Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 731997 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4400 Dátum: 2015. Március 09. - 21:10:17 »
Köszi a véleményezést!  :)
Mire gondolsz? Az "eldobsz"-ra?

Igen, valahogy elégé furán jött ki. :)

Én is köszi a véleményezést!
Alnyomat: ennek nem feladata, h látszódjon, de mindig úgy lövöm be, h azért ki lehessen venni. És mindig nyomda szerint. Ez a nyomda mindig jóóól megnyomja, ezért vettem halványabbra... ezt most normálisan sikerült. Néha sajnos lutri.

Én szeretem az ilyen megoldásokat, a sima, egyszínű  háttérnél minden esetre sokkal jobb. ;)
Pók-Sólyom diskurzus. Én is kíváncsi lennék...

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Marvel +
« Válasz #4401 Dátum: 2015. Március 10. - 07:14:02 »
Spidey elmélázott, Sólyomszemnek meg mehetnéke volt, aztán letiplizett, anélkül hogy felajánlotta volna póknak, hogy elviszi. Nem tudom, hogy mi a furcsa ezen neked, mindkét karakter hozta a formáját... :)


Igen, lényegesen emelné a képregény árát.

Mégis sacc/uszkve kb. mennyi lenne? Plusz 2-300ft?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4402 Dátum: 2015. Március 10. - 12:36:04 »
Nem tudom, régen kérdeztem rá.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4403 Dátum: 2015. Március 10. - 22:07:14 »
Spidey elmélázott, Sólyomszemnek meg mehetnéke volt, aztán letiplizett, anélkül hogy felajánlotta volna póknak, hogy elviszi. Nem tudom, hogy mi a furcsa ezen neked, mindkét karakter hozta a formáját... :)


Igen, lényegesen emelné a képregény árát.

Mégis sacc/uszkve kb. mennyi lenne? Plusz 2-300ft?

Az eldobsz helyett szerencsésebb lett volna az "itt hagysz", "levakarsz", "lepaterolsz" szavak, szerintem. ;) Az eldobsz szót, tudtommal párkapcsolatban használják. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4404 Dátum: 2015. Március 10. - 22:52:28 »
Nem, használják ilyenkor is, amire te gondolsz, az csak "dobsz". Ha valami fura benne, az az, hogy inkább csak élő beszédben használatos, gondolkodásban kevésbé jellemző.

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Marvel +
« Válasz #4405 Dátum: 2015. Március 11. - 10:16:34 »
Ahogy kaine is írta, sztem rosszul értelmezed: az eldob, mint elvisz értelemben szerepel itt. Pl.: Eldobsz az Örsre?
Amiket te javasoltál, vagy nem jók a mondatba, át kéne fogalmazni (itt hagysz), vagy nem azt jelenti (sztem ELpaterolt akartál írni, amit személyre nemigen mondunk – talán a kipaterolt –, de mindkettő azt jelenti, megszabadulni vmitől, ami itt nem ül)
De örülök, h a tonnányi szövegből csak ez volt neked fura.  ;)
Eredetiben egyébként offer a lift, amely szintén egy szlenges kifejezés.

Kaine: nem tudom, mennyiben használunk más szavakat gondolatban, mint beszédben... érdekes felvetés...
írásban igen... bár a netes kommunikáció megint más...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 11. - 10:21:48 írta Ati »

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Marvel +
« Válasz #4406 Dátum: 2015. Március 11. - 14:51:24 »
Kaine: nem tudom, mennyiben használunk más szavakat gondolatban, mint beszédben... érdekes felvetés...
írásban igen... bár a netes kommunikáció megint más...

Szerintem úgy értette, hogy nem szó szerint értendő...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4407 Dátum: 2015. Március 11. - 14:55:17 »
Eddig én sem gondolkodtam el ezen, hogy más lenne a gondolat, de emlékszem, hogy nekem is fura volt kicsit az "eldobsz", és végül arra jutottam, hogy azért éreztem furának, mert nem mondta neki, hanem csak gondolta. Mert ha mondta volna, nem érezném furának. Azért sem akartam javítani, vagy mást kérni helyette.

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Marvel +
« Válasz #4408 Dátum: 2015. Március 11. - 19:34:47 »
Ebben amúgy lehet vmi...

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4409 Dátum: 2015. Március 13. - 18:47:59 »
Most olvastam a Pókemberes What if-et és igen ütős lett. Gyönyörűek a festményszerű rajzok, a szereplőknek karakteres vonásaik vannak és a női karakterek is igen jóra sikerültek :). Pedig féltem tőle egy kicsit előre, mert közelről a borítón a karakterek arcai nagyon rosszak (MJ és Gwen lófejű, May néni meg úgy néz ki, mint valami tábornok :) ), de gondolom, mert más a rajzoló.
Egy apró észrevételem lenne, mégpedig, hogy szerintem felesleges volt összefoglalni a magyarul meg nem jelent "House of M - SpiderMan"-t, mert az a sztori ha jól emlékszem nem ennek a sztorinak az előzménye, hanem olyan folytatása annak a mutánsvilágnak, amelyik nem áll vissza a 616-á. Mert szerintem kizárja egymást a kettő. De ez csak apróság. A lényeg, hogy igen jó kis sztori lett, ami szerintem azért jött létre, hogy a rajongók ne kérdezgessék folyton, hogy "miért nem jött vissza Gwen a mutánsvilág után?" :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel +
« Válasz #4410 Dátum: 2015. Március 13. - 19:14:42 »
Szerintem is jó kis történet volt, de igen, kissé összezavart engem is az az összefoglaló.
A lényeg, hogy igen jó kis sztori lett, ami szerintem azért jött létre, hogy a rajongók ne kérdezgessék folyton, hogy "miért nem jött vissza Gwen a mutánsvilág után?" :)
Na jó, de azért ha a 616-ba jött volna vissza, tuti, nem így történtek volna a dolgok. A What If-ekben mindig igen nagyvonalúan adagolják a főszereplők halálát, míg a fősodorban mindenki hallhatatlan (May néni :D).

Egy kérdés, miért fekete az egyik képen Pókember ruhája? Hasonló amikor Strange arca megváltozik, ezek az univerzum széthullására utalnak?

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4411 Dátum: 2015. Március 13. - 20:58:46 »
Na jó, de azért ha a 616-ba jött volna vissza, tuti, nem így történtek volna a dolgok. A What If-ekben mindig igen nagyvonalúan adagolják a főszereplők halálát, míg a fősodorban mindenki hallhatatlan (May néni :D).

Tudom és pont ezért éreztem ezt egyfajta fricskának: a rajongók kérdezgetik miért nem támadt fel Gwen akkor, erre gondoltak egyet és szépen lemészároltak mindenkit és összeomlasztották az univerzumot, hogy még a Gwen feltámasztásának a legnagyobb szószólói is azt mondják, hogy "na jó, mégis csak jobb így" :).

Egy kérdés, miért fekete az egyik képen Pókember ruhája? Hasonló amikor Strange arca megváltozik, ezek az univerzum széthullására utalnak?

Ezen először én is fennakadtam, de aztán arra gondoltam, hogy igen az a legvalószínűbb.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4412 Dátum: 2015. Március 13. - 22:21:39 »
Egy apró észrevételem lenne, mégpedig, hogy szerintem felesleges volt összefoglalni a magyarul meg nem jelent "House of M - SpiderMan"-t, mert az a sztori ha jól emlékszem nem ennek a sztorinak az előzménye, hanem olyan folytatása annak a mutánsvilágnak, amelyik nem áll vissza a 616-á.
De pedig ennek az előzménye. A Pókember sztori egy minisorozat volt a nagy eseményen belül, amiből rövid részletet láthattunk a nagyban. Persze igaz, anélkül is érthető lett volna ez itt, de hát, ha már nem jelent meg az a mini (amúgy nem túl jó, azért), legalább összefoglaltuk.
Egy kérdés, miért fekete az egyik képen Pókember ruhája? Hasonló amikor Strange arca megváltozik, ezek az univerzum széthullására utalnak?
Igen, az egyértelmű jele annak, hogy a káosz eluralkodott azon a világon.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4413 Dátum: 2015. Március 13. - 22:59:00 »
Annyira nem rossz a HoM: Spider-Man (elvégre Waid írta). Csak se a kopasz, se a szerkesztője (természetesen Breevort volt) nem árult el az égvilágon semmit arról, hogy konkrétan mi a fenéről fog szólni a fősorozat. Így az összes tie-in így-úgy ellentmondott a gerinccímnek. A Spider-Man meg pont az lett, ami a legjobban tette ezt, mivel Waidnek láthatóan nem szólt senki arról, hogy Peter főszereplő lesz a fő eseményekben.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4414 Dátum: 2015. Március 13. - 23:14:14 »
Nekem nem tetszett önmagában sem. Túl elrugaszkodott volt, sokkal többet ki lehetett volna hozni az alapszituból, szerintem.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4415 Dátum: 2015. Március 14. - 07:47:37 »
Nézőpont kérdése. Anno az Ultimate Spider-Man is egy mininek indult az Indiához hasonlóan. A HoM mini – ami ugyanúgy egy alterverzumot mutatott be Pókemberrel – több cselekményt és karakterizálást tartalmazott, mint amaz a kettő együttvéve.
Mondjuk én se voltam elragadtatva tőle, de nem is nagyon rémlik igazán jó HoM tie-in, hogy őszinte legyek. Az Uncanny X-Menre emlékszem egyedül, de csak azért, mert az tényleg borzalmas volt.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4416 Dátum: 2015. Március 14. - 17:54:19 »
Egy apró észrevételem lenne, mégpedig, hogy szerintem felesleges volt összefoglalni a magyarul meg nem jelent "House of M - SpiderMan"-t, mert az a sztori ha jól emlékszem nem ennek a sztorinak az előzménye, hanem olyan folytatása annak a mutánsvilágnak, amelyik nem áll vissza a 616-á.
De pedig ennek az előzménye. A Pókember sztori egy minisorozat volt a nagy eseményen belül, amiből rövid részletet láthattunk a nagyban. Persze igaz, anélkül is érthető lett volna ez itt, de hát, ha már nem jelent meg az a mini (amúgy nem túl jó, azért), legalább összefoglaltuk.

Nekem úgy rémlik, hogy a fő HoM sztoriban mikor Pókembert beszervezték és visszatöltötték az emlékeit még bőven híres és sikeres volt (bár újra kéne olvasnom, hogy biztos legyek benne) ebből következtettem, hogy a HoM-SM nem történt meg valójában, vagyis az egy olyan világban történt, ami alapból olyan volt és később sem állt vissza, vagyis a HoM után történt 616-os események, a mostani What if és a HoM-SM párhuzamosan játszódnak különböző világokban.

Amúgy szerintem a HoM-SM volt a HoM sztori legjobb része (még a fősodort is űberelte). A Vasember meg a Hulk se volt rossz. A HoM-F4 max érdekes volt. Wolverine viszont unalmas volt. A többit szerintem nem olvastam.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Marvel +
« Válasz #4417 Dátum: 2015. Március 14. - 18:56:11 »
Valami hasonló engem is érdekelne hogy 1. Vannak -e  a What if  és az Exiles sorozatokban  olyan alternatív   földek  amik mind a két sorozatban léteznek .2. Vannak-e olyan What if történetek amiben néha-néha ugyanaz a föld szerepel csak más időben hogy lássuk , hogy mi történt ott azóta . Vagyis egy idő után visszatérnek ugyan arra a helyre .3.  Az alternatív világok , miután véget ér egy-egy ilyen sorozat megszűnnek  ha véget ér a sorozat .Vagy önálló  világgá válik . Pl HoM  Pókember, Hulk , stb és ott léteznek ,éldegélnek továbbra is. Ugyan ez igaz-e a What If -ekre attól hogy csak egyszer,kétszer szerepelnek és nem látjuk őket még valahol lehetnek       :headscratch:   Egyszóval  akár a What if, Exiles , Alternativ univerzumokban   létező földek  csak egyszer szerepelnek vagy léteznek vissza-vissza térő helyszínek .Amik  bár melyik sorozatban többször is meg jelenik .
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 14. - 19:49:10 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4418 Dátum: 2015. Március 14. - 20:33:19 »
vagyis az egy olyan világban történt, ami alapból olyan volt és később sem állt vissza, vagyis a HoM után történt 616-os események
Olyan nem létezik. Habár a HoM kapott egy számot, az az alterverzum a főmini végén megszűnt létezni. A számot is valószínűleg csak emiatt a What If miatt kapta. De az esemény „utáni” történetek nincsenek.

Zöldlámpás:
1. Nincsenek
2. Igen, de csak egy ilyen van, ha nem számítjuk a többrészes WI sztorikat.
3. Igen, számos; az eXiles World Tour című sztorifonala pont ezeket látogatta sorra.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4419 Dátum: 2015. Március 14. - 20:42:31 »
Vagy a mostani Spider-Verse is ilyen.