Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 730790 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2900 Dátum: 2013. Május 22. - 10:46:50 »
Nem a Ragnarököt említik? Úgy emlékeztem, az Astonishing 2010-es, és a Siege még éppen futott.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Marvel +
« Válasz #2901 Dátum: 2013. Május 22. - 14:43:58 »
Mindkettő 2010-es, de a Siege májusban ért véget, az Astonishing Thor meg novemberben kezdődött. A történetből is egyértelmű, hogy onnan folytatódik, de itt van még ez a nyilatkozat is:
“Astonishing Thor spins directly out of Siege and has major repercussions for Thor,” explained David Gabriel, Marvel Senior Vice President of Publishing, Sales, and Circulation.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #2902 Dátum: 2013. Május 22. - 18:11:57 »
Ez a Thor-történet időrendileg hol helyezkedik el? Úgy értem,az eddig megjelent magyarországi sztorikhoz képest (pl: Polgárháború előtt,után; vagy valamelyik Új Bosszúangyal könyv idején; esetleg jóval korábban,ill. később)? Csak hogy be tudjam helyezni egy időbe.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #2903 Dátum: 2013. Május 22. - 18:29:25 »
Ha így nézzük, akkor a Thor most a legfrissebb sztori az összes közül. Bőven a most futó Bosszú Angyalai előtt jár. Még két fő crossovert kell letudnunk, meg egy szó szerint sötét korszakot, és utána jön csak a mostani Thor.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #2904 Dátum: 2013. Május 22. - 18:59:04 »
Köszi a választ,Sepi.

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Marvel +
« Válasz #2905 Dátum: 2013. Május 23. - 14:40:08 »
Marvel + 3.

X-Men:
remek történet, nagyon szép rajzokkal. Bár korábban már olvastam digitálisan, de örömmel faltam újra a sztorit nyomtatásban is.

Thor:
ezek a rajzok is csodálatosak, talán még az X-Menét is verték. A történet jól indul, Ego mindig is egy érdekes jelenség volt a Marvel Univerzumban. Az élő bolygót irányító-befolyásoló ellenfél csak rátesz erre még egy lapáttal. Ez a történet nem egy csihi-puhi résznek indul, szerintem találkozunk itt egy kis varázslattal is. Kíváncsian várom a folytatást.

Amazon: PAD hozza a szokásos formáját: rengeteg poén (főleg beszólások), közben akció és egy érdekes történet. Tetszett, ahogy az idegen fejvadász folyton beszólt Amazonnak, aki hiába jogi diplomával rendelkező földlakó, bizony a cselekmény közben hibát hibára halmozott. Jennek elég nagy az egója, nekem  sokszor nagyképűnek is tűnik. Jó volt látni, hogy most szépen kiosztották. A befejezést azért érdekes beszélgetés követhette Jazindával.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Marvel +
« Válasz #2906 Dátum: 2013. Május 23. - 14:56:50 »
Érdekes olvasni, hogy mindenkinek ennyire bejönnek a Thor rajzai. Bevallom, én nem szeretem őket (az első rész borítójának kivételével ;D ), bár nehezen tudnám meghatározni, hogy miért.
A sztori fogadtatására is kíváncsi leszek az utolsó rész után, viszont arról addig nem nyilatkozok. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2907 Dátum: 2013. Május 23. - 16:18:55 »
A befejezést azért érdekes beszélgetés követhette Jazindával.
:D Szerintem nagyon sokat hozzátett Jazinda jelleméhez, karakteréhez ez az egy lépés.
Érdekes olvasni, hogy mindenkinek ennyire bejönnek a Thor rajzai. Bevallom, én nem szeretem őket (az első rész borítójának kivételével ;D )
Há, tudtam, hogy szembemész a többiekkel azzal a borítóval!  :lol:

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Marvel +
« Válasz #2908 Dátum: 2013. Május 23. - 18:36:03 »
Há, tudtam, hogy szembemész a többiekkel azzal a borítóval!  :lol:

Na nem baj, legalább Kanasztában szövetségesre leltem, úgy tűnik, vele pont egyezik az ízlésem:

Hm ez az új 4. szám Thor borítója nagyon nem tetszik, az előzője sokkal jobb volt, kár h nem az került ki. Ennek nagyon csúnyák a színei, olyan szürkések és a rajz is buta.
Remélem élőben jobb lesz, mert így monitoron nézve nagyon nem jön be.

Esetleg nem lehetne nekünk két példányban alternatív borítóval újranyomni, természetesen az eredeti áron?  ;D (Sőt, akkor már az enyémet egy életnagyságú Amazon hozza házhoz, díszcsomagolásban. 8))

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Marvel +
« Válasz #2909 Dátum: 2013. Május 23. - 19:43:56 »
És a nevedet foglaljuk aranyba, Póki biztos tudna is hozni pár kartonnyit.  :lol:
SD. EJC.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2910 Dátum: 2013. Május 26. - 11:58:37 »
Olyan jó lenne egy ütős kis Szellemlovas, vagy Holdlovag sztori. Azok olyan darkosak! :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #2911 Dátum: 2013. Május 27. - 11:02:39 »
Csak egyrészes nem nagyon van belőlük, vagy ha van, azok elég gyengék. 5-6 részen keresztül meg nem biztos, hogy olyan élvezetes lenne, főleg, hogy a történetek többsége inkább közepesek, pláne Szellemlovasnál.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2912 Dátum: 2013. Május 27. - 11:39:28 »
És ez?:



 :headscratch:

Továbbá érdekelne, mi a véleményetek erről az F4 sztoriról? Érdemes lenne leközölni a Marvel+-ban?

http://www.comicvine.com/fantastic-four-the-end/4050-18175/

« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 27. - 21:39:56 írta balogh44 »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #2913 Dátum: 2013. Május 28. - 09:34:35 »
És ez?:
Ez is elég gyenge, nem mellesleg, szinte 100% hogy nincs belőle digitalizált változat (mert annyira gyenge volt, hogy soha nem gondoltak arra, hogy újra kiadják), ami alapból bajossá teszi a kiadását.

Továbbá érdekelne, mi a véleményetek erről az F4 sztoriról? Érdemes lenne leközölni a Marvel+-ban?
Alapból nem rossz, jók a vendégszereplők benne, mert szinte a teljes űr-részleg felvonul benne, de ha jól tudom, akkor nem túlzottan tekinthető a 616-os univerzum részének.

Egyébként mind a kettőt honosították már.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2914 Dátum: 2013. Május 28. - 11:10:18 »
Az F4: The End egyáltalán nem 616-os. és szerintem nem is jó. Teljesen véletlenszerűen dob össze egy csomó szabályt, hogy működhessen a történet, de még azokat sem tudja betartani. Ráadásul a cím se nagyon igaz, mert a sztorit sem zárja le (cliffhangerrel végződik!), és nem is az utolsó kalandjuk. Nagyon sok mellékszereplő van benne, ez tény, de miattuk el is veszik a mondanivaló, ha volt egyáltalán. Az egész egy nagy stiklire akar építeni (az F4 x éve feloszlott és most megint kellenek), de egyáltalán nem tudja tartani a fókuszt, csapong, szétesik. Nagyon látszik rajta, hogy Davis kijött a gyakorlatból.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Marvel +
« Válasz #2915 Dátum: 2013. Május 28. - 16:15:42 »
Nó elolvastam végre a 3. M+t. Kaine, egy tökéletes képregénysorozatot hoztál össze a Marvel+-szal, ezt muszáj megemlíteni. Imádnivaló, hogy mennyi embert ellehet érni a váltakozó hősökkel és történetekkel. A Thor történetéhez érve kezdte az agyam felfogni, hogy tényleg THOR-t olvasok, méghozzá magyarul, egy olyan ikonikus karakter, akiről még nem volt alkalmam olvasni, de közelebb kerülni sem képregények terén. Remélem számtalan évig kitart és még sokáig láthatjuk a kedvenc hőseinket a füzet lapjain.

A történetek:
X-Men sosem tartozott a kedvenc sorozataim közé, bár, ha alkalmam van, mindig elolvasom őket és nem fogok panaszkodni amiatt, hogy az M+ban kapott egy új otthont. Picit azért unalmas számomra a mutáns gén kérdés boncolgatása folyton, talán a film, talán a rajzfilmek miatt is, de úgy érzem, hogy legalább annyiszor előjön ez az X-eknél, mint az időutazós eventek a szuperhősöknél. Ezenkívül értékeltem Kitty beszólását Logannek a verekedéssel kapcsolatban, egy picit unalmas meg röhejes olykor Rozso macho-bullsh*t hozzáállása a dolgokhoz. A "terápia" helyszíne, az a szoba, hát az egy telitalálat, azon hangosan felkacagtam.

Thor - ez lehetett volna akármilyen történet, úgyis ellettem volna söpörve, már csupán attól a szimpla ténytől, hogy Thor sorozatot olvashatok magyarul. Tetszett a visszaemlékezés, kiváncsi vagyok van-e jelentősége a nőnek, aki elcsente a rubint (talán ő lett volna Zefir, hisz a megemlékezés is az ő nevével kezdődik, vagy ez csak egy random nosztalgiázás), vagy nem szolgál semmi célt a történet. Lényegében egy jó teaser a történet, várom a folytatást.

Amazon - hát, sajnálom, hogy lemaradtam a többi Amazon történetről. Nagyon tetszett a történet, különösképpen, hogy mennyire éreztetik, hogy Jen nem sokat gondolkozik, csak pillanatnyi benyomások alapján cselekszik. A fejvadásszal való csetepaté, lényegében a fejvadász akármilyen döntésével való szembenállás, csak azért mert látszólag nem az a jó döntés, nálam mind ezt bizonyította. Úgy jön le, hogy mindaz, amit az első odali összesítésben olvasható esemény az életében picit ismeretlen talajra kényszerítette Amazont, nem tűnik annyira összeszedettnek és magabiztosnak. Ez a tény tette annyira érdekessé a történetet, hibázik, ösztönre alapozik a tetteiben és, hát, ezért több ember is megfizet (mák? hogy az egyik nem ember, hanem skrull).
Ja, meg kedvenc rész, mikor kiderül, hogy egy fekete medve is könnyen fegyverré válhat egyesek kezében.  :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2916 Dátum: 2013. Május 28. - 22:26:19 »
Az F4: The End egyáltalán nem 616-os. és szerintem nem is jó. Teljesen véletlenszerűen dob össze egy csomó szabályt, hogy működhessen a történet, de még azokat sem tudja betartani. Ráadásul a cím se nagyon igaz, mert a sztorit sem zárja le (cliffhangerrel végződik!), és nem is az utolsó kalandjuk. Nagyon sok mellékszereplő van benne, ez tény, de miattuk el is veszik a mondanivaló, ha volt egyáltalán. Az egész egy nagy stiklire akar építeni (az F4 x éve feloszlott és most megint kellenek), de egyáltalán nem tudja tartani a fókuszt, csapong, szétesik. Nagyon látszik rajta, hogy Davis kijött a gyakorlatból.
És ez?:
Ez is elég gyenge, nem mellesleg, szinte 100% hogy nincs belőle digitalizált változat (mert annyira gyenge volt, hogy soha nem gondoltak arra, hogy újra kiadják), ami alapból bajossá teszi a kiadását.

Továbbá érdekelne, mi a véleményetek erről az F4 sztoriról? Érdemes lenne leközölni a Marvel+-ban?
Alapból nem rossz, jók a vendégszereplők benne, mert szinte a teljes űr-részleg felvonul benne, de ha jól tudom, akkor nem túlzottan tekinthető a 616-os univerzum részének.

Egyébként mind a kettőt honosították már.

Köszi a válaszokat srácok, azért a honosított verzióval megpróbálkozok. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2917 Dátum: 2013. Május 28. - 22:54:43 »
Kaine, egy tökéletes képregénysorozatot hoztál össze a Marvel+-szal, ezt muszáj megemlíteni.
Köszi, ezt mindig jó hallani. :) Csak maradjon is így.  :)
Idézet
talán ő lett volna Zefir
Igen, ő lesz az.

Idézet
Amazon - hát, sajnálom, hogy lemaradtam a többi Amazon történetről.
Próbáld beszerezni a 7-8-as számokat is, ott kezdődik, és nagyon jó kis történet végig.  ;)

Idézet
Ja, meg kedvenc rész, mikor kiderül, hogy egy fekete medve is könnyen fegyverré válhat egyesek kezében.  :)
Egy Kung-Fu mondás szerint az igazi harcos kezében a leghétköznapibb tárgy is halálos fegyverré válhat. :)


grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #2918 Dátum: 2013. Május 29. - 08:12:27 »
Egy Kung-Fu mondás szerint az igazi harcos kezében a leghétköznapibb tárgy is halálos fegyverré válhat. :)

Ezt nem Célpont mondta valahol? (Vagy az Mr. Hyde volt?) :)
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #2919 Dátum: 2013. Május 29. - 09:48:11 »
Picit azért unalmas számomra a mutáns gén kérdés boncolgatása folyton, talán a film, talán a rajzfilmek miatt is, de úgy érzem, hogy legalább annyiszor előjön ez az X-eknél, mint az időutazós eventek a szuperhősöknél.
Azt azért be kell tudni, hogy ez a történet nagyjából pont a harmadik X film idején jelent meg, így akkor elég aktuális volt, az más kérdés, hogy azóta már a rajzfilmekben valóban százszor lerágták már.

Egyébként abban én is egyetértek, hogy ez a fajta agyatlan Rozsomák nekem sem a kedvencem. A régi Claremontos időkben azért ennél sokkal többől állt a karakter.