Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732188 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Marvel +
« Válasz #3760 Dátum: 2014. Március 23. - 16:22:37 »
Nekem is bejön a borító. Jó vaskos kis anyag lesz, hát várjuk már...

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Marvel +
« Válasz #3761 Dátum: 2014. Március 26. - 11:32:04 »
Feltehetőleg utolsónak, de én is véleményezem az M+ 14-et.

X-Men:
Izgalmas az új sztori, nagyon bejön. Főleg azért tetszik, mert kvázi a saját házuk (edzőterem) fordul ellenük. A rajzok a továbbiakban is remekek, egyet nem értek: Ha a terem fordul az X-ek ellen, akkor az a kiskölyök, aki meghalt, miért éledt fel zombiként? Várós a folytatás.

Megtorló:
A rajzvilága hűen tükrözi Megtorlót, nagyon passzol hozzá. Érdekes, hogy ahány főhős, annyiféle városábrázolás. A történet jó volt, és helyenként vicces, és habár nincs semmilyen szuper ereje, mégis olyan jól el tudja azt hitetni az ellenekkel szemben, ahogy határozottan, nyugodtan, mégis keményen fellép, hogy hihetetlen. Mivel nem olvasok Megtorlót, ezért nekem ahogy intézi a dolgait kicsit morbid volt (és vicces), habár kétségtelen, hogy ő viszont jól alszik éjszaka. Póki is tanulhatna tőle néha.
Mindent egybevetve, nem vonz a karakter, és valszeg a jövőben sem fogom követni a kalandjait, de ezeket a leközölt sztorikat el fogom olvasni, mert érdekesek, jók, és viccesek. Kicsit olyan, mint DP, csak különleges képesség nélkül.

Hajrá, csak így tovább!  :kingpin:
SD. EJC.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3762 Dátum: 2014. április 02. - 16:21:59 »
Kinn vannak a 2. különszám előzetes oldalai.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #3763 Dátum: 2014. április 02. - 19:11:49 »
Ezekbe az előzetes oldalakba mindig csak félve, hunyorítva merek belenézni, nehogy valami - számomra spoileres - történés idő előtt kiderüljön. Azért mindig belenézek, de csak félve, óvatosan...

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Marvel +
« Válasz #3764 Dátum: 2014. április 04. - 19:36:19 »
A Különszámtól már csak a 3-as M+-t várom jobban. Talán a közelgő film miatt most jobban érdekel a jó öreg Kapi.
SD. EJC.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #3765 Dátum: 2014. április 12. - 08:30:12 »
A Végtelen Hatalom M+-os különszámok nagyon jók voltak! Tegnap olvastam ki az újat. Kellenek ezek a különszámok! Tetszett a kozmikus történet és azt kaptam ettől a kiadványtól, amit vártam. Ragyogó képek, és a végén levő dokumentumok is kellettek a mostani történethez, mint előzmények. Űrrókával kapcsolatban: /Marvel Extra 1.szám 36. oldal/    21(!) év után végre megtudtam mi a különleges képessége, ami megjelent akkor gondolataként.  :)   Köszönöm  :kingpin:   
Várom a további színvonalas kiadványokat!

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Marvel +
« Válasz #3766 Dátum: 2014. április 12. - 17:28:13 »
Ma vettem meg az újságosnál a különszámot, már csak egy darabjuk volt. a gerincénél kicsit meg van nyomódva de tényleg nagyon minimálisan. szerintem ez inkább amiatt van mert nagyon sok benne a lap és csak így bírta az irkafűzött kötési mód. ragasztott gerinccel nagyon szép lett volna, de gondolom az árát is megdobta volna.
a beltartalom nagyon szép, még nem olvastam el, de már ránézésre is nagyon jó kiadvány! a ppp-t meg a hihit majd jövő héten várom a postával :)

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Marvel +
« Válasz #3767 Dátum: 2014. április 12. - 18:55:52 »
Sajnos ide nem ért el még a Marvel+ különszám és ezzel együtt a HP sem. Még a korábbi különszám és a mostani Marvel+ van kitéve...

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #3768 Dátum: 2014. április 12. - 19:03:24 »
Megvettem én is, és eddig nagyon tetszik, bár csak félig olvastam el még. Van benne egy kétoldalas kép ami sajnos áldozatul esett a szerkesztésnek, mert különböző oldalakra kerültek, de ez nem von le semmit az élvezeti értékéből, kötelező klasszikus! ;)
Kérdés: A 6 részes Infinity War valamilyen formában esetleg, nem jöhetne ki egyszer majd?
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 12. - 19:57:27 írta balogh44 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3769 Dátum: 2014. április 13. - 20:27:20 »
Van benne egy kétoldalas kép ami sajnos áldozatul esett a szerkesztésnek, mert különböző oldalakra kerültek
:surp: Most, hogy írtad, megnéztem, és tényleg, pedig erre nagyon odafigyelek. Az eredeti alapján szerkesztettem - és kapaszkodj - abban is így van. Az eredeti amerikai verzióban is külön oldalra került, méghozzá annyira, hogy a kettő között van plusz 2 oldal reklám is.  :surp:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #3770 Dátum: 2014. április 13. - 21:19:21 »
Akkor még mi jártunk jobban. ;)
Még annyit, hogy a kiadvány közepétől olyan rácsos a színezés, és a fekete színben is bele látszik. Ez mitől van? :headscratch:

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3771 Dátum: 2014. április 13. - 21:21:41 »
Az eredeti alapján szerkesztettem - és kapaszkodj - abban is így van. Az eredeti amerikai verzióban is külön oldalra került, méghozzá annyira, hogy a kettő között van plusz 2 oldal reklám is.  :surp:

Ez így igaz. De van egy olyan kétoldalas kép is újra benne, ami itt el van fordítva. Ezt nem lehetne valahogy kiküszöbölni, hogy kétoldalas legyen?


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3772 Dátum: 2014. április 13. - 21:31:24 »
Még annyit, hogy a kiadvány közepétől olyan rácsos a színezés, és a fekete színben is bele látszik. Ez mitől van?
Nem tudom, teljes digitális anyagot kaptunk hozzá, nem nyúltunk bele.
De van egy olyan kétoldalas kép is újra benne, ami itt el van fordítva. Ezt nem lehetne valahogy kiküszöbölni, hogy kétoldalas legyen?
Mivel biztosan nem újranyomásra gondolsz, nem értem a kérdést.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3773 Dátum: 2014. április 13. - 21:37:16 »
De van egy olyan kétoldalas kép is újra benne, ami itt el van fordítva. Ezt nem lehetne valahogy kiküszöbölni, hogy kétoldalas legyen?
Mivel biztosan nem újranyomásra gondolsz, nem értem a kérdést.

A jövőbeni kiadványoknál, ahol esetleg lenne kétoldalas kép.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3774 Dátum: 2014. április 13. - 21:42:02 »
Ja, ha van elég hely, akkor mindig kétoldalas. Csak akkor tesszük össze őket, ha másképp nem férne ki. Oldalt kihagyni nem akarunk, egy oldal plusz miatt viszont nem érdemes kétfelé szakítani egy történetet.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #3775 Dátum: 2014. április 13. - 21:44:28 »
Még annyit, hogy a kiadvány közepétől olyan rácsos a színezés, és a fekete színben is bele látszik. Ez mitől van?
Nem tudom, teljes digitális anyagot kaptunk hozzá, nem nyúltunk bele.
De van egy olyan kétoldalas kép is újra benne, ami itt el van fordítva. Ezt nem lehetne valahogy kiküszöbölni, hogy kétoldalas legyen?
Mivel biztosan nem újranyomásra gondolsz, nem értem a kérdést.

Már az első lapon a feketében is látszódnak, nem tudom hogy az eredetiben is ilyen? :headscratch:
Kétoldalas képek: Gondolom kellett a hely a doksiknak és azért lett elfordítva, de lehet hogy rosszul tudom.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #3776 Dátum: 2014. április 13. - 21:49:10 »
Gondolom kellett a hely a doksiknak és azért lett elfordítva, de lehet hogy rosszul tudom.
Kérlek. Ha Thor több ezer évre és sok-sok száz füzetre rúgó bonyolult élettörténetét bele tudtam passzírozni kevesebb mint 400 szóba a helykorlát miatt, komolyan azt hiszed, hogy nem lehettek volna a doksik szűkebbek a Marvel+ 2. különszámában? :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3777 Dátum: 2014. április 13. - 21:57:15 »
Ja, ha van elég hely, akkor mindig kétoldalas. Csak akkor tesszük össze őket, ha másképp nem férne ki. Oldalt kihagyni nem akarunk, egy oldal plusz miatt viszont nem érdemes kétfelé szakítani egy történetet.

Na, ezt meg most én nem értem.   :) Miért lenne kétfelé szakítva? Ha kimaradt volna egy doksi ( vagy esetleg bekerül még egy hátulról ), vagy esetleg átkerül egy belső borító oldalra, átszerkesztés nélkül jöhetett volna a kétoldalas kép. Természetesen nem arra gondolok, hogy hagyjatok ki oldalakat, vagy hogy egy kétoldalas kép úgy kerüljön bele, ahogy a mostaniba is került, az eredeti kétoldalas szétszedett kép, mert az már a Semicnél is nagyon zavart. Valamilyen szinten megoldás az elforgatott lekicsinyített kép, de nem a legjobb.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3778 Dátum: 2014. április 13. - 22:05:30 »
Na, ezt meg most én nem értem.   :) Miért lenne kétfelé szakítva? Ha kimaradt volna egy doksi
Most írtad, hogy a jövőbeli kiadványokra gondolsz.  ;)
Ennél a kiadványnál egy olyan dupla volt, amit összeraktunk, mert az utolsó történet közepét szakította volna meg egy oda nem illő oldal. Amikor ez megjelent, még nem volt divat a TPB kiadásos utánnyomás, így nem figyeltek rá, hogy a dupla oldalak páros-páratlanra jöjjenek ki. A 2-3. oldal dupla volt, vagyis a következő dupla ha páratlan-párosra jön ki - és így történt -, akkor ott valamit változtatni kell.
Még annyit, hogy a kiadvány közepétől olyan rácsos a színezés, és a fekete színben is bele látszik. Ez mitől van? :headscratch:
Most megnéztem, és nem tudom, mire gondolsz. Rácsos?

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Marvel +
« Válasz #3779 Dátum: 2014. április 14. - 15:00:53 »
Levadásztam a 2. különszámot, nagyon tetszett a sztori, viszont én két másik borító közül választottam volna, mert amit ti választottatok ki az kicsit spoileres.  Végtelen Köszönet!

 :kingpin:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.