Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732250 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Marvel +
« Válasz #3220 Dátum: 2013. Október 27. - 12:07:08 »
Vajon miért van az, hogy aki megveszi a HP-t kéthavonta, azt nem érdekli az M+?
Ez a kérdésed nem fedi teljesen a valóságot. Én mind a 3 füzetre előfizető vagyok és nagyon is érdekel mindegyik. Szerintem nem én vagyok az egyetlen ezen a téren.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 27. - 12:09:04 írta slider78 »

SwitcX

  • Vendég
Re:Marvel +
« Válasz #3221 Dátum: 2013. Október 27. - 12:14:33 »
De ezek szerint mégis kevesebben vagytok.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #3222 Dátum: 2013. Október 27. - 13:54:26 »
Én is előfizető vagyok mind a három kiadványra, de szerintem sokan vannak akik csak egy vagy kettőre fizetnek elő.
Tegnap a PPP olvasása  után pont ezen gondolkodtam én is.
Előfordulhat , hogy Pókemberen kívül azért nem kíváncsiak az olvasók másra mert nincsen , nem volt folyamatos sorozat egy adott karakternek. A Pókembert maga "pókká" válásától követhetjük, de más karakterek életébe csak bele-bele kapkodunk kiadásilag. Vasember kötet, Fenegyerek kötet, Hulk és Amazon megjelenése. Lehet, hogy nincs igazam , de szerintem most a rajongók is szelektálva vásárolnak, kíváncsi lennék , hogy a fórumról is hányan veszik rendszeresen mind három kiadványt és köteteket illetve hányan vannak lemaradva a vásárlásokkal.

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Marvel +
« Válasz #3223 Dátum: 2013. Október 27. - 14:11:52 »
Én is előfizető vagyok mind a három kiadványra, de szerintem sokan vannak akik csak egy vagy kettőre fizetnek elő.
Tegnap a PPP olvasása  után pont ezen gondolkodtam én is.
Előfordulhat , hogy Pókemberen kívül azért nem kíváncsiak az olvasók másra mert nincsen , nem volt folyamatos sorozat egy adott karakternek. A Pókembert maga "pókká" válásától követhetjük, de más karakterek életébe csak bele-bele kapkodunk kiadásilag. Vasember kötet, Fenegyerek kötet, Hulk és Amazon megjelenése. Lehet, hogy nincs igazam , de szerintem most a rajongók is szelektálva vásárolnak, kíváncsi lennék , hogy a fórumról is hányan veszik rendszeresen mind három kiadványt és köteteket illetve hányan vannak lemaradva a vásárlásokkal.

Minden meg van, mindenre előfizető vagyok.  :kingpin:

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3224 Dátum: 2013. Október 27. - 14:13:08 »
Szerintem ez nem ennyire fekete-fehér. Mivel mostanság már könnyebben rendelhetőek külföldről a képregények + honosító oldalak, ezért szerintem igen hamar képbe lehet kerülni egy-egy kiadással. Talán inkább arról van szó, ( ahogy itt a fórumon is sokan írták már ), hogy olvasták a történeteket, miért adjanak érte pénzt, ha meg van eredetibe, vagy honosítva. A Pókember más tészta, mert annak van nálunk a legnagyobb történelme, az elsők közt jelent meg. Biztos vagyok benne, hogy azt az "öregek" is többen veszik, míg a M+ -t szerintem inkább a fiatalabbak vásárolják túlnyomó többségben.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #3225 Dátum: 2013. Október 27. - 14:27:25 »
Igazából minden közhiedelemmel ellentétben még honosítva sincs sok (néha semmi) azokból a címekből, amiket Tomi az M+ lapjaira tesz. Pont, hogy a húzócím (AXM v3) az, ami teljes egészében fenn volt, mégis mindenki arra van rákattanva. Magyarul alig olvasni valamit Deadpoolról, Vasemberről, Amazonról, Thorról, hogy azokat említsem, amelyekre emlékszem még arról a címről. Utóbbi esetében ráadásul megismerni a figurát… nos, mondjuk, hogy a címbe írt doksi csak a története kivonatolt verziójának alig 99%-át hagyta ki helytakarékosság végett. :)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #3226 Dátum: 2013. Október 27. - 14:31:16 »
Akkor mondhatom , hogy én valahogy szeretem elejétől követni egy karakter életét. Szeretek ismerkedni újabb és újabb karakterekkel , de nem úgy , hogy kiragadunk egy-egy történetet . A Vasember kötet a filmek ismerete mellett is csalódás volt számomra . Szerintem a Deadpool is azért közömbös számomra.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 27. - 14:33:14 írta venom75 »

SwitcX

  • Vendég
Re:Marvel +
« Válasz #3227 Dátum: 2013. Október 27. - 14:51:35 »
Szerintem ez nem ennyire fekete-fehér. Mivel mostanság már könnyebben rendelhetőek külföldről a képregények + honosító oldalak, ezért szerintem igen hamar képbe lehet kerülni egy-egy kiadással. Talán inkább arról van szó, ( ahogy itt a fórumon is sokan írták már ), hogy olvasták a történeteket, miért adjanak érte pénzt, ha meg van eredetibe, vagy honosítva. A Pókember más tészta, mert annak van nálunk a legnagyobb történelme, az elsők közt jelent meg. Biztos vagyok benne, hogy azt az "öregek" is többen veszik, míg a M+ -t szerintem inkább a fiatalabbak vásárolják túlnyomó többségben.

...és ha csak simán nincs pénze rá az embernek?  :roll:

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3228 Dátum: 2013. Október 27. - 14:58:16 »
Igen tg, van benne valami, de mint írtam nem csak a honosító oldalakra gondoltam, hanem a vásárlásra is...
Most otthon a géped elől megrendelhetsz bármit, ha van elég pénzed. Annak idején ez nem így volt. Ha valami érdekelt a régi kiadásból már megszerezhetted és elolvashattad eredetibe. ( Ez persze igaz a Pókemberre is. ) Vannak olyanok, akiknek már ez is elég, nem kell nekik a magyar kiadás. De ezt most tényleg neked magyarázzam?  :D Bár igaz, hogy Amazonról nem sokat találtam, de azért Thor, Deadpool, és a Vasember elég szép számban megtalálható különböző honosító oldalakon.  ;D

venom75 ezzel én is így vagyok. Ugyanúgy, ahogy a Vas kötet nekem sem jött be. De igazából már herótom is van Vasembertől, annyira nyomatják mindenhol. A Polgárháborús történet óta pedig kifejezetten rühellem.
Szívesebben olvastam volna valami régebbi történetet tőle, esetleg egy team up-ot valakivel, de ugye érthető a választás, és hogy ez a Vasember kell a népnek, nem a régi. ( Mikor olvastam, hogy meghalt, aztán megint él, meg ez a kavirc... még jobban elment a kedvem tőle. ) A M+ igazából akkor látná el teljesen a feladatát, ha ezek a sorozatok szépen meg is jelenhetnének nálunk. ( De ugye ez is elég valóságtól elrugaszkodott. ) Ott szépen elhúzzuk a mézesmadzagot, aztán ha érdekel a folytatás, nosza ott a saját sorozata. De tg ezt már levezette a másik topicban, hogy ez miért nem életképes.

Igazából az ok valójában elég prózai lehet a M+ kvázi "érdektelenségére" ez pedig a pénzhiány. -Nem ismerjük a karaktert, nem vesszük meg, mert mi van, ha nem tetszik, inkább veszek Pókot, azt már ismerem 24 éve, abban nem csalódom...
Illetve kell másra is a pénz, diákoknak iskolatejre ( bár ez mostanában már energiaital ), felnőtteknek rezsire. Sokszor ennyi sem fér bele. Bár, ugye mint tudjuk, az embernek arra van pénze, amire akarja.  ;D


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3229 Dátum: 2013. Október 27. - 14:59:02 »
Szerintem ez nem ennyire fekete-fehér. Mivel mostanság már könnyebben rendelhetőek külföldről a képregények + honosító oldalak, ezért szerintem igen hamar képbe lehet kerülni egy-egy kiadással. Talán inkább arról van szó, ( ahogy itt a fórumon is sokan írták már ), hogy olvasták a történeteket, miért adjanak érte pénzt, ha meg van eredetibe, vagy honosítva. A Pókember más tészta, mert annak van nálunk a legnagyobb történelme, az elsők közt jelent meg. Biztos vagyok benne, hogy azt az "öregek" is többen veszik, míg a M+ -t szerintem inkább a fiatalabbak vásárolják túlnyomó többségben.

...és ha csak simán nincs pénze rá az embernek?  :roll:

Na, pont ezt írtam le a végén.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

hidasip

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Marvel +
« Válasz #3230 Dátum: 2013. Október 27. - 16:25:44 »
Ez a kérdésed nem fedi teljesen a valóságot. Én mind a 3 füzetre előfizető vagyok és nagyon is érdekel mindegyik. Szerintem nem én vagyok az egyetlen ezen a téren.

Én is előfizető vagyok mindenre, és imádom, hogy vannak újságok.
Inkább arra gondoltam, hogy mégis visszaáll az M+ kétsztorisra, mert nem vették annyian. De egy olyan marketing fogás, hogy belecsempésztek egy pók sztorit, "rákényszerítené" az embereket. Még ha nem is minden számban, de néha-néha. Mert különben amit írtok többen, hogy érdeklődés hiányában nem veszik az emberek, azt ezzel ki lehetne küszöbölni. Aztán csak rájönnek, hogy nem csak a pókember lehet érdekes.
A pénz hiány... az más kérdés. De ha havi ezer forintod nincs a hobbidra, akkor nem a képregény lesz az egyetlen, amit nélkülözöl sajnos:( Szerintem aki kéthavonta megengedheti magának, az havonta is. Az érdeklődés hiánya nagyobb gond szvsz.

Érdekes lenne látni, hogy hány olyan van, aki csak HP és PPP előfizető, mert a PPP-t tényleg a "kemény mag" olvassa manapság szerintem.

Persze macera az egész, meg biztos lenne olyan aki károgna, ha az M+ban lenne egy HP-s történet folytatása, de mindig van, aki pampogjon valami miatt.
Csak kíváncsi lennék Kaine véleményére is, miért nem.


Jester

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 133
Re:Marvel +
« Válasz #3231 Dátum: 2013. Október 27. - 17:42:55 »
Mostanaig en is elofizeto voltam mindenre. A kov evet meg nem dontottem el.
Az Astonishing kifejezetten irrital, igy azt valoszinuleg droppolom. A tobbi marad.
Es ja, ha az M+ba kerulne olyan HP, ami kvazi kozvetlen folytatasa az ottani sorozatnak, akkor repulne a HP is. 
Ha nem kozvetlenul kapcsolodik a HP folyamhoz, akkor okes.
De szinte kizartnak tartom, hogy a HP "atfolyjon" az M+ba. Az inkabb okozna kárt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3232 Dátum: 2013. Október 27. - 21:15:42 »
Jester tisztán lát: az átfolyás öngyilkosság. Valóban sokak csőrét bökné, hogy minden képregényünkben ott a Pókember (tök véletlenül az első számban vendégként tényleg ott lesz, de az nem kapcsolódik a jelenlegi HP-hez), de a fontosabb, hogy akiknek nincs pénzük mindkettőre, azok dobnák a HP-t is miatta, mert érthetetlenné válna. A HP-nek meg kell állnia önmagában, azt veszik szülők is gyerekeknek - és ez az, amiért az jobban fogy, mint a M+ (és nyilván az ára miatt is).
Elárulok egy belső infót: a nyáron én úgy készültem, hogy a M+ megszűnik válogatásnak lenni, és két folyamatos sorozatot közöl majd, ha 48 oldalassá vissza kell tenni. Az X-Men mellett került szóba a Pókember 2099 sorozat. Ám ezt a tervet a Marvel megvétózta (hogy miért, ne menjünk bele, messzire vinne). A döntés egyik oka az volt, hogy konkrétan nem találni olyan 2-3 részes történeteket, amelyek megvannak a Marvelnek digitális változatban (így is a 2. számban az egyik sztori szkennből lesz, mert nem lehet megszerezni sehogy), vagyis csak 6 részesek jöhetnének szóba, ami a teljes évet átfogná, amit nem akartam melléktörténetként. A Marvel azt akarta, hogy Amerika Kapitány legyen mellette a film miatt, de sikerült meggyőznöm őket, hogy ő nálunk épp halott.  :uhoh: Még így sem volt egyszerű alternatívát mutatni nekik, de úgy tűnik, hogy a jelenlegit ha elfogadják, akkor a régi fényében mehet tovább a M+ - vagyis több történet lesz benne év végéig. Jelenleg elbírálás alatt van.

Lehet, hogy még lesz rá példa, hogy bekerül a M+-ba kiegészítő történetként valami - ahogy a Titkos Háborúnál a régi időkben -, de ha a különszámok bejönnek, akkor inkább azokat fogom ilyesmire használni.
Idézet
Érdekes lenne látni, hogy hány olyan van, aki csak HP és PPP előfizető, mert a PPP-t tényleg a "kemény mag" olvassa manapság szerintem.
Többen vannak a PPP előfizetők. Másfélszerese.

ragatskynet

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Marvel +
« Válasz #3233 Dátum: 2013. Október 28. - 09:20:36 »
Én pont azt élvezem, hogy mindig más karaktert látunk az M+-ban. Ha valakiről többet szeretnék tudni, akkor ahogy itt korábban is írtátok, már nem túl nehéz beszerezni néhány angol nyelvű kötetet. Nyilván fiatalabbaknál, vagy akik nem értik kellőképpen ehhez az angolt, már más a helyzet.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #3234 Dátum: 2013. Október 28. - 15:04:07 »
Szerintem is inkább rosszat tenne a HP-nek, ha a történet az M+-ban is futna 3. sztoriként, és igazából Pókemberből már annyi minden van kiadva alapból is és két saját sorozata is van, így az se lenne jó, ha a HP-től független Pókember sztori futna az M+-ban. Az viszont tényleg jót tenne az eladásoknak, ha néhány számonként (vagy akár évente csak 1-szer, hogy ne erőltessük túlságosan :) ) bekerülne a Pókember az M+-ba, mondjuk mellékszereplőként, vagy legalább cameo-ként, esetleg egy jobban sikerült Team-up keretein belül (végül is eredetileg Amerikában is azért jönnek létre az ilyesmik, hogy az emberek minél több sorozatot vegyenek :) ). Bár bizonyos szintű crossoverek a HP-be is kerülhetnének. Pl. tök jó volt látni tavaly év végén, ahogy Pókember segítséget kért az F4-től.

Ilyen marketing szempontból az kifejezetten jót tenne szerintem az M+ eladásainak, ha mondjuk a HP-n belül úgy lenne hirdetve valamelyik M+ szám, hogy "feltűnik benne Pókember". Vagy ha fordítva feltűnne mondjuk néhány X-men egy HP sztoriban és akkor írnátok, hogy "az X-men további kalandjai a Marvel+ sorozatban". És az ilyesminek viszont semmi olyan hátránya nem lenne, mint a korábban említett durvább összefolyatásnak, csak előnye.

Egy olyan kérdésem lenne még, hogy a tervezett különkiadások mennyiben érintik majd a kötetek kiadását? Meg lesz a 3, vagy több kötet jövőre is?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3235 Dátum: 2013. Október 28. - 15:30:24 »
Ugyanúgy 3 lesz, mint idén.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Marvel +
« Válasz #3236 Dátum: 2013. Október 28. - 15:59:51 »
Titkos Invázió, Daredevil és? (vagy egy év alatt lemegy két TI kötet vagy lesz ÚBA is?)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #3237 Dátum: 2013. Október 28. - 16:52:20 »
Titkos Invázió, Daredevil és? (vagy egy év alatt lemegy két TI kötet vagy lesz ÚBA is?)

Szerintem, vagy legalábbis remélem, hogy a mind a 2 Titkos Invázió kötet megjelenik jövőre, mert eléggé összefügg, így sok lenne 1 évet várni két rész között.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3238 Dátum: 2013. Október 28. - 21:56:27 »
Igen, úgy lesz.

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Marvel +
« Válasz #3239 Dátum: 2013. Október 30. - 10:24:40 »
És a 2099 akkor végleg kútba esett? :(