Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732047 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Marvel +
« Válasz #3300 Dátum: 2013. November 16. - 15:06:57 »
Nem kell több Thor, csakis X-Men  :D Rajtuk kívül mindent csak gyorsan átlapozok, számomra a füzet lényege az X-ek.
A füzet címe Marvel+ és nem X-Men, jöjjenek csak más címek jó történetei.

SwitcX

  • Vendég
Re:Marvel +
« Válasz #3301 Dátum: 2013. November 16. - 16:00:27 »
A többi valahogy egyáltalán nem jött át. Deadpool / Thor meg már különösen gagyi volt. Többek között épp ezért volt ez az utolsó megvásárolt M+ képregényem.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #3302 Dátum: 2013. November 16. - 16:31:04 »
A többi valahogy egyáltalán nem jött át. Deadpool / Thor meg már különösen gagyi volt. Többek között épp ezért volt ez az utolsó megvásárolt M+ képregényem.

Jövőre folytatódik az X-MEN az M+-on.   :nezze:

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Marvel +
« Válasz #3303 Dátum: 2013. November 16. - 16:44:56 »
 :lol:

A Thor nekem sem tetszett de reménykedem valami jobb folytatásban.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Marvel +
« Válasz #3304 Dátum: 2013. November 16. - 21:04:42 »
A többi valahogy egyáltalán nem jött át. Deadpool / Thor meg már különösen gagyi volt. Többek között épp ezért volt ez az utolsó megvásárolt M+ képregényem.

Azért, mert neked nem tetszett, nem gagyi...

Nekem pl az X-men nem jön be egyáltalán, de reménykedem, hogy jövőre a mellette lévő sztorik jók lesznek. Vagy esetleg kaine arra vetemedik, hogy kiad egy Marvel Extra 2-őt :dp-smile:

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #3305 Dátum: 2013. November 17. - 00:18:11 »
A többi valahogy egyáltalán nem jött át. Deadpool / Thor meg már különösen gagyi volt. Többek között épp ezért volt ez az utolsó megvásárolt M+ képregényem.

Azért mert neked nem tetszett még nem gagyi!
Ha meg úgysem fogod venni neked nem mindegy?
Ha neked ez volt az utolsó megvásárolt M+-od az a te bizonyítványod nem a kiadóé vagy a történet választásé.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Marvel +
« Válasz #3306 Dátum: 2013. November 17. - 01:37:45 »
Vagy mindenki azt tart gagyinak amit akar, és azt vásárol amit akar. ;)

SwitcX

  • Vendég
Re:Marvel +
« Válasz #3307 Dátum: 2013. November 17. - 10:39:09 »
Vagy mindenki azt tart gagyinak amit akar, és azt vásárol amit akar. ;)

Köszi szépen, ennyi a lényeg.  :)

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Marvel +
« Válasz #3308 Dátum: 2013. November 17. - 12:35:41 »
Látom, nagyon változó, hogy kinek melyik történet tetszik, és melyik nem. Nem lesz ez másként jövőre sem, amikor - elvileg - 3 különböző képregény kap helyet az X-Men mellett. Ebből az egyik klasszikus lesz.
A januári szám 64 oldalon jelenik meg, és lesz egy nyári szám, amely 72 oldalas lesz ismét.

Ez a tervezett két különszám helyett lesz, vagy mellette? :)

Amúgy bárhogy is, de szuper hír, a klasszikus külön várós! :)

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Marvel +
« Válasz #3309 Dátum: 2013. November 17. - 12:49:24 »
Ahol dolgozom év eleje óta árultunk Marvel+-t, és mindig figyeltem a (főként) gyerekek reakcióját a képregény iránt. Észrevételem szerint amikor ismertebb karakterek voltak a borítón (Rozsomák v. Thor) hamarabb felkeltette a magazin a figyelmüket, kivették a helyéről, lapozgatták és hát jobban meg is vették.
Szerinted Tomi, mennyiben befolyásolja a borítóválasztás az eladásokat? Gondolok itt arra, hogy ha sikerülne úgy kiválasztani a borítót, hogy eladja magát a képregény, lehet hogy MÉG jobban fogyna az M+.
 ;)


amcuk

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Marvel +
« Válasz #3310 Dátum: 2013. November 17. - 13:02:19 »
Nem kell több Thor, csakis X-Men  :D Rajtuk kívül mindent csak gyorsan átlapozok, számomra a füzet lényege az X-ek.
Ezzel (részeben) egyet kell, hogy értsek én is, bár ez a Thor sztori egész jó volt, a gyönyörű grafika sokat dobott rajta. Viszont az Amazon előtt éretlenül álltam, egy magyar olvasó számára a "random" szuperhős vs 'random" szupergonosz tipikus esete volt. A Deadpool véleményem szerint rém gagyi volt. Elnézést kérek a jelenlévőktől, tudom hogy bizonyos körökben nagy kultusza van a karakternek, de ez a sztori egy butuska komolytalan cartoon networ hangulatát idézte. Ezekkel ellentétben az Astonishing X-men (az eddig látottak alapján) egy igen jó képregény. Nagyon tetszik a karakterek ábrázolása ami a pár soros párbeszédekből is tökéletesen kibontakozik, a panelek, (illetve inkább oldalak) elrendezése kiváló ritmust ad a sztorinak, és szinte minden jelenet végén van egy jól felépített kis csattanó. Komoly történet nagyszerű érzékkel elhelyezett poénokkal tarkítva.
Ráadásul ami nekem nagyon tetszik, hogy az első számtól kezdve van kiadva és végig nyomon követjük az eseményeket. Talán pont azért nem ütött akkorát a fentiekben általam "lehúzott" karakterek történetei mert nem tudom hová rakni őket. Nincs is annál jobb ha számról számra a közvetlen,- koncepció mentén haladó - folytatást olvashatom. Ezért szerettem annó a Csodálatos Pókember vol2-t.
Én személy szerint nem bánnám, ha a M+ X-men képregénnyé alakulna, de tudom hogy sokaknak tetszik a válogatás, és nem akarom elvenni más szórakozását. A mostani felállásban ráadásul a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad. :D

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Marvel +
« Válasz #3311 Dátum: 2013. November 17. - 13:18:29 »
Ahol dolgozom év eleje óta árultunk Marvel+-t, és mindig figyeltem a (főként) gyerekek reakcióját a képregény iránt. Észrevételem szerint amikor ismertebb karakterek voltak a borítón (Rozsomák v. Thor) hamarabb felkeltette a magazin a figyelmüket, kivették a helyéről, lapozgatták és hát jobban meg is vették.
Szerinted Tomi, mennyiben befolyásolja a borítóválasztás az eladásokat? Gondolok itt arra, hogy ha sikerülne úgy kiválasztani a borítót, hogy eladja magát a képregény, lehet hogy MÉG jobban fogyna az M+.
 ;)

ha hozzá szólhatok a témához, akkor szerintem is a borító az ami főleg eladja a képregényt. egy csalogató borító sok olyan embernek is fel tudja hívni a figyelmét akik amúgy nem ismernék a kiadványt, vagy nem céltudatosan mennének megvenni azt. Ezt a képregény rajzolók is tudják és a kiadók is. Ha jól tudom az itthoni borító választásba bele szól a marvel, minimum olyan szinten, hogy nem feltétlen küldi el az összes variant borítót egy kötethez. Tomi szerintem majdnem mindig a lehető legcsalogatóbb és leglátványosabb borítót választja. pl nagyon örülök, hogy a polgárháborús kötetekhez turner borítóit használta, ha nem is ő rajzolta a belső oldalakat.

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Marvel +
« Válasz #3312 Dátum: 2013. November 17. - 13:51:24 »
Hát persze, ezt én is gondoltam ;). Itt konkrétan arra utaltam volna, hogy idén ugye három történet volt az M+-ban, és amikor a 4.szám borítóján Thor volt jobban megnézték mint az 5.számot a Deadpool-os borítóval, holott mindkét számban ugyanúgy X-Men - Thor - Deadpool volt. Lehet, hogy ha a Deadpoolos borító helyett Thor vagy X-Men van, többen megveszik. Mondjuk ez csak egy példa, lehet, hogy alapjaiban nem így van, meg hát jövőre már csak túlnyomórészt egy történet lesz a az X-Men mellett. :kingpin:

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #3313 Dátum: 2013. November 18. - 11:32:44 »
Én jó X-men sztoriknak nagyon örülnék, de részemről minden ilyen marvel kiadáványt meg fogok venni attól függetlenül, hogy van-e benne, vagy nincs. (És mindegy milyen a borítója.) Akár Deadpool, akár Thor, akár Hulk vagy Amazon. Daredevilt, és Doctor Stranget is. A fekete-fehér képregény antológiákból is csak azért vettem meg kettőt, mert volt bennük 2-2 marveles sztori.
De pl. lehetne egy szavazás is hogy, a marvel főbb húzó címeiből melyikekre mennyi ember lenne kíváncsi. Vagyis hogy kit melyik érdekelne a legjobban.
This is a joke. A real practical Joke.

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Marvel +
« Válasz #3314 Dátum: 2013. November 18. - 15:13:34 »
Marvel+ 12.

Az x-Men történet továbbra is nagyon jó, és bizton állíthatom, hogy még jobb lesz. (Mivel már egy honosítói oldalon korábban olvastam.)  ;)

Thor: nekem bejött a történet. A rajzok nagyon szépek, még a füzet elolvasása után is sokszor átlapoztam az újságot, hogy gyönyörködhessek bennük. A fórumon többen nem tartották Thorhoz illőnek ezt a kozmikus kalandot, pedig, ha visszanézzük, akkor a múltban is elég sokszor csapott már össze földönkívüliekkel. Például ő találkozott elősször a Telepesekkel is. Hiba egyedül az időzítésben lehet, hiszen a 2. mozifilm ebben a hónapban jött ki, az újságban való szereplése viszont itt ér végett. (Remélem, nem véglegesen.) Talán többen vásárolták volna a Thor-borítós M+ számait a film után. Persze, ez már nem fog kiderülni.

Kíváncsi vagyok, hogy az Egmont próbál-e igazodni a film megjelenéséhez a kissebbeknek szánt kiadványában. Néha azt vesezm észre, hogy figyelik a Kingpin kiadványait és úgy válogatják össze a történeteiket. Mikor jött az Új Bosszúangyalai kötet, akkor ők voltak az újságjukban, most legutóbb ki? Természetesen a Fenegyerek. Mindez véletlen lenne? :spidey:

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3315 Dátum: 2013. November 18. - 16:07:47 »
Természetesen a Fenegyerek. Mindez véletlen lenne? :spidey:

Mondjuk ez érdekes volt tőlük, mert Fenegyerek nem szerepel a képregényben. Vannak róla dokumentációs anyagok, játékok, miegymás, de a képregényben nem szerepel csak Vezér és valami korrupt zsaruk.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Marvel +
« Válasz #3316 Dátum: 2013. November 18. - 19:48:28 »
Természetesen a Fenegyerek. Mindez véletlen lenne? :spidey:

Mondjuk ez érdekes volt tőlük, mert Fenegyerek nem szerepel a képregényben. Vannak róla dokumentációs anyagok, játékok, miegymás, de a képregényben nem szerepel csak Vezér és valami korrupt zsaruk.

Így van. Meg még a borítón látható.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3317 Dátum: 2013. November 18. - 19:55:08 »
Természetesen a Fenegyerek. Mindez véletlen lenne? :spidey:

Mondjuk ez érdekes volt tőlük, mert Fenegyerek nem szerepel a képregényben. Vannak róla dokumentációs anyagok, játékok, miegymás, de a képregényben nem szerepel csak Vezér és valami korrupt zsaruk.

Így van. Meg még a borítón látható.

És a poszteren is. De a történethez semmi köze...


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Marvel +
« Válasz #3318 Dátum: 2013. November 21. - 18:40:42 »
Saját tapasztalat is azt mutatja, hogy a borító meghatározó. Ha egy ismertebb szereplő, vagy téma van a borítón, hamarabb kattintanak/veszik meg.
Ezt én már régóta figyelem, és igazából szerintem Tomi jól csinálja. Visszanézve a füzeteket mindig olyan volt a borító, ami valamiért érdekes volt. Érdekesség képen, a mostani számnak a borítóján Thor van, és ugye most van a mozikban is a második része.

M+12:
Az X-men sztori zsír volt  :D , amit sajnálok, hogy foghíjasan ért véget. Ezt úgy értem, hogy az olvasás közben olyan érzésem volt, hogy mintha néhány lap valahogy kimaradt volna.
A Thor-sztori nekem bejött. Nem hiszem, hogy a filmnek lett volna köze, mert amikor elősször jelent meg az M+ lapjain, nekem már akkor tetszett a sztori.

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én észrevettem apróbb hibákat a kiadványon. Mintha félre lenne nyomtatva, és ez a borítón jól látszik, az alján vízszintesen egy fehéredő csík van, ez eddig egy füzeten sem volt látható. De ugyanez van bent is, néhány fekete alapos oldal alján fehér csíkkal ér véget a lap alja.
A XVII. kerületi Tescoban vettem meg, és átnéztem, mindegyikben volt ilyen hiba. Nem zavar, mert ez az első ilyen észrevételem, de szokatlan.
SD. EJC.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #3319 Dátum: 2013. November 21. - 18:59:04 »
Az X-Men sztoriban pár bubi is el van csúszva! ;)