Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732182 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Marvel +
« Válasz #4720 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 00:05:15 »
Mondják sokan a Spiderman 2099-et. Ugye erre azért nincs reális esély az M+-ban? Ennyi Pókembert már... :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4721 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 00:11:40 »
Fantasztikus Négyes legyen.Az valahogy el van hanyagolva . Pedig biztos vannak jó történetek.
Még mindig nem találtam olyat, ami igazán jó lenne hozzá.
A Pókember 2099-t is szívesen olvasnám,de az inkább HP-ben vagy PPP-ben. Szellemlovas, Megtorló, vagy esetleg Fekete Párduc...
A 2099 nemigen kerülhet a HP-be, vagy a PPP-be, nem passzolna egyikbe sem.
Szellemlovas még lehet, Megtorló pedig lesz is, csak még nem jövőre.
Meg hát azért Gaimannek itthon elég kemény rajongótábora van. Nem egy ismerősöm van aki nem pörög a képregényre, mit médiumra, de a Sandmaneket és a "Farkasok a falban"-t simán megvette "mert az Gaiman" alapon. :)
Ebben már nem hiszek. Ha bárki is venne képregényt a "kívülállók" közül, akkor nem lenne ordas nagy bukta a Vampirella sem. Persze túlzok, de a vásárló mennyiség eléggé elhanyagolható.
És mi a helyzet a Busiek-Perez féle Avengers érával, abból nem lehetne? :headscratch:
Régebbi Angyalok nincsenek digitalizálva. De a v3 úgyis elég összefüggő, ha jól emlékszem. Ez a baj az F4-gyel is, főleg.
Mondják sokan a Spiderman 2099-et. Ugye erre azért nincs reális esély az M+-ban? Ennyi Pókembert már... :D
Nem, biztosan nem. Ha lesz, csakis külön.

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Marvel +
« Válasz #4722 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 00:18:14 »
8 szám, darabja negyven oldal. Jó vastag különszám lenne.
A wiki (https://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_1602) szerint 8x22 oldal  6x36 oldalról lett átrendezve a formátum beli megkötések miatt...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel +
« Válasz #4723 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 08:12:45 »
Meg hát azért Gaimannek itthon elég kemény rajongótábora van. Nem egy ismerősöm van aki nem pörög a képregényre, mit médiumra, de a Sandmaneket és a "Farkasok a falban"-t simán megvette "mert az Gaiman" alapon. :) Szerintem különszámként még jobb is lenne, mint az X-Men mellett.
Tudtommal a Sandman és a Farkasok a falban is bukta volt, ahogyan a Szerencsére a tej is.
Persze tudom, a Carthapilus vagy Agave féle bukta nem ugyanaz, mint a Kingpin féle.
Ebben már nem hiszek. Ha bárki is venne képregényt a "kívülállók" közül, akkor nem lenne ordas nagy bukta a Vampirella sem. Persze túlzok, de a vásárló mennyiség eléggé elhanyagolható.
Mondjuk a Vampirellának nincs túl nagy rajongótábora.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Marvel +
« Válasz #4724 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 09:18:11 »
"A 2099 nemigen kerülhet a HP-be, vagy a PPP-be, nem passzolna egyikbe sem.
Szellemlovas még lehet, Megtorló pedig lesz is, csak még nem jövőre."

Ha a 2099 valahogy megjelenhetne egyszer annak tudnék örülni, meg a Szellemlovasnak is!
Megtorló pedig csak 2017???  :( :( Nem baj, kivárom!!! ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4725 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 10:50:09 »
Mondjuk a Vampirellának nincs túl nagy rajongótábora.
Hát csak mint vámpír, fantasy, horror, vagy bármi ilyesmi.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel +
« Válasz #4726 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 10:52:22 »
Mondjuk akkoriban nagy volt a vámpírmánia, az tuti, de ebben nem csillámvámpírok voltak.
Mondjuk erotikus-horror kiadványként lehet, hogy a Heavy Metál, vagy a Tattoo magazinban mellékletként még el tudnád adni.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4727 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 10:56:07 »
Mondjuk akkoriban nagy volt a vámpírmánia, az tuti, de ebben nem csillámvámpírok voltak.
Csillámvámpírok  :lol:

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Marvel +
« Válasz #4728 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 11:07:52 »
Régebben volt róla szó, hogy szívesen kiadnád a pókember 2099-et. Várható valamikor? És milyen formában lenne kiadva? Havi megjelenés? Vagy ez még korai?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4729 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 11:46:44 »
Nincs hely egyelőre rá. Havi megjelenés? :) Semmi sem jelenik meg havonta. Van ötletem a formátumra, de nem túl közeli. A lényeg, hogy addigra jelenjen meg, mire újból feltűnik majd a HP lapjain is.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #4730 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 13:55:56 »
Az X-Force történetei jók ? Ismeri valaki ?  Gondoltam abban több szereplő is megfordul illetve ott van Deadpool is így csak nem lehet annyira rossz. Akár az is jöhetne.
Spider-man 2099-et szeretném én is olvasni magyarul, de csak ha külön füzet indulna neki.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 23. - 13:57:51 írta venom75 »

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Marvel +
« Válasz #4731 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 14:39:50 »
Olvasgatva a hozzászólásokat, vannak páran, akik dupla X-Men-t szeretnének az M+-ba. Esetleg nem lehetne azt, mikor kifutott a jelenlegi X-sorozat, megpróbálni önálló címként két havi megjelenéssel folytatni egy vagy két olyan sorozattal, amihez semmi előtudás nem szükséges? Volna akkora kereslet legalább rá vajon, mint az M+-ra? Siker esetén ezt is lehetne ugyanúgy bővíteni a következő években különszámokkal. Akkor az M+ is változatosabb lehetne ismét éves szinten mondjuk 2 hat részessel minden évfolyamban.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4732 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 18:50:56 »
Az X-Force történetei jók ?
Jók. Az első mondjuk nagyon kilencvenes évek, de a második, a valamivel ismertebb sorozat brutális, mégis pörgős. Hátránya, hogy az egész igazából egy eventet készített elő, és az event maga nem volt valami nagy durranás. Ugyanakkor a sztorik alapvetően megállnak önmagukban. Mármint az a pár, ami nem egy crossover része.

Az Uncanny X-Force-oknál már prominensebb volt, hogy Remender egyetlen sztorit ír, a tpb-sítés is kissé nyögvenyelős lett, mert hiába lett ugymond lezárva egy sztori, tényleg nem nagyon vetted volna észre, ha nincs ott a 6/6 a címben, annyira egyben volt. Ebből a szempontból hajaz a most itthon futó AXM v3-ra mondjuk.
Abban meg nem, hogy Remender agya NAGYON elszállt alatta. Illetve a rajzok átmentek iszonyatosna elvontba, ami illett a sorozathoz, de tudjuk, hogy idehaza mennyire hisztisek az olvasók a rajzokra. :)

Jerico

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Marvel +
« Válasz #4733 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 19:53:50 »
A Star Wars is Marveles most már én erre szavazok:)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4734 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 21:00:26 »
Akkor az M+ is változatosabb lehetne ismét éves szinten mondjuk 2 hat részessel minden évfolyamban.
Vagy egyik vagy másik. Mindkettő nem jelenhetne meg.
A Star Wars is Marveles most már én erre szavazok:)
A képregény jogai a Disney-nél vannak, nem a Marvelnél.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #4735 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 21:39:25 »
Én mondjuk el tudnám képzelni a klasszikus Spider-Man 2099-et a PPP-ben is, olyan formában, hogy az egyik történet az lenne. Tehát kettő sima Pókember és egy rész 2099 egy füzetben.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Marvel +
« Válasz #4736 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 21:51:32 »
Mindig a jogdíjak.  :( Közbe jó volna egy független rendszeresen megjelenő 52 oldalas X-Men kiadvány. Marad minden a régiben és állandó címként osztozik továbbra is az M+ lapjain. További kínálat bővülés nem is várható a közeljövőben, gondolom. Legalább választékos, amennyire lehet. Jóval több, mint pár éve várhattuk volna.  ;)

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Marvel +
« Válasz #4737 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 23:19:07 »
Nem erőszakoskodok az 1602 mellett (persze, jó lenne a polcon látni, de már olvastam, tetszett, én már ismereml), de azért egy Vampirellával nem hasonlítanám össze. Gaiman esetében az írónak van lelkes rajongó tábora...az meg hogy vámpír téma... a '80-as éveket és a piros színekben pompázó képeket nem tudom én sem összehozni (sem egy kalap alá venni) a mai "napban-jegygyűrűvé-válok-lényekhez" és a fakó, szürkés környezettel. Vampirella-Edward...

Az X-Force pedig szerintem tök jó volt, csak a Vol1-nek szörnyű rajzai vannak, hiába jó a sztori...
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4738 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 23:25:51 »
Nem is összehasonlításképpen mondtam, csak példaként.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4739 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 21:46:20 »
Mivel nem mindenki FB-ozik, itt is felteszem:
Jövőre véget ér a Deadpool. Az X-Men marad, mi legyen mellette?
Vasember, Bosszú Angyalai (a sima, nem az új, ami a M+ 2-4-ben szerepelt), egyéb X-cím, vagy valami, ami még egyáltalán nem volt magyarul sosem? (Utóbbit nem kell részletezni, elég egy igen, vagy nem).

X címnek örülnék, de akkor már nem lenne M+, hanem X-men. Inkább a jövőre befejeződő X-ment váltsa fel egy másik X cím 2017-ben. Mondjuk az X-faktor, amiről már korábban is volt szó.

A Holdlovagot nem ismerem, de érdekes karakternek tűnik és sokan felvetették, így azt jó ötletnek tartom.

Vasember nem rossz, de már a Gyilkológép se volt annyira kiemelkedő (vagyis a végső csaták nagyon nem tetszettek).

Mighty Avengers-t, vagy Dark Avengers-t viszont szívesen olvasnék.

A 2099 nemigen kerülhet a HP-be, vagy a PPP-be, nem passzolna egyikbe sem.

Láttam, hogy felmerült a Pókember 2099 is, amit szintén régóta terveztek, de az meg azért nem lenne jó ötlet, mert már így is két saját Pókember füzet van és tudom, hogy ott más a főszereplő, de akkor is sok lenne.
Szerintem HP különszámként lenne a legjobb a 2099-es Pókember. Bár ezek szerint, ha eljutunk a mostani jelenhez, akkor nem lehet benne SpiderGwen vagy Silk, vagy a többi pókkarakter? Vagy csak azért nem passzol mert ott egyáltalán nem szerepel a Parker?

Meg hát azért Gaimannek itthon elég kemény rajongótábora van. Nem egy ismerősöm van aki nem pörög a képregényre, mit médiumra, de a Sandmaneket és a "Farkasok a falban"-t simán megvette "mert az Gaiman" alapon. :)
Ebben már nem hiszek. Ha bárki is venne képregényt a "kívülállók" közül, akkor nem lenne ordas nagy bukta a Vampirella sem. Persze túlzok, de a vásárló mennyiség eléggé elhanyagolható.

A Marvel 1602-nek nagyon örülnék, bár azt inkább 2 különszámban olvasnám, mert nem tudom mennyire illik bele az M+-ba ahol eddig egy what if-en kívül minden a 616-ban játszódott.
Viszont azért egy Gaiman sztori és Vampirella között nem kis presztízsbeli különbség van :)

Tudtommal a Sandman és a Farkasok a falban is bukta volt, ahogyan a Szerencsére a tej is.
Persze tudom, a Carthapilus vagy Agave féle bukta nem ugyanaz, mint a Kingpin féle.

Ott szerintem az is szerepet játszott, hogy a Sandman kötetek kb. 4500 Ft-ba kerültek, de még így is kijött 4, szóval szerintem folyamatos füzetes megjelenéssel még mindig futna :).
A Farkasok a falban pedig egy olyan sztori, aminek nehéz célközönséget találni: gyerekeknek azért elég félelmetes, felnőtteknek meg komolytalan. Bár nekem bejött :).

Visszaolvasva szinte csak azt írtam mi nem lenne jó szal ömlesztve írok párat, amit szívesen olvasnék :).
Penge, Ms. Marvel, SheHulk (bár erről írtad, hogy nem nagyon vannak jók), Moon Knight, Old Man Logan (bár az is inkább különszámként), Mighty Avengers, Dark Avengers, X-23 valamelyik sztorija (bár az is X-men), esetleg Fekete Párduc vagy F4, Inhumans

Aztán, hogy ezek között vannak-e jók és rövid, különálló sztorik az már más kérdés :).