Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732182 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ragatskynet

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Marvel +
« Válasz #3540 Dátum: 2014. Február 13. - 08:49:08 »
Van akinek még nem jött a postás? :-(

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3541 Dátum: 2014. Február 13. - 09:45:22 »
Nem egy égbekiáltó kérdés, csak a kíváncsiság miatt kérdezem: mi dönti el, hogy egy képregényfüzet milyen magasságú
Alapvetően én, de 1 mm különbségben a nyomda is felelős lehet. A 2-es számot másik nyomda nyomta, a legújabbnál pedig a régi történet miatt fél mm-t le kellett vágni belőle, mert látszódott rajta a vágójel.
A Végtelen Hatalom isteni! (hogy stílszerű legyek ;D ). Kb olyan izgalommal vártam, mint annak idején a Titkos Háborút. Jó megint együtt látni ennyi karaktert, élvezetesek a helyszínek is, a rajzokért szintén odavagyok.  :D Remélem ebből a korszakból lesznek még sztorik.
Az idei PPP Pókemberei mind innen vannak.
Idézet
Amúgy feltűnt valakinek, hogy a Titánon, Alf ment a tévében?
A Földön ment, de úgy is jó poén volt. :)

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Marvel +
« Válasz #3542 Dátum: 2014. Február 13. - 09:48:17 »
Van akinek még nem jött a postás? :-(

Igen, nekem se, de azért még nem kell pánikolni, nálam mindig ez van. Volt már olyan is, hogy egy hét múlva kaptam meg...  :nemtudom:

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #3543 Dátum: 2014. Február 13. - 17:02:38 »
Sopronban, ami nem egy kis város, tragikus a helyzet a Marvel+ képregény elérhetőségét tekintve, kifejezetten a nemzeti dohány boltok megjelenése óta.
A Lapker 4 Relay/Inmedio boltot ír Sopronban, ebből 1 helyén dohánybolt van, 1-et lebontottak, 1 helyen volt ugyan Marvel+, de szerdára elfogyott mikor venni akartam, maradt még egy lehetőség, de az nekem autóval 20-25 perc, gyalog több mint 1 óra.
Így nem fog menni Tomi, ebből nem lesz normális értékesítés, nagyon gáz. Ha nem találok sehol megrendelem a weboldalról, vagy előfizetek, de akkor a különszámokra majd külön kell előfizetni gondolom.
Hihetetlen, hogy 2 km-es körzeten belül nemhogy Relay, de nincs 1 db újságárus sem.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3544 Dátum: 2014. Február 13. - 17:05:50 »
Ismerem a helyzetet sajnos, erősen rányomja a bélyegét az összes megjelenő újságra ez, hogy megszűnt 300 Relay bolt. Egy-két Tescóba is bekerült a Marvel+ (a különszám nem fog), érdemes esetleg ott is szétnézned. De érezhetően több az előfizetés emiatt, mint tavaly.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #3545 Dátum: 2014. Február 13. - 17:10:12 »
Csak előfizetéssel nem nagyon fogsz olvasottságot növelni. :-\

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Marvel +
« Válasz #3546 Dátum: 2014. Február 13. - 17:20:01 »
Gyakorlatilag nálunk is az van, hogy amíg 10 éve legalább 5 újságost el tudtam érni 3 percen belül, bármelyik irányba, addig mára egyik sincs meg. Legtöbb helyen a pavilonokat is lebontották, 1-2 meg emlékeztet egy falfirka lelőhelyre.
Nekem is öt perc bicó a belvárosig, ahol lényegében van két Realy/IM, meg egy kisebb Tesco. Plusz napi szinten járok arra. Tehát én szerencsés vagyok, mert itt mindig van bőven Marvel+. Nagyon remélem, hogy a jövőben is így marad, a Sparban található Relayban pl. legalább 6-8 tökéletes állapotú Marvel+ volt. De a Tescoban is oké szokott lenni. Szóval nem aggódom, hogy nem kapok különszámot, bízom benne, hogy más városokban is szerencsésebb lesz a helyzet idővel. 

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #3547 Dátum: 2014. Február 13. - 17:41:26 »
Felénk semmi ilyenfajta üzlet nincs, a legközelebbi 45km-re található csak. Ez tényleg gáz.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Marvel +
« Válasz #3548 Dátum: 2014. Február 13. - 18:51:04 »
M+13 /X-Men kivégezve. A VH. másnapra marad. A sztorival nekem egy bajom van, amin nem lehet változtatni: Miért hal meg benne a gyerek? Ez már nem tudom hanyadik olyan sztori, amiben meghal valaki, aki ráadásul jó lélek. Ezt leszámítva jó volt egy ilyen "gyors" (egy füzetnyi) akciót olvasni. Amikor bejött a képbe az F4, már vártam, hogy Póki is tiszteletét teszi.
Mellesleg, az elején amikor mennek a szörnyhöz NYC közepébe, azt hittem, hogy valamit kihagytam, mert tavalyról nem rémlett, hogy hívást, vagy bármi jelet kaptak volna az X-ek, hogy menni kell, mert előmászott King-Kong negatívja. Belelapoztam a 12-be, és valóban nem utalt semmi arra, hogy megtámadták New Yorkot.

--Kibővítem még egy gondolattal:--

Privátba le tudnád írni Tomi, hogy technikailag hogy csináltátok meg az Isten feliratot? Mert az ugye gyárilag God lehetett, és mivel kb. már 1 éve tanulgatom a Ps-t kíváncsi vagyok, hogyan csináltátok, mert egyrészt profi munka, másrészt nem volt egyszerű így megcsinálni.
Most azon töprengek, hogy én hogyan csináltam volna meg ezt a feliratot, de egyszerűen semmi nem jut az eszembe.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 13. - 19:03:07 írta SD. EJC. »
SD. EJC.

jukjuk

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 146
Re:Marvel +
« Válasz #3549 Dátum: 2014. Február 13. - 20:52:21 »
Sopronban, ami nem egy kis város, tragikus a helyzet a Marvel+ képregény elérhetőségét tekintve, kifejezetten a nemzeti dohány boltok megjelenése óta.

Ez nálunk is totál így volt, simán és időben meg tudtam venni mindig az Inmedioban, az aktuális képregényeket, volt is mindig megfelelő példányszám, aztán jött ez a nemzeti trágyadomb és annyi lett az egésznek. A város másik végén volt/van esély beszerezni az ottani Relay-ben a kiadványokat, de oda meg jó, ha 2-3 darabot vittek, és nem is mindig kaptam. Hiába, már nem úgy van mint a hőskorban, hogy minden újságárus bódé kirakatában ott van a képregény.  :( Szóval tele is lett a t....  ;D..a hócipőm a macerás beszerzéssel, és szépen előfizettem mindegyikre.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 13. - 21:47:10 írta jukjuk »

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3550 Dátum: 2014. Február 13. - 21:26:59 »
Igen, kicsit kezd emlékeztetni a képregényezés legelejére, mikor csak könyvesboltokban lehetett kapni a képregényeket. Akkor elég nehéz volt hozzájutni. Csak a Süni magazint lehetett újságosnál beszerezni. :)


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3551 Dátum: 2014. Február 13. - 21:51:27 »
Csak előfizetéssel nem nagyon fogsz olvasottságot növelni. :-\
Ez biztos. A Marvel+-nak a korlátozott elérhetőséggel ez nem is nagyon célja, inkább a meglévő fanok kiszolgálása.
Felénk semmi ilyenfajta üzlet nincs, a legközelebbi 45km-re található csak. Ez tényleg gáz.
Az tényleg durva. Különben nálunk is megszűnt az újságos a lakótelepen a buszvégállomásnál.
M+13 /X-Men kivégezve. A VH. másnapra marad. A sztorival nekem egy bajom van, amin nem lehet változtatni: Miért hal meg benne a gyerek?
Mert valaki meg akarja ölni az összes X-Ment. Ez csak a kezdet.
Idézet
Mellesleg, az elején amikor mennek a szörnyhöz NYC közepébe, azt hittem, hogy valamit kihagytam, mert tavalyról nem rémlett, hogy hívást, vagy bármi jelet kaptak volna az X-ek, hogy menni kell
Nem volt rá szükség, elég, ha látták mondjuk a hírekben.
Idézet
Privátba le tudnád írni Tomi, hogy technikailag hogy csináltátok meg az Isten feliratot?
Csak tipp, de klónbélyegzővel. Ennél többet én sem tudok. Illetve még annyit, hogy hiába tudod, hogyan csináltuk, ahhoz, hogy ilyen legyen a végeredmény, kell sok év gyakorlat is.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #3552 Dátum: 2014. Február 14. - 06:37:49 »
Lehet , hogy a Marvel + fanoknak készül, de én velem történt meg , hogy hazafelé ahogy a vonaton lapozgattam az aktuális kiadványt egy anyuka odajött megkérdezni , hogy hol vettem a kiadványt  mivel a fia is odavan a képregényekért , de csak akkor jut hozzá amikor véletlenül Pesten járnak és belefutnak egy-egy példányba. Környezetembe sokan csak néznek amikor olvasom a kiadványokat , nem azért mert "öreg" vagyok hozzá , hanem mert nem is tudnak róla , hogy ilyet valahol is kapni lehet.

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Marvel +
« Válasz #3553 Dátum: 2014. Február 14. - 06:52:13 »
És a jövő generációnak is át kell adni a képregények szeretetét minél hamarabb. ;)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #3554 Dátum: 2014. Február 14. - 11:06:16 »
Sopronban, ami nem egy kis város, tragikus a helyzet a Marvel+ képregény elérhetőségét tekintve, kifejezetten a nemzeti dohány boltok megjelenése óta.

Én is Sopronban lakok és a Széchenyi tér-i Inmedio-ban kerestem (eddig is ott vettem általában), de elfogyott (azt mondták lesz majd, gondolom utánrendelnek), majd átmentem Magyar utcába (a másiktól max 5 perc gyalog) és ott találtam 2 darab példányt (már csak max 1 van :) ).

Szerintem nem gáz ez az Inmedio/TESCO combó, csak többet kellene rendelniük, mert mindenki (akinek nincs előfizetése) csak onnan szerezheti be.

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:Marvel +
« Válasz #3555 Dátum: 2014. Február 14. - 14:16:55 »
hazafelé ahogy a vonaton lapozgattam az aktuális kiadványt egy anyuka odajött megkérdezni , hogy hol vettem a kiadványt  mivel a fia is odavan a képregényekért

Ez de jó történet. :)

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:Marvel +
« Válasz #3556 Dátum: 2014. Február 14. - 14:18:29 »
Nekem is megjött a Marvel+. Még nem olvastam, de olyan izgalommal bontottam ki a csomagot, mint gyerekkoromban az új legót. :) Köszönet érte!
És az ajándék amerikai képregényt is köszönöm. Külön poén, hogy a hátlapján Pókember ajánlja a mindennapi tejfogyasztást, mert neki is kell az erő, amikor Oki Dokival harcol. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3557 Dátum: 2014. Február 14. - 14:34:18 »
Got milk? :)

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:Marvel +
« Válasz #3558 Dátum: 2014. Február 14. - 15:08:33 »
Got milk? :)

Igen, igen! És tök jól van rajzolva, hogy fejjel lefelé lóg, a poharat pedig jól tartja. :)

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Marvel +
« Válasz #3559 Dátum: 2014. Február 14. - 18:18:39 »
Van akinek még nem jött a postás? :-(

Nekem még ma délutánra sem érkezett meg...