Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 730804 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Marvel +
« Válasz #3640 Dátum: 2014. Február 24. - 16:40:09 »
A különszám minden Marvel+-t árusítóhoz kikerült? Mert kettőnél is voltam Szegeden és csak Pókember volt.  :headscratch:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3641 Dátum: 2014. Február 24. - 17:25:30 »
Fantasztikus munka az új különszám!
Megvallom, az Isten felirat után már számítottam egyéb nyalánkságokra, így az első sztori címfeliratára....
Most is szép munka volt, ugyanúgy mint a 3. rész splash page-je, de a 4. rész felirata bennmaradt. Gondolom lett volna meló vele ezerrel és azért. De az zseniális a maga egyszerűségében, ahogy megoldottátok a magyar címet! A történet szuper, a kiadvány gyönyörű. Látszik, hogy van benne munkátok dögivel!

Fáklya:
Biztos, hogy az Johnny, mert az F4 jelét rajzolja le a képen. Nem feltétlenül hiba ez, mert az eltűnt szuperhősök közt volt. Nem tudtak a tartózkodási helyéről, ezért volt eltűntnek elkönyvelve. Szerintem.

A Toxie plakát tényleg szuper, bírom a Troma filmjeit!  :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Marvel +
« Válasz #3642 Dátum: 2014. Február 24. - 17:57:41 »
A héten szerencsére pont Pesten melóztam és be tudtam ugrani a Trillianba megvenni a különszámot és a Pókembert is. Szuper mind a kettő! A különszámban a következőre figyeltem fel: a 16. oldalon az eltűnt szuperhősök között szerepel Fáklya is. A 33. oldalon viszont ott van az Angyalok Quinjet-je mellett. Ez írói baki, vagy....?  :D
Igen, ezt én is észrevettem. Most viszont olvasom a válaszokat. A Különszám amúgy nagyon tetszik. Szuper, várom a 2. részt.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Marvel +
« Válasz #3643 Dátum: 2014. Február 24. - 18:07:37 »
A különszám minden Marvel+-t árusítóhoz kikerült? Mert kettőnél is voltam Szegeden és csak Pókember volt.  :headscratch:

Lehet, hogy már el is fogyott. Pécsen az Árkádban például már egy darab se volt ma délután, csak az üres helye tátongott a Pókember mellett. Még egy ok, hogy a második különszámért is felkerekedjek mindjárt első nap, ahogy megjelenik. ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #3644 Dátum: 2014. Február 24. - 18:11:59 »
Fáklya:
Biztos, hogy az Johnny, mert az F4 jelét rajzolja le a képen. Nem feltétlenül hiba ez, mert az eltűnt szuperhősök közt volt. Nem tudtak a tartózkodási helyéről, ezért volt eltűntnek elkönyvelve. Szerintem.

Hol rajzolja le az F4 jelét? Az eltűntek között lévő képen?
Akiről írtunk, az a 33 oldalon lévő fáklya. Jim hammond ebben az időben a nyugati parti anygyalokkal lógott, szóval nem véletlenül van odarajzolva, úgy ahogy.
This is a joke. A real practical Joke.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3645 Dátum: 2014. Február 24. - 18:17:06 »
Fáklya:
Biztos, hogy az Johnny, mert az F4 jelét rajzolja le a képen. Nem feltétlenül hiba ez, mert az eltűnt szuperhősök közt volt. Nem tudtak a tartózkodási helyéről, ezért volt eltűntnek elkönyvelve. Szerintem.

Hol rajzolja le az F4 jelét? Az eltűntek között lévő képen?
Akiről írtunk, az a 33 oldalon lévő fáklya. Jim hammond ebben az időben a nyugati parti anygyalokkal lógott, szóval nem véletlenül van odarajzolva, úgy ahogy.

Igazad van, figyelmetlen voltam. Az eltűntek között szereplő képen rajzolja le a jelet.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Marvel +
« Válasz #3646 Dátum: 2014. Február 24. - 18:34:33 »
A különszám minden Marvel+-t árusítóhoz kikerült? Mert kettőnél is voltam Szegeden és csak Pókember volt.  :headscratch:

Te mely újságosoknál voltál?
A Szegedi Árkádban még volt 1 db példány ma (bár kissé sérült volt a teteje), de azt nem vettem meg.
Azt mondta az újságos, hogy 7 példányt kapott, ebből már csak ez az 1 db maradt...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3647 Dátum: 2014. Február 24. - 19:04:02 »
A különszám minden Marvel+-t árusítóhoz kikerült? Mert kettőnél is voltam Szegeden és csak Pókember volt.  :headscratch:
Nem. Csak a R/I-hoz.
de a 4. rész felirata bennmaradt. Gondolom lett volna meló vele ezerrel és azért.
Nem maradt rá idő. Ha azt is retusáljuk, csúszott volna a megjelenés.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3648 Dátum: 2014. Február 24. - 19:09:50 »
de a 4. rész felirata bennmaradt. Gondolom lett volna meló vele ezerrel és azért.
Nem maradt rá idő. Ha azt is retusáljuk, csúszott volna a megjelenés.

Kár érte. De mint említettem, így is szép megoldás született! Jó volt olvasni ezt a történetet magyarul is!


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Marvel +
« Válasz #3649 Dátum: 2014. Február 24. - 19:25:53 »
Egyvalamin felkaptam a fejem: Sasquatch miért lett lefordítva? Ha már egyszer le lett hogy-hogy Óriásláb lett és nem Nagyláb? :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #3650 Dátum: 2014. Február 24. - 19:32:31 »
Remélem, Szaszkacs vagy Szaszkvacs lett, mert az a magyar elnevezése. :)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Marvel +
« Válasz #3651 Dátum: 2014. Február 24. - 19:36:44 »
Mint írtam Óriásláb lett, de nem értem mi a bajod a fonetikus írásmóddal. :)

Gergo3

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 128
Re:Marvel +
« Válasz #3652 Dátum: 2014. Február 24. - 20:50:07 »
A különszám minden Marvel+-t árusítóhoz kikerült? Mert kettőnél is voltam Szegeden és csak Pókember volt.  :headscratch:

Te mely újságosoknál voltál?
A Szegedi Árkádban még volt 1 db példány ma (bár kissé sérült volt a teteje), de azt nem vettem meg.
Azt mondta az újságos, hogy 7 példányt kapott, ebből már csak ez az 1 db maradt...

Én vasárnap vettem a Szegedi Árkádban, akkor 2 darab volt belőle már csak.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3653 Dátum: 2014. Február 24. - 21:15:55 »
Egyvalamin felkaptam a fejem: Sasquatch miért lett lefordítva? Ha már egyszer le lett hogy-hogy Óriásláb lett és nem Nagyláb? :headscratch:
Hát, ez az óriásláb a yeti helyi megfelelője, vagy mi. Nagylábként ritkábban találkoztunk vele, míg óriáslábként mozifilm is volt belőle.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Marvel +
« Válasz #3654 Dátum: 2014. Február 24. - 21:53:31 »
Tudom mi az a szaszkvacs, csak én még soha nem találkoztam úgy a bigfoottal magyarul, hogy óriásláb. Mindenhol nagylábként emlegetik. :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3655 Dátum: 2014. Február 24. - 23:14:47 »
Óriásláb és Hendersonék.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #3656 Dátum: 2014. Február 24. - 23:20:29 »
Komolyan egy harmincéves szinkronra alapozod ezt? Amikor az indexen is pont most mutatták meg, hogy akkoriban a Warlordot is lefordították tisztúrnak? Ráadásul a szaszkacs teljesen más legenda, mint a jeti vagy Nagyláb.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3657 Dátum: 2014. Február 24. - 23:24:55 »
Szaszkacs biztosan nem lett volna. Ezt még az életben nem láttam így leírva. 30 éve még jók voltak a szinkronok, épp ez az. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #3658 Dátum: 2014. Február 24. - 23:29:28 »
A szinkron jó, sőt, zseniális volt. A fordítás viszont igen sokszor nagyon gyatra – gondolom sok filmet hallás alapján kellett, plusz az internet hiánya is eléggé kiütött. Más kérdés, hogy a legtöbb rossz fordítást szépen elsikálták a szinkronban.
MOndjuk most már amúgy is mindegy. Meg legalább a fordítás kontinensen belül maradt. :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 24. - 23:32:03 írta talgaby »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
This is a joke. A real practical Joke.