Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 732205 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5680 Dátum: 2018. Február 16. - 18:55:36 »
Megértem, hogy nem könnyű az ilyen. Engem főleg az a nagydarab zöld fickó érdekelt volna, aki meg akarta ölni Deadpoolt is eléggé fel volt vezetve, hogy az majd nagy bunyó lesz,
Well, megvolt a nagy bunyó, kihoztak belőle valami egetverően nagy katyvaszt, hogy az a fickó a Wade Wilson és Deadpool ő, de aztán ezt visszacsinálták később. Nem vesztettél vele semmit.
Idézet
de ami még jobban érdekelt volna, hogy mi lett a csajjal? Elég érdekes románc kezdett kialakulni közöttük, szóval ha annak volt valami folytatása/végkifejlete, azt szívesen olvastam volna.
Nem volt. Ha jól rémlik, már a kövi számban sem volt benne. Mondta is, hogy most nem, más dolga van.
Idézet
Ezt is megértem, hogy nehéz az aktuálishoz kapcsolódókat találni, de úgy tudom, hogy a Marvel havi 80 vagy mennyi füzetet ad ki? Azokból csak van mindig valami értékelhető :).
Szerinted van időm havi 80 képregényt elolvasni azok mellett, amiket muszáj, mert vagy kiadjuk vagy tervezzük kiadni? :)
Idézet
Amúgy ha már szóba került a Hachette: zseniális húzás volt betenni a Kapi történetet az International exkluzívokból a folytatás elé! Ez a ti ötletetek volt? Azt esetleg meg lehet kérdezni, hogy melyik történet marad ki emiatt? Vagy így csúszik az egész egyet?
Nem a miénk volt. Csak pár résszel volt hátrébb, de előrehozták, hogy a Titkos Háború (az új) későbbre essen. Nem tudom, mi "marad ki", mert nem figyelem a más országok kiadását tőlük, szóval csak azt tudom, itt mi lesz, azt nem, hogy máshol mi volt.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #5681 Dátum: 2018. Február 16. - 20:47:03 »
A későbbiekben van esély, hogy jelenjen meg történet a Warlock and the Infinity Watch c. sorozatból?

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #5682 Dátum: 2018. Február 16. - 20:58:50 »
Szerinted van időm havi 80 képregényt elolvasni azok mellett, amiket muszáj, mert vagy kiadjuk vagy tervezzük kiadni? :)

Erre én is gondoltam, hogy nem lenne egyszerű, szal majdnem írtam is, hogy igazából csak arra gondoltam, hogy a híresebb karakterek/csapatok történetei, valamint azok a sztorik, amik kritikailag elismertek. Szerintem ez hosszútávon havi 5, max 10 füzet :).

Nem a miénk volt. Csak pár résszel volt hátrébb, de előrehozták, hogy a Titkos Háború (az új) későbbre essen. Nem tudom, mi "marad ki", mert nem figyelem a más országok kiadását tőlük, szóval csak azt tudom, itt mi lesz, azt nem, hogy máshol mi volt.

Én olvastam az eredeti kiadás listáját és abban nem volt benne ez a kötet (Cap v5 1-6), csak a folytatás, ami a 7. kötet lesz. Eredetileg ez a 4. magyar kötet csak International Exclusive listában volt.
Amúgy ez a változás nagyon tetszik, viszont úgy vagyok vele, hogyha bebukik a vége felé, akkor lehet hogy teljes legyen a sorozat, beszerezném az utolsó köteteket, csak így aggódok, hogy ez nem lesz lehetséges, mert más sorrendnél más a gerinc képe is :S.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5683 Dátum: 2018. Február 16. - 21:20:13 »
A későbbiekben van esély, hogy jelenjen meg történet a Warlock and the Infinity Watch c. sorozatból?
Ezt is épp nemrég olvastam végig újra, mert régen nagy kedvencem volt. Sajnos nem jól öregedett, szóval az egészet biztosan nem adjuk ki. Talán 3 olyan rész maradt, ami most is megállja a helyét, azokat eltettem későbbre. Valahol a GotG 3 környékén lehetne elővenni.
Erre én is gondoltam, hogy nem lenne egyszerű, szal majdnem írtam is, hogy igazából csak arra gondoltam, hogy a híresebb karakterek/csapatok történetei, valamint azok a sztorik, amik kritikailag elismertek. Szerintem ez hosszútávon havi 5, max 10 füzet :).
Néhányat azért olvasok folyamatában. :) Meg nyitott vagyok az ajánlásokra is, ha olyan ajánlja, akiben megbízom.


kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #5684 Dátum: 2018. Február 16. - 23:43:46 »
Én is erről beszéltem :), és így biztos van folyamatosan olyan sztori, ami jó.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #5685 Dátum: 2018. Február 17. - 21:44:40 »
A Siege, és a Fear Itself-t tervezed kiadni majd Kaine? Illetve Jonathan Hickman 2012-es Avengers-éből? Úgy tudom, hogy azt még megelőzi a Bendis féle The Heroic Age korszak is.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5686 Dátum: 2018. Február 17. - 22:37:31 »
A Fear Itself meg utána az AXIS egy nagy rakás fos, mindenestül. A Siege-et viszont nehéz lesz megkerülni, sajna.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #5687 Dátum: 2018. Február 18. - 08:26:59 »
És a Fear itselfet meg lehet kerülni? Az is elég nagyszabású volt, sok változással.
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5688 Dátum: 2018. Február 18. - 11:56:25 »
Ott már nem biztos, hogy menni fog még a Kingpin BA könyvsorozata. A Dark Avengers éra és az azt lezáró Siege még legalább emberi közelségben van.
Amúgy maximum Thor környékén voltak változások, a többit eléggé minimálisan kezelték. Az AXIS-nak (meg előtte az AvX-nek) ezerszer maradandóbb hatása volt, pláne a Bosszúangyalokon.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5689 Dátum: 2018. Február 23. - 15:55:53 »
Kinn az új borító. Különleges. :)

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Marvel +
« Válasz #5690 Dátum: 2018. Február 23. - 16:03:49 »
Kinn az új borító. Különleges. :)
És mi ebben a különlegesség?

molzo

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 127
    • CHRONOPOLIS
Re:Marvel +
« Válasz #5691 Dátum: 2018. Február 23. - 16:06:53 »
Szerintem az én Mennydörgők feliratom jobb volt.  :P

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5692 Dátum: 2018. Február 23. - 17:04:00 »
És mi ebben a különlegesség?
Például, hogy nagyon régen volt olyan borító, aminek köze van a képregényhez, sőt, onnan kiemelt, gyakorlatilag, meg az, hogy olyan még régebben volt, ahol a borítón szövegbuborékos beszélgetés is folyt.
Szerintem az én Mennydörgők feliratom jobb volt.  :P
Ezt beszéld meg Atival.  :)

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Marvel +
« Válasz #5693 Dátum: 2018. Február 23. - 17:55:55 »
Lássuk!

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #5694 Dátum: 2018. Február 26. - 17:00:48 »
de néha az inkonzisztencia egyszerűen drasztikus. És a DC-nél még rosszabb a helyzet, pláne ha a saját enciklopédiájukat vennénk alapul (ami annyira hemzseg a hibáktól, hogy inkább valós állítást nehéz találni benne).
Belekóstoltam most ebbe, amire utaltál, unalmamban. Mivel néztem egy ideig a Gotham sorozatot, érdekelt, hogy miért vannak másképp Gordon családi kötelékei, és ma utánanéztem. Leginkább azt a kb 100 változatát, amit wiki-n meg lehet nézni. A felesége is, meg a gyereke is mindig máshogy van. Van ahol Sarah Essen a felesége, van egy olyan, ahol Thelma a felesége (de egy olyan is van, ahol Thelma a sógornője), de a legtöbbször Barbara, de olyan is volt kétszer, ahol ő csak a menyasszonya volt és soha nem házasodtak. A gyereke néhányszor Tony, néhányszor ifjabb Jim, de amibe a legtöbbször egyetértenek, hogy van Barbara nevű lánya, de olyan is van kétszer, hogy Barbara csak a fogadott gyereke, egyszer pedig a fogadott lánya Kara, és ezeket variálják oda-vissza mindig máshogy. Az egyik fő vonalon még testvére is van, de ha jól láttam sehol máshol. ááhhh :-\ :roll: :uhoh:
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5695 Dátum: 2018. Február 26. - 20:42:57 »
Nem értem, mit nem értesz benne.  ;D ;D

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #5696 Dátum: 2018. Február 27. - 16:43:15 »
Az ilyen húzásokat meg már végképp nem tudom értelmezni. Oké, hogy rebootolnak, hogy fiatalabbak legyenek a karakterek, oké, hogy bizonyos eredettörténeteket átalakítanak, de mégis hogy jön ahhoz egy író, hogy csakúgy gondol egyet és átnevezi az egyik karakter feleségét, gyerekét, meg ilyen ostoba apróságok? Mégis miért van erre szükség? Ennyire azért nem kéne belesz@rni az olvasók pofájába, és jó lenne valaki aki pont az ilyen eseteknél rugdalná seggbe az írókat, és mondaná nekik, hogy menjenek csak és írjanak saját képregényeket, aztán adják ki maguk, ha ennyire nem tudnak ilyen minimális szabályokat se betartani...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5697 Dátum: 2018. Február 27. - 18:08:11 »
Csak megsúgom, hogy Frank Miller a lenti példában pont azok közé tartozik, akik ellen kikeltél az imént…

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #5698 Dátum: 2018. Február 28. - 17:59:08 »
Tőle még nem olvastam canonikus történetet, valamint az két különböző dolog, hogy valaki tehetséges meg kreatív, és hogy milyenek a munkamódszerei. Egy tehetséges ember is lehet egoista és csinálhat önkényes, idegesítő hülyeségeket, és egy tehetségtelen is csinálhat valamit  tökéletesen betartva minden szabályt. A kettő témának semmi köze egymáshoz :).

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5699 Dátum: 2018. Február 28. - 21:54:51 »
Nem olvastad tőle az Első évet? Pedig az megjelent anno magyarul is. És pont ott kezdődött el ez a kavarás Gordon családi hátterével. (Meg ott lett Macskanő egy fetisiszta ex-prosti, de hát Millertől mi mást várna az ember?)