Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 731997 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel +
« Válasz #4900 Dátum: 2016. Február 16. - 07:53:23 »
Nekem a HC van meg belőle és annak ellenére, hogy ebben a formában olvastam először, még így is feltünt, hogy az ominózus 0. szám, nem kapcsolódik a cselekményhez. A teljes dramaturgia más, míg a fő sztori végig az újságíró (fél ;D) szemszögére épít, addig abban a régi fáklya belső monológjai vannak.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4901 Dátum: 2016. Február 16. - 09:52:37 »
Kissé megkésve (mert eredetileg lemaradtam az egyik különszámról), de most olvastam csak a Végtelen Háborút. Nagyon ütős egy történet :). Az ilyen sztorikkal alapból úgy vagyok, hogy valami ostobaság lesz, amibe mindenféle random dolgot beledobálnak, de a sok elvont és irreális dolog ellenére is a történet teljesen érthető, értelmes és jól össze lett rakva. Le a kalappal az alkotók előtt :).
Csak azt bánom, hogy a trilógia befejező része nem lesz kiadva. Főleg, hogy már itt az utolsó oldalon fel lett vezetve a történet, ha jól értelmeztem a dolgot :). Bár elég jól tudok angolul, de itt elég sok és bonyolult szöveg van az angolul olvasáshoz, így nem tudom belevágok-e majd.
Szóval az a sztori már végképp el lett vetve, vagy még van rá valami esély a későbbiekben esetleg?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4902 Dátum: 2016. Február 16. - 11:28:02 »
Ha az Infinity Crusade-re gondolsz, az messze nem a vége. A sztori később folytatódott a Thanos ongoingban és az Infinity Abyssban, majd a Marvel: The Endben ért igazán véget.
Ezért is fura amúgy, hogy Infinity trilogy néven fut, hisz eleve Infinity címekből volt négy, nem számolva a két ongoingot, ami a történetfolyam részét képezte (Infinity Watch és Thanos).

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Marvel +
« Válasz #4903 Dátum: 2016. Február 16. - 12:09:17 »
Viszont a Végtelen Karórát (Infinity Watch :D) most elkezdet a Marvel kinyomni kötetekben, huszonegynéhány részesével. Ez tök jó, mert ez a sztori kötetben eddig nemigen volt elérhető, így angolul már lényegében az egész történetszál beszerezhető.

czirerke9

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Marvel +
« Válasz #4904 Dátum: 2016. Február 16. - 14:40:52 »
Üdv!
Volna egy kér(d)ésem. Ma megvettem egy újságárusnál a Marvel+ 24.számát. De mivel még kezdő vagyok, nem igazan tiszták a dolgok. Főleg az X- ment nem ertem még azzal a rövidke bevezetővel sem. Valaki fel tudna vilagositani erről a világról?
Előre is köszönöm.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4905 Dátum: 2016. Február 16. - 14:41:28 »
A Watch eddig is fillérekért volt megvehető füzetekben.
A Crusade nem igazán jó sztori, nem adjuk ki. Semmi lényege nincs, csak bunyó egymás ellen végig.

czirerke9

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Marvel +
« Válasz #4906 Dátum: 2016. Február 16. - 15:47:26 »
Ja meg megköszönném azt is ha valaki röviden le tudná irni az előzményeket

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4907 Dátum: 2016. Február 16. - 16:03:54 »
Ha az Infinity Crusade-re gondolsz, az messze nem a vége. A sztori később folytatódott a Thanos ongoingban és az Infinity Abyssban, majd a Marvel: The Endben ért igazán véget.
Ezért is fura amúgy, hogy Infinity trilogy néven fut, hisz eleve Infinity címekből volt négy, nem számolva a két ongoingot, ami a történetfolyam részét képezte (Infinity Watch és Thanos).

De gondolom az utolsó oldalon felvezetett sztori a Crusade-ben van, vagy nem?

Mondjuk ha tényleg csak bunyó végig, akkor lehet inkább elolvasok valami összefoglalót :).

Üdv!
Volna egy kér(d)ésem. Ma megvettem egy újságárusnál a Marvel+ 24.számát. De mivel még kezdő vagyok, nem igazan tiszták a dolgok. Főleg az X- ment nem ertem még azzal a rövidke bevezetővel sem. Valaki fel tudna vilagositani erről a világról?
Előre is köszönöm.

Az sajnos nem egyszerű, mert egy elég összetett és összefüggő történetről van szó. A helyedben megpróbálnál beszerezni a még kapható számokat a 7. résztől, vagy legalább a 19-től, mert azért valamennyire külön sztori minden évad, így talán onnan is érhető.

czirerke9

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Marvel +
« Válasz #4908 Dátum: 2016. Február 16. - 16:43:30 »
A baj csak az, hogy nem minden szám megvásárolható ahogy néztem... :(

czirerke9

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Marvel +
« Válasz #4909 Dátum: 2016. Február 16. - 16:49:49 »
Tehát tulajdonképpen a kezdők nem is nagyon tudnak bekapcsolódni a magazin olvasasaba, legfeljebb ugy, hogy megveszik elotte  sokezer forintért az majdnem az összes számot?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4910 Dátum: 2016. Február 16. - 17:06:50 »
Nem, de ha egy sztori közepén kapcsolódsz be, akkor előfordulhat ilyen. Ahogy írták: ha 19-től beszerzed őket, már tisztább lesz a kép.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4911 Dátum: 2016. Február 16. - 18:39:39 »
Tehát tulajdonképpen a kezdők nem is nagyon tudnak bekapcsolódni a magazin olvasasaba, legfeljebb ugy, hogy megveszik elotte  sokezer forintért az majdnem az összes számot?

Valóban sok egybe és vannak is elfogyott számok, így 19-től érdemes, mert az csak 4 szám. vagy kezdhetnéd 25-től is, de ott meg a Deadpool-t nem fogod érteni. Bár az ott épp csak befejeződik :).

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4912 Dátum: 2016. Február 16. - 21:03:48 »
De gondolom az utolsó oldalon felvezetett sztori a Crusade-ben van, vagy nem?
Mondjuk ha tényleg csak bunyó végig, akkor lehet inkább elolvasok valami összefoglalót :).
Amikor Warlock kiűzte magából a jót is a gonosz után, hogy semleges isten legyen, az az Istennő képében jelent meg (mint ahogy anno a gonosz fele Mágusként). Istennő úgy döntött, hogy egy könnyed keresztes hadjárat/annak álcázott vidám össznépi etnikai tisztogatás keretében összegyűjt pár hőst és kiűzi a gonoszt a világból. Ehhez összeszedte a legvallásosabb Marvel-szereplőket. (Természetesen az amúgy totál agnosztikus Pókember erre a kb. egy hétre nagyon vallásos lett, mert hát Pókember nélkül nem lehet event.) A többiek megpróbáltak a lelkükre beszélni. Összebunyóztak. Istennő nagyon meghalt. Ennyi.
Tehát tulajdonképpen a kezdők nem is nagyon tudnak bekapcsolódni a magazin olvasasaba, legfeljebb ugy, hogy megveszik elotte  sokezer forintért az majdnem az összes számot?
Vagy az, vagy elfogadod, hogy a Marvel egy több mint félszáz éves és hat számjegynyi képregényfüzetnyi múlttal rendelkezik, és egyszerűen belekezdesz valahol és ott maradsz. Idővel lassna megérted, ki kicsoda és mit akar. Mind így kezdtük.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 16. - 21:05:41 írta talgaby »

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Marvel +
« Válasz #4913 Dátum: 2016. Február 17. - 17:11:30 »
A másik három különszám megjelenési hónapjait lehet már tudni?  ;)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4914 Dátum: 2016. Február 17. - 17:17:36 »
Amikor Warlock kiűzte magából a jót is a gonosz után, hogy semleges isten legyen, az az Istennő képében jelent meg (mint ahogy anno a gonosz fele Mágusként). Istennő úgy döntött, hogy egy könnyed keresztes hadjárat/annak álcázott vidám össznépi etnikai tisztogatás keretében összegyűjt pár hőst és kiűzi a gonoszt a világból. Ehhez összeszedte a legvallásosabb Marvel-szereplőket. (Természetesen az amúgy totál agnosztikus Pókember erre a kb. egy hétre nagyon vallásos lett, mert hát Pókember nélkül nem lehet event.) A többiek megpróbáltak a lelkükre beszélni. Összebunyóztak. Istennő nagyon meghalt. Ennyi.

Ez alapján valóban egy nagy rakás [censored]nak tűnik :). Már alapból a történet is értelmetlen: a tökéletesen jót a vallással, sőt a vallásnak a színtisztán gonosz részével, vagyis "gyilkoljunk le mindenkit, aki másképp gondolkodik" mentalitással azonosítani elég szánalmas és értelmetlen. Így jobb is, ha nem lesz kiadva, mert csak felidegesíteném magam vele :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4915 Dátum: 2016. Február 17. - 17:54:10 »
A másik három különszám megjelenési hónapjait lehet már tudni?  ;)
Igen, 4, 6, 10.

Kinn a második különszám borítója is.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 17. - 18:03:30 írta kaine »

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Marvel +
« Válasz #4916 Dátum: 2016. Február 17. - 19:29:35 »
Vajon az előzetes oldalak mikor kerülnek ki?  8)

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Marvel +
« Válasz #4917 Dátum: 2016. Február 17. - 20:44:41 »
Szóval akkor az idén  Márciusban  ,  Májusban, Júliusban ,  Szeptemberben ,   és Novemberben  jelenik meg a Marvel  Plusz .  Tehát a 25. szám a tervezett formában  nem jelenik meg vagyis oda lett a kihajthatós  borító  stb.    :(  Gondolom ha  sikerült volna a januári  ünnepi  25. szám ,   amiben  az Asthonishin  X-mem  19. -20.   száma  és a Deadpool  utolsó  része  jelent volna meg .  Hm  :headscratch:  a Márciusi    szám    lesz  a 25.   Vagyis  csúszik  az egész történet vonal  ami  a Januári  számban  szerettél  volna  kiadni  az  más hónapokra   esik .  Tehát  a Márciusban megjelenő Marvel  Plusz  lesz az idei  első  szám  , csak annyi  a változás hogy  arra kerül a  ˝ 25 SZÁM ˝     felírat   ami az különleges   kiadványra  került volna . Amúgy a szokványos  terjedelmű lesz .
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 17. - 21:06:47 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4918 Dátum: 2016. Február 18. - 00:17:43 »
Nem, marad a 72 oldal, sőt, feltoltuk 80-ra. Ha januárban jelenik meg, akkor egy Herkules sztori lett volna benne a harmadik, így más lesz.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Marvel +
« Válasz #4919 Dátum: 2016. Február 18. - 08:33:35 »
Az említett Herkules sztori  későbbi megjelenésére van még esély? Vagy abszolút törölve lett a lehetséges megjelenések közül?