igazából sokkal durvább, eltörölték őket a létezésből.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Marvel +
« Válasz #2899 Dátum: 2013. Május 22. - 08:35:45 »
Ugyanígy lehetett volna, hogy... mittudomén "Loki elpusztította nemrég egész Asgardot, csak pár túlélő maradt". Gondolom nem ez történt, de valami ilyesmire gondoltam. ;)
Igazából sokkal durvább, eltörölték őket a létezésből.

Szerintem nem ugyanarról beszélünk. Ami a Marvel+-ban megjelent, közvetlenül a Siege után játszódik, tehát a Kingpin idővonalához képest a jövőben - nem is kicsivel. Most időrend szerint igazából a Straczynski-féle Thornak kellett volna jönnie.