Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732205 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel +
« Válasz #4080 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 09:53:47 »
Szerintem nem feltétlenül a technológia okozza minden hibáját ezeknek.
Én is egy ideje átálltam a digitálás rajzra, alapvetően nem rosz dolog az, mert sok mindent kényelmesebbé tesz, jobban rá lehet közelíteni a rajzokra, emiatt akár kidolgozottabb is lehet, mert ugyanehhez nagyobb méretben kéne kézzel rajzolni.
Másfelől én is érzek több olyan modern kori trendet, ami nem tetszik, de én inkább a mai szuperhős képregények történetmesélési technikájával vagyok elégedetlen, amihez képest jobb volt a régi. Pl. a Végtelen hatalom nagyon sok szálat mozgató csapatképregény, a többi Új Bosszú angyalai és egyebek sehol sincsenek hozzá képest.
Amúgy alapvetően ugyanúgy lehet PS-ben is érzelem dús képeket csinálni, meg hogy ne csal lógó kézzel ténykedjenek a szereplők. Nekem az utóbbi kiadványok közül a Daredevil tetszett a legjobban, ami szintén digitális technikával készült, de nagyon egyedi látványvilága van.

Tazi

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 130
Re:Marvel +
« Válasz #4081 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 10:14:28 »
Amúgy a ceruza rajzot még mindig ceruzával csinálják, inkább a tinta helyét vette át a digitális dolog, de szerintem nagyon sokan még mindig analóg módon csinálják azt is.

A színezés ami egyértelműen digitális, és néhol tényleg azt a problémát érzem, hogy többet vesz el a rajztól, mint hozzáad. Pl. ezt a random lágy gradientezést (főleg, egy olyan inking után, ami konztasztosan ábrázolta az árnyékokat) egy kicsit igénytelen dolognak tartom. Nade erről már írtam korábban.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel +
« Válasz #4082 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 10:38:40 »
Igen a ceruzarajzot még sokan kézzel csinálják.
Pl. ezt a random lágy gradientezést (főleg, egy olyan inking után, ami konztasztosan ábrázolta az árnyékokat) egy kicsit igénytelen dolognak tartom. Nade erről már írtam korábban.
Igen, ezzel egyetértek, nem jó eröltetni ezt a lágy színátmenetes dolgot, főleg erőteljesebb kihúzás mellett.

Tazi

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 130
Re:Marvel +
« Válasz #4083 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 10:52:09 »
Saga pont jó példa arra, hogy hogyan kell jól csinálni (pedig itt még nem is mentek rá nagyon tintával az árnyékokra):


Ez meg az ellenpélda (a mellényét tessék nézni, mi a franc történt itt?):
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 27. - 19:08:58 írta Tazi »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4084 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 19:07:28 »
A Campfire kiadó képregényei jutottak eszembe róla, ott is valami nagyon nem stimmelt.
Mike Deodato pl. mai napig kézzel, ceruzával csinálja a vázlatot és a ceruzarajzot!

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #4085 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 22:18:21 »
Elolvastam a M+ 2014-es eddigi részeit és azt kell mondjam hülye voltam hogy eddig nem vettem mert állati király :oh:

Azt hittem az X-men nem fog bejönni, de nagyon is tetszett. Érdekes és izgalmas volt és a rajz is bejött. Most találkozom először velük, de ezek alapján ahogy tudom beszerzem az előző évi számokat is. DE ami a legjobban megragadott az az Am Kap halála volt ami egyszerűen elképesztő.
Látni különböző szuperhősök reakcióját, ezek kontrasztját, gyönyörű rajzokkal, Tomi hülye lettél volna nem kiadni ;) A kedvencem a 3. szám volt Tony és Sólyomszem párbeszéde valami zseniális ahogy a BiB-ben itt is arcon vágnak az érzelmek, a Pókos részről nem is beszélve.

Nálam ebben az évben mind a HP mind az M+ túlszárnyalja az idei PPP-t ami nagy szó, de ilyen sztorikkal... :oh:

Köszönet Tomi a kiadványokért, imádom őket! :kingpin:

(Így a végére, pontosan mit jelent az hogy JMS ötlete alapján...?)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 28. - 22:21:30 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4086 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 22:26:04 »
Egyben biztosan nagyobb élmény is olvasni őket, mint egyesével, de tényleg jó sztorikat adtunk ki idén. Az X-Men úgyis felfelé görbülve szárnyal, mert minden évben egyre jobb lesz a sztorija, illetve a jövő év lesz a csúcspont, szerintem.
Alighanem azt, hogy ő találta ki, hogy kéne ilyen sztorit írni, csak aztán nem ő írta meg.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #4087 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 22:43:22 »
Alighanem azt, hogy ő találta ki, hogy kéne ilyen sztorit írni, csak aztán nem ő írta meg.

És ha belegondolok hogy volt róla szó hogy nem less kiadva, ezt bÅ«n Lett volna kihagyni ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4088 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 00:31:44 »
Amikor Loebbel beszélgetett, Straczynski adta az ötletet a struktúrára, hogy Loeb ne csak a fia halála utáni érzéseit rakja bele a füzetbe, hanem dolgozza ki belőle a gyász öt lépcsőfokának képregényes változatát, és építse azt a megfelelő központi alakok köré.
Vagy egyszerűbben szólva JMS ötlete volt a struktúra, amely oly sokban segített ilyen kiemelkedővé tenni a minit. Az már csak hab volt a képzeletbeli (keserű) tortán, hogy az írójának milyen könnyű volt megfogalmazni a gyászt az oldalakon.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4089 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 10:27:00 »
De ne haragudj!Ez a mostani X-Men, számomra értékelhetetlen.A sztori lapos,a rajzok nagyon gyengék!Nézd meg,hogy minden egyes oldalon ,mindenkinek vízszintesen áll a szája,semmi érzelmet nem rajzolnak a karakterek arcára,unottan,kezüket lelógatva vannak oda rajzolva a szereplők!Semmi érzelem nem tükröződik vissza,a régiekkel ellentétben.Látszódik,hogy már nem cerkával,hanem Adobe progival rajzolnak a mai rajzolók.Ettől százszor jobbak voltak, az általam annak idején gyűlölt McFarlane rajzai is.Az ő rajzain legalább minden figura kajánul vigyorgott,nem unottan,fapofával álltak.A maiakhoz képest még a túlzó izomzatok is felüdítően hatnak,ellentétben a maiakkal szemben.Ízlések és pofonok,de ezek a mai rajzolók,és történetírók nekem nagyon nem adják azt,amit a '90-es években megszoktam.

Üdv a fórumon! és bocs előre is, hogy ellentmondással kezdem a beszélgetést, de ezzel a véleményeddel nagyon nem értek egyet :).
Lehet, sőt biztos, hogy sokan mások sem fognak velem egyet érteni :)

Bevallom a 90-es években nem olvastam sok X-ment, inkább a rajzfilmet néztem, ami állítólag elég hű volt a sorozathoz, de szerintem még az ottani legjobb történetek se érnek a mostani közelébe. Persze zseniális klasszikusok voltak a Days of Future Past, Secret Wars, Főnix/Sötét Főnix sagák, de megmondom őszintén egészen a mostani X-men történetig nem olvastam olyan igazán egyedi és kiemelkedően intelligens szuperhős képregényt. Félreértés ne essék, nagyon szeretem a szuperhős képregényeket, nem véletlenül van meg minden Kingpin kiadvány a PPPv1-en és az M+#2-n kívül (és azok hiányáról sem én tehetek :) ), csak ezt egyszerűen más, sokkal lazább kategóriának tartom, mint pl a Vertigo köteteket, de ez a mostani X-men sztori számomra már szinte a Sandman történetekkel vetekszik (ami nálam az etalon, ha képregényekről van szó).

A rajzokról nem tudok sokat mondani, mert én meg pont a mai rajzokat szeretem, és részletekbe menően nem szoktam azokat elemezni, szóval csak azt tudom, hogy tetszik-e vagy sem. És az X-men kifejezetten tetszetős kategória számomra :).

Másfelől én is érzek több olyan modern kori trendet, ami nem tetszik, de én inkább a mai szuperhős képregények történetmesélési technikájával vagyok elégedetlen, amihez képest jobb volt a régi. Pl. a Végtelen hatalom nagyon sok szálat mozgató csapatképregény, a többi Új Bosszú angyalai és egyebek sehol sincsenek hozzá képest.

Mint mondtam a modern képregényeket jobban szeretem, viszont ezzel a mondatoddal teljes mértékben egyet értek. Valóban valahogy a történetmesélést jobban megoldották régebben és a VH talán az egyetlen csapatképregény, amibe nem tudok belekötni olyan szempontból, hogy elhanyagoltak volna karaktereket, vagy ilyesmi, mint pl ami sajnos az újakra (jó néhány ÚBA kötet) nagyon is jellemző.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4090 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 19:30:19 »
Tudjátok nekem mik hiányoznak? A gondolat buborékok. :D
Olyan jó volt látni, olvasni, mindenki gondolatát, most meg csak egy, max két szereplő eszmefuttatását olvashatjuk keretbe foglalva.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Marvel +
« Válasz #4091 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 19:44:56 »
Na igen!A gondolatbuborékok....Azokat én is hiányolom.
Ebből is látszik,hogy a kilencvenes évek után mennyire más irányba ment el ez az egész képregényesdi.Számomra teljesen nem jó irányba!
Hiányolom a választékos dumákat a maikból.Régi Cs.P.-ben voltak azért olyan vadállat szövegek,hogy nevettem rajtuk.Vicces volt és változatos.Ugyanez áll a Rejtélyes X-Menre is.Az ember szinte bővíthette belőlük a szókincsét.  :D
Ezzel szemben a maiakban nem nagyon találok ütős szövegeket.Pl. a Kapitalista Kapitány halála első részében kifejezetten irritáló volt,hogy Rozsomák állandóan csak azt hajtogatta: Kapi. Ettől agyf@szt kaptam!Valljuk be,elég egyhangú és unalmas.
Az ilyen becézgetések amúgy is távol állnak tőlem.Legközelebb mi jöhet? Köszcsi-szercsi-puszci-lávcsi?  ;D

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #4092 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 21:10:49 »
Na igen!A gondolatbuborékok....Azokat én is hiányolom.
Ebből is látszik,hogy a kilencvenes évek után mennyire más irányba ment el ez az egész képregényesdi.Számomra teljesen nem jó irányba!
Hiányolom a választékos dumákat a maikból.Régi Cs.P.-ben voltak azért olyan vadállat szövegek,hogy nevettem rajtuk.Vicces volt és változatos.Ugyanez áll a Rejtélyes X-Menre is.Az ember szinte bővíthette belőlük a szókincsét.  :D
Ezzel szemben a maiakban nem nagyon találok ütős szövegeket.Pl. a Kapitalista Kapitány halála első részében kifejezetten irritáló volt,hogy Rozsomák állandóan csak azt hajtogatta: Kapi. Ettől agyf@szt kaptam!Valljuk be,elég egyhangú és unalmas.
Az ilyen becézgetések amúgy is távol állnak tőlem.Legközelebb mi jöhet? Köszcsi-szercsi-puszci-lávcsi?  ;D

Szerintem itt álljunk meg. Folytonosan mondogatni, hogy régen milyen jó volt és a mai képregényekben meg minden el van cs#szve nem a régi szeretetére, hanem inkább csak szűklátókörűségre vall. Lehet hogy nem épp nekem kéne beszólni a kemény 16 évemmel egy régi motorosnak de, hidd el, én vagyok a korosztályom egyik legnagyobb klasszikus Pókember rajongója, imádom a 60-as és 80-as évek Pókját, de a látom mindazok jó és rossz oldalát is és nem tagadhatom, amibe beleszülettem az kétség kívül tetszik. (JMS forever) DE emiatt nem kezdem gyűlölni és lebecsmérelni a régit, ahogy te ezt teszed az újabb sztorikkal főleg az Amerika Kapitány halálával, ami nálam simán veri a Kozmikus Pókot, mert tele van érzelmekkel, a párbeszédek nagyon ütnek és az érzelmek sütnek a lapokról. Olyan hangulata van a történeteknek, hogy arcon vág a sztori és nem lehet nem belemerülni, számomra az egyik legjobb újkori sztori. Sajnálom hogy nem tudod értékelni, de javaslom változtass a szemléletmódodon mert ha nem veszed magad észre elszáll feletted az idő ;)

"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Marvel +
« Válasz #4093 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 21:18:34 »
Azt nem mondtam,hogy az összes mai képregény rossz lenne.Ott van példának okáért a Batman.Eddig én elégedett vagyok vele,és sajnálom,hogy csak 2 havonta jelenik meg.
Na de ez az örökös Kapizás, ez engem nem dob fel,mint már kifejtettem.
Egyébként nem biztos,hogy szűklátókörűségre vallana,mindaz ,amit felsoroltál.Egyszerűen az van,hogy engem valamiért nem szippantott magába ez a manapság divatos Keptön Mörika láz.

Tazi

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 130
Re:Marvel +
« Válasz #4094 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 21:30:25 »
Keptön Marika :lol:


Én a napokban álltam neki a Marvel+ elejének, pontosan a #4 számtól kezdve. Bejött ez a Hulkos történet, megintcsak azt kell, hogy mondjam, Peter David rohadt jó író, és szívesen látnék még több Hulkot.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 29. - 21:38:35 írta Tazi »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #4095 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 21:35:42 »
Egyébként nem biztos,hogy szűklátókörűségre vallana,mindaz ,amit felsoroltál.Egyszerűen az van,hogy engem valamiért nem szippantott magába ez a manapság divatos Keptön Mörika láz.

Én sem vagyok feltétlenül Amerika Kapitány rajongó, de a Kapi ( ;D) egy megkerülhetetlen tényező a Marvel univerzumban és ha ő meghal akkor annak nem kis hatása van az egész Marvel univerzumra. Bár ha megfigyelted itt szó sincs a Kapitányról, inkább mindazon dolgokról amit képviselt és az űrről melyet elvesztése uátn társaiban hagyott. Szerintem nagyon érdekes a különböző hősök szemén látni az eseményeket, eltérő, de ugyanúgy érdekes, megérintő egyben lehengerlő.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4096 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 21:40:43 »
Hiányolom a választékos dumákat a maikból.Régi Cs.P.-ben voltak azért olyan vadállat szövegek,hogy nevettem rajtuk.Vicces volt és változatos.Ugyanez áll a Rejtélyes X-Menre is.Az ember szinte bővíthette belőlük a szókincsét.  :D
Azért ne feledd el, hogy az akkori szókincsed még könnyen bővíthető volt, ellentétben a maival.  ;)

Tazi

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 130
Re:Marvel +
« Válasz #4097 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 21:43:22 »
Én sem vagyok feltétlenül Amerika Kapitány rajongó, de a Kapi ( ;D) egy megkerülhetetlen tényező a Marvel univerzumban és ha ő meghal akkor annak nem kis hatása van az egész Marvel univerzumra.
A következő fél évig, amikor is retconolják, mint mindenki más halálát is.  ;D

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4098 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 21:46:10 »
Meg aztán a 2000-res évektől lett divat jobban belemászni a karakterek érzelmi világába, úgyis mint valamelyest hihetőbb környezetbe állítani. Azért azt vegyük észre, hogy nekünk magyaroknak (tisztelet a kivétel, aki külföldről be tudta szerezni) kimaradt a 90-es évek közepe, Az X-Men addigra megszűnt, a Marvel Extrával együtt, a Pókemberben ugrottunk a 90-es évek végére.....
Ez persze betudható a Semicnek is, de javarészt mi a 80-as évekből, 90-es évek elejéből kaptunk legtöbbet, és nem csak Marvelt. Nekünk az egy meghatározó időszak volt, mint egyeseknek a mai képregények. Persze hogy ahhoz próbáljuk mérni a mércét, de azt azért hozzá tenném, születnek manapság is nagyon jó sztorik, nagyon jó képregények is!

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Marvel +
« Válasz #4099 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 22:01:10 »
kaine!

Mai fejjel is jókat derülök,mikor néha fellapozom a régi CS.P-t és olyanokat olvasok, mint Piás Karesz,aki egy üveg Tokajit akar meginni nyugodtan.Csak hát a zsaruk állandóan macerálják. :D

balogh44!

Például az X-Menben azt szerettem,hogy olykor azért több szálon futott a sztori.Úgy igazából az Inferno után lett érdekes,amikor mindenki szétszéledt,új személyiség, új élet,tiszta lap, stb. Rozsomák-Jubilee páros nekem nagy kedvencem volt.