Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732047 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4100 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 22:15:18 »
Igen, sajnos a magyar kiadás pont akkor szűnt meg, mikor éppen kezdett igazán érdekes lenni!
Na ja, Piás Karesz! :D Szeredás Lőrincz alkotmánya ha jól tudom.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Marvel +
« Válasz #4101 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 22:21:07 »
Jaja,ő volt az elkövető!Voltak érdekes fordításai. :D
Nekem is szívfájdalmam volt,hogy '95-től beindult a hanyatlás és sorra szűntek meg a képregények.Azért a Superman-Batman még ha összevontan is,meg ha kéthavi rendszerességgel is,de azért kihúzta 2001-ig!  :oh:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4102 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 22:27:32 »
Amit nagyon sajnáltam, az a Marvel Extra, mert igazán jó, és igazán jól válogatott történetek voltak. :(  A Fenegyereknek mondjuk még adhattak volna benne esélyt! De sebaj, tekintsünk úgy a Marvel+-ra, mint egy új Marvel Extrára, szerencsére hamarosan Fenegyerek dömping lesz, aztán Hulk.... :oh:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4103 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 23:44:38 »
Azért ne feledd el, hogy az akkori szókincsed még könnyen bővíthető volt, ellentétben a maival.  ;)
Meg azt se, hogy azokat olyan amerikaiasan fordították. Aki tudja, hogyan fordítanak az amerikaiak külföldi dolgokat, az érti, mire gondolok.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Marvel +
« Válasz #4104 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 06:26:19 »
talgaby!

A neved nagyon ismerős......Ugye a Hálózsákról?  8)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4105 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 09:45:41 »
Persze. :)

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Marvel +
« Válasz #4106 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 16:18:06 »
Ugye-ugye?   :D

Gergo3

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 128
Re:Marvel +
« Válasz #4107 Dátum: 2014. Október 06. - 18:25:39 »
Volt már Fenegyerek, Hulk, Megtorló, X-Men a Marvel+ lapjain, F4 várható-e? Igazából nem tudom mennyire népszerű itthon ez a sorozat.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Marvel +
« Válasz #4108 Dátum: 2014. Október 06. - 19:53:11 »
Volt már Fenegyerek, Hulk, Megtorló, X-Men a Marvel+ lapjain, F4 várható-e? Igazából nem tudom mennyire népszerű itthon ez a sorozat.
Hulk a Marvel+ 5-6 (2012/5-6) számaiban volt + az Új Marvel Extra kötetben is jelent meg egy része, ami pont beilleszthető a Marvel+-os sztorik után. De lesz jövőre is, különszámként.
Megtorló: Marvel+ 14-ben (2014/2) jelent meg egy sztori tőle.
X-Men: Ezt mondjuk csodálom, hogy nem tudod. Már majdnem 2 éve állandó képregény az M+ban. Az első történet mindig az Astonishing X-Men, az első részétől van kiadva, jelenleg a 11.-nél tart. A Marvel+ 7. száma óta folyamatosan benne van az újságban, és még vagy 2 évig lesz is, a tervek szerint, a 24. amerikai számig biztosnak tűnik a kiadása, odáig tart ez a nagyobb sztoriív.
Fenegyerek: Ezt pont jókor kérdezed, mert egy kötet már megjelent tőle, a börzére (azaz vasárnapra) jön a második kötete, Marvel+ különszámként. Tudomásom szerint jövőre tervben van, hogy lesz valami tőle az M+ban.
F4: No, ezt Kaine tudná biztosra megmondani, egyet én is olvasnék már. Ha már válogatás, őket se hagyjuk ki. De egyébként a Polgárháború kötetekben volt 2 újabb sztori tőlük.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 06. - 20:00:37 írta petshop »

Gergo3

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 128
Re:Marvel +
« Válasz #4109 Dátum: 2014. Október 06. - 20:08:48 »
Volt már Fenegyerek, Hulk, Megtorló, X-Men a Marvel+ lapjain, F4 várható-e? Igazából nem tudom mennyire népszerű itthon ez a sorozat.
Hulk a Marvel+ 5-6 (2012/5-6) számaiban volt + az Új Marvel Extra kötetben is jelent meg egy része, ami pont beilleszthető a Marvel+-os sztorik után. De lesz jövőre is, különszámként.
Megtorló: Marvel+ 14-ben (2014/2) jelent meg egy sztori tőle.
X-Men: Ezt mondjuk csodálom, hogy nem tudod. Már majdnem 2 éve állandó képregény az M+ban. Az első történet mindig az Astonishing X-Men, az első részétől van kiadva, jelenleg a 11.-nél tart. A Marvel+ 7. száma óta folyamatosan benne van az újságban, és még vagy 2 évig lesz is, a tervek szerint, a 24. amerikai számig biztosnak tűnik a kiadása, odáig tart ez a nagyobb sztoriív.
Fenegyerek: Ezt pont jókor kérdezed, mert egy kötet már megjelent tőle, a börzére (azaz vasárnapra) jön a második kötete, Marvel+ különszámként. Tudomásom szerint jövőre tervben van, hogy lesz valami tőle az M+ban.
F4: No, ezt Kaine tudná biztosra megmondani, egyet én is olvasnék már. Ha már válogatás, őket se hagyjuk ki. De egyébként a Polgárháború kötetekben volt 2 újabb sztori tőlük.

Eléggé félreértetted. Helyesbítek akkor. Volt már Fenegyerek, Hulk, Megtorló, X-Men a Marvel+ lapjain. F4 várható-e? Igazából nem tudom mennyire népszerű itthon ez a sorozat. Így remélem érthetőbb leszek.  :roll:

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Marvel +
« Válasz #4110 Dátum: 2014. Október 06. - 21:30:20 »
Én meg milyen litániát írtam már.  :) Hát, erre Kaine tud pontos választ adni. Én is olvasnák szívesen egy jót tőlük, és ha már válogatás, akkor ők is beleférnének, illetve illő lenne. Nagyon alulreprezentáltak itthon, pedig a Marvel Extrás részek tetszettek tőlük.

Gergo3

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 128
Re:Marvel +
« Válasz #4111 Dátum: 2014. Október 06. - 21:51:30 »
Én meg milyen litániát írtam már.  :) Hát, erre Kaine tud pontos választ adni. Én is olvasnák szívesen egy jót tőlük, és ha már válogatás, akkor ők is beleférnének, illetve illő lenne. Nagyon alulreprezentáltak itthon, pedig a Marvel Extrás részek tetszettek tőlük.

Marvel Extrás részek nekem is nagyon tetszettek, kár hogy ott is megvágta azokat a számokat a Semic.  :-\ Pedig szívesen olvasnék a John Byrne vagy a Tom DeFalco érából nyomtatásban is. Csak elég rég volt F4 ide haza, lehet kevés embert érdekelne csak.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Marvel +
« Válasz #4112 Dátum: 2014. Október 06. - 22:06:47 »
Hát, én már csak John Byrne rajzaitól rányáladztam a lapokra... elképesztő volt, talán a legjobb formáját hozta ott. Vagy csak a kihúzó volt nagyon jó, nem tudom. (Nem mintha máshol ne lett volna jó Byrne, nekem az újraindított Pókemberekben is tetszett.) És valóban a történetek is tök jók voltak ("segédszerkesztők hava" ott volt először kiadva itthon), biztos akadna egy pár részes jó sztori tőlük, nem fontos, hogy új legyen, a Hulk sem volt az.

Gergo3

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 128
Re:Marvel +
« Válasz #4113 Dátum: 2014. Október 06. - 22:18:26 »
Majd kiderül, hogy belefér-e majd a Marvel+ lapjai közé. Én legalább is örülnék neki. :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 06. - 22:21:38 írta Gergo3 »

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Marvel +
« Válasz #4114 Dátum: 2014. Október 07. - 08:14:07 »
...Hát, erre Kaine tud pontos választ adni. Én is olvasnák szívesen egy jót tőlük, és ha már válogatás, akkor ők is beleférnének, illetve illő lenne. Nagyon alulreprezentáltak itthon, pedig a Marvel Extrás részek tetszettek tőlük.
Hát, hass a "főnökre" :)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Marvel +
« Válasz #4115 Dátum: 2014. Október 07. - 10:01:49 »
Hát, hass a "főnökre" :)

Nem tudok. Meg amúgy is, félek, hogy 'lekaratékájozik'.  :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4116 Dátum: 2014. Október 07. - 11:07:46 »
Egyelőre van szó egy F4 történetről, de még nem tudunk semmit róla, nem válaszolnak túl gyakran.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4117 Dátum: 2014. Október 07. - 11:44:16 »
Egyelőre van szó egy F4 történetről, de még nem tudunk semmit róla, nem válaszolnak túl gyakran.

Ezt sosem tudom megérteni ezeknél a nagy a képregénykiadóknál, hogy miért nem mindegy nekik, hogy egy másik országban épp mit vagy hogyan adnak ki az ő képregényeik közül. Miért kell mindenbe beleszólniuk?
Max annyit megértenék, hogy épp van egy mozifilm és annak a környékén legyen sztori arról a karakterről, de még azt is csak úgy, hogy nem megmondják, hogy lesz és kész, hanem mondjuk kedvezményt adnak, ha az lesz.
Ez most egy olyan dolog, hogyha nyitok egy kis boltot, majd elmegyek a nagykerbe, akkor én akarom eldönteni, hogy mit akarok árulni a saját boltomba és azt veszem. És nem az van, hogy az eladó rám néz, aztán rámutat minden 10-edik árura, hogy azt vehetem, meg esetleg még néhány mást is, ha mellé viszek egy mit tudom én mit.
Szerintem ez elég aljas dolog és nagyon nem bírom, ha valaki így visszaél a hatalmával.

Amúgy épp ezért minden tiszteletem a Kingpinnek. Ha én a helyetekben lennék, már biztos jó néhányszor összevesztem volna velük az ilyenek miatt és most miattam nem lenne Marvel képregény Magyarországon :).

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4118 Dátum: 2014. Október 07. - 13:55:41 »
Nem azért, de akadnak nagykerek, akik simán megválogatják, hogy kinek adnak el, ami szintén limitálja az elérhető választékot egy kisboltnak.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4119 Dátum: 2014. Október 07. - 14:06:35 »
Igen, ez így van, sajnos. Különösen a "frencsájz" termékeknél. Ráadásul jogvásárlás esetén nem csak terméket adnak el, hanem képviseletet is, vagy márkát, amire érthetően odafigyelnek.

Kinn van a Fenegyerek előzetes.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 07. - 15:24:49 írta kaine »