Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732145 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

scorpion20

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Marvel +
« Válasz #3960 Dátum: 2014. Július 10. - 19:29:20 »
Helló!

1-2 észrevételem lenne. A  marvel plusz 15. számából - Hogy láthatta meg Vasember a "monitorokon" Rozsomákot, ha egyszer Rozsó 7 másik X-szel együtt az Uncanny X-men 227 (régi kiadás 22.szám) óta láthatatlan minden elektronikus eszköz számára? Ld. Genosha történet a 235-238. számában)

Végtelen hatalom: Thor-t átváltoztatta Thanos kristály(vagy üvegféle cucc)szoborrá, majd szétzúzta. Hogy találhatták meg később, hogy szétválassza Ezüst utazót, és Thanost?

Végül egy X-menes kérdés: Az Uncanny x-men 66 illetve Giant Sise X-men 1 között mi játszódik, a Hidden Years minisorozat, a First Class , másvalami vagy egyik sem?

Előre is köszönöm, ha valaki válaszolni tud.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #3961 Dátum: 2014. Július 10. - 23:46:29 »
A Roma-féle kavarásra gondolsz, amikor Ausztráliában rejtőztek? Az ezer éve a múlté. Vagyo, hogy reálisak legyünk, valós időben kb. huszonöt éve a múlté.
A nagy lyukban a Hidden Years játszódik, a First Class kvadrológia egyrészt nem teljesen kanonikus, másrészt kb. a tizedik számtól megy egészen cirka száznegyvenig, eléggé össze-vissza elosztva.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Marvel +
« Válasz #3962 Dátum: 2014. Július 13. - 17:40:17 »
Nekem is sikerült elolvasni a legújabb Marvel +-t.
Ahogy kicsit visszaolvastam, egyedül leszek a véleményemmel (Kapi halála), de hát ez van, nem vagyunk egyformák.
Az X-Men sztori egyre jobban indul be, egyre nagyobb a tét, egyre izgibb a sztori. Imádom, szeretem. A Kapi halála című történet 2-3-ik része meg valahogy egyszerűen nem jött be. Olyan érzésem volt, mire a végére értem, hogy gyakorlatilag semmi érdemi nem történt. Az első rész valahogy ütősebbnek éreztem, de az utolsó kettő, meg nem is tudom... Valahogy olyan semmilyen volt.
Tenni fogok még egy próbát, úgy hogy egybe elolvasom a 3 részt, és remélem, hogy megváltozik a véleményem.
SD. EJC.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3963 Dátum: 2014. Július 13. - 19:46:14 »
Nálunk annyira ismeretlen a kapitány ( a nyomtatott verziókra értem ), hogy elég erőtlen a halála. Nem is volt meg rá az esély, hogy azonosuljunk vele, és az az életforma amit képvisel is fényévekre áll tőlünk. Nekem sem tetszett. Az X-men tényleg jó.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3964 Dátum: 2014. Július 13. - 20:50:49 »
Valójában itt nem is a Kapi halála a lényeg, hanem a többiek érzése iránta. Ahogy a Másikban sem Pókember halála volt az "érdekes", hanem a többiek reakciói rá.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3965 Dátum: 2014. Július 13. - 21:04:34 »
Vagyis: nem tudsz azonosulni az érzéseikkel, mert nem ismered azt akit gyászolnak.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3966 Dátum: 2014. Július 13. - 21:42:06 »
Hát azért annyira tudsz. Ha olvastad az Új Bosszú Angyalai sorozatot. Önmagában én sem olvastam sok Kapi képregényt, csak csapatban találkoztam vele többnyire.

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Marvel +
« Válasz #3967 Dátum: 2014. Július 14. - 10:05:41 »
Nos, én nem csalódtam a Fallen Son-ban. Eddig pontosan azt kaptam, amit vártam és ez nagyon tetszett. A következő, a Pókemberes rész szerintem az egyik legjobb, meg az első, a  Rozsomákos. Egyébként a történet érdekessége, hogy az író - Jeph Loeb - elveszítette a fiát, ami hatással lehetett az alkotására.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Marvel +
« Válasz #3968 Dátum: 2014. Július 14. - 10:12:09 »
Valójában itt nem is a Kapi halála a lényeg, hanem a többiek érzése iránta. Ahogy a Másikban sem Pókember halála volt az "érdekes", hanem a többiek reakciói rá.
Most, hogy mondod a reakciók elég érdekesek voltak. Mindenki úgy reagált, ahogy neki kellett. PP elfolytott agresszióval, Rozsi parasztsággal, Luke Cage pedig elképesztő higgadtsággal.
SD. EJC.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #3969 Dátum: 2014. Július 14. - 15:09:17 »
Pár napja vettem az új M+-t, és amikor a pulthoz vittem az eladó felmutatta a munkatársának és azt mondta: "ebből a Marvel magazinból van még hátul a raktárban, csak szólok, hogy mindig legyen belőle kirakva, mert viszik, mint a cukrot" :). Örülök, hogy ilyen jól fogy és azért reménykedek, hogy olyan sikeres lehet, hogy valamikor majd újra 3 sztori kerülhet minden számba :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3970 Dátum: 2014. Július 14. - 15:21:09 »
Ez jól hangzik, hol volt ez? :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3971 Dátum: 2014. Július 14. - 15:40:58 »
Hát azért annyira tudsz. Ha olvastad az Új Bosszú Angyalai sorozatot. Önmagában én sem olvastam sok Kapi képregényt, csak csapatban találkoztam vele többnyire.

Okés, ez tiszta, olvastam őket. De csapatképregényből nem lehet annyira megismerni. Ha ebből indulunk ki, akkor a Pókember soha nem lett volna kedvenc. Eléggé szánalmas az ÚBA kötetekben. Mivel csapat, nincs idő kifejteni, ergo megismerni egyes karaktereket, szerintem. Egy bagatell példa: az Avengers moziban sem ismerhető meg egyetlen karakter sem igazán. Ezért kellettek a saját filmek is, hogy ott már tudja az ember ki kicsoda. Szóval így értem. A másik része meg az ami miatt nem igazán csikált a dolog az az, hogy tudom nem is halt meg. Igazából akkor talán nagyobbat ütött volna, de így nincs ereje számomra. De az X-men tényleg jó.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3972 Dátum: 2014. Július 14. - 18:23:27 »
És a két AMKap film sem elég hozzá? Persze, tudva, hogy nem végleges (persze ezt ma már akkor is tudjuk, ha még nem hozzák vissza), tényleg veszít az erejéből.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3973 Dátum: 2014. Július 14. - 18:45:03 »
De az elég. A filmhez. Én a filmes és a képregényes univerzumot nem keverem.
Ezért örültem volna, ha kiadod a Vasember előzményeit is.  :brow:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3974 Dátum: 2014. Július 14. - 20:30:46 »
Bár nem mondom, hogy soha, de egyelőre nincs tervben.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #3975 Dátum: 2014. Július 14. - 20:44:24 »
Ez jól hangzik, hol volt ez? :)

Sopronban a Széchenyi téri Inmedioban :).

blint

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Marvel +
« Válasz #3976 Dátum: 2014. Július 15. - 13:13:33 »
Beszerezve ,elolvasva. Az x-men nagyon pörög , nagyon tetszetős. AmKap halála sztori pedig ojan amit vártam semmi negatívum. Borítók (elő, hát) csillagos 5-ös. Köszönöm

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #3977 Dátum: 2014. Július 19. - 19:40:51 »
Bizony hogy pörög, és egyre jobb lesz, ezért is szeretném már most jelezni, hogy jó lenne, ha nem csak a 24. számig mennénk el benne, hanem a 35.-ig, mert nagyon jó sztorik jönnek Cassaday után is! ;)


BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Marvel +
« Válasz #3978 Dátum: 2014. Július 19. - 19:48:12 »
Épp Casady után lett olvashatatlan, legalábbis én 2 részig bírtam ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #3979 Dátum: 2014. Július 19. - 19:54:03 »
A Ghost Box az egyik kedvencem, Bianchi pedig nagyon szépen megcsinálta a rajzokat is, szóval remélem legalább az a hat rész még kijön ebből a címből! ;)