Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732009 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kislecsoka77

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Marvel +
« Válasz #3260 Dátum: 2013. November 04. - 21:34:05 »
Egyébként a sztorik jóval felnőttesebbek, mint a 70-es, 80-as évekbeliek, amik egyébként sokak kedvencei. Ez utóbbi márcsak azért is így van, mert a 80-as években időnként lehetett kapni német Marvel-köteteket, amik 124 vagy 164 oldal között futottak. Ilyen volt az X-men (Die Gruppe X) vagy az F-4 (Die Fantastische Vier), Die Spinne, és a Die Racher (?), azaz a Bosszú angyalai. Kb. 16-18 Ft-osak voltak ezek a kötetek, s a kedvencem a John Byrne-féle X-men sorozat volt. Titkos álmom, hogy egyszer ez az éra egy gyűjteményes kiadásban magyarul megjelenjen. Egyébként nagyon drukkulok az M+-nak és a HP-nek, meg a PPP-nek is. Újra visszajött az a kor, amikor 89-től 95-ig vártam a következő hónapot egy újabb képregényfüzet miatt. De szép is volt ez a kor (a CsP-t és a Fantomot, a Supermant 11. számig, rendszeresen vettük, a Fantomot még szegény édesapám is örömmel olvasta, pedig nem nagyon vett kezébe újságot vagy könyvet). Elnézést a kis szentamentalizmusért, de mostanában örülök, hogy ebben az őrült világban, amiben élünk, legalább ilyenformán is sikerült egy kis örömben részesülni - hála nektek, Kingpin!!!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3261 Dátum: 2013. November 05. - 12:24:19 »
Nem csak rajtunk múlt - rengeteg dolognak kellett összejönnie egyszerre, hogy ez megtörténhessen. Mi csak jó helyen voltunk jó időben - és persze az sem árt, hogy képregényfanok vagyunk mindannyian a csapatban. :)

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Marvel +
« Válasz #3262 Dátum: 2013. November 05. - 12:33:14 »
Újra visszajött az a kor, amikor 89-től 95-ig vártam a következő hónapot egy újabb képregényfüzet miatt. De szép is volt ez a kor (a CsP-t és a Fantomot, a Supermant 11. számig, rendszeresen vettük, a Fantomot még szegény édesapám is örömmel olvasta, pedig nem nagyon vett kezébe újságot vagy könyvet).

Ezzel a véleménnyel én is így vagyok. Emlékszem, milyen izgalommal mentem a megjelenés napja körül az újságárúshoz.
Örültem amikor írtad, hogy édesapád is olvasta a Fantomot, ugyanis az enyém is. Néha, ha átjön hozzám, és látja a gyűjteményem, még fel is szokta emlegetni, hogy milyen jó képregény volt.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3263 Dátum: 2013. November 05. - 16:25:45 »
Újra visszajött az a kor, amikor 89-től 95-ig vártam a következő hónapot egy újabb képregényfüzet miatt. De szép is volt ez a kor (a CsP-t és a Fantomot, a Supermant 11. számig, rendszeresen vettük, a Fantomot még szegény édesapám is örömmel olvasta, pedig nem nagyon vett kezébe újságot vagy könyvet).

Ezzel a véleménnyel én is így vagyok. Emlékszem, milyen izgalommal mentem a megjelenés napja körül az újságárúshoz.
Örültem amikor írtad, hogy édesapád is olvasta a Fantomot, ugyanis az enyém is. Néha, ha átjön hozzám, és látja a gyűjteményem, még fel is szokta emlegetni, hogy milyen jó képregény volt.

Vooolt?????????
Még mindig az!   ;D  Az egyik legkomolyabb hangvételű képregény volt az akkori felhozatalban a Semictől. A mi 24 + 1 megjelenésünkkel mondhatni sok jelent meg, mert a környező országokban hamarabb leállt a sorozat. Én is sok felnőtt kezében láttam annak idején. Nagyon sajnálom, mert jó kis sorozat volt. Ausztráliában rendíthetetlenül megy tovább a sorozat, a Skandináv történeteket fordítják és adják ki, az 1700. szám környékén járnak. A történetek hűek Falk örökségéhez.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Marvel +
« Válasz #3264 Dátum: 2013. November 05. - 19:49:55 »
Nem, mert jóval többen veszik, mint akkor. Úgy 50%-ot rátett, de sajnos annyi nem elég a megemelt oldalszámhoz és példányszámhoz.
Az kár. Csak puszta kíváncsiságból, mennyi kellene, hogy maradjon a jelenlegi séma? 75%?

Emlékszem, milyen izgalommal mentem a megjelenés napja körül az újságárúshoz.
Én meg arra is emlékszem, hogy milyen csalódott voltam, amikor odamentem, de még nem lehetett kapni.
SD. EJC.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3265 Dátum: 2013. November 05. - 23:37:36 »
Igen, annyi már elég lenne hozzá.

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Marvel +
« Válasz #3266 Dátum: 2013. November 09. - 07:04:17 »
Megjelent a legújabb szám, legalábbis nálunk már van!  ;D


Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Marvel +
« Válasz #3267 Dátum: 2013. November 09. - 11:43:12 »
előfizetők, mikor kapják?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3268 Dátum: 2013. November 09. - 12:53:51 »
Már postán van.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Marvel +
« Válasz #3269 Dátum: 2013. November 09. - 14:27:44 »
Már postán van.
jól hangzik, akkor jövő hét eleje közepe. remélem szerdáig ide ér :)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #3270 Dátum: 2013. November 12. - 08:09:14 »
Sajnos én még nem kaptam mag.

DarthKrayt

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
Re:Marvel +
« Válasz #3271 Dátum: 2013. November 12. - 16:23:32 »
Nekem ma megérkezett és már túl is vagyok rajta. Remek volt mint mindig.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #3272 Dátum: 2013. November 12. - 17:59:32 »
Én is megkaptam, első körben a postás autó csak a fele küldeményt hozta ki a postára.  ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #3273 Dátum: 2013. November 12. - 18:36:05 »
Nekem is ma jött meg. Jól összegyűrte a postás. 
De olyan jó illata van. :)
Na nem baj, majd megpróbálom kiegyenesíteni valahogy.
This is a joke. A real practical Joke.

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Marvel +
« Válasz #3274 Dátum: 2013. November 12. - 19:13:31 »
Én is megkaptam, szerencsére az enyémet megkímélte a postás ;)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Marvel +
« Válasz #3275 Dátum: 2013. November 12. - 20:04:27 »
Ide is elérkezett a füzet. nagyon szép, most nagyon figyelt a nyomda, hogy milyen példányt küldjön nekem :D

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #3276 Dátum: 2013. November 12. - 20:17:06 »
Én viszont megvettem ma a Pólus Inmediojában. 3-4 darab példány volt csak délután 17 óra után, viszont tökéletes állapotban mindegyik. Picit keresgélnem kellett, mert volt standrendezés, de végül meglett. :)
Mindkét történet tetszett.
Viszont ez az Emma Frost gyanús nekem, hogy kivel diskurált a sztori utolsó oldalán Kittyről. Nem bízom benne, mint ahogy Kitty sem. Ugyanakkor az X-ek tagja volt még az E, mint eltörölni kötetben, ami jóval a most játszódó történet után van, ha jól tudom. Tehát vagy addig nem derül ki, hogy Emma pozitív/negatív szereplő az X-eknél, vagy kiderül addig, hogy csak én lihegtem túl az összeesküvés-elméletemet. Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra!

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #3277 Dátum: 2013. November 12. - 21:27:17 »
Emma akkor csatlakozott az xekhez, szóval az előtte van. Ott még volt Xavier, itt már nincs velük. Ott még Jean is velük volt, aki itt már halott. Kitty pedig még nem volt ott.

Nekem is van egy kérdésem. Egonak minek van orra?  :lol: Annyira viccesen néz ki rajta az a nagy tülök orr.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 12. - 21:30:06 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #3278 Dátum: 2013. November 12. - 22:24:48 »
Az E is for Extinction egy 2001-es sztori. Amit Tomi kiad, 2007-es. Igazából az AXM v3 a Morrison-féle New X-Men v1 (aminek az indítása volt az E) félig-meddig hivatalos folytatása.
Nekem is van egy kérdésem. Egonak minek van orra?  :lol: Annyira viccesen néz ki rajta az a nagy tülök orr.  :D
Hát hogy ha berepül egy nagy csillagközi gázfelhőbe, rögtön megérezze.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #3279 Dátum: 2013. November 13. - 04:10:34 »
Köszi a felvilágosítást! Ezek szerint tévedésben voltam az időrenddel kapcsolatban. Így viszont még gyanúsabb Emma.