Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732205 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #5140 Dátum: 2016. Június 26. - 14:56:18 »
Nekem is nagyon tetszett mindkét Hulk kötet, tényleg jó az író, különösen a Förtelem rész tetszett. Egyszerűek a sztorik, van tanulságuk, de nem szájbarágósak.
Olvastam a szürke Hulk Mr. Fixit-es sztorikat, azok is jók voltak.
Lehet onnan is kezdhettük volna? Az a sztori vonal is jó lehetne az új 312 oldalas kiadványba. Bár arra azt mondta Tomi, hogy az újabb történetekre van.....

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #5141 Dátum: 2016. Június 26. - 18:47:45 »
Nekem is hatalmas pozitív csalódás volt tavaly a Hulk sztori, pedig nagyon szkeptikus voltam vele :). Eleinte ostobaságnak tartottam a Banner-Hulk elképzelést, de aztán rájöttem, hogy a sima Hulk nagy dózisban, egyedül igen unalmas tud lenni és ezen még egy jó író se nagyon segíthet.

Legjobb példa erre a rajzfilmsorozat, aminek első évada remekül megvalósított, komoly, jól megírt és ütős cucc volt, és mégis unalomba fulladt időnként, mert minden részben ugyan az történt: Banner menekül a hadsereg elől, próbálja megtalálni az ellenszert, valami balul sül el, jön valami szörny, Banner sarokba szorul, majd Hulkká válik, lenyomja a szörnyet és a hadsereget, majd visszaváltozik és menekül tovább. És a következő rész ugyan ez.
Namármost, ha ez a 13 rész unalmassá tudott válni emiatt, pedig remekül volt megírva, megvalósítva és a legnagyobb sztorikat is feldolgozták (eredet, SheHulk, szürke Hulk...), akkor bele se merek gondolni mennyire szórakoztató lehetett több száz rész képregényben :).

Amúgy lehet szürke Hulkot is a sorozat miatt nem kedvelem túlzottan, mivel ott a második évadban már főszereplő lett. Amúgy épp ez a vicces, hogy ott már sokkal nagyobb potenciál volt a sorozatban, de az íróváltás és a komolytalankodás miatt szörnyű volt. Az utolsó rész volt a legviccesebb, amikor Banner és Ross tábornok kibékültek és egymást átkarolva nagyokat nevetve beszélgettek :).

No, de ez nem rajzfilmes topik :). Szóval a lényeg, hogy vannak olyan történetek és karakterek, amikkel még egy jó író se tud mit kezdeni. Ezért volt remek ötlet ez a BannerHulk korszak.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #5142 Dátum: 2016. Június 26. - 19:06:16 »
A Hulk világa eventtel és belőle készült rajzfilmmel kedveltem meg igazán a figuráját. Kár, hogy a folytatása, a Hulk háborúja elég közepesre sikeredett.
A Planet Hulk szerintem is egy elég jó történet volt. Jó lenne, ha az is egyszer megjelenne magyarul. A WWH viszont tényleg gyengére sikerült. Bár azt is hozzá kell tenni, hogy Greg Pak nem akart olyan nagy eventet az egészből, csak a Marvel közbeszólt és kibővítette sok felesleges tie-innel. Így elég sok minden borult az író eredeti elképzeléséből.
Egyébként egyre jobban pletykálják, hogy a Thor harmadik részében valamilyen szinten vissza fog köszönni a Planet Hulk alap sztorija. Jó esély van rá, hogy a filmben a gladiátor szerkóban fog Hulk Asgardban zúzni.  :brow:

Legjobb példa erre a rajzfilmsorozat, aminek első évada remekül megvalósított,
Most melyikre gondolsz? Az Agents of S.M.A.S.H.-re?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5143 Dátum: 2016. Június 26. - 22:33:50 »
Olvastam a szürke Hulk Mr. Fixit-es sztorikat, azok is jók voltak.
Lehet onnan is kezdhettük volna? Az a sztori vonal is jó lehetne az új 312 oldalas kiadványba. Bár arra azt mondta Tomi, hogy az újabb történetekre van.....
Tényleg jók, de ezek jobbak valamivel, azért nem volt tanácsos azzal kezdeni. Talán, ha véget ér a sorozat, utána.
Nekem is hatalmas pozitív csalódás volt tavaly a Hulk sztori, pedig nagyon szkeptikus voltam vele :).
Pedig már a Marvel+ 5-6-ban is ezek a sztorik voltak.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #5144 Dátum: 2016. Június 27. - 07:59:32 »
Most melyikre gondolsz? Az Agents of S.M.A.S.H.-re?

Nem, hanem a 96-98-ig futó The Incredible Hulk-ra. A S.M.A.S.H. nekem kicsit Ultimate SpiderMan-ra hajaz, amire még mindig dühös vagyok, mert leváltotta a The Spectacular Spider-Man-t.

Pedig már a Marvel+ 5-6-ban is ezek a sztorik voltak.

Igen, csak az a sztori még bőven beleesett a klasszikus formulába, amit korábban ecseteltem :). Nem volt rossz sztori, csak az emiatt épp igazolta a negatív sztereotípiát, ami bennem a szóló Hulk sztorikról addigra már kialakult.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #5145 Dátum: 2016. Június 27. - 08:02:24 »
A World War Hulk tényleg klasszikus, szerintem a legjobb Hulk sztori, méltán híres, és nem véletlen lett rögtön átdolgozva rajzfilmbe is.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 28. - 14:50:18 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #5146 Dátum: 2016. Június 27. - 19:34:53 »
A World War Hulk már klasszikus? :uhoh:
Gyorsan telik ez az idő....

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Marvel +
« Válasz #5147 Dátum: 2016. Június 27. - 20:11:34 »
Szerintem a John Carterre... izé a Planet Hulkra gondolt. ;) De igen, öregszel!  ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5148 Dátum: 2016. Június 27. - 22:13:17 »
Mármint Conan Carter. :)
És ja, tízéves sztori.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #5149 Dátum: 2016. Június 28. - 14:50:25 »
Bocsánat, tényleg a planet hulkra gondoltam. el voltam havazva, nemtom miért azt ítam. sorry
This is a joke. A real practical Joke.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #5150 Dátum: 2016. Június 29. - 12:14:11 »
Most, hogy van ez a MarvelBox, és sikeres is lesz, akkor talán idővel lehet esély a Planet Hulkra :).

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #5151 Dátum: 2016. Június 29. - 19:21:03 »
Hulk-ból szerintem van, lesz elég így is....;)
Viszont egy nagyobb lélegzetű X-Men, F4? Így felszabadulna a hely a Marvel+-ban, amit most az X-Men foglal le. Plusz gondolom folytatódik még a Vasember és



Hoby

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 619
Re:Marvel +
« Válasz #5152 Dátum: 2016. Június 29. - 20:00:38 »
Erről már mintha lett volna szó, hogy a Hickman féle Avengers túl hosszú, ezért esélytelen. Mondjuk a Time Runs Out azért szerintem megérne egy misét. ;)
“Hard work pays off, dreams come true. Bad times don’t last, but BAD GUYS do.”

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #5153 Dátum: 2016. Június 29. - 20:10:54 »
Ezektől még elég messze vagyunk.  ;) De higgyétek el, tervekben Kaine sem szűkölködik.  :brow:

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Marvel +
« Válasz #5154 Dátum: 2016. Június 29. - 20:47:03 »
Ezzel az új formátummal, meg azzal, hogy a az X-men lassan a végére ér, kicsit én is bízom benne, hogy lesz pár kevésbé ismert hős is a Marvel+ lapjain. Gondolok itt a a Bendis-Maleev Póknőjére vagy Holdlovagjára, esetleg egy Luke Cage és Vasököl párosra, ha már jönnek a Netflix szériák. Az Alias túl hosszú lenne ide, meg mondtátok is, hogy esélytelen, de vmi ilyesmikre. :D De ha Kainenek vannak ötletei az sosem rossz. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5155 Dátum: 2016. Június 29. - 22:09:39 »
Kevésbé ismerteket nem engednek a Marvel+ sorozatba, ezzel küzdök már évek óta. Majd a különszámaiba.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #5156 Dátum: 2016. Június 30. - 08:08:27 »
Gondolom a Peter Davides captain marvelt is szeretnéd valamikor, valamilyen formában kiadni? Én momentán jobban örülnék neki, mint ezeknek a hulk történeteknek.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5157 Dátum: 2016. Június 30. - 09:49:01 »
Valahol egymás folytatásai.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Marvel +
« Válasz #5158 Dátum: 2016. Június 30. - 18:28:41 »
Itt ugye még nem ömlött rá Rozsomákra az adamantium?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #5159 Dátum: 2016. Június 30. - 18:43:21 »
Még nem.