Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732009 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Marvel +
« Válasz #3580 Dátum: 2014. Február 19. - 15:25:20 »
"láncolatlan" ?

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Marvel +
« Válasz #3581 Dátum: 2014. Február 19. - 15:27:44 »
Hát akkor én megmondom a tutit. :)
Az van, hogy a Földön ma valóban több ember él állítólag, mint amennyi eddig meghalt. Mert ugye a Föld népessége folymatosan nő, méghozzá az utóbbi időkben gyorsult fel igazán a folymat. Ezt úgy olvastam valahol, hozzáteszem, nem a Best magazinban, szóval szerintem igaz lehet, bármilyen hihetetlenül is hangzik elsőre.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3582 Dátum: 2014. Február 19. - 15:34:09 »
Szerintem mindenképpen lehetetlen. Olvass egy statisztikát arról, hogy évente hány ember hal meg.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Marvel +
« Válasz #3583 Dátum: 2014. Február 19. - 15:38:59 »
Na, rákerestem neten, és találtam is egy cikket a témában. Tényleg hülyeség. A cikk szerint legkorábban tízezer éve léptük át a hétmilliárd halottat. Legkésőbb kétezer éve.
És még azt mondják, hogy a képregény nem komoly kategória! Hát milyen tudományos vitákat folytatunk mi itten!  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 19. - 15:48:52 írta Edwest12 »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #3584 Dátum: 2014. Február 19. - 16:00:14 »
Igazság szerint csak egy olyan függvény kell a népességszaporulathoz, amelynek értéke egy adott pillanatban magasabb az addigi integráljánál. Majd zozi megmondja, hogyan kéne kinéznie. Vagy Ju, ha olvassa ezt a topicot. :)
Nem, ha lényként fordítjuk, ugyanott vagyunk: sőt, az még inkább valószínűtlen.
Kevésbé valószínűtlen. Akad a Marvel világában jó pár rovar- és hüllőszerű értelmes faj. Csak a Fészek egyedül egyetlen királynővel be tud népesíteni tíz év alatt egy bolygót.
"láncolatlan" ?
Nem kötik azok a fizikai törvények, amik sok „keményvonalas” sci-fire, de még sok puhultabb változatára is igaz. Utóbbira jó példa a Star Wars, ahol összesen két „mágia” létezik: az Erő és a hipertér-meghajtó. Minden más nagyon is emberi jellegű társadalmi/gazdasági alapokon és a newtoni fizikán nyugszik. A DC-nél a jó sci-fi sorozatok író hajlandóak és hajlamosak kihajítani az ilyesmit az ablakon és tényleg földönkívüli viszonylatokban gondolkozni. Már amikor nem egy vérvörös bőrű humanoid lány és egy földi ember romantikus kalandjait szövögetik.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3585 Dátum: 2014. Február 19. - 16:04:28 »
Kevésbé valószínűtlen. Akad a Marvel világában jó pár rovar- és hüllőszerű értelmes faj. Csak a Fészek egyedül egyetlen királynővel be tud népesíteni tíz év alatt egy bolygót.
Jó, de hány olyan élőlény van, amely az évmilliók alatt kipusztult? Csak egyetlen egy faj is benépesítené azt a bolygót pár ezer év alatt, amíg létezett.

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Marvel +
« Válasz #3586 Dátum: 2014. Február 19. - 16:20:46 »
Én már csak azt nem tudom miként bírom ki szombatig. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3587 Dátum: 2014. Február 19. - 16:34:47 »
Már csak hármat kell aludni. :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3588 Dátum: 2014. Február 19. - 17:03:57 »
3
 :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #3589 Dátum: 2014. Február 19. - 18:29:19 »
Lehet, hogy az egyszerűség kedvéért azt kellett volna írni: "Úgy tűnik, a halált régóta nyomasztotta az emberiség túlnépesedése, és ez szerinte felborítja az élők-halottak kozmikus egyensúlyát." Vagy valami hasonlót.  :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #3590 Dátum: 2014. Február 19. - 18:51:27 »
Nem speciel az emberiséggel van baja. Igazából az előzménysztori kifejezetten az egész univerzum túlnépesedésére célzott. Az emberiség és a Föld gyakorlatilag szóba se került benne.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Marvel +
« Válasz #3591 Dátum: 2014. Február 19. - 19:08:27 »
Nem speciel az emberiséggel van baja. Igazából az előzménysztori kifejezetten az egész univerzum túlnépesedésére célzott. Az emberiség és a Föld gyakorlatilag szóba se került benne.

Éééés innen kezdődik a szcientológia és Xenu?  :lol:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #3592 Dátum: 2014. Február 19. - 19:54:50 »
Az első világháború is egy ember miatt tört ki, vagyis a folyamatot ő indította el.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Marvel +
« Válasz #3593 Dátum: 2014. Február 19. - 22:30:08 »
tud népesíteni tíz év alatt egy bolygót.
"láncolatlan" ?
Nem kötik azok a fizikai törvények, amik sok „keményvonalas” sci-fire, de még sok puhultabb változatára is igaz. Utóbbira jó példa a Star Wars, ahol összesen két „mágia” létezik: az Erő és a hipertér-meghajtó. Minden más nagyon is emberi jellegű társadalmi/gazdasági alapokon és a newtoni fizikán nyugszik. A DC-nél a jó sci-fi sorozatok író hajlandóak és hajlamosak kihajítani az ilyesmit az ablakon és tényleg földönkívüli viszonylatokban gondolkozni. Már amikor nem egy vérvörös bőrű humanoid lány és egy földi ember romantikus kalandjait szövögetik.
Tehát a DC jól csinálja, mert láncolatlan, de a Marvelnél még inkább azok.
----
A mai termés:

Hivetalos 5Panels sablonpapírra  :brow:
Közben rájöttem, hogy Thaonosnak nincs is szeme, vagy csak mindig árnyékban van. Nem úgy mint az Avengers végén, ahol világít a szembogara, ami sztem marha hülyén néz ki(Smaugnál is).

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #3594 Dátum: 2014. Február 19. - 22:55:24 »
Igazából mindkettő jól csinálja. A Marvel hajlamosabb metafizikai eszmefuttatásokba és nagyszabású űroperákba bonyolódni, és egész ügyesek benne.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Marvel +
« Válasz #3595 Dátum: 2014. Február 20. - 10:35:00 »
Már értem, köszi a kimerítő válaszokat. :)
Én azt bírtam, amikor Magneto már gyógyítani is tudott és ezt a mágneses képességből vezette le az író.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #3596 Dátum: 2014. Február 20. - 10:40:15 »
Micsoda filozófiai vitát indítottam el :).

Amúgy azt nem szoktam hibának venni, ha a people, emberekre van fordítva, mert alapból ha egy világban többféle értelmes lény létezik, akkor az ő összességükre értelmezem. Bár az is igaz, hogy később az állatok és egyéb kevésbé értelmes fajok fele is kihalt.

Meg alapvetően nem szoktam minden áron realitást keresni egy fantasy-ban, sci-fi-ben, de főleg szuperhősös képregényekben :), de ezt még azon belül is túlságosan irreálisnak éreztem.

Bár ha később valóban elmezavarral magyarázzák a halál viselkedését, akkor ez a mondat is betudható annak.

Lehet, hogy az egyszerűség kedvéért azt kellett volna írni: "Úgy tűnik, a halált régóta nyomasztotta az emberiség túlnépesedése, és ez szerinte felborítja az élők-halottak kozmikus egyensúlyát." Vagy valami hasonlót.  :)

Ez jó ötlet lenne, csak  ez meg egy olyan kérdést vet fel, hogy a magyar fordító átírhatja-e az eredeti mondatot, ha értelmetlennek vagy hibásnak érzi.

Bár valamelyik Pókemberes témában volt szó arról, hogy az egyik író elírt valamit, azt hiszem May néni leánykori nevét elírták. Akkor elfelejtettem megkérdezni, hogy az az egyértelmű hiba a magyar fordításra ki lett javítva, vagy úgy lett hagyva, mert az eredetiben az volt írva?

gapap

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Marvel +
« Válasz #3597 Dátum: 2014. Február 20. - 21:52:00 »
Van olyan is, ami nem visszakapott, hanem nyomdai.

Nem tudom vittél-e ilyet azóta a Trillianba, de ma, amikor megvettem az új képregényeket, akkor a 2013/6-os Marvel+-ból csak visszakapott példány volt, az állapotból ítélve. Mindegy, elhoztam a legjobbat.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3598 Dátum: 2014. Február 20. - 21:53:03 »
A 2013/6-osból még nem kaptunk vissza egyet sem.

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Marvel +
« Válasz #3599 Dátum: 2014. Február 21. - 09:31:11 »
Már holnap ilyenkor a kezemben lesz a Marvel+ különszám.
Hétfőn pedig jön a várva várt bejelentés. :D Minden Kingpin rajongónak kellemes hétvégét kívánok, előre is. :D