Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732250 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #5660 Dátum: 2018. Január 25. - 22:49:01 »
Walter Simonson 1983-ban a 337-es számtól vette át a Thor készítését. Ebből az időszakból, nem lehetne leközölni történetet a Marvel+-ba?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5661 Dátum: 2018. Január 25. - 22:53:29 »
Egyelőre nem fér bele ilyesmi. De ha jól emlékszem, elég összefüggő sztorik voltak.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #5662 Dátum: 2018. Január 26. - 06:14:57 »
Nem mellesleg elég "érdekes" rajzoló volt. És ezt nem pozitív értelemben értem. Sok embernek legalább annyira nem jön be a stílusa, mint Romita Jr-é. És amíg a Hachette nyomja a Marveles köteteket, nem hinném, hogy okos lépés lenne hasonlóan össze-vissza ugrálgatni, és csipegetni random módon. Most legalább megint lesz egy fix vonal az M+ban az X-Mennel, és mellé is elég jó sztorik lesznek berakva.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5663 Dátum: 2018. Január 26. - 10:12:31 »
Ki lehet ragadni onnan részeket viszonylag minimális „előzőleg” leírásokkal, de ha idehaza Thort kellene adni a népnek, inkább Fraction munkáiból szemezgetnék. Straczynski is jó lenne, persze, talán az ő Thorja volt a legjobb valaha írt sorozat azzal a szereplővel, de az tényleg egy nagy tömb.

Persze ha tényleg realisztikus akarnék lenni, akkor inkább a 90-es évekből kellene adni valamit a népnek, amikor Deodato rajzolta egy kis ideig Ellis történeteit. Bár az alkotópáros ellenére az általános egyetértés az, hogy az a szakasz maximum átlag alatti volt, de egy olyan közönséghez, ami ennyire veszi a kilencvenes évek Spawnját, pont illeszkedne.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel +
« Válasz #5664 Dátum: 2018. Január 26. - 10:30:11 »
de egy olyan közönséghez, ami ennyire veszi a kilencvenes évek Spawnját, pont illeszkedne.
És követeli a Maximim Carnage-t. :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5665 Dátum: 2018. Január 26. - 12:55:12 »
És amíg a Hachette nyomja a Marveles köteteket, nem hinném, hogy okos lépés lenne hasonlóan össze-vissza ugrálgatni, és csipegetni random módon. Most legalább megint lesz egy fix vonal az M+ban az X-Mennel, és mellé is elég jó sztorik lesznek berakva.
Pontosan így.
de ha idehaza Thort kellene adni a népnek, inkább Fraction munkáiból szemezgetnék. Straczynski is jó lenne, persze, talán az ő Thorja volt a legjobb valaha írt sorozat azzal a szereplővel, de az tényleg egy nagy tömb.
Az előzőt még nem olvastam, de JMS munkája 3 kötet összesen, nem? Annyira nem sok.
Idézet
Persze ha tényleg realisztikus akarnék lenni, akkor inkább a 90-es évekből kellene adni valamit a népnek, amikor Deodato rajzolta egy kis ideig Ellis történeteit.
Az volt a legelső, amit néztem, amikor régebben Thort kellett választanom. A rajz baromi jó, de a sztori tényleg csak (gyenge) közepes. Nagy kár érte. Aztán meg belemegy az Onslaughtba.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5666 Dátum: 2018. Január 26. - 15:41:20 »
Összesen 16 füzet, plusz egy bazi hosszú lezáró történet. Az omnibusa 520 oldal, extrákkal.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5667 Dátum: 2018. Január 26. - 16:43:26 »
Az Omnibusban nem hiszek, most jött ki a Kraven utolsó vadászata 400 oldalon. :) Még Kraven lánya is benne van.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #5668 Dátum: 2018. Január 26. - 21:53:57 »
Nem mellesleg elég "érdekes" rajzoló volt. És ezt nem pozitív értelemben értem. Sok embernek legalább annyira nem jön be a stílusa, mint Romita Jr-é. És amíg a Hachette nyomja a Marveles köteteket, nem hinném, hogy okos lépés lenne hasonlóan össze-vissza ugrálgatni, és csipegetni random módon. Most legalább megint lesz egy fix vonal az M+ban az X-Mennel, és mellé is elég jó sztorik lesznek berakva.

de egy olyan közönséghez, ami ennyire veszi a kilencvenes évek Spawnját, pont illeszkedne.
És követeli a Maximim Carnage-t. :lol:



kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5669 Dátum: 2018. Február 07. - 18:54:09 »
Kinn az X-Faktor előzetese.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel +
« Válasz #5670 Dátum: 2018. Február 08. - 07:47:35 »
Ah, végre. :)

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Marvel +
« Válasz #5671 Dátum: 2018. Február 09. - 12:19:56 »
Na megjött az X-Faktor különszám. Még csak belelapoztam, de máris überfaszakirály, köszönjük szépen!!! :oh: :oh: :oh:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5672 Dátum: 2018. Február 09. - 13:52:55 »
Az eddigi legjobb lett, azt hiszem. :)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #5673 Dátum: 2018. Február 09. - 17:50:22 »
Én már ki is olvastam, nagyon jól szórakoztam, élvezetes olvasmány. És a megjelenési táblázat is nagyon jó. Köszönet.
Egy problémám van a Haspók leírásával. A képességeinél azt írtátok, hogy teljesen átlagos testi ereje van. De ez téves, az M-nap előtt ő szupererős volt, Kolosszussal ment ölre, nem volt kispályás. Jelen szál szerint nincsenek képességei, de ha úgy írjátok, hogy csak volt, ha úgy hogy vannak képességei az ereje akkor is hozzá tartozik.
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5674 Dátum: 2018. Február 09. - 18:17:13 »
Nem szupererős, egyszerűen csak elmozdíthatatlan és kvázi sebezhetetlen. Ezért akár a Hulk is megütheti, egyszerűen vagy nem veszi fel, vagy elrepül és a háján landolva nem lesz baja. De nem fog neked megemelni egy tankot.
A baj itt ugyanaz, mint a testméreténél, hogy egy idő után az írók nem foglalkoztak vele és lett belőle egy két és félméteres hájtömeg, aki erősnek látszik (vagy ha nagyon lusta volt az író, az is volt). A Marvel viszont hivatalosan általában ragaszkodik a karakterlapjain ahhoz, hogy nem erős.

Alapvetően amúgy igyekszem adott szereplőnél a legdurvább előforduló erőszintet megadni, de néha az inkonzisztencia egyszerűen drasztikus. És a DC-nél még rosszabb a helyzet, pláne ha a saját enciklopédiájukat vennénk alapul (ami annyira hemzseg a hibáktól, hogy inkább valós állítást nehéz találni benne).
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 09. - 18:19:23 írta talgaby »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #5675 Dátum: 2018. Február 09. - 21:38:03 »
Nem vagyok Haspók rajongó, de neked sincs mindig igazad.

itt épp lefogta a Hulk kezét. De ha ez nem lenne elég, akkor ittvan három leírás róla, és még egy kép:
http://marvel.wikia.com/wiki/Frederick_Dukes_(Earth-616)#Strength_level

http://www.marveldirectory.com/individuals/b/blob.htm



https://comicvine.gamespot.com/blob/4005-3182/forums/everything-i-ve-read-on-the-blob-1520374/

Sőt! Ha már így az inkonzisztenciát említed. Egy ilyen tömegű embernek eleve nem lehet átlagos erőszintje. Még a te leírásodban is az van, hogy meglepően gyors, és ügyes. Ha szerinted csak a saját testsúlyát bírná megemelni, akkor is milyen erősnek kéne lennie? De nem így van, mint ahogy a mostani dokumentációból is kitűnik.

----
de ha esetleg ezek nem eléggé hivatalosak, akkor ittvan egy régi hivatalos doku:
https://static.comicvine.com/uploads/scale_super/4/40042/1432764-scan0001.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 09. - 21:49:03 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5676 Dátum: 2018. Február 10. - 12:15:52 »
 :nemtudom: Akkor így maradt nyomtatásban. :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #5677 Dátum: 2018. Február 16. - 00:43:02 »
Nem rég olvastam el a Deadpool/Hulk-os különszámot és bár tökre jók voltak a sztorik, csak az zavart, hogy két kisebb történetet kaptunk, amiknek nem volt közük egymáshoz, egy nagyobb helyett. Ez engem eléggé zavart, mert bár tudom, hogy nem lehet hosszabb sztorikat közölni, de annyi érdekes sztorivonalat nyitott meg az első történet, hogy igen lelombozó volt ez az ugrás, legalábbis számomra. Legalább valamilyen szempontból kapcsolódhatott volna egymáshoz a két történet.

Az M+-ba kerülő Dp sztori viszont remek választás volt, főleg, hogy kapcsolódik az aktuális eseményekhez, ahol épp tartunk. Engem egyáltalán nem zavarna, ha az M+-béli sztorik is összefüggenének az ÚBA és a HP idővonalával, főleg, hogy random történetválogatásnak a Hachette sorozat mellett nem sok értelmét látom.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5678 Dátum: 2018. Február 16. - 12:39:57 »
Nem rég olvastam el a Deadpool/Hulk-os különszámot és bár tökre jók voltak a sztorik, csak az zavart, hogy két kisebb történetet kaptunk, amiknek nem volt közük egymáshoz, egy nagyobb helyett.
Abban az időben még nem voltak nagyobb Deadpool sztorik. Itt indult a saját sorozata először (előtte csak 2 minije volt a saját nevén), és egy-két részes történetekkel kezdtek, biztosra mentek. Először, ha jól emlékszem, a 25. számnál volt 3 részes, méghozzá alighanem épp az, amit hiányolsz, amiben bemutatták, ki is az a sötét alak, de az addigi 25-ből az volt az egyetlen nem jó sztori, mert komolyan vették. A széria vége felé már volt 4 részes is, de hát ez Deadpool, a fő szempont, hogy vicces legyen, különben kevés értelme van, azok meg kevésbé viccesek.
Idézet
Legalább valamilyen szempontból kapcsolódhatott volna egymáshoz a két történet.
Ha vigasztal, a második az kapcsolódik majd az egyik Hachette sztorihoz.
Idézet
Az M+-ba kerülő Dp sztori viszont remek választás volt, főleg, hogy kapcsolódik az aktuális eseményekhez, ahol épp tartunk. Engem egyáltalán nem zavarna, ha az M+-béli sztorik is összefüggenének az ÚBA és a HP idővonalával, főleg, hogy random történetválogatásnak a Hachette sorozat mellett nem sok értelmét látom.
Próbálom arrafelé terelni a dolgokat, hogy legyen közük egymáshoz, de ez nem mindig könnyű, főleg, hogy ugye a Marvel+ eredeti célja az volt, amit most épp a Hachette csinál, hogy a Marvel Univerzum különböző részeit mutassa be. De hát vannak olvasói igények/követelések is, amiknek szeretnénk eleget tenni (Deadpool, X-Men, Venom, klasszikus, stb), szóval azért nem tudjuk teljesen belefűzni.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #5679 Dátum: 2018. Február 16. - 17:12:05 »
Megértem, hogy nem könnyű az ilyen. Engem főleg az a nagydarab zöld fickó érdekelt volna, aki meg akarta ölni Deadpoolt is eléggé fel volt vezetve, hogy az majd nagy bunyó lesz, de ami még jobban érdekelt volna, hogy mi lett a csajjal? Elég érdekes románc kezdett kialakulni közöttük, szóval ha annak volt valami folytatása/végkifejlete, azt szívesen olvastam volna.
Amúgy semmi bajom nem lenne ezzel a random választással, ha az első is olyan teljesen önálló történet lett volna, mint a második, Megtorlós, mert az nem igazán vezetett fel semmit, amit utána hiányoltam volna.

Ezt is megértem, hogy nehéz az aktuálishoz kapcsolódókat találni, de úgy tudom, hogy a Marvel havi 80 vagy mennyi füzetet ad ki? Azokból csak van mindig valami értékelhető :). Főleg olyanokból, mint az X-men, akiknek több sorozatuk is fut egyszerre, ráadásul rendszeresen vannak náluk nagy események vagy crossoverek.
Bár tény, hogy alapból is nagyon jól csináljátok: mostani DP kapcsolódik a DR-hez, az MB3 az MB2-höz, mutánsvilághoz meg az X-faktorhoz, ami hamarosan szerintem el is éri, sőt talán el is hagyja az aktuális eseményeket. A DD meg a Hulk bár régebbi, de azért elég önálló sztorik meg közönség-kedvencek, miközben a Hulk még a retro rajongókat is kielégíti talán :). A DD meg amúgy is nemsokára elérheti a Kingpin idősík elejét. Már csak az X-menre leszek kíváncsi :).

Amúgy ha már szóba került a Hachette: zseniális húzás volt betenni a Kapi történetet az International exkluzívokból a folytatás elé! Ez a ti ötletetek volt? Azt esetleg meg lehet kérdezni, hogy melyik történet marad ki emiatt? Vagy így csúszik az egész egyet?